Likwidacja IPN i policji politycznej (CBA) oraz zaprzestanie...

Likwidacja IPN i policji politycznej (CBA) oraz zaprzestanie dotowania historyczno-histerycznych przedsięwzięć mohero-PiSowców – to kolejna, może mniej istotna pozycja naprawy finansów publicznych. Oprócz podsycania wojny wolsko-polskiej niepotrzebnie obciążają budżet swoją bezproduktywną egzystencją. IPN dodatkowo generuje koszty poprzez wymuszanie na samorządach (na szczęście większość ich sugestie olewa) zmian nazw ulic, a to powoduje konieczność wymiany mnóstwa dokumentów, pieczątek itd.

W dalszym ciągu nikt z oponentów nie zaproponował żadnego sposobu ratowania budżetu. Pojawiające się (nieliczne) próby zajęcia stanowiska nie zawierały ANI JEDNEJ konstruktywnej propozycji. Zgodnie z przewidywaniami jeżdżono po mnie i posłance Senyszyn. Wypowiedź @Orwella bardziej dotyczyła analizy historycznych zaszłości i w swojej naturze miała charakter destrukcyjny. Kilka osób pozytywnie skomentowało propozycję zrównania niesprawiedliwie szczególnej pozycji kościoła r.-katol. z innymi podmiotami społeczeństwa.
I co z tą pozytywną burzą mózgów moherki. Nie dacie rady?
No, może chociaż jedna poważna propozycja. Żartować też możecie, ale może coś na poważnie.

Na marginesie, w konwencji żartu zaproponowałbym (jednakże) dwa podatki:
- od fundamentalistycznego oszołomstwa;
- od noszenia moherowych ubiorów głowy ;)
Szczególny domiar proponowałbym tym, którzy (parafrazuję cytat) nie znoszą SLD, PO, liberałów, koszerniaków, „ruchomych elementów napędowych roweru” bóma oraz wykazują fascynację politycznym mordercą Eligiuszem Niewiadomskim.

16 komentarzy

Johan

Podatek od powietrza

Powinien pojawić się przy podatku od deszczówki jednak ze względu na swój abstrakcyjny charakter postanowiłem, że zajmie miejsce zaraz przy podatku od darmowego oprogramowania. Płacimy go w postaci tzw. "opłaty klimatycznej", którą każdy obywatel musi zapłacić gminie jeśli tylko przebywa na jej terenie dłużej niż dobę. W praktyce opłata dotyczy wczasowiczów korzystających z uroków naszego pięknego kraju i wynosi co najwyżej 2 zł za każdy dzień pobytu.

>Jak widać pomysłów na to, jak sprytnie zabrać ludziom ich ciężko zarobione pieniądze, nie brakuje. Składamy się "na coś", "dla kogoś", "po coś". Stosuje się odpowiedzialność zbiorową, wynikającą z przynależności do konkretnej grupy społecznej, zawodowej czy posiadania określonych narządów płciowych. Idee są wzniosłe i przyziemne, a pomysły o tym kogo opodatkować i komu przekazać pieniądze mniej lub bardziej trafione. Niektóre z nich są realizowane, inne zostały tylko na papierze, a pozostałe na szczęście jedynie w głowach pomysłodawców, którzy potrafią nam zafundować wzrost ciśnienia. I właśnie na tych wszystkich, którym powyższe pomysły podniosły ciśnienie proponuję przeznaczyć podatek od głupoty.

0 0
ID:17178

cyklista-wylogowany

Szanowny Bóm.
Zgadzam sie z koniecznością zdelegalizowania policji politycznej-CBA i proponuję zastąpieniem jej znanymi swego czasu paramiltarnymi jednostkami.

"Przydałaby się znowu taka formacja jak ZOMO "- to Czcigodny Bóm Twoje hasło tygodnia na tym portalu.

Posunę sie nieco dalej i zaproponuję w ramach obowiązków tychże formacji:

-Cotygodniowa "ścieżka zdrowia" dla myślących inaczej niż
przewodnia siła narodu preferująca poglądy
proeuropejskie,internacjonalistyczne,kosmopolityczne,
-w tym wierzących wszystkich wyznań chrzescijańskich.


-Profilaktyczne zagazowywanie wybranych osiedli włocławskich
w ramach "deratyzacji osobników o odmniennych poglądach
politycznych" ze szczególnym uwzglednieniem gazu łzawiącego w godzinach popołudniowych w letnie miesiące.

Zapewne jestes młodym człowiekiem i nie pamiętasz smrodu gazu łzawiacego zalegającego ulice 3-go Maja oraz pałowania przez ZOMO protestujacych mieszkańców Naszego miasta.

Zapewne nie pamiętasz wrzucanych do otwartych okien- z których mieszkańcy tejże ulicy oglądali demonstarcję-petard z gazem łzawiacym.

Zapewne nie pamiętasz,żę na ulicy Zakręt stacjonowała przytaczana przez Ciebie formacja paramilitarna która użyta została do pacyfikacji demonstracji nie tylko we Włocławku ale w innych miastach.

Myślę,że pachnie to w czystej formacji faszyzmem.

0 0
ID:17184

bóm

Czcigodny @Cyklisto - czy to są twoje propozycje na dziurę budżetową ;)

Twoje pomysły, to nie moje pomysły. Chwalebnym jest, że w akcie samokrytyki nazywasz je faszystowskimi.
Łączę wyrazy szacunku.

0 0
ID:17186

rolnik

Powiem tak,że jak go zwał tak go zwał, ale chciałbym spokojnie i bez obaw przejść przez cały Włocławek w nocy .Kiedyś było można.Przed sklepami o 5.00 stało mleko i nie zginęła jedna butelka.Postaw teraz.I g.mnie obchodzi jak ten ustrój będzie się nazywał, jak ludzie z głodu zdychają pod Urzędami a 12-o letnie galerianki dorabiają pod marketami itd.itp.

0 0
ID:17190

pazdzioch

jak długo jeszcze tacy jak bóm będą zasmradzać życie normalnym ludziom?

0 0
ID:17193

Polka

Oj bóm, a co ci przeszkadzają mohery?! bądź tolerancyjny:) W większości są to osoby starsze, już wiele przeżyły - na pewno więcej niż ty! Dlatego uważam, że czasami warto ich wysłuchać. W końcu żyjemy w kraju demokratycznym.

0 0
ID:17194

do bóm

Podobno dyplomy z uniwersytetów robotniczych(działających przy KW PZPR) mają być anulowane ,a jeśli tak się stanie to co Ty biedaku poczniesz?

0 0
ID:17196

rolnik

Pazdzoch ,co rozumiesz przez słowa: normalni ludzie

0 0
ID:17197

stan wskazujący na enigmę

Pazdzioch tacy jak on będą nam zasmradzać życie dopóki będą im za pisanie takich bzdetów płacić. To opłacalny klakier - wiesz taka gruszka na wierzbie, pisze to co mu każą bo ma z tego kasę

0 0
ID:17199

bóm

Przepraszam za poziom repliki, ale chciałem ją dostosować do poziomu adresata Żeby zrozumieli.
Do szanownych Moherów.
Mój Uniwersytet był przy KC, a nie KW (a byłem niezwykle zdolny, bo gdy tam uczęszczałem miałem siedem lat; podstawówkę, gimnazjum i liceum zaliczyłem wcześniej) i skończyłem go w wieku lat jedenastu. Potem napisałem pracę doktorską nt. „O wyższości Rewolucji Październikowej nad Wielkanocą” (do tej pory cytują mnie w Watykanie, stawiając jako przykład celności sądów).
Gdy zabiorą mi tytuł, doktoryzuję się ponownie albo z astrologii, albo z alchemii na KUL.

Ale kasy i tak mi wystarczy, bo zebrałem nieźle za swoje komentarze.

Na poważnie.
Szanowna @Polko.
Mogę szanować tzw. Mohery, ale pod warunkiem, że nie będą wpływały na model życia innych członków społeczeństwa. Kto chce, niech się kieruje w życiu tzw. nauką kościoła, kto ma inne poglądy – dajcie im żyć zgodnie z nimi. Nie wpływajcie na prawo stanowione, a wtedy będziemy mogli mówić o kompromisie.

0 0
ID:17202

cyklista-wylogowany

Czcigodny Bóm.
Czytałem, czytałem...Praca doskonale napisana.
Tylko dlaczego w jidisz a nie po łacinie ?
Zdecydowanie polecam alchemię.Po rozbudowaniu tablic Mendelejewa o pierwiastki transuranowe myslę,że jest pole do popisu nawet na KUL-u.
Pozdrawiam.

0 0
ID:17203

Orwell

Całkowicie się zgadzam z Johan'em. Należy wprowadzić podatek od ludzkiej głupoty. Co prawda nikt jeszcze nie odważył się obliczyć, ile kosztuje nas głupota a skoro się nie odważył tzn. że stoi za tym gruba forsa. Podatek od głupoty ma szeroką, wręcz nieograniczoną podstawę opodatkowania bo tylu głupców jest w naszym kraju i cały czas nowi się pojawiają. Dziura budżetowa byłaby załatana a Polska światową potęgą. "Taki głupek przecież na każdym kroku robi coś głupkowatego a to kosztuje! Ale już na pewno wydajność pracy takiego głupka jest mniejsza niż mądrzejszego, bo jeśli na przykład taki głupek zacznie kopać dół złym końcem łopaty?" To kiedy my się tych autostrad doczekamy? Jeśli taki głupek znajdzie się w rządzie to szkody są nieobliczalne! Tak proszę państwa z głupków kasa będzie. Jest jeszcze druga bardzo ważna korzyść wynikająca z wprowadzenia podatku od głupoty: "jak taki głupek będzie musiał zapłacić podatek za swoją głupotę, to może w końcu zacznie myśleć"!!!
Do Bóm’a: jeśli ktoś uważa, że tzw. Mohery czy Lemingi mają wpływ na model życia innych członków społeczeństwa to według mnie jest w błędzie. Realny wpływ na to mają politycy a szare mohery i lemingi to tylko NARZĘDZIA. Podam przykład: jeden guru stwierdza, że trzeba krzyż usunąć drugi guru, iż należy go bronić. No to proszę szanownych panów K. maszerujcie pod pałac i wprowadźcie swe czyny w real. Jeden niech krzyż usuwa, drugi niech go broni /czy ktoś widział szanownych K. pod krzyżem?/ tylko obserwowali nakręconą machinę. W ruch poszły NARZĘDZIA. Widowisko jak dla mnie było bardzo NIESMACZNE. Przecież można było rozwiązać sprawę krzyża bez zamieszania /a może o zamieszanie im chodziło?/. Czy Ty jesteś „gruszką”? Nie wiem. Jednak po Twoich wpisach mam wrażenie, że lubisz gdy Polacy skaczą sobie do oczu i jeszcze to nakręcasz /ale oczywiście to tylko moja opinia/. 5 sierpnia byłeś gorącym zwolennikiem zerwania konkordatu, 6 sierpnia masz już inną wizję naprawy budżetu. W ciągu niespełna doby zrewidowałeś swoje pomysły. Nie sądzę, że na to miał wpływ mój komentarz, w którym określiłem realność wprowadzenia takich zmian a Ty nazwałeś „destrukcyjnym” Co się stało? Czyżbyś wraz z p. Senyszyn w ciągu tych kilkunastu godzin odwiedził Pałac Biskupi ul. Gdańska 2 i z własnej autopsji stwierdził, że zmiany takie nie są możliwe? :)

Szanowny Cyklisto szkoda, że niektórzy nie potrafią dostrzec ironii i mają problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu w Twoim komentarzu,lecz właściwie to ich problem nie Twój:)

0 0
ID:17204

bóm

Do @Orwell.
Pisząc, że mohery wpływają na stanowienie prawa, użyłem skrótu myślowego – politycy silni są bowiem determinacją grup, które za nimi stoją. Najlepiej oczywiście, żeby politycy (tu: panowie K.) prali się po szczekach osobiście, nie wciągając w to społeczeństwa. Tu popieram Cię w 100%, ale obaj wiemy, że to nierealne.
Co do zmiany poglądów przeze mnie, to musiałeś nieuważnie przeczytać to co napisałem. „Likwidacja IPN i policji politycznej (CBA) oraz zaprzestanie dotowania historyczno-histerycznych przedsięwzięć mohero-PiSowców – to kolejna, może mniej istotna pozycja naprawy finansów publicznych.” Pisząc „kolejna” – zaznaczyłem, że poprzednia jest również aktualna. I zresztą z finansowego punktu widzenia najbardziej istotna.
Obydwa posty i obie propozycje (ten o zabraniu kasy k. r.-katol. i ten o likwidacji ozdobników-pamiątek po IV RP) zostały zainspirowane negatywnymi wypowiedziami internautów nt. podwyżki VAT-u. Spodziewałem się, że zbiorowa mądrość krytyków aktualnego rządu (pisałem o „burzy mózgów”) wyłoni jakieś konstruktywne propozycje. Oprócz nielicznych żartów w tej sprawie (dzięki i za to) nie pojawiła się żadna konstruktywna, realna propozycja. Moje oferty są natomiast jak najbardziej realne. Wystarczy tylko POLITYCZNA WOLA i odwaga – determinacja postawienia się katolickiej sile przewodniej. Krytykowana podwyżka VAT miałaby dać 4 - 5 miliardów. Na kosciele r.-katol. można zaoszczędzić przynajmniej 6 – 7 miliardów.
@Orwell zastosował dosyć znany (szczególnie często używany przez adwersarzy w stosunku do mnie) chwyt, stosowany przez prawicowo-katolickich speców od propagandy. Polega to na wymyśleniu tezy, która negatywnie charakteryzowałaby oponenta, włożeniu tej tezy w usta tego oponenta i prowadzenia z tą tezą krytycznej dysputy. @Orwellowi ta sztuczka zajmuje całych pięć linijek, gdy „rzuca mi w twarz” zmianę poglądów.
Ten sam chwyt zastosował przezacny @Cyklista, rozwijając, niejako w moim imieniu, wątek o ZOMO, co „zapachniało mu faszyzmem”. W związku z tym, to nie ja powinienem być adresatem tej ironii i nie poczuwam się do bycia tym adresatem. A chodziło tylko o to, że policja i straż miejska nie mogły sobie poradzić z garstką rozhisteryzowanych bab.

Przezacny @Cyklisto – dzięki za dobre słowo o moich naukowych dokonaniach. Co do języka - tym razem nie skorzystałem z łaciny, bo jest mało powszechna, rzekłbym – hermetyczna, a ja chciałem trafić do jak najszerszej grupy odbiorców (ze względu na istotność tematu). Wyrazy wdzięczności przekazuję również za sugestię tematyki mojego doktoratu. Może zechcesz być moim promotorem?
Serdecznie pozdrawiam.

0 0
ID:17208

MOHER

Pozwalam sobie na kontynuację dialogu: forumowicz bóm- MOHER. Będzie trochę zabawy - chociaż tyle.

MOHER

Wszakże my krzewimy cnoty!

Do modlitwy, do roboty

Nawołujemy dziatki, młodzież…

My wskrzeszamy wszak w narodzie…

Forumowicz bóm

A zamknijcie wreszcie dzioby!

Ksenofoby, homofoby!

Moherowe przaśne dziady!

Przeciwnicy seks parady

I agencji towarzyskich!

Zamknąć trzeba wam te pyski

I dać wam takiego kopa,

Aż się zdziwi Europa!

I nagłośni i przyklaśnie

Tak wam trzeba zrobić właśnie!

MOHER

Ależ, panie redaktorze,

Pan nam grozi…

ŻURNALISTA

Owszem, grożę…

Lecz dostałem przyzwolenie,

By z WAS zrobić zagrożenie.

A mam warsztat znakomity!

I poparcie mam ELYTY!

Cały SALON do mnie mruga,

Że was opluć – to zasługa!

Więc się staram o medale

I skrupułów nie mam wcale,

Bo ten cały wasz dekalog

W społeczeństwie niszczy dialog!

0 0
ID:17211

cyklista-wylogowany

Wielce Szanowni Orwell oraz Bóm.
Troszeczkę ironii oraz humoru na portalu rozładowuje nieco zaogniona sytuację między oponentami.
Czcigodny Bóm.Przedłużyłem swoim wpisem opowiedzianą przez Ciebie historię edukacji.Oczywiście okraszając ja odrobiną humoru.Chyba Szanowny nie masz mi tego za złe.
Gdybym został Twoim promotorem w przypadku pisania rozprawy doktorskiej myślę i jestem przekonany,żę przy Twojej Czcigodny elokwencji bylibyśm w stanie przekonać podczas obrony szacowne grono profesorów o słuszności Twojej pracy.
Nie piszę tego z przekorą albowiem będąc Twoim promotorem
w przypadku obalenia rozprawy sam wyszedłbym na durnia.
A zatem reasumując jechalibyśmy na tym samym wózku,
Łączę wyrazy szacunku dla obydwóch Waszmościów.

0 0
ID:17212

Orwell

Bóm w związku z tym, że od dziś rozpoczynam sezon urlopowy, matematyka to królowa nauk a muzykę sobie cenię to na Twój wpis i skróty myślowe odpowiem krótko, zwięźle i na temat:

Бум insekt

bo:

Бум < insekt


Miłej niedzieli Wszystkim:)

0 0
ID:17231


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA