Komentarz do artykułu „Umarza, choć nie tak...

Komentarz do artykułu „Umarza, choć nie tak wiele” NOWOŚCI /10.10.2008

Małpa z brzytwą.

To pierwsze co mi się skojarzyło po przeczytaniu tego artykułu. No cóż, czara głupoty się przelała i najwyższy czas otworzyć mieszkańcom Włocławka oczy na to, do czego dąży część radnych Rady Miasta Włocławek. Przecież to aż śmierdzi z daleka otworzeniem szerokiego frontu dla korupcji, chociaż udają, że to tylko w celach propagandowych w ramach kampanii wyborczej. W demokracji każdy ma prawo do własnej oceny faktów. Moim zdaniem używając skrótu myślowego jest to kupczenie głosami, czyli najbardziej szkodliwy rodzaj korupcji politycznej (i karalny).
Uzasadnienie jak zwykle polityczne, bezsensowne, bezpodstawne i nie merytoryczne. Cytuję: „ – Zmiana pozwoli radzie sprawować lepszy nadzór nad finansami publicznymi, oraz przyczyni się do lepszego gospodarowania tymi środkami – czytamy w uzasadnieniu uchwały.”
Panie Prezydencie Skrzypek, serdecznie „gratuluję” opinii jaką wystawił Panu koalicjant. Sądząc z danych liczbowych podanych przez autora w artykule, to właśnie pańska prezydencja została negatywnie oceniona przez pisowców.
Moja prywatna rada, to na tyle Pan się zasłużył miastu i zapracował na pozytywną opinię, że powinien Pan zakończyć przygodę z „młokosami” i zaczął współpracować z ludźmi równymi sobie i znającymi się na tym.
Inną sprawą jest to, kto chce przejąć decyzje w tych sprawach? Otóż chcą zacząć decydować ludzie bez pojęcia (to jest przecież pewne, że PiS będzie dyktatem decyzji). Ludzie, którzy ciągle nic nie wiedzą co się dzieje w ratuszu , bo prezydent im (każdemu z osobna na czerpanym papierze) nie składa codziennych sprawozdań z tego co robił i o czym myślał. A informacje są tam gdzie winny być. To już nie wina Prezydenta, że kiedyś w przedszkolach nie uczono obsługi komputera. Bo to nawet nie jest śmieszne, tylko żałosne. „Nowości” informacje mają na bieżąco a radni płaczą, że nie mogą się „doprosić” od Prezydenta.
Mam nadzieję, że w uzasadnieniu na sesji pojawi się uniwersalny argument radnego Chmielewskiego: „Bo w innych miastach ... Toruniu ... Bydgoszczy ... tak mają.” Nie wiem czy w innych miastach tak mają (do sesji zdążę sprawdzić), ale wiem coś innego co mają w innych miastach: W innych miastach mają, a we Włocławku mieli, dyrektorzy WORD-ów uprawnienia egzaminatorów.
Pozdrawiam.

7 komentarzy

free

pocieszmy się,Dionizy,że i Bydgoszcz i Toruń nie mają takiej osobowości jak radny Chmielewski, a my mamy !
Jest coś jeszcze ,czego nie mają inni a my mamy ?

0 0
ID:612

*Pablo

Dionizy, masz rację...żeby tylko jeszcze ktoś (np."bezradny" Chmielewski) to przeczytał, zrozumiał i do wiadomości przyjął...pomarzyć zawsze można :):)

0 0
ID:614

Janina

Szanowni Państwo czytelnicy i obserwatorzy. Najwięcej miesza w głowach PiSowskim radnym Wojciech Jaranowski, który po wyborach nchce być Prezydentem.

0 0
ID:615

lewy

Dionizy, coś jest nie tak. Radni umarzają - według Ciebie to korupcja. Umarza prezydent - według Ciebie jest uczciwie. Skąd to przekonanie? Zazwyczaj organy kolegialne są dużo obiektywniejsze. Wyjaśnij proszę, skąd przekonanie, ze radni są skorumpowani, a prezydent ma czyste ręce. Mam nadzieję, że odpiszesz.

0 0
ID:616

Monte Christo

Szanowny Dionizy!
Jak już wcześniej pisałem jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy administracyjnej różnych szczbli samorządu, jednak wbrew temu, co mówi Pan Kukucki, przejęcie kompetencji zbywania mienia komunalnego przez Radę nie spowolni w żaden sposób procedur, bo jeżeli pojawi się zainteresowany inwestor, to Przwodniczący Rady może zwołać nadzwyczajną sesję Rady i nie będzie problemu. Przy całym szacunku do Ciebie chyba nie darzysz sympatią radnego Chmielewskiego, bo wciąż podajesz jego przykład w negatywnj tonacji? Jeżeli do tej pory dyrektory i wiceretorzy WORD-u, pełniący tę funkcję przed Chmielewskim i Stelmasikiem, mieli takie kwalifikacje, to proszę powiedz: jakie kwalifikacje miał Pan Pałucki, który przed Stelmasikiem pełnił funkcję wicedyrekora WORD, a został powołany za kadencji Pani Dombrowskiej?Chmielewski nie jest z mojej bajki, ale jeżeli oceniamy, to oceniajmy wszystkich jedną miarą! Pozdrawiam!

0 0
ID:628

Dionizy

Szanowny Monte Christo!
Na pierwszy temat znajdziesz odpowiedź w kolejnym komentarzu.
To nie jest kulturalne odpowiadać pytaniem na pytanie, ale w tym kontekście będzie odpowiedzią. Czy można darzyć sympatią kogoś kto ci wyrządził świństwo? Czy tylko ja jeden nie darzę tego pana sympatią?
Nie będę szukał szczegółów i dat związanych z pracą pana Pałuckiego w WORD-zie bo to teraz nie ma sensu. Dlatego wyrażę się ogólnie. Jeżeli nie ma kogoś spełniającego wszystkie warunki taryfikatora można przyjąć go do pracy dając konkretny termin na uzupełnienie braków. Pan Pałucki widocznie nie dostosował się do tego więc w WORD-zie już go nie ma. ALE TARYFIKATORA NIE ZMIENIAŁ POD SIEBIE.

0 0
ID:639

Monte Christo

Szanowny Dionizy!
Pana Pałuckiego nie ma w WORD-zie z innej przyczyny niż piszesz-został dyrektorem szpiala.Jeżeli chodzi o majstrowanie przy regulaminach, to wcześniej, przed Chmielewskim ustalono 400% pensji dla dyrektora przy nagrodzie jubileuszowej(jak Ty to nazwałeś"majstrowano")!Nie a sensu się licytować;-))Mnie chodziło tylko o to, żeby oceniając stosować jedną miarę dla wszystkich, co jest bardzo trudne, biorąc pod uwagę nasze sympatie i antypatie, ale uczciwe!Pozdrawiam!

0 0
ID:650


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA