Kochana Mamusiu! W Unii jest fajnie, niczego tu nie...

Kochana Mamusiu!
W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 4 zł kg, benzyna po 5,50 zł za litr, masło po 4,10 zł za kostkę, chleb po 3,20 zł za bochenek, a paczka papierosów po 12 zł.

Jeśli chodzi o nasz dom, to latem przyjechał pan Helmut z Berlina. Najpierw postawił piwo, a potem pokazał akt własności z 1937 r. i powiedział, że teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Może to i lepiej, i tak nie byłem w stanie płacić podatku katastralnego (Mamusia wie, 2% od wartości nieruchomości rocznie). Za to w przytułku mamy kolorową telewizję i fajne filmy.

Pracy na razie nie ma, ale mówią, że będzie. Jak dożyję, to za 6 lat będę mógł pracować w Niemczech albo Austrii. W mieście budują nowy urząd. Unia dała trochę grosza. Firma Heńka Kowalskiego startowała w przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi. Co prawda inżynierów sprowadzili od siebie, ale Heniek i tak się cieszy, bo
uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosić cegły. Niech sobie chłop zarobi, bo jego firma już nie wytrzymuje tego zwiększonego VAT-u w budownictwie. Chciał wysłać syna na studia do Francji, ale nie miał na to pieniędzy. Córka jednego z ministrów miała więcej szczęścia i dostała unijne stypendium. Chłopak Henia jest całkiem zdolny, więc
zdawał na naszą politechnikę. Byłby się dostał, gdyby nie konkurencja młodzieży z innych krajów unijnych. W końcu tam uczelnie też są przepełnione. Na razie jest na darmowym stażu w hipermarkecie.

Ostatnio w mieście pojawiło się mnóstwo byłych rolników. Mówią coś o nierównej konkurencji, niskich dopłatach i limitach produkcyjnych. Nie wiem o co im chodzi, przecież mieli najwięcej zyskać na integracji.

Do domu naprzeciwko wprowadziło się młode małżeństwo - Tomek i Jacek. To bardzo wrażliwi ludzie, nawet starają się o adopcję. Pani kurator jest bardzo tolerancyjna i świeżo po aborcji, więc mają duże szanse.

Niech Mamusia na razie siedzi na tej Białorusi, bo tu szaleje eutanazja, zwłaszcza, że ubezpieczalnia już o Mamusię pytała.

To tyle, bo idę po zasiłek. Będę go pobierał jeszcze dwa miesiące.

Całuję mocno, Zdzisiek

P.S. Niech mi Mamusia przyśle kilo szynki, ale takiej ze zwykłego prosiaka, bo te nasze świecą po nocach.

P.P.S. Niech Mamusia wyśle ten list swoim znajomym. Może za kilkanaście lat do mnie wróci. Wtedy Polski już pewnie nie będzie, ale w końcu będę obywatelem nowego euroregionu...

22 komentarze

NEGOCJATOR....

my to żyjemy w ciemnej d.... i jak nam na te bide wprowadzą jeszcze walutę euro to będziemy 200 lat za murzynami... generalnie z roku na rok jest coraz gorzej ... zamiast lepiej ... ludzie biednieją ... a ci co kase mieli mają jej wiecej na ludzkiej krzywdzie sie dorabiają ... tyle w tym temacie

0 0
ID:18639

szuja

Cholera to gorzej jak za Bieruta i Gomułki razem wziętych.
Niech na wieki będą trwałe osiągnięcia Solidarności i Kościoła .

0 0
ID:18640

Taaa

Brawo dla euroentuzjasty-tak właśnie wyglądają relia ,,zielonej wyspy''-świnie przy korycie napychają się za nasze pieniądze i jeszcze wmawiaja nam ,że tego my chcemy i mamy je wybierać .Jak długo jeszcze ta ,,zielona wyspa''z folwarkiem świńskim będzie unosić sie na powierzchni kłamstw i mydlenia oczu ?

0 0
ID:18643

cyklista-wylogowany

Kochany Zdziśku
Ty się synku niepotrzebnie tymi papierami Helmuta wystraszyłeś.Na pewno są podrobione.Onegdaj synku to oni płacili nam kontrubucję za lenno i na pewno papiery na ziemię posiadają w którymś z klasztorów.Trzeba poszperać w archiwach to zaraz zwrócą z nawiązką.U nas wszystko po staremu.Podły reżym skończył w Mińsku 32-gą stację metra.To dobrze ,że w Warszawie rozpoczęliście drugą linię metra bo u nas planujemy już trzecią taki tłok w podziemnej komunikacji.
Kury jak się niosły na Lidzie,tak się niosą a i koguty są zadowolone,że nie muszą stemplować jajek jak u Was.Wystarczy tylko podpis.Domyślamy się,że najstarsi mieszkańcy miast zapominają co to jest zsiadłe mleko oraz prawdziwa śmietana i masełko kupowane na rynku.
Doszły nas słuchy,że od tych wielokrotnych oprysków wszelkie robactwo żerujące na owocach-jabłkach,śliwkach i czereśniach udało się na emigracje w poszukiwaniu zdrowej żywności.
Kochany synku czy prawdą jest,że postęp w produkcji zdrowej żywności posunął się tak daleko,że stosujecie już system 36-cio igłowy do wstrzykiwania w szynkę chemicznych substratów aby osiągać z 1 kg aż 2,5 kg produktu?
Cieszymy się z waszego postępu gospodarczego w dziedzinie żywności.
U nas na Lidzie jak zwykle-szynka idzie do solanki w proporcji 100 litrów wody i 66 kg soli.Nie stać nas na inne chemiczne przyprawy.
Czy mógłbyś przesłać nam przepis na te parówki po 5,60 zł/kg co przysłałeś nam na 1-go Maja
Posadziliśmy dziadka z zawiązanymi oczami za stołem i daliśmy mu do spróbowania wyroby wędliniarskie które nam dzięki uprzejmości kuriera przesłałeś.Jakoś to przemycił przez granicę.
Z dziadkiem chyba coraz gorzej bo w każdym wyrobie rozpoznawał polędwicę surową nawet w przesłanej kaszance.
Musi być co zbliżą się do końca swoich dni biedaczek.
Cieszy nas,że oszczędzasz na oświetleniu korzystając z nowoczesnych świecących szynek.Tylko synku uważaj,bo może światło jest za słabe.
Całuję Cię Twoja kochająca matka.

0 0
ID:18645

Adi

miało być śmiesznie, wyszło żałośnie - przekłamania w stylu, że Unia rozstrzyga przetargi, blokuje możliwość studiowania na krajowych uczelniach i popiera jakieś niemieckie roszczenia są dobre dla moherowej ciemnoty

0 0
ID:18649

AntyTroll

Drogi ełroentuzjasto nie przejmuj się ~Adi! Każdego, kto ma inne zdanie niż internetowe trolle, wyzywa się od moherów, wysyła do radia Maryja i na kółko różańcowe. Jest to ich typowa zagrywka.

0 0
ID:18651

MOHER



Siedzą w pociągu ważni Unici,
Grubi, nadęci, lekko podpici,
Wiozą do Polski ustaw czterdzieści,
Każda w wagonie ledwo się mieści,
Pierwsza zawiera setki koncesji,
Pewną przyczynę rychłej recesji,
Druga przynosi drogą benzynę,
Kolejną naszych nieszczęść przyczynę,
Trzecia wprowadza nowe podatki,
Podnosi VATy, akcyzy, składki,
By "ludzie pracy" pieniądze mieli,
W kieszeniach swoich przedstawicieli,
Czwarta rozwala polskie mleczarnie,
Wszak smrodu i brudu to wylęgarnie,
Piąta morderców od kary zwalnia,
W więzieniach będzie miła sypialnia,
Szósta pomnoży nam urzędników,
W siódmej są wzory nowych pomników,
W ósmej feminizm i parytety,
Wybierz cymbałów - byle kobiety,
W dziewiątej instrukcja indoktrynacji,
Za hojną kasę z Eurodotacji,
Aktorzy, panienki i dziennikarze,
Wyklepią wszystko, co im się każe,
Za szkolnej dziatwie,
Przyniesie chlubę,
Udział w błękitnym Eurojugent,
Miłość do Unii w wierszu, w piosence,
Wszystko co robisz, nawet w łazience -
Robisz dla Unii, pamiętaj o tym,
Inaczej szybko wpadniesz w kłopoty,
Nie skończysz studiów,
Wylecisz z pracy,
Eurogestapo zrobi cię na "cacy",
W dziesiątej i dalej,
Czytać się nie chce,
Można z pociągu wyskoczyć jeszcze...

0 0
ID:18652

pamar

@ ~Adi 26-09-2010, 12:26:54
To nie miało być śmieszne, to JEST PRAWDZIWE i STRASZNE.

0 0
ID:18654

Masarnia

Rok 2010. Polska spełnia już wszystkie normy Unii Europejskiej! W sklepie mięsnym klient zwraca się do sprzedawcy:
– Kilo kaszanki proszę.
Ekspedient z pełną powagą:
– A z jaką grupą krwi?

0 0
ID:18655

MOHER



Komisja Europejska postanowiła wybudować bramę w trzecie tysiąclecie jako symbol coraz ściślejszych więzi łączących państwa członkowskie. Wyłoniono podkomisję do przeprowadzenia przetargu, która ów przetarg ogłosiła. Do wykonania bramy zgłosiło się trzech oferentów: Turek, Niemiec i Polak.
Pierwszy ofertę przedstawił Turek: brama solidna, projekt kompletny - wszystko w porządku - koszt: 6000 euro.
Drugi był Niemiec: projekt w zasadzie nie odbiegał od projektu Turka, podobne wykonanie, cena: 10.000 euro. Komisja pyta:
- Czemu aż 10.000!?
Niemiec na to:
- Solidny niemiecki projekt, solidne niemieckie materiały solidne niemieckie wykonanie, a to kosztuje.
OK. Ostatni był Polak, który przedstawił projekt bardzo podobny, wręcz identyczny do projektów Turka i Niemca, ale cena wynosiła 56.000 euro. Tu komisja o mało nie spadła z krzeseł, ale pytają czemu tak astronomicznie wysoka kwota, na co Polak:
- 25.000 euro dla mnie, 25.000 dla Szanownej Komisji za trud włożony w przeprowadzenie przetargu i skuteczne jego rozstrzygnięcie, a 6.000 dla Turka, bo ktoś te bramę musi postawić...

0 0
ID:18656

MOHER

Adi co T y na to: Mnożą się niemieckie pozwy o zwrot majątku
"To jest następny dom, który zabiorą Niemcy"
Maciej Wasielewski, Staszek Maksymowicz, tvn24.pl
"To jest następny dom z mieszkańcami, który zabiorą Niemcy. Kolejny rząd czeka na cud – my mieszkańcy na ratunek” - taki szyld wywiesili lokatorzy jednej z gdańskich kamienic, sąsiedzi Lecha Wałęsy. Po kilku głośnych wyrokach do sądów trafiają nowe niemieckie pozwy. Prawnicy podkreślają, że polskie prawo nie chroni przed roszczeniami niemieckich przesiedleńców, walczących o majątki utracone po 1945 roku. –

0 0
ID:18657

szuja

Co ty pitolisz.Wiesz ile kosztuje kaszanka?Hahaha

0 0
ID:18659

Taaa

Żarty ,żartami , a kto pamięta Milerów,Tusków ,Olechowskich ,ktorzy zapewniali o wprowadzaniu do Polski standartów unijnych -np. minimum socjalnego,polityki prorodzinnej -i gdzie te chłopy ,gęby w kubłach i temat omijany jak trędowaty .A prawda jest taka ,że Polak jako jedyny w Europie w 100% finansuje swoją opiekę zdrowotną -w innych NORMALNYCH I NIE ZAKŁAMANYCH PAŃSTWACH SĄ WYSOKIE DOPŁATY Z BUDŻETU!!!!!!!!! Czy wiedcie o tym ?

0 0
ID:18663

zxxc

Stary tekst i odgrzewany. Śmierdzi tak samo..

0 0
ID:18664

ełroetuzjasta

Kochana Mamusiu!


Co do przepisu na te tanie parówki /wcześniej go nie znałem/ przypomniało mi się, że znajomy Heńka Kowalskiego - Zenek pracuje w zakładzie mięsnym. Heniek zadzwonił do Zenka i przepis dostałem:

Ok.70% MOM lub MDOM
ok.20% emulsji
ok.10% tłuszczu
polepszacze i woda

Powiem Ci Mamusiu, że nie wiedziałem o co chodzi w tym przepisie. Heniek musiał jeszcze raz dzwonić do Zenka w celu przetłumaczenia tej receptury. Dostałem takie oto wyjaśnienia:

1.Zarówno MOM, jak i MDOM to skróty oznaczające mięso oddzielane mechanicznie (MDOM dotyczy mięsa drobiowego). Do jego produkcji używa się najtańszego surowca (np. korpusów drobiowych), następnie przeciska się je pod ciśnieniem przez cylinder ze szczelinami. Rozdrobnione cząsteczki kości, mięso i skóry tworzą jednolitą masę, którą zastępuje się w parówkach chude mięso.
2. Emulsja to zmielone surowe wieprzowe lub drobiowe skórki. Emulsja jest tania, a jej dodatek zmniejsza cenę.
3.Zwiększanie ilości tłuszczu – taki efekt uzyskuje się przez zmniejszenie ilości wartościowego, chudego mięsa i zastąpienie go gorszym jakościowo i tańszym mięsem tłustym
4.polepszacze:
Fosforany (E450-E452) – powodują pęcznienie białka, i sprawiają, że można dodać do parówek więcej wody, a co za tym idzie – obniżyć koszty produkcji
/uniemożliwiają przyswajanie wapnia, który jest szczególnie istotny w diecie dzieci/
Błonnik – sam w sobie jest nieszkodliwy (ma wręcz pozytywny wpływ na organizm i jest składnikiem wielu produktów typu „bio”, które mają działanie lecznicze). Dodaje się go do parówek w celu poprawienia ich konsystencji (sprawia, że parówki są bardziej włókniste i mniej galaretowate).
Roślinne substancje żelujące (głównie karogen, czyli E407 i gumy) – wiążą wodę, więc podobnie jak fosforany i cytryniany pozwalają na zwiększenie jej zawartości w parówkach i obniżenie kosztów produkcji.
Przeciwutleniacze (E300-E316) – to stabilizatory barwy, dzięki nim parówki po przekrojeniu nie szarzeją.
Koszenila (E120) – jest to barwnik, który uzyskuje się z odwłoków samic mszyc kaktusowych. Brzmi egzotycznie, a w rzeczywistości pozwala na poprawienie barwy parówki.


Bardzo wątpię Mamusiu czy wy zdołacie takie parówki zrobić bo gdzie Wam do naszej unijnej technologii. Zapomniałem się spytać o produkcję szynek w następnym liście dam odpowiedź. Nie chcę już dziś kolejny raz zawracać głowy Zenkowi.

U nas tłok w podziemnej komunikacji też narasta tylko ja nie wiem Mamusiu czy to przyśpieszy budowę metra. Chłopak Heńka /ten co ma staż w hipermarkecie/ powiedział, że w związku z tym tłokiem planują cenzurę internetu bo zagraża demonkracji.
Mamusiu nasze szynki dobrze świecą nie martw się o mój wzrok. Niektórzy wołają na te nasze „lampy” iluminati. Muszę kończyć, tu w przytułku oszczędzamy energię, wszystkie urządzenia elektryczne wyłączają o tej porze pozostają nam tylko szynki.

Całuję mocno, Zdzisiek

P.S. Mamusiu gdyby Wam jakimś cudem udało się te parówki wyprodukować to nie podawać dziadkowi. Biedaczyna drugi raz tego nie przeżyje. Mam nadzieję, że przepis dotrze na Rocznicę Rewolucji Październikowej.

P.S.S. Dziękuję Mamusiu za przekazanie poprzedniego listu znajomym.

Pozdrawiam Wszystkich, którzy odpowiedzieli na mój list, Zdzisiek.

0 0
ID:18666

zxxc

Co za trol.

0 0
ID:18667

wloclawianiuuunius

... dodać trza jeszcze że ślimaki są rybami, a pani nauczycielka wstawiła mi jedynkę za to ;)

0 0
ID:18670

AntyTroll

Wypełzły następne trolle! /zxxc / Dla wszystkich nie-trolli podaję stronę gdzie można dużo się dowiedzieć o walorach naszego kraju oraz o tym co naprawdę dzieje się na świecie i w Polsce. A trolle na tej stronie są zwyczajnie banowane by nie zaczadzały forum!

http://marucha.wordpress.com/

~wloclawianiuuunius - ślimaki to ryby! No właśnie tak kituje UE

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ue_zadecydowala_slimak_to_ryba_ladowa_124754.html

0 0
ID:18673

cyklista-wylogowany

Kochany Zdzisiu.
Dziękujemy za list.Dzieciaki ucieszyły się ze znaczka pocztowego.Już go odklejają nad parą z czajnika.Tylko co to za postać na znaczku.Babcia mówi,że to chyba drugi wujaszek Stalin bo z podobnymi wąsami.
Dziadek zadowolony z przepisu.Jednak twierdzi,że nadal jesteście rozrzutni w tak ciężkich czasach.Po co tyle mięsopodobnych składników w parówkach.Dziadek już zmienił proporcje.Wyszukał jeszcze z czasów wojny schowany w słoiku z wodą biały fosfor i doda go do parówek.Żeby nie doszło tylko do eksplozji podczas gryzienia.
Dziwimy się dlaczego u Was jest dyskryminacja.Jajko to jajko to po co dzielić jeszcze na klasy.U nas po staremu jajka są bezklasowe.
Czy u Was starsze osoby zmuszane są do pracy? Znajoma sąsiadka która byłą w Polszcze mówiła,że wszystko produkują niemal starsze kobiety.
Szynka babuni,baleron babuni,korniszony babuni,konfitury babuni.Czy u Was nie idziecie z postępem.Dlaczego wszystkie wyroby wędliniarskie pochodzą ze starej wędzarni.Czy nie możecie pobudować nowych.
Babcia ma do Ciebie kochany Zdzisiu pytanie.Czy napisy jajka świeżę,mleko świeże oznacza,że stare też sprzedajecie po niższych cenach? Jak Wam udaje się sprzedać mleko z sygnaturą 0% tłuszczu.Czym barwicie tą wodę?
Na święta wyślemy Tobie Zdzisiu całą szynkę z otoczką tłuszczu abyś przypomniał sobie jak prawdziwa szynka wygląda.
Obawiamy się o cenzurę w internecie. W związku z powyższym wyślemy życzenia świąteczne już w połowie listopada aby dotarły na Boże Narodzenia
Całujemy Ciebie Wszyscy-babunia,dziadziuś i Twoja kochająca matka.

0 0
ID:18674

szuja

A wszystko to mamy i zawdzięczamy naszej ukochanej i jedynej w swoim rodzaju na Świecie SOLIDARNOŚCI.Buhahaha

0 0
ID:18677

ełroetuzjasta

Kochana Mamusiu!

Cieszę się bardzo, że zrobiłem dzieciakom frajdę!

Ten ze znaczka hmm… był tu w przytułku taki Antek /fajny chłop/ on mówił, że to potomek Stalina i Wandzi Wasilewskiej a i podobno Waryński był w to zamieszany. Ja Mamusiu w intymne sprawy nie będę wnikał, bo Antek w niedługim czasie dostał wezwanie na posterunek /w sprawie jakiegoś herbu/ i słuch po nim zaginął. Chłopaki mówią, że pewnie do Bałtyku spłynął.

Pytasz Mamusiu czy tutaj produkcją w większości zajmują się starsze kobiety? U nas się mówi, że w ramach równouprawnienia planują wydłużenie i zrównanie wieku emerytalnego. Kobiety i mężczyźni będą kończyć pracę
w wieku 67 lat. Mamusiu może to i dobrze, bo będziemy mieli zdrowszą żywność opartą na jeszcze starszych recepturach! W markecie kupimy szynkę prababci, baleron prababci, konfitury prababci i…jajka pradziadka. Z tymi jajkami to unia będzie miała trochę problemów, ciekawe do jakiej klasy zaliczą?
Ja sobie tylko tak myślę Kochana Mamusiu kto wnukami się zajmie? Przy żłobie same mądre głowy, coś wymyślą! Może po macie-tacierzyńskim będą dzieciątka do żłobków brać? Państwo przecież najlepiej wie jak wychować dzieci na poprawnych obywateli.

Mamusiu przykro mi bardzo lecz nie odpowiem babci na pytanie o świeże jajka i mleko 0%, wczoraj na pokoju ukazała się nam cała prawda…Janek zaczął świecić.

Muszę kończyć bo chłopaki też o tych cudach chcą pisać.


Całuję mocno całą Rodzinkę, Zdzisiek

P.S. Mamusiu skończył mi się w przytułku limit na pocztę a nie wiem kiedy przyznają mi nowy. Nie martw się jeśli przez jakiś czas nie będzie wieści od Zdziśka.

0 0
ID:18685

Sanacja

i smieszno i straszno, a do tego prawdziwo :) czekam na dyrektywy eurobałwanów dotyczących kształtu i rozmiaru ziemniaka, pomiora, itp, a najgorsze "NASI" kochani urzędnicy będą to z niebywałym zapałem wdrażać w życie i chyba tylko u nas :P.
Tylko rewolucja może nas uratować, albo rewolucja ludowa, albo ...
Marszałku powstań, Twój czas nadchodzi !!!!!!

0 0
ID:18687


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA