Komentarz do artykułu „Przejechać miasto nocą”...

Komentarz do artykułu „Przejechać miasto nocą” NOWOŚCI / 21.10.2008

Jak czekasz to się doczekasz.
Czekałem ponad półtora miesiąca na jakieś medialne zachwyty po X Festynie Solidarności. A tu nic. Ani złego ani dobrego i nie ma możliwości jak im „zasłużoną” łatkę z okazji dziesięciolecia przypiąć. Szumne zapowiedzi a potem trochę zdjęć i kilka niezbyt przyjaznych komentarzy. I nagle jest i WWS, i młodzież, i nocne życie alkoholowe i ciężkie powroty do domu. Dzisiejsze Nowości.
„Krisss” pisze: „Ja jestem bardzo ciekawy dla kogo ta młodzieżówka WWS chce uruchomienia tej linii nocnej jak tu żadnego życia nocnego nie ma ...” A ja ... chyba ... wiem.
Temat autobusu pojawia się w okolicach sierpnia i jest związany z różnymi festynami dla mieszkańców. To taki element konkurencyjności politycznej. Ale ad rem ...
Rok temu, sądząc z kontekstu, FMS to tylko żartował. Ale ten teraz oficjalny apel WWS do prezydenta to całkiem poważna sprawa. Widocznie WWS poważnie myśli o swoich klientach. A jak było? Po kolei.

Najpierw reklama.

X Festyn Solidarności
W ostatnią sobotę sierpnia na placu u zbiegu ulic Zbiegniewskiej i Wiejskiej odbędzie się X Rodzinny Festyn Solidarności. Zaplanowano m.in. darmową grochówkę, pokazy jeździeckie i strażackie. Gwiazdą wieczoru będzie Bayer Full. Wieczorem odbędzie się pokaz sztucznych ogni.
W ostatnią sobotę sierpnia 30.08.08r na placu u zbiegu ulic Zbiegniewskiej i Wiejskiej odbył się Rodzinny Festyn Solidarności.

Teraz komentarze

Na tym Rodzinnym Festynie był internauta „wacek”, który po powrocie do domu umieścił komentarz:
„Byłem na Festynie Solidarności i jestem załamany tym co zobaczyłem. Solidarność miał to być ruch społeczny wyzwalający Polskę nie tylko z komunizmu ale i ze zgubnych nałogów. Co zobaczyłem na Festynie Solidarności? Był to festyn alkoholowy, piwo lało się strumieniami, z piwem chodziły dzieci i młodzież od nawet 14 lat, u wielu widać było że są już po większym piwku. Gdzie więc są ideały Solidarności, pominę juz łamanie prawa przez sprzedaż alkoholu nieletnim.”
Proszę zwrócić uwagę na czas: 30-08-08 21:35. Szkoda, Wacku, ze nie byłeś do końca. Mając na uwadze Twoją wrażliwość pewnie byś nie miał siły nic pisać.

Bywałem na różnych piknikach: ludowych, zakładowych, rodzinnych czy integracyjnych (nawet komunistycznych). Było piwo, kiełbaski i nie tylko. Potem na zakończenie czy w podróży powrotnej były różne pieśni i piosenki ale panowała jedna żelazna zasada. Pieśni państwowe i religijne to było tabu. A tu co mieliśmy?
A tutaj mieliśmy do czynienia z profanacją symbolu papieskiego. W końcu „Barka” to pieśń jednocząca duchowo wiernych z papieżem i z Bogiem. A jak się widzi „zmęczonego”, półleżącego, wymachującego zapalniczką człowieczka, na dodatek coś bełkoczącego myśląc, że śpiewa „Barkę” to robi się niedobrze. Nie jestem klerykałem dlatego czuję tylko obrzydzenie, ale katolicy powinni to odczuć jako obrazę uczuć religijnych.
Dlatego młodzi WWSiacy, radzę wam, nauczcie Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność” organizować imprezy a potem martwcie się o autobus.

10 komentarzy

lewy

Znów zaczynasz bredzić Dionizy. Ostatnio nie umiałeś mi odpowiedzieć, czemu oskarżasz radnych o korupcję. Dla Ciebie tylko prezydent jest kryształowy. Teraz nie podobają Ci się nocne autobusy, ponieważ... uważasz Solidarność za pijaków. Co to za kosmiczny argument? Na dokładkę piszesz, że inicjatywy FMS są robione dla żartu!?! Może sam weź się do jakiejś roboty, a nie plujesz na innych.

0 0
ID:748

...

Dziwna ta społeczność włocławska.Czy w takim mieście można coś zrobić? jak nie protesty,to rozgrywki polityczne.Ciemnogród i tyle.

0 0
ID:751

szuja

Szkoda,że Lepera z Kuropatwińskim i Filipkiem nie zaproszono,kurcze Olek.Te festyny na Zbiegniewskiej to jest taka rozpacz,że później biedne okoliczne psy/ od wspaniałej muzyki i wokalu / wyją wystraszone przez tydzień.Ja nie wiem ,że nikt z ochrony nad zwierzętami nie zajmie sie tym problemem.Jeden kot jeszcze siedzi na drzewie .

0 0
ID:752

Monte Christo

Szanowny Dionizy!
Bardzo cenię Twoje komentarze naszpikowane konkretnymi informacjami, bardzo precyzyjnymi (aczkolwiek tendendcyjnie użyte;-)) ), ale nie zgodzę się z Twoją oceną organizacji pikniku "Solidarności"!Widziałem wielu polityków innych opcji (tej, której również jesteś piewcą)w kiepskiej kondycji zabarwionej "chorobą filipińską" na biesiadach i piknikach i wtedy nikt tego nie zauważał ( co do profanacji, to jak ocenisz całowanie ziemi przez Marka Siwca lub wsiadanie do bagażnika Kwaśniewskiego przebywającego na uroczystościach katyńskich? )To problem mentalności osób przychodzących na imprezy i ich słabości, a nie organizacji, która te imprezy organizuje! Pozdrawiam!

0 0
ID:753

Dionizy

Jaśnie wielmożny panie hrabio!
Przypadki Siwca i Kwaśniewskiego były ich indywidualnymi spontanicznymi pomysłami. W mediach pokazywano ich setki tysięcy razy z komentarzami i bez. Były również sprawy sądowe.
We Włocławku nieprzyjemna sytuacja była stworzona przez organizatorów. Sądzę, ze uzgadniali z panem Świeżyńskim program koncertu, o ile nie całego to na pewno ostatni utwór, kontrowersyjny na takie alkoholowe imprezy.

0 0
ID:758

lewy

Dionizy, proszę napisz, czemu według Ciebie inicjatywy FMS to żarty? Resztę pytań Ci odpuszczę, bo były raczej retoryczne.

0 0
ID:759

Dionizy

Lewy, czy jest jakaś szansa, że zaczniesz myśleć merytorycznie? Wciskasz mi swoje wnioski, ze niby ja tak napisałem a potem chcesz, żebym się z tego tłumaczył. Mogę dyskutować tylko o tym, co sam napisałem. Mam nadzieję, że zrozumiesz sprawę z nocnym autobusem. Czy ja napisałem, że inicjatywy FMS to żarty? Otóż nie. To tylko jeden drobiazg z nocnym autobusem. Młodzieżówka WWS popiera inicjatywę. Jaką inicjatywę? Przecież taki apel powinien mieć jakieś minimum uzasadnienia. A już na pewno jeśli chodzi o linię autobusową to początek, trasę i koniec oraz przypuszczalne godziny kursowania. Bez tego przypomina rozhisteryzowanego smarkacza tupiącego przed sklepem z zabawkami i wołającego kup mi coś! A co? Coś! itd

0 0
ID:760

Obserwator 2

Podobasz mi się Dionizy, a najlepszy humor to z tym smarkaczem{usmiałem się}, podzielam i popieram Cię,tak trzymaj - pozdrawiam

0 0
ID:763

lewy

Skoro kłamię i naginam fakty:

Napisałeś, Dionizy, tak: "Rok temu, sądząc z kontekstu, FMS to tylko żartował" - wiesz, nie sądzę żeby członkowie Federacji byli zadowoleni z takiego ich traktowania.

Solidarność to banda pijaków, których chcą ratować młodzi wuwuesowcy: "Czekałem ponad półtora miesiąca na jakieś medialne zachwyty po X Festynie Solidarności. A tu nic. Ani złego ani dobrego i nie ma możliwości jak im „zasłużoną” łatkę z okazji dziesięciolecia przypiąć. Szumne zapowiedzi a potem trochę zdjęć i kilka niezbyt przyjaznych komentarzy. I nagle jest i WWS, i młodzież, i nocne życie alkoholowe i ciężkie powroty do domu". - Może dla Ciebie wszystko jest ok, ale pozwól mi nie podzielać Twego zdania.

O radnych: "No cóż, czara głupoty się przelała i najwyższy czas otworzyć mieszkańcom Włocławka oczy na to, do czego dąży część radnych Rady Miasta Włocławek. Przecież to aż śmierdzi z daleka otworzeniem szerokiego frontu dla korupcji, chociaż udają, że to tylko w celach propagandowych w ramach kampanii wyborczej. W demokracji każdy ma prawo do własnej oceny faktów. Moim zdaniem używając skrótu myślowego jest to kupczenie głosami, czyli najbardziej szkodliwy rodzaj korupcji politycznej (i karalny)." - i nie bełkocz, że nie sugerujesz im korupcji.

I powiedz mi, o jakiej Ty mówisz merytoryczności? Merytorycznie jest wtedy, gdy pisze Dionizy, tak? Inni są "be"! I kto tu jest rozbeczanym bachorem tupiącym pod sklepem???

0 0
ID:765

Monte christo

Wielce Szanowny Dionizy!
Przykro mi stwierdzić, że znów stosujesz dwie miarki:1)dla czołowych postaci polskiej lewcy, ludzi ze świecznika polskiej polityki, ludzi, którzy pełnili najwyższe funkcje w państwie i pownni być "czyści, jak żona Cezara" piszesz, że to ICH "WŁASNA INWENCJA"-każdy punkt programu ustalony jest z BOR, bagażnik i całowanie ziemi też;-))?- KTÓRĄ OGLĄDAŁA CAŁA POLSKA I CAŁY ŚWIAT-moim skromnym zdaniem TO WŁAŚNIE ONI POWINNI ŚWIECIĆ PRZYKŁADEM I "ICH WŁASNE INWENCJE"POWINNY BYĆ, JAK NAJMNIEJ KONTROWERSYJNE(PARODIOWANIE PAPIEŻA PRZEZ SIWCA-BEZ KOMENTARZA;CHĘĆ PODRUŻY W PAGAŻNIKU W MIEJSCU TRAGEDII POLAKÓW-BEZ KOMENTARZA;2)Jeżeli chodzi w Włocławskich polityków i to z prawej strony sceny politycznej JESTEŚ BEZKOMPROMISOWY I STRONNICZY!Szkoda, bo wiele Twoich opinii jest słusznych i zbieżnych z moimi, jednak nie można tak tendencyjnie i stronniczo oceniać osób, tym bardziej z różnych pułapów i szczebli polityki!Serdecznie pozdrawiam!

0 0
ID:772


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA