Dla wielbicieli Posła za gazeta Puls Regionu 12- 18...

Dla wielbicieli Posła za gazeta Puls Regionu
12- 18 listopada 2010
Po moich łzach i cierpieniu zwyciężyła sprawiedliwość - mówi sparaliżowana kobieta wspominając
Proces z Łukaszem Zbonikowskim, obecnie posłem PiS i kandydatem na prezydenta Włocławka
Przepraszam Monikę B.... zamieszkałą we Włocławku za to, że bez jej zgody wykorzystałem jej wizerunek w ulotce wyborczej na potrzeby mojej kampanii wyborczej na radnego Rady Miejskiej Włocławka w 2002 roku, czym naruszyłem jej prywatność i godność - przeprosiny tej treści ukazały się w jednej z włocławskich gazet Łukasz Zbonikowski, obecnie poseł PiS i kandydat na prezydenta Włocławka z ramienia partii Jarosława Kaczyńskiego, takimi słowami przeprosił kilka lat temu sparaliżowaną kobietę. Zrobił to wykonując wyrok sądu.

O perypetiach kobiety przyku-tej do łóżka media informowały w 2002 roku. Przypomniały przed rokiem. Mimo upływu czasu Czy-telnicy Pulsu Regionu pamiętają o tej sprawie.
- Kandydat PiS na prezydenta Włocławka powtarza w swojej kampanii, że zawsze jest po Stor¬nie ludzi - mówi Czytelnik. - De-nerwują mnie te słowa. Uważam, że poseł nie gra fair. Ze sparali-żowaną dziewczyną obszedł się, moim zdaniem, w nieludzki spo-sób. Uważam, że potraktował ją jak przedmiot, a nie osobę mającą uczucia, emocje. Nie wytrzymuję słysząc, jak reklamuje się w kam-panii, jak mówi o swojej pomocy ludziom, o rozwiązywaniu proble-mów ludzi.
W 2002 roku elementem kam-panii wyborczej Łukasza Zboni-kowskiego do włocławskiej Rady Miasta były ulotki prezentujące jego osiągnięcia. Zawierały m.in. zdjęcia z podpisami. Jedna z foto¬grafii przedstawiała Zbonikow-skiego siedzącego przy łóżku, w którym leży kobieta. „Zdobyłem dla sparaliżowanej Moniki specja-listyczne łóżko" - głosił podpis.
Monika B.... miała wów-czas 27 lat. Kompletnie sparali-żowana jest od 8 maja 1990 roku po tragicznym skoku do wody. Wprawdzie słys/.y, mówi i widzi, ale jest w stanie ruszać tylko gło-wą. Dziewczynie potrzebne było łóżko ortopedyczne.
- Koleżanka wpadła na pomysł, aby zorganizować zbiórkę na ten cel - wspomina Monika B..... - Zaangażowało się wiele osób oraz Caritas. Pan Łu-kasz Zbonikowski był jednym z uczestników akcji. Po otrzymaniu łóżka, zresztą pochodzącego z da-rów z Frankfurtu oraz zakupionej pralki, podziękowanie umieściłam w gazecie. Po pewnym czasie ten pan pojawił się znowu, tym razem w garniturze. Zaproponował zro-bienie zdjęcia na pamiątkę. Potem okazało się, że bez mojej wiedzy i zgody opublikował to zdjęcie w ulotce wyborczej, a przecież zrobione było do celów prywatnych, na pamiątkę, w naszym mieszkaniu. W ulotce całą zasługę przypisał sobie. Przeżyłam szok. Poczu¬łam, że wcześniej grał, pokazywał twarz skromnego człowieka. Czu¬łam się tak, jakby moje kalectwo wykorzystał do celów kampanii Ulotka leżała na klatkach schodowych, na bruku. Rodzina, sąsiedzi i znajomi rozpoznali mnie. Dziwili się. Mówili - leżysz na ulicy, pytali nawet czy mama mnie sprzedała? Czułam się wtedy przyciśnięta przez niego butem twardo do zie-mi.
Pani Monika do tej pory ma gazetę z 2002 roku opisującą jej perypetie. Komentując wtedy tę sprawę Łukasz Zbonikowski po-wiedział w artykule m.in., że jest mu przykro i dziwi go ta postawa. Zadeklarował, niesienie pomocy komukolwiek.
Monika B...... nie pogo-dziła się wtedy, z bezprawnym, jak mówi, wykorzystaniem zdjęcia do celów kampanii. Skiero¬wała sprawę do sądu. I wygra^ ła. Sprawę rozpatrywał sąd w dwóch instancjach, ponieważ Łukasz Zbonikowski odwołał się od pierwszego wyroku. W 2004 roku, wykonując wyrok sądu przeprosiny opublikował na łamach dziennika najbardziej poczytnego we Włocławku.
To było dla mnie zwycięstwo moralne - wspomina Monika B..... - Po moich łzach, rozpaczy i cierpieniu zwyciężyła sprawiedliwość.
(RM)
publikacja płatna

16 komentarzy

Bogdan

Brawo panie Pośle.Idealny kandydat na Prezydenta i nie tylko Włocławka ale w perspektywie i Polski.

8 1
ID:20826

wadera

To jest szczyt chamstwa.Ludzie i wy namawiacie innych żeby głosowali na Zbonikowskiego. Znaczy się jesteście tacy sami w swych postępkach jak i on. Nic dodać i nic ująć.

10 1
ID:20827

rolnik

U nas na wsi to największa łazęga by tak nie postąpiła.Zdjęcia z Biskupem na ślubie.Typowe dola głęboko mających całą wiarę.Typowy katolik.

1 2
ID:20828

kortyzol

Uwielbiam Pana ,Panie Pośle i życzę w rodzinie tej płci żeńskiej w razie czego pomocy ,takiej jakiej Pan tak hojnie udzielał bliźnim. Pozdro

4 0
ID:20830

Pytanie

A czy ktoś z włocławskich wybrańców w dotychczasowej praktyce przeprosił wyborców za niespełnione obietnice przedwyborcze na spisanie ktorych kobyla skóra bylaby zbyt mała? Jeśli nie pamiętam to może niech ktoś przypomni .....

1 2
ID:20836

Onufry

Ojojoj tragedia, a Palucki swoja postawa SKAZUJE NAS I WLOCLAWEK NA BIEDE!!! Szuja u Paluckiego MASZ PLUSA dobra robota! Stawiam na zaradnosc na Zbonikowskiego

1 9
ID:20841

Zaskroniec

CALY SZUJA jad az sie leje brawo, jednak tym Pan moich dzieci nie wykarmi jak i nie chce ich wykarmic PALUCKI. Dlatego REZYGNUJE z niego. Urzad mu ewidentnie nie sluzy, moze bedzie MILSZY dla ludzi bez stanowiska PREZYDENTA!

1 8
ID:20844

koza

czarna rozpacz... po trupach do celu... co mu tam jakas inwalidka, byle dobrze na ulotce wygladalo! wszyscy sa swieci i najlepsi, tylko jak przychodzi do realizacji, to maja ludzi w d....!

6 1
ID:20848

zxxc

Nie ma jak pisanie peanów na cześć Zbonika z różnych nicków z dużą dozą prawdopodobieństwa z tego samego IP: 62.69.208.xxx - i to w dodatku po sobie..

Mało tego, będąc dociekliwym można dojść do tego, że ta pula adresów IP przyporządkowana jest szczecińskiej firmie?

http://www.db.ripe.net/whois?form_type=simple&full_query_string=&searchtext=62.69.208.0&submit.x=0&submit.y=0&submit=Search

5 0
ID:20850

;-/ janek z fabianek

Oj jak Ty malo wiesz ciekawe JAK AKTYW PALUCKIEGO PISZE bo tu BARDZO CIEKAWE RZECZY WIDAC! ZXXC czy Ty aby nie jestes informatykiem w Urzedzie Miasta bo jesli tak to zajmij sie praca!!!!

0 3
ID:20865

Rambo

zxxc no widzisz jak malo w tej dziedzinie WIESZ... ale ale mlody Jestes dasz rade ;-) PEANY sa na PALUCKIEGO, a na Zbonikowskiego FAKTY! Pozdrawiam

0 3
ID:20869

Swój

do zaskrońca pisz na dwa konta bo wyraźnie widać twoje IP - pajacu

2 0
ID:20887

logarytm

Nie zaskoczylo mnie to bo ZNAM Zbonikowskiego (...) Powtarzam z dwojga zlego lepszy Palucki ma wiecej czlowieczenstwa w sobie choc nie jest to wymarzony moj kandydat wybiore mniejsze jednak zlo! Jest siedmioro wspanialych do fotela i mam nadzieje ze ZBONIKOWSKIEMU spadnie skalp!

0 0
ID:20891

zxxc

Niestety UM nie stać na moje usługi, poza tym mam co robić w życiu i to za swoje pieniądze a nie podatników.

Prawda, zdarzają się też komentarze wychwalające pana P. i również jeden pod drugim z różnych nicków i tego samego IP ;) Bardzo podoba mi się ta funkcjonalność :)

btw. te "Fakty" na Zbonikowskiego :) buhahahahahahaha :) komentować mi się nawet nie chce.. no dawaj jedziesz dalej, jakiż to on młody i zaradny, bo tylko o tym albo "co bym chciał" czytam.. Ani słowa skąd na to pieniądze.

A tak już zupełnie na wesoło, to trzeba być naprawdę idiotą żeby pchać się w politykierstwo. Na wyciągają Twoich brudów, będą prać publicznie... A ty jeszcze musisz udawać, że nic się przecież nie stało, melexem jechał kto inny a pić owszem pili tylko że cole ;)

Nie ma dla mnie kandydata w tym mieście. I choć polityka pana P. mnie nie zadowala, to patrząc na kontrkandydatów płakać się chce, gdybym musiał wybierać ze wszystkich kandydatów z wykluczeniem pana P. narysował bym na karcie do głosowania ładny obrazek i dopisał oraz postawił krzyżyk przy Dodzie.

Nie - nie jestem komuchem, nie jestem z sld, nie mam nic wspólnego z żadnymi frakcjami politycznymi ani urzędami, poza tym że regularnie jestem dymany przez moje państwo i zmuszany do płacenia daniny za to - że jestem przedsiębiorczy.

2 0
ID:20894

Tesciowa

ZXXC jednak lobbujesz na rzecz obecnego prezydenta! Men nie wypieraj sie. Pozdrawiam

0 0
ID:20924

zxxc

Nie, poddałem tylko w wątpliwość "kandydatów". Obecny też nie powinien siedzieć na tym stołku, ale w porównaniu do konkurencji chyba i tak wybranie go będzie mniejszym złem. Ja jeszcze nie wiem czy zdecydują się głosować czy głos oddam nie ważny. Jeśli zdecyduję się oddać nieważny to narysuje ładny obrazek i zrobię zdjęcie mojej karty oraz wkleję tu na forum :)

0 0
ID:20950


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA