Ostatnio często sie pisze o Spółdzielni Mieszkaniowej...

Ostatnio często sie pisze o Spółdzielni Mieszkaniowej Południe, wiec stwierdziłem ze również zamieszczę na portalu coś co pewnie zaciekawi czytelników i da obraz funkcjonowania tej instytucji.
Dnia 20.10.2006r otrzymałem od spółdzielni pismo dotyczące rzekomego "samospalenia" -) instalacji elektrycznej doprowadzającej prąd do mojego i sąsiadów garażu. Pismo brzmiało tak :
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Południe" we Włocławku informuje, ze w związku ze spaleniem sie linii elektrycznej zasilającej dwa zespoły garażowe przy ulicy Matejki nastąpiła konieczność rozdziało energii na garaże nr....., które powinny posiadać odrębne zasilanie. Zawiadamiamy, ze na podstawie uzyskanych warunków z Energetyki zleciliśmy opracowanie projektu i kosztorysu na wykonanie zasilania do 6-ciu garaży przy hydroforni.
Koszt wykonania prac związanych z doprowadzeniem zasilania do w/w zespołu garaży wynosi 4991,81 zl. Kwota przypadająca na jednego użytkownika kształtuje się w wysokości 831,97 zl. W przypadku uzyskania zgody wszystkich użytkowników garaży, Spółdzielnia zleci wykonanie w/w prac a kosztem obciąży poszczegolnych użytkowników, lub realizacja prac może być wykonana we własnym zakresie.

Na owe pismo odpowiedziałem iż :
Przy budowie garaży instalacja elektryczna sfinansowana została całkowicie przez właścicieli poszczególnych 4 garaży znajdujących sie przy parkingu a następnie linia została przekazana Energetyce. Według mojej wiedzy instalacja ta nie uległa "samospaleniu", lecz odbyło sie to poprzez nadmierne obciążenie linii. Jedną z przyczyn zaistniałej sytuacji było podłączenie się do linii elektrycznej dodatkowo wybudowanych w późniejszym czasie garaży. Zostały one podłączone pod "naszą" linię bez żadnej zgody. Drugą z przyczyn był nadmierny pobór prądu, przez pracowników wykonujących prace spawalnicze na pobliskim parkingu (gdzie według zeznań osób które to widziały funkcje bezpieczników przejęły gwoździe !!!!!). Na obydwa zdarzenia zgodę musiała wyrazić spółdzielnia mieszkaniowa. W związku z tym całkowitą winą za rzekome "spalenie" linii obarczyłbym osoby, których decyzje spowodowały nadmierne obciążenie.
Dziwię się, ze w związku z zaistniałą sytuacją Spółdzielnia Mieszkaniowa proponuje nam ponowne założenie i sfinansowanie linii elektrycznej. Nie wyrażam zgody na powtórne ponoszenie kosztów wykonania prac.... itd.
Odpowiedzią Spółdzielni na owe pismo było dostarczenie mi rachunku związanego z opłatami za mieszkanie pomniejszonego o koszt zużycia energii w garażu !!!!!!
Czy w ten sposób powinien zachowywać sie zarząd do którego skierowane zostało oficjalne pismo ???
Nadmienię tylko ze minęły 2 lata, prądu jak nie było tak nie ma i nic w tej sprawie nie zostało zrobione co pozostawię ocenie czytelników......
Może ktoś z Państwa miał podobny przypadek i zechce sie podzielić uwagami, bądź jakaś instytucja zainteresuje sie tym problemem, gdyż osobiście uważam ze temat nadaje sie na czołówki gazet, ponieważ takim brakiem szacunku dla członka spółdzielni może poszczycić sie chyba jedynie Spółdzielnia Mieszkaniowa "Południe"

Pozdrawiam

6 komentarzy

OBSERVER

Jest na to lekarstwo...nazywa się prokuratura.

0 0
ID:1055

Zbyszerk

Znam temat żeby się nie rozpisywać-pobudowano garaże za własne pieniądze, podłączono prąd też na własny koszt, spółdzielnia przejeła administrowanie--- zezwoliła na budowę garaży w iości 15- 18 sztuk,nie wiem dokładnie do tego nie mam zastrzeżeń, jednakże zezwoliła również podłączyć je pod linie elektryczną w istniejących garażach, było to jedną z przyczyn że została spalona instalacja elektryczna ze względu na obciązenie. do tego należy dodać że z tej instalacji korzystano spawając zadaszenie na sąsiadującym parkingu i to było gwożdziem do trumny.Cały zarząd z prezesem włącznie nabrali wody w usta, a może by otworzyli na forum portalu na pewno czytają. Czyżby chcieli się zachować podobnie jak wobec krytyki dotyczącej zużycia wody przez spółdzielców - Panie długoletni Prezesie czyżbym miał stwierdzić że Pan jest za długoletnim Prezesem???

0 0
ID:1058

spóldzielca

sprawy waszej spółdzielczej rodziny są wyłącznie waszą wewnętrzną sprawą i żle to świadczy o jej /rodziny/ członkach,którzy piorą brudy na zewnątrz.
A fe !!!!!!!!!1

0 0
ID:1059

wiktor

jakie brudy ? problemy osób poszkodowanych to brudy ? Do tego służą portale aby takie rzeczy poruszać, bo niestety tych brudów w pralni sie wyprać nie da

0 0
ID:1062

Re spoldzielca

czy Ty aby nie jestes prezesem, lub pracownikiem tej archaicznej instytucji ?
A fe !!!!!!!!

0 0
ID:1063

Prawniczek

W bloku przy ul.Gałczyńskiego 4 również SM Południe wykazała się niezwykłymi umiejętnościami w zakresie tzw.napraw ściemniających.Odpadające tynki na fasadach bloku naprawiała chyba rok temu lub dwa jakaś firma.Połatali troszkę,podmalowali na pomarańczowy kolor ubytki jednak odpadające tynki na balkonach już były poza zakresem umowy.Drugim niezwykłym przypadkiem jest sprawdzanie stanu zużycia wody przez pracownika spółdzielni.Jak się dowiedziałem ostatnio nasza spółdzielnia jest chyba jedyną która tak jawnie nie ufa swoim członkom wysyłając na sprawdzanie swojego pracownika.W innych spółdzielniach wystarczy zostawić kartkę wsuniętą przy drzwiach.Nawet gdyby ktoś chciał oszukać to i tak nie byłoby to na długi czas.Chyba większość mieszkańców woli płacić za wodę częściej i mniej niż wykazać raz na jakiś czas duże zużycie wody.Może zamiast takich cyrków z kontrolą stanu zużycia wody pracownicy spółdzielni wezmą się za tych którzy nie płacą za mieszkania.Trudno pewnie będzie oderwać się w chłodne dni od biureczek i kawy.

0 0
ID:1069


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA