Kto będąc Prezydentem zagwarantuje bardziej dynamiczny...

Kto będąc Prezydentem zagwarantuje bardziej dynamiczny rozwój naszego miasta?
Nie ukrywam, że cenię zasługi obecnego Włodarza,mogę się o nim wypowiadać jako o fachowcu w samych superlatywach, ale
analizując obecną sytuację zastanawiam się na kogo oddać w nadchodzących wyborach głos bo:
a/ drugi kandydat , o czym można było się przekonać, ma większe poparcie w samorządzie wojewódzkim, a tam przydzielana jest większość środków w tym środki unijne na potrzeby rozwoju miast naszego regionu,
b/wypowiedź w naszej telewizji Marszałka, nasuwa przypuszczenie, że Pan Zbonikowski w przypadku objęcia funkcji Prezydenta może liczyć na bardzo dużą pomoc z jego strony i znaczne zaangażowanie się marszałka w rozwój Włocławka, gdyż jak twierdzi marszałek zawdzięcza on swoją karierę w dużej mierze Panu Zbonikowskiemu.
Kto zatem może być gwarantem bardziej dynamicznego rozwoju naszego miasta?
Proszę zatem. abyście się wypowiedzieli w tej kwestii i przedstawili mi argumenty, które pomogą mi podjąć stosowną decyzję, co do wyboru kandydata przy urnie wyborczej.
Pozdrawiam

9 komentarzy

Debata

W dzisiejszej debacie w TV Kujawy "Nixonem" został 32 latek ,zaś "Kennedym"ponad 60 latek. Panie Kierzkowszki nie wypada mając samemu siwe włosy i będąc już bardzo dojrzałym mężczyzną w średnim wieku prawie rówieśnikowi wypominać Jego wiek .

9 1
ID:22510

zbuntowany_kaloryfer

Pytasz o gwarancje... cóż, moim zdaniem gwarancję to można dać na pralkę a nie na rozwój miasta, czyż nie? - to po pierwsze. Po drugie: zdecydowanie nie opierałbym się na ustnych deklaracjach pana Marszałka. Bo cóż on innego ma deklarować skoro - jak wspomniałeś - wiąże ich jakieś tete-a-tete?;))). A deklaracje słowne.. chęci? Dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane. Natomiast priorytetem pana Marszałka nadal zapewne pozostanie kariera. No może od czasu do czasu jakiś medialny gest w stronę Włocławka wykona.
Natomiast to, co dokonało się (i nieustannie dokonuje) w mieście za rządów pana Pałuckiego to są fakty. Rzeczywiste, namacalne fakty - czy się to komuś podoba czy nie. Więc ostatecznie, kiedy już będziesz zmierzał do lokalu wyborczego zadaj sobie pytanie: lepszy wróbel w garści - czy gołąb na dachu?
Osobiście proponowałbym dać szansę Pałuckiemu, niech dokończy co zaczął. Wtedy, na finiszu będziemy mogli wystawić mu świadectwo. To tyle jeżeli chodzi o moje zdanie, a Ty zagłosuj wedle własnego.

5 0
ID:22512

rene

błąd, PIS nie ma już na co liczyć u Całbeckiego. Marszałek wykonał gest w stronę Zbonikowskiego tylko i wyłącznie na prośbę Kopaczewskiej. W ciągu kilku dni ludzie PIS będą eliminowani z funkcji związanych z urzędem marszałkowskim. Za to SLD wyraźnie poparła Całbeckiego, co będzie nie bez znaczenia podczas współpracy.
No i ostatni argument, warto głosować na zwycięzcę, a tym będzie Pałucki.

5 0
ID:22516

lotnik

Pozwole sobie zacytować wypowiedz częsciowo wypowiedz marszałka Całbeckiego

"Ja przyjechalem tu tylko po to ,zeby dotrzymac słowa,poniewaz tak sie umówilem z pania poseł Kopaczewska,ktora poprosila mnie o to wsparcie,To pani poseł dokonuje tych ocen i rekomenduje jedna lub druga osobe,Ja nie moge tu roztrzygac,kto jest lepszy,tym bardziej,ze z panem prezydentem bardzo dobrze mi sie współpracowało przez ostatnie 4 lata i złego słowa nie tam powiedziec na tę osobe"

jest to wypowiedz pana Całbeckiego dla radia Pik i mysle ,ze ów cytat wyjasnia sytuacje poparcia pana Zbonikowskiego na szczeblu wojewodzkim :)

4 0
ID:22517

Robin Hood

Alojzy, nie widziałeś, że Marszałek Całbecki był mocno zażenowany tą sytuacją? Rekomendacja posła była wynikiem gorącego lobbingu ze strony p. Kopaczewskiej. Mając na uwadze możliwość rządzenia miastem w stylu WORD, zagłosuj na A. Pałuckiego. Pozdrawiam z Sherwood

12 3
ID:22519

Wloclaw

Wloclawek zyska wiecej pod rzadami Zbonikowskiego a udzial Marszalka Calbeckiego bedzie wiekszy niz obecnie.

1 13
ID:22520

Hood

Alojzy glosuj na Pałuckiego. Słuchaj dobrej rady Robin Hooda. Pozdrawiam Was Panowie.

12 1
ID:22525

best

Już widzę jak walą do nas środki unijne i z województwa ja k Ł. Zbonikowski będzie prezydentem :S
Historia uczy nasz, że wszystkie pieniądze a przynajmniej ich duża większość zostaje w Toruniu i Bydgoszczy :-( Podejrzewam , więc iż to się nie zmieni a Włocławek i tak dostanie ochłapy z tego co tamci nie przejedzą :-(
Sejmik w Toruniu jest opanowany przez PO i PSL, z bezinteresownym poparciem SLD oraz opozycją PiS, więc jak prezydent wywodzący się z PiS-u (chyba, że się wypisał i jest bezpartyjny) będzie tam miał poparcie? Wszyscy wiemy i nikt nam oczu nie zamydli na jakiej podstawie rozdaje się środki w sejmiku, tam nie ma miłości i poszanowania parytetu w ilości mieszkańców danego miasta, trzeba stamtąd pieniążki siłą wyrywać :S
Dużych udziałów w tym torcie nie zapewniłby Włocławkowi nawet prezydent z PO ale ona nawet nie spróbowała wystawić takiego kondydata, który mógłby powalczyć o fotel prezydenta Włocławka :-)

5 0
ID:22528

dzonny_killer

A ja podpowiem, że mniejszym złem będzie oddanie głosu na zbonia, któremu na ręcę będą patrzeć różne opcje popierające go teraz (mam taką nadzieję, że WORD się nie powtórzy). Jakoś dziwne, że pałuckiemu nikt nie wypomina choćby obsadzenia spółek miejskich - weryfikujmy tak samo obie strony medalu, a nie tylko ślepe zapatrzenie i oddanie komuszkom.

1 13
ID:22531


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA