Amnezja czy świadomy plagiat. „Włocławscy...

Amnezja czy świadomy plagiat.

„Włocławscy rajcowie wychodzą do ludzi” – dowiadujemy się z artykułu Macieja Gogołkiewicza (Nowości, 2008.11.27). Przeciętny Włocławianin odpowie - lepiej późno, niż dopiero w kampanii wyborczej. Niech odpowiedzą bezpośrednio i teraz na zadawane pytania. Dlaczego tak głosują a nie inaczej a ogólnie, dlaczego nie kierują się dobrem ogółu mieszkańców a jakimiś osobistymi bliżej niezrozumiałymi fobiami, które często w przypadku niektórych radnych możemy sprowadzić do stwierdzenia: NIE, BO NIE.
Prawie dwa lata prawicowi rajcy, mnożąc konferencje prasowe, wciskali mieszkańcom Włocławka ciemnotę, że prezydent Pałucki jest zły, niedostępny, gburowaty, zachowuje się tak jakby pozjadał wszystkie rozumy, bo nie organizuje spotkań z mieszkańcami na osiedlach tak jak robił to poprzedni prezydent. Prezydent Pałucki wiedział, ze tego typu spotkania niewiele dawały poza marketingiem. Większość czasu zajmowała dyskusja członków spółdzielni z prezesami spółdzielni o sprawach wewnątrzspółdzielnianych z tego powodu, że ludziom bliższe są mieszkania niż ulica. Dlatego uznał, że przyjęta przez niego forma przyjmowania interesantów pojedynczo nie będzie stratą czasu i przyniesie korzyści. Pytanie, skąd wiedział? Odpowiedź jest nadzwyczaj prosta. Takie spotkania były już wcześniej. Tak Panie Sobolewski, proch wymyślili Chińczycy, a spotkania radnych z mieszkańcami okręgów wyborczych wymyśliły już poprzednie Rady Miasta. Jeżeli Pan nie wierzy to proszę zajrzeć do archiwum portalu „q4”. Te spotkania: po pierwsze to organizowali radni z danego okręgu; po drugie to oni zapraszali prezydenta i innych przedstawicieli Urzędu Miasta. Dlatego bardzo się dziwię radnym Eugeniuszowi Wypijewskiemu i Zbigniewowi Lewandowskiemu, którzy chwalą „pomysł” przewodniczącego RM. Gdzie byliście panowie do tej pory, że nic o takich wcześniejszych spotkaniach nie wiedzieliście?
I z tego mamy już prosty wniosek, że to nie Prezydent odpowiada za brak współpracy z Radą Miasta tylko radni nie mieli i nadal nie mają ochoty na współpracę z prezydentem. A cała ta otoczka o prezydencie to ma na celu ukrycie prawdy.
Media pełne są ocen dwóch lat prezydentury. Ocenia Prezydent sam siebie, oceniają go kluby radnych, radni, organizacje polityczne i społeczne oraz media wszelkiej maści. Zapomina się przy tym, że dwa lata kadencji Rady Miasta też powinno zostać ocenione przez mieszkańców. Ja wiem, że wyborcy oceniają radnych przy urnach co cztery lata. Ale my nie możemy wierzyć tylko w obietnice wyborcze. My chcemy mieć ocenę działalności radnych na bieżąco.
Podam tutaj małą próbkę używając języka włocławskich radnych: Największą porażką naszego miasta jest radny Jarosław Chmielewski (PiS), który przysporzył miastu rozgłosu. Ponadto odniósł wiele sukcesów w tworzeniu nowych procedur przy wnoszeniu projektów uchwał oraz nowych kryteriów zatrudniania w WORD: nepotyzm, kolesiostwo i partyjniactwo. Drugą taką trochę mniejszą porażką to siedzący na dwóch stołkach radny Janusz Dębczyński. Jako radny walczy z podwyżkami cen na usługi komunalne przez spółki miejskie. A jako związkowiec odnosi sukcesy w walce o podwyżki płac stojąc na czele pracowników tychże spółek. No i jeszcze dość śmieszna sprawa. Kilka miesięcy temu wyjaśniono już prawnie, że basen szkolny przy ZSS nie może być basenem miejskim. A Pan Dębczyński nadal swoje ....Pożyjemy, zobaczymy. Człowiekiem się jest a radnym to się podobno tylko bywa.

14 komentarzy

egotec

Dionizy! Człowieku! Przestań pisać takie długie pierdołowate poematy liryczno-polityczne. Jeśli coś piszesz, choć zasadniczo Twoje teksty są całkowicie bezsensowne, to pisz to zwięźle, krócej. Góra trzy, cztery wersy.

0 0
ID:1127

lewy

Jedni kupują sobie duże samochody, inni piszą długie teksty. Powód ten sam!

0 0
ID:1131

Janina

Długi tekst męczy szanownych internautów. Nie możemy nadążyć za tokiem myślenia. Mylą się nam linjijki tekstu? Uczyć się trzeba było, wypracowania pisać, literaturę piękną czytać to by się nauczyło czytania ze zrozumieniem. I nic tu nie ma do rzeczy polityka, prezydenci, radni i inni działacze tylko umiejętności osobiste.

0 0
ID:1132

robert

Fakt ,że Djonizy lubi sobie popisać. Powiem prawdę ,żebym nie robił "byków" to też bym sobie pozwolił. No co mogę ,że pamiętam ,że alkohol pisze się przez h ale w głowie mi lepiej pasuje przez ch ,podobnie z herbatą.Jak tylko popuszczę wodze fantazji to ........... Ortografia to treraz mały pikuś/słownik inter/. Ale te wszystkie mógł-bym, jak-bym. poszedł-bym ,za-przepaścił-bym. Miałem super nauczycielkę od gramatyki j. polskiego w podstawówce i w średniej i tylko to mnie ratuje od całkowitej zagłady.Mam ukończoe studia a mój syn wszystko pisze bez błędów a ledwo skończył zawodówkę.

0 0
ID:1133

Do Dionizego

Dionizy, tak trzymaj. Piszesz rzeczowo i zdroworozsądkowo. Podzielam w pełni Twoje poglądy i dziękuję, że się wypowiadasz, bo wtedy ja już nie muszę.

0 0
ID:1136

Popieram

Może i Dionizy pisze długo, ale z sensem. Pewno większośc użytkowniów tego portalu wolałaby krótkie teksty w stylu "jest mi źle i nie wiem dlaczego, chce opluć wszystko i wszstkich". Dionizy, zgadzam się z tobą w zupełności,
że postawa niektórych radnych jest żałosna... Merytorycznie nic nie wnoszą do rady, a tym bardziej nic nie robią dla miasta. WWS, PiS i PO kombinują tylko jak uprzykrzyć życie tym z SLD i prezydentowi. Zeby mu nic nie wyszło, żeby nie miał czym się pochwalić. Bo widać, że coś chce zrobić, ale mu rada przeszkadza i to przeszkadza bardzo skutecznie. Każdy kto przyjrzy się temu zauważy to. Ale trzeba chcieć zauważyć. Jak Pałucki chce coś zrobić to zaraz słychać negatywne opinie, a to że za dużo kasy wydaje, a to że
powinien załatwić jakies dotacje. No ale ludzie, przecież każdy ekeonomistwa wam to powie, żeby wyjąć trzeba włożyć! Panie i panowie radni weźcie się zastanówcie nad celowością waszego dalszego funkcjonowania w radzie, bo jak tak dalej się będziecie bawić w uprzykrzanie życia Pałuckiemu to Włocławek w końcu padnie i nie powstanie... I wy też nie
będziecie mieli tu co robić.

0 0
ID:1176

mieszkaniec

Pan Sobolewski to człowiek, który ma fajne pomysły. Ci, którzy go znają wiedzą, że nie wynikają one z własnych, lecz cudzych przemyśleń. Pan Sobolewski jest typowym przykładem polityka, który funkcjonuje w środowisku dzięki niedopowiedzeniom, uśmiechom do aparatów i kamer oraz "złotymi myślami" wypowiadanymi przy różnego rodzaju okazjach.
Kompetencje to termin obcy temu Panu i jego promotorce, u której "dyrektorował" w biurze poselskim, do póki go nie wyrzuciła za brak jakiejkolwiek aktywności.

0 0
ID:1198

reggie

Dionizy to pisze na zlecenie komuszkow i czego sie dziwicie. Kujawska ma Knapika a portale Dionizego. Ten sam uklad.

0 0
ID:1201

Dionizy

Mieszkaniec, całkowicie się z Tobą zgadzam, bo w poniedziałek słyszałem to na własne uszy. W dyskusji padły słowa, że ktoś miał świetny pomysł. Pan Sobolewski niby w żartach: - Jak świetny, to mój.

0 0
ID:1228

Monte Christo

Szanowny Dionizy!
Jak długo będziesz jeszcze zaklinał rzeczywistość i mówił o kolesiostwie Chmielewskiego?Wspomnij poprzedników i przeanalizuj, jakie wtedy było kolesiostwo i nepotyzm i jeszcze jedno-poszukaj tych osób, których już nie ma w WORD-zie, a są w INNYCH INSTYTUCJACH MIEJSKICH ZA DUŻE PIENIĄDZE I NA EKSPONOWANYCH STANOWISKACH I ODPOWIEDZ SOBIE SAM, BO PUBLICZNIE POWINNO BYĆ CI WSTYD, CO TO ZNACZY NEPOTYZM I KOLESIOSTWO! Pozdrawiam!

0 0
ID:1285

do Monte Christo

Z przykrościa stwierdzam, że Dyrekcja traktuje WORD jak swój prywatny folwark.Przy naborze pracowników ich kwalifikacje nie sa w ogóle brane pod uwagę. Zapewniam -istnieją na to dowody.

0 0
ID:1286

Monte Christo

Jeżeli chodzi o prywatne folwarki, to proszę prześledź wcześniejsze postępowania w tej instytuj. Poza tym przykłady bardziej jaskrawe są obecnie w instytucjach podległych Miastu, a poza tym niektórzy byli pracownicy WORD-u będąc ządzącymi zatrudniali osoby po podstawówce na stanowiskach kierowniczych i wytłumacz mi SPRAWĘ KOMPETENCJI? Nie bronię Chmielewskiego czy Stelmasika TYLKO PROSZĘ O RZETELNĄ OCENĘ SYTUACJI W KAŻDEJ SYTUACJI I W STOSUNKU DO KAŻDEGO! Pozdrawiam!

0 0
ID:1293

mieszkaniec2

Rafał Sobolewski... długo ze zdziwienia przecierałem oczy, gdy dostał ten "awans społeczny" (w gruncie rzeczy to z dnia na dzień dostał kilka awansów). Nie ma co się rozpisywać, co i dlaczego się stało, bo każdy wie, jak dobrym pracownikiem UM był kiedyś :) Należało by tylko podziękować niektórym za wylansowanie tak kompetentnej persony i za to jak nas teraz reprezentuje. Odpowiednie poparcie i umiejętność zastosowania odpowiednich technik "prospołecznych ;)" podczas wyborów musiało przynieść efekt :D

0 0
ID:1294

do Monte Christo

Rzetelna ocena sytuacji - przy zatrudnieniu pracowników na stanowiskach, na których przepisy prawa określaja wymagane kwalifikacje, nie można lekceważyć faktu braku odpowiednich kwalifikacji pracownika (WORD).W pozostałych sytuacjach, gdy przepisy prawa nie określają wymogów dot. kwalifikacji, decyzja nalezy do pracodawcy, zawsze jednak powinien on kierować się dobrem firmy i zapewniać możliwie najlepszą kadrę.

0 0
ID:1298


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA