Tak sobie przeczytałem dzisiejszą gazetę kujawską, a w...

Tak sobie przeczytałem dzisiejszą gazetę kujawską, a w niej artykuł pt."Nasze miasto"; gdzie tłusty drukiem napisano "(...)prezydent miasta spełnił prawie wszystkie z dwudziestu jeden obietnic wyborczych, choć to dopiero półmetek kadencji"
Oniemiałem. Nie było mnie? Nie widziałem czegoś? Pobudowano coś nowego?
Ciekawość moja sięgnęła zenitu więc pogrążyłem się w lekturze. Po przeczytaniu pasjonującego właściwie hymnu pochwalnego doszedłem do wniosku, że autor powinien przeredagować motto na "prezydent Włocławka prawie spełnił prawie wszystkie obietnice..."
Mała różnica, a jednak, jak wiemy z jednej z reklam "prawie czyni wielką różnicę". Już wszystko wyjaśniam...
Otóż dla autora artykułu spełnienie obietnic to np. stwierdzenie, że powstanie strefa rozwoju gospodarczego, powstanie marina, powstanie przystań, powstanie inkubator przedsiębiorczości (bardziej znany jak jękubator) itd itd - powstanie, pobudujemy, przebudujemy - czytamy jak to będzie (cały czas stosowany jest czas przyszły) pięknie i dobrze w mlekiem i miodem płynącym włocławku...
Więc jak to jest pytam - "spełnił" czy "prawie spełnił", bo z artykuły wynika że spełnić zamierza dopiero...
Po tej zapierającej dech w piersiach lekturze szukam nazwiska autora na stopce redakcyjnej, ażeby złożyć mu wyrazy uznania...i znajduję, drobnym druczkiem napis "ARTYKUŁ PROMOCYJNY" Kamień z serca mi spadł. Mogę dalej wierzyć w profesjonalizm lokalnych dziennikarzy, jestem bowiem głęboko przekonany, że tekst jest autorstwa któregoś z sympatyków jaśnie panującego nam Prezydenta, pracującego bądź w urzędzie bądź "przy urzędzie". Tylko... kto to dopuścił do druku (?!)Chyba nawet artykuły promocyjne powinny być częściowo prawdziwe... a może "prawie prawdziwe?"

6 komentarzy

cham

zgadzam się,ekipa Pałuckiego ostro krytykowała poprzedników, a jak na razie nic kompletnie nie zrobili (no, może poza ulica zbudowaną kumplowi przy jego interesie). Ciągle tylko słysze będzie, zbudujemy,powstanie. Mam nadzieje ze powstanie w tej kadencji, bo jak nie powstanie p.prezydencie, to drugiej kadencji raczej nie będzie, hehe. I ten ekspert od pozyskiwania funduszy unijnych... halo, gdzie te euro? O trzecim nie wspominam, bo na tego to szkoda słów w ogóle...

a miało być tak pieknie...

0 0
ID:1144

Onufry

A czy zwróciliście uwagę jak podsumowała swój rok koalicja PO-PSL? Wszystko będzie, ale nam przeszkadza PiS. A czy zwróciliście uwagę jak podsumowuje swoje dwa lata rządów PiS? Wszystko mieliśmy w szufladach ale brakło nam czasu. Wywalić wszystko? Tylko co zostanie? Chyba tylko Kononowicz i niczego nie będzie!

0 0
ID:1145

maniek

ehhhh mi to juz sie opisywac tego nie chce - brak slow
druga Irlandia - smiechu warte

0 0
ID:1147

pawciucha

Według danych podanych w hymnie pochwalnym Pałuckiego, w 2006 roku (za poprzednika) na remonty dróg wydano 4,9 mln, a w roku 2008 - 23 mln zł.
Efekty:
Rok 2006 budowa ulic: Barskiej od Lesnej do Wojskowej,Piaski od Sprtowej do Ptasiej, Ptasiej od Lesnej do Piaski, Sportowej, Brackiej, Weglowej od ronda do Kaliskiej, Długiej od Kaliskiej do Wiejskiej.
Ponadto ułożono t.zw. warstwę ścieralną na całej długości ul. Brzezinowej, wybudowano rondo Płocka, ścieżkę rowerową na ul. Planty II oraz przebudowano chodniki na ul. Traugutta (obustronnie), na ul Letniej (jednostronnie od Skrajnej do Bartnickiej) i Kaszubskiej. Przypominam! Za 4,9 mln zł. Jak to odnieść do 23 mln wydanych w tym roku, a szczególnie do 2,4 mln wydanych na 120-to metrowe połączenie ulic Komunalnej i Cmentarnej służące jedynie ulubionej Magistratu i red. Szmejter firmie Budizol?
Ciekaw jestem zdania na ten temat Dionizego i niezastąpionego kol. Kukuckiego. Pozdrawiam.

0 0
ID:1148

AntyOnufry

Onufry i czy to w jakiś sposób usprawiedliwia PO-PSL? Bo w moich oczach nie bardzo! Zawsze ktoś, komuś przeszkadza, prezydentowi ta wstrętna obrzydliwa rada miasta, PO przeszkadza wstrętny PIS... ale to nie jest usprawiedliwienie.A autor postu dobrze zauważył - Prezydent nie spełnił jeszcze chyba ani jednej ze swych obietnic. A to że PO-PSL robi podobnie nie jest wytłumaczeniem. Można równie dobrze powiedzieć, że przez 45 lat socjalizmu też się nic nie robiło, a jednak przeżyliśmy (!?).
Grunt że artykuł chwalebny był...założę się że to to miasto wykupiło rubrykę...

0 0
ID:1149

Onufry

Ja nikogo nie usprawiedliwiam. Stwierdzam tylko, że te wszystkie orkiestry grają taka samą melodię a wręcz hymn triumfalny.

0 0
ID:1158


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA