Szanowni Internauci. W dniu jutrzejszym przypada 28 rocznica...

Szanowni Internauci.
W dniu jutrzejszym przypada 28 rocznica wprowadzenia "stanu wojennego" przez Wojskowa Radę Ocalenia Narodowego.
Czy z racji upływu czasu jesteśmy zdolni rzeczowo i merytorycznie ocenić to posuniecie, czy tez jeszcze jest za wcześnie i za mało posiadamy dokumentów umożliwiających racjonalna ocenę tamtego okresu.

Jestem przekonany,że ewentualne wypowiedzi nie przekształcą forum w pyskówkę a dadzą wyraz dojrzałości politycznej oraz znajomości historycznej tamtego okresu czasu wypowiadających
się forumowiczów.
Pozdrawiam.

21 komentarzy

Pytanie

Zastanawiajaca jest cisza w mediach ,czyżby ,,niezależne media'' na siłę chciały zapomnieć o tym poniżeniu narodu polskiego przez pachołków moskwy ? Czy historię można zapomnieć ?

4 8
ID:23090

Robin Hood

Ale za to jaki był spokój na ulicach...

5 3
ID:23094

dzonny_killer

Kurcze Cyklisto... jakbym nie liczył, to wychodzi mi na jutro 29 rocznica jaruzelskiej wrony zamiast teleranka. Materiały (choć niestety nie odtajniono wszystkich) dowodzą, że ruskim do nas nie było spieszno. To mlaskający wojtek usilnie starał się o interwencję. Nie ma to jak mieć Polskę i Jej dobro w sercu!

A pyskówką się nie przejmuj... to nieodzowne u komuszków o bardzo małych rozumkach ;-)

4 4
ID:23095

szuja

Nie raz pisałem na tym i innych forach ,że winę za całe zamieszanie w rozwoju kraju do momentu wprowadzenia stanu wojennego ponosi Jaruzel ,Kania i Kiszczak.Uważam natomiast ,że jeśli chodzi o stan wojenny ,to został on słusznie wprowadzony.Pomijając czy ruskie wejdą czy ,że i tak byli, to zapobieżono wojnie domowej.Konus przecież chciał wieszać.A jakby jego powiesili ,? Jego a za co?

6 5
ID:23096

Clio

To było jedyne mądre posunięcie ówczesnych władz.
Władze te były jednak za głupie na antycypację. Nie przewidziały kaczyzmu, czy czwartego watykańskiego zaboru. A właśnie wtedy można im było zapobiec.

Gdyby choć trochę pomyśleli nie byłoby Kaczorów, Macierewicza, Kurskich, Ziobrów, ROP, PC, ZChN, AWS, PiS.
Że o mniejszych nieszczęściach nie wspomnę.

6 6
ID:23097

poliszynell

Takie tam moje niezależne myślenie na temat 13 XII:

Propaganda trąbiła o wielu przyczynach wprowadzenia stanu wojennego, za najważniejszy argument uznano jednak groźbę interwencji sowietów. Ja osobiście nie sądzę, że sowieci byli zainteresowani wizytacją naszych terenów w tamtym okresie, bo mieli dużo ważniejsze problemy wojna w Afganistanie.

W rzeczywistości stan wojenny był potrzebny tylko po to, by rozbić i zniszczyć tworzącą się w opozycji NOWĄ POLSKĄ KADRĘ polityczna a ochronić opozycyjną" komunistyczno-solidarnościową /KOR itp./ i uwiarygodnić ją jako prześladowaną. Wprawdzie internowania objęły wszystkich ale tym drugim opozycjonistom stworzono luksusowe warunki przetrwania w ośrodkach internowania i w luksusach pływają do dziś, wałęsając się po ekranach telwizorni i pierwszych stronach niezależnych pismadeł, tworząc różniste partie, które Clio wymienił Tych z pierwszej grupy prawdziwych opozycjonistów wielu nie powróciło ślad po nich zaginął, jeszcze więcej musiało emigrować pozdrawiam Cyklistę:)

Clio:) Gdyby choć trochę pomyśleli nie byłoby Kaczorów, Macierewicza, Kurskich, Ziobrów, ROP, PC, ZChN, AWS, PiS. ....... i nie byłoby UW i PO, pomniejszych nie wspomnę Clio oni myśleli, dobrze wiedzieli co robią o to WŁAŚNIE IM CHODZIŁO

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów:)

5 2
ID:23100

zxxc

2 2
ID:23101

dzonny_killer

@clio jak się ciebie czyta, to kolacja ma ochotę powrócić na talerz. Ja rozumiem, że kaczory mają zwichrowane czerepy, że kiecory to w większości złodzieje, ale jesteś niesamowicie do nich podobny. Ty naprawdę nie wiesz o czym piszesz. Podałem kiedyś zasadę "pomidora". Jakiegokolwiek tematu nie dotyczyłaby dyskusja, ty i tobie podobni, będziecie z uporem maniaka pisać wiecznie to samo!!!
- wypadek drogowy - wina kaczora (pewnie to ruscy) i księży (bo nie dali na tacę)
- facet spalił się w łóżku - przez kaczora (bo fajki za drogie/za tanie) i księży (bo nie miał ślubu kościelnego)
- zaginął ktoś - przez kaczora (otworzył lodówkę, a tam kaczka) i księży (kazali mu iść na kolanach do Lichenia)
etc. itd. itp. @clio weź kumpli i pojedźcie na wschód - putin czy łukaszenko to pewnie wasi idole. Oczywiście o wronie nie wspomnę i ich towarzyszach z ub, później sb, pzpr, czy obecnie sld. Możnaby tak godzinami, ale szkoda słów na COŚ takiego. Pozdrawiam znających historię!

6 3
ID:23102

zxxc

Jakże na czasie? :)

5 4
ID:23104

szuja

zxxc-Też szuja i to jaka .Hahaha

2 4
ID:23107

szuja

dzonny_killer - widzę ,że upodabniasz się do szui i całkiem, całkiem nieźle ci to wychodzi. Konkurencja rośnie.Hahaha

4 2
ID:23108

Mr.BetterKnow

Ja chciałbym zapytać lepiej poinformowanych ode mnie.
Czy nie sądzicie że to była pewnego rodzaju zasłona?
Czy nie sądzicie że miało to wytworzyć sztuczny strach przed wrogiem by ludzie przestali myśleć o tym że wróg jest w domu?
Czy nie było to też trochę taka zagrywka uprzedzająca by przystopować buntowników a w tym czasie ich oficjalnie inwigilować pod pretekstem?
A jak było według was we Włocławku za stanu wojennego?
I co sądzicie lub wiecie o udziale i krokach Pana który wtedy pracował w PZPR a po stanie wojennym został wysokim stopniem Milicjantem w naszym rejonie?
Niestety nie znam niektórych faktów a chciałbym...myślę że wy również a korzystając z zasady synergii razem będzie łatwiej to przeanalizować.
Zapraszam do kontynuacji i pozdrawiam inteligentnych wszelakiego koloru.

3 3
ID:23121

XXXX

CHYBA 29 ROCZNICA , A NIE 28

0 2
ID:23123

Robin Hood

Mr.BetterKnow & dzonny_killer - Wy NAPRAWDĘ jesteście myślący inaczej.

5 3
ID:23146

poliszynell

~Mr.BetterKnow:) "Czy nie sądzicie że miało to wytworzyć sztuczny strach przed wrogiem by ludzie przestali myśleć o tym że wróg jest w domu?" - Celny strzał 10/10! Wrogów nr 1 wykreowano nam na bohaterów...

3 0
ID:23150

zxxc

szuja - cicho! bo się wyda ;)

1 1
ID:23152

dzonny_killer

@robercie z Locksley - w jakimś sensie nazwałeś się imieniem postai, którą można śmiało uważać za jednego z pierwszych komunistycznych ;-) rewolucjonistów. Z tym że on miał "sir" przed nazwiskiem i ogólnie jest uważany za postać pozytywną, a ty i twoi czerwoni pobratymcy już zdecydowanie nie. Dlatego to dla mnie komplement, że myślę inaczej niż ty.
@Mr.BetterKnow - stan wojenny to jedna wielka ściema, zasłona i próba ratowanie własnego tyłka. Przeciętnemu obywatelowi wmawiano bajkę, że ruskie wejdą, a tak naprawdę pomimo starań mlaskającego wojtka armia czerwona nie kwapiła się do powtórki z Węgier czy Czech. Bano się opozycji i chciano ją zastraszyć, złamać, niektórych wyeliminować, innych zwerbować - jednym słowem maksymalnie osłabić, bo zniszczyć już by się nie dało. A co z paootzkim? Strasznie ciężko z marszu coś na niego znaleźć - wniosek jest banalnie prosty - jeżeli ktoś coś ukrywa, tzn. że ma coś do ukrycia :p To tak naprawdę kwestia wyłącznie pogrzebania w archiwach ;)

4 1
ID:23158

dzonny

współczuję. Zalecam mniej TVP Historia, biuletynów IPN, no i oczywiście TV Trwam z radio maryja w jednym pakiecie.

1 4
ID:23170

Pytanie

Do- dzonny - Historii nie da się zapomnieć , ona wraca wcześniej lub później ,zgodnie z powiedzeniem ,,historia się powtarza''. I tylko ludzie mądrzy potrafią wyciagnać z tego faktu wnioski . Mądrzy ,,inaczej '' budzą sie z ,,ręka w nocniku''.....

1 0
ID:23213

dzonny_killer

@dzonny i inni wielbiciele zbrodniarzy komunistycznych - polecam CAW, AAN, IPN, Rosyjskie Państwowe Wojskowe Archiwum Historyczne, Centralne Państwowe Archiwum Historyczne.
Spróbuj zgłębić nieco wiedzę, ale opierając się wyłącznie na dokumentach. Wysil się, bo bzdury wypisywać każdy potrafi. Uprzedzam jednak, że dostać się do któregokolwiek z w/w nie jest proste ;-)

2 1
ID:23229

szuja

Ci sami ludzie ,którzy zbudowali obecny ustrój ,jeszcze trochę a go nie tylko oplują.Niech tylko głód i rosnąca bieda zajrzy dokładniej w oczy

1 0
ID:23250


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA