Mam nadzieję że SLD które ma większość w radzie miasta...

Mam nadzieję że SLD które ma większość w radzie miasta wraz z panem prezydentem wyciągnie wnioski z przeszłości i odsuną panów w sukienkach którzy panoszą się wszędzie i mieszają się do wszystkiego.

8 komentarzy

dzonny_killer

zburzyć wszystkie kościoły ponad stan (i tak niedługo będą świecić pustkami), zostawić po jednym na osiedlu + katedra + św. Jana + ewentualnie klasztor (jako zabytki); zresztą "czarna ospa" już nie rozplenia się tak intensywnie, coraz mniej chętnych idzie w czarne kamasze.

6 2
ID:23282

Pytanie

Czy ty masz oczy ? To jest sztama i wzajemnapomoc.....to widać w katedrze jak laicy czyszczą kolanami posadzkę wbrew swojej ideologii....

6 2
ID:23284

szuja

Najważniejsze jest to ,Że nauczyciele muszą chodzić na rekolekcje.

2 2
ID:23293

Polka

Nikt Was nie zmusza - najwięcej mówią te osoby, które nic z Kościołem nie mają wspólnego. Kościół jest dobry gdy coś chcecie np. dziecko ochrzcić, albo o pogrzeb prosicie. Katolikami jest większość Polaków, a gdzie Ci praktykujący - a tak są od razu jak coś chcą :)

3 2
ID:23297

Marek

To co stało sie za solidaruszków z kosciołem to głowa boli, jak chca cos zrobic to jada do Torunia sie spytac lub na miejscu ida do kapelana, glosowałem na SLD bo licze ze ukrócą te praktyki ale oni tez sie boją, jak wezmiecie sie ostro to poparcie wzrosnie o 100procent - gwarantuje.

2 1
ID:23298

zuzka

Za kasę ci panowie zrobią wszystko . Nie potrzeba się ich prosić .

2 2
ID:23302

dzonny_killer

@Marek - nie zgodzę się... ani komuchy, ani "czarna ospa"... NIGDY nie będą mieli 100% poparcia - GWARANTUJĘ!!!

Moim skromnym zdaniem należy albo wprowadzić w całym kraju jeden oficjalny cennik na usługi (oczywiście opodatkować klechów), albo zrobić jak np. w Niemczech - opodatkować wiernych, wówczas usługi kościelne są gratis po okazaniu np. PIT-ileś tam :))) Tylko, że wówczas Polska od ręki stanie się krajem z, zamiast 95% katolików, jakimiś dwudziestoma paroma procentami praktykujących ;-) Może to doprowadziłoby środowisko czarnych złodziei do katharsis?

I nie dawajcie kasy na tacę, a już tym bardziej na świątynię opatrzności - widać po licheniu co kasa robi z wiary - targowisko próżności i rozpusty... tfuuuu!

4 0
ID:23319

sportowiec

O naiwni! O ślepcy!!! Czyż nie pamiętacie, że we Włocławku przez 700 lat wybudowano 5 kościołów (katedra, św Jana, św. Stanisława, św. Witalisa i klasztor), a za komuny 7? (Zawisle, Michelin, pl. Łokietka, Ostrowska, Zbiegniewskiej, Robotnicza, Promienna). To komuna rozmiękczała i psuła kler zezwoleniami, deputatami, zgodami, paszportami itp. To dlatego dziś Kościół jest taki słaby, bo duża grupa obecnych członków episkopatu za komuny dała sobie zapiąć obrożę i krótki łańcuch, na którym muszą do dziś chodzić, a jednostki wybitne jak chocby biskupi Pieronek, Muszyński, Życiński są spychane na margines. Nie liczcie więc na zmiany związane z tym, że komuna w naszym miście znów rzadzi. Należy raczej oczekiwać eskalacji wcześniej zawartej sztamy.
Nie zmienia to faktu, że na konserwacje zabytkowych obiektów sakralnych nie należy skąpić, bo są one własnością Kościoła czyli nas wszystkich, nawet ateistów i innowierców. Pozdrawiam i życzę szczęsliwych dni z okazji narodzin Pana.

3 2
ID:23349


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA