Szanowna Redakcjo! Zapytam oficjalnie i proszę o...

Szanowna Redakcjo!
Zapytam oficjalnie i proszę o odpowiedź.
Dlaczego nie możecie iść za przykładem www.anwil.wloclawek.pl i ujawniać pełnych nr IP forumowiczów?
Na stronie naszego klubu podjęto taką decyzję, aby ukrócić wulgaryzmy, wyzwiska etc. Dobrym pomysłem jest również obowiązek logowania się oraz czasowe banowanie osób nieodpowiedzialnych. To wszystko w trosce o poprawę jakości Waszego/naszego forum na łamach www.wloclawek.info.pl
Pozdrawiam serdecznie

15 komentarzy

zbuntowany_kaloryfer

Ale zwróć uwagę Szanowny Dzonny, że takie posunięcie mogłoby spowodować (stawiam wirtualną stówę, że tak by było) dyskomfort piszących. Część internautów mogłaby obawiać się prezentować szczerze swoje poglądy - nawet w sposób kulturalny.

9 3
ID:23370

zxxc

za giodo.gov.pl:
Czy adres IP komputera należy do danych osobowych?

TAK Za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące osoby fizycznej lub wszelkie informacje możliwe do zidentyfikowania tej osoby. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić przez numer identyfikacyjny lub jeden z czynników fizycznych, fizjologicznych, umysłowych, kulturowych czy społecznych. Danymi osobowymi są zatem takie dane, które pozwalają na określenie tożsamości konkretnej osoby, jak również na określenie jej tożsamości przy pewnym nakładzie kosztów, czasu lub działań. Opinia Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych, powołanej przez Parlament Europejski i Radę Europejską (rozdz. III pkt 3 przykład 15) uznała literalnie adres IP za dane dotyczące osoby możliwej do zidentyfikowania, stwierdzając, że: "dostawcy usług internetowych oraz menedżerowie lokalnych sieci mogą, stosując rozsądne środki, zidentyfikować użytkowników internetu, którym przypisali adresy ip ponieważ systematycznie zapisują w plikach daty, czas trwania oraz dynamiczny adres IP (czyli ulegający zmianie po każdym zalogowaniu) przypisany danej osobie. To samo odnosi się do dostawców usług internetowych, którzy prowadzą rejestr (logbook) na serwerze HTTP Nie ma wątpliwości, że w takich przypadkach można mówić o danych osobowych, w rozumieniu art. 2 Dyrektywy

W związku z powyższym należy uznać, że w przypadkach, gdy adres IP jest na stałe lub na dłuższy okres czasu przypisany do konkretnego urządzenia, które przypisane jest z kolei konkretnemu użytkownikowi, należy uznać, że stanowi on daną osobową. (...)

--
Tak więc najpewniej łamiecie na tamtym forum prawo...

11 1
ID:23371

Pytanie

,,Dzonny kiler''- najwyraź nie ma niechęć do szczerych wypowiedzi ,może to ślad po cenzurze komunistycznej ...? Tam też pod płaszczykiem różnych hasełek ograniczano i dławiono wolność słowa .....

3 0
ID:23372

pamar

Nie zgadzam się z szalonym pomysłem dzonny_killer'a. Są inne, prawem dozwolone środki "namierzania" internautów, którzy w przestrzeni publicznej (a taką niewątpliwie jest internet i to "forum") dopuszczają się łamania prawa i naruszają zasady zdrowego współżycia społecznego. Jeżeli ktokolwiek naruszył by owe zasady, to zawsze jest możliwość złożenia odpowiedniego zawiadomienia w odpowiedniej instytucji, a ta już postępując zgodnie z prawem podejmie dalsze czynności.
Komentarz zxxc'a wyjaśnia wszystko.

3 1
ID:23373

dzonny_killer

@zxxc - Niepotrzebna liczba mnoga - tamto forum nie jest moje. Może i masz rację. Rzuciłem propozycję, aby ograniczyć wiadome przypadki (szczególnie nasilone przed wyborami). Oczywiście, że adres IP pozwala ustalić dane osobowe, ale mi nie chodziło o ustalanie danych - na to trzeba mieć zgodę! - ale w większości przypadków masz możliwość weryfikacji kilku nicków z tego samego adresu.
@Szanowny Kaloryferze - pozwolę się z Tobą nie zgodzić i przyjmuję wirtualny zakład :p Żyjemy w kraju (ponoć) demokratycznym i nikt nikogo nie może szykanować z powodu poglądów np. politycznych. Można, a nawet trzeba prezentować swoje poglądy i należy robić to szczerze i kulturalnie. A internet ma to do siebie, że w jakimś sensie zabezpiecza prawa forumowiczów.

1 4
ID:23374

dzonny_killer

Aha, można w regulaminie zawrzeć punkt informujący o konieczności wyrażenia zgody na ujawnienie adresu IP, aby móc wypowiadać się na forum. Na pewno byłoby mniej dyskutantów, lecz w tym przypadku ilość nie przekłada się na jakość. I problem "danych osobowych" mielibyśmy rozwiązany.

1 4
ID:23376

wloclawek.info.pl

Szanowny internauto myślę, że internauta zxxc wyjaśnił wszystko.
Pozdrawiam

8 0
ID:23377

zxxc

@dzonny_killer
Owszem w momencie "wyrażenia zgody" adres IP można upublicznić. Z tym, że doskonale wiemy, że "wyrażenie zgody" będzie w tym wypadku równoznaczne z możliwością komentowania i raczej będzie odbierane "przymusowo" :) Mi się wydaje, że obecne stosowane rozwiązanie na tym portalu jest idealnie wyśrodkowane. Z jednej strony dane osobowe nie są ujawnione, z drugiej można z przybliżeniem określić z którego operatora rozmówca korzysta.

A za jakością dyskusji przemawia możliwość głosowania na poszczególne komentarze :) Prawie rozwiązanie idealne :)

5 0
ID:23382

mr.betterknow

Głosowanie można bardzo łatwo oszukać niestety.Można głosować do bólu jeśli ktoś wie jak.
Zarejestrowanie się ludzi którzy mogą zarejestrować się kilkunastoma nickami na jeden mail też nie jest rozwiązaniem bo standardowy użytkownik nie będzie widział powtarzającego się IP gdyż go nie będzie widać.Dla mnie nie ma różnicy ja mogę pokazywać moje IP bo i tak używam tylko jednego nicka...ale co zrobić z tymi co robią tu bałagan chaos i dezinformacje?Pytanie do was i Redakcji.

0 1
ID:23391

zxxc

Głosowanie z tego co zauważyłem dosyć skutecznie się broni :) Co prawda zmian IP nie jest się w stanie ustrzec, ale i tak :) A co do wielu kont to mi się nie udało założyć nowego konta na swój email? Ktoś sprawdzi?

3 1
ID:23406

IP

Ja uważam ,że tak jest dobrze jak jest i zxxc ma rację.Teraz każdy mnie rozpoznaje i nic nie muszę kombinować. Chociaż o rolnictwie lepiej się pisze jak się jest nickowym rolnikiem.Ale rozumiem grabarza z Jarocina, asjonistę narkomana i m.beka pozującego,którzy muszą coś tam ukrywać .Nie ma się czego wstydzić.

1 0
ID:23417

dzonny_killer

Owszem, każdy Cię @IP rozpoznaje, ale co za problem podszyć się pod Ciebie? Myślałem, że moja propozycja spotka się z większym zrozumieniem - w końcu najmniej obaw i wątpliwości mają ci o najczystszych intencjach ;-)
Skoro pomysł się nie spodobał, to może choć Szanowna Redakcja będzie nieco uważniej moderować posty?
A tak na marginesie Szanowna Redakcjo... dlaczego do tematu o wyborze przewodniczących komisji w RM nie pojawia się mój post napisany w piątek? oraz ponownie w sobotę?

2 0
ID:23466

wloclawek.info.pl

Szanowny dzonny_killer jeżeli Pana opinie nie będą naruszały regulaminu, to będą akceptowane. Dział włocławianie piszą nie służy do oskarżania i obrzucania ludzi epitetami.
Pozdrawiam

4 0
ID:23470

dzonny_killer

broń bozie nikogo nie obrzucałem epitetami, czy oskarżałem... zadawałem jedynie pytania, na które oczekiwałem odpowiedzi :)

1 0
ID:23478

IP

Ja zauważyłem ,ze jeden z moderatorów odstaje....i tyle.

1 0
ID:23482


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA