Probosz parafii św. Józefa z bardzo niemiłym komentarzem...

Probosz parafii św. Józefa z bardzo niemiłym komentarzem traktuje osoby, które za opłatek w kościele dają mniej niż 5 zł. Dlaczego w innych parafiach tego nie ma a księża nawet za przysłowiową "złotówkę" mówią "Bóg zapłać" i życzą Wesołych Świąt.

32 komentarze

dzonny_killer

Widzisz... proboszczowie u św. Józia mają to do siebie, że są idealnym zaprzeczeniem księdza z powołania :p Poza tym co Cię obchodzi komentarz księdza? W małych miejscowościach, na wsiach proboszczyki mają mir i posłuch, bo ludzie się ich boją i wstydzą "co we wsi powiedzą" gdy ksiądz z ambony paroma nazwiskami rzuci.
Olać go i jeszcze jemu niemiłym komentarzem odpowiedzieć. Może to go nauczy szacunku?

33 9
ID:23505

Podaj swoje dane

Ja miałem przypadek z tym księdzem i byłem mile zaskoczony, gdyż za chrzest dziecka nie wziął ani złotówki więc nie wierzę, że za opłatki chce więcej niż 5 złotych i jak ktoś da mniej to komentuje tego typu zachowanie

13 18
ID:23506

normal

opłatek sam w sobie drogi ne jest ale doliczyc do niego należy"posługe kapłanską"czyli poświecenie.I to własnie podnośi jego cene.Ogólnie usługi sa drogie a te oferowane przez fime Benedykta XVI szczególnie.

14 7
ID:23507

Katolik

Wcale nieprawda od wielu lat, ksiąc proboszcz wspmaga ludzi, którzy tego potrzebują i nie pyta o żadne 5 zł. Chwała mu za to. Pozdrawiam całą parafię i zyczę wszystkiego nalepszego. Prosęe jeszcze zobaczyc jak dba o parafię, a skąd ma wziąść na to pieniążki jak nie z datków od wiernych. Przecież można opłatek kupić w sklepie.

12 17
ID:23508

Oczytany

Te ! katolik ! qxiąc to pisze się jakoś tak inaczej. Idź no do tatki Rydzyka zasięgnij języka i dopiero palnij swoje głupie 3grosze. A wogóle, kiedyś znałem takiego który z ambony w butach gumowych od gnoju krzyczał, że jeśli macie dawać po 5 złotych , to nie dajcie wcale.

8 7
ID:23509

melex

czarna stonka to legalna mafia zeruje na naiwnych
kto mądry nie się doić

9 7
ID:23513

Marek

DO KATOLIKA - spytaj sie jego ile dostal kasy od miasta to zobaczysz dopiero ile dal swoich na remont, a sa to pieniadze nasze i jakim prawem

8 10
ID:23515

+++

Jak ktoś wpada tylko kupić opłatek to niech się dnie dziwi, że ksiądz traktuje go jak klienta. Na pewno inny stosunek ma do wiernych, którzy żyją życiem wiary. Szczęść Boże:)

9 6
ID:23518

zbuntowany_kaloryfer

Polegając na moich własnych, wieloletnich obserwacjach zaryzykuję twierdzenie, że często najwięcej nt. ew. kosztów opłatka mają do powiedzenia ci, którzy go od księdza nie kupują. Zresztą to o wiele bardziej uniwersalny mechanizm: np. na wyniki wyborów bardzo chętnie i donośnie złorzeczą ludzie, którym się do urny iść nie chciało. Natomiast zwrotu: "to idzie z naszych podatków" lubią nadużywać osoby niepracujące. Tak samo jak dla brzydkiej, zapuszczonej stare panny wszystkie inne kobitki to ....;). Życie.
Dla zbulwersowanej mam radę: kiedy przyjdzie ksiądz czy ktokolwiek i zażąda 5 zł za opłatek czy cokolwiek użyj dwóch magicznych słów - "nie, dziękuję". I problem "bulwersowania się" rozwiązany;)

16 2
ID:23519

katolik nie z wyboru

Dajcie se spokój z tym panem. Facet w sukience robi was w Bambuko , a wy robicie larum . Nie wart jest ten pan dyskusji , lepiej go omijać .

6 5
ID:23521

Pytanie

Bardzo proszę o zachowanie poziomu wypowiedzi ,oraz zdefinowanie pojecia -CO ŁASKA - moze to wyjaśni nam pewne reakcje ?

4 5
ID:23533

Polka

No tak na inne duperele to potrafią wydać więcej, a za opłatek 5 zł to już za dużo?! Zbulwersowana to Ty możesz być na siebie, ja rozumie osoby, które naprawdę nie mają pieniędzy, ale w większości są to ludzie którzy mają kase ale na rozrywke:) Czytając wasze wypowiedzi chce mi się śmiać, bo waszym zdaniem wszystkiemu winny jest kościól, księża itp. no tak a Wy jesteście idealni buhahaha - jak trwoga to do Pana Boga.

5 8
ID:23542

Pytanie

Polko -czy nie sądzisz ,że ,,sumienie narodu'' powinno świcić przykładem , a nie kolaborować z Ubecją w zamian za paszporty w celu ,,studiowania muzyki organowej''-,,wyrywać'' majątki w kraju o 20% bezrobociu ? Pobierać żołd za stopnie generalskie ? Blogoslawić ludzi mordujących wyznawców Islamu ? Tak jest napisane w Biblii?

6 4
ID:23547

katolik

A panowie w sukienkach to mają patent na pana Boga i systematycznie nim handlują . Buhahaha pani Polko !

6 3
ID:23549

Magda

Polka -"jak trwoga to do boga "-masz racje ale nigdy do kleru bo tam mozesz dac na msze i znowu dac

7 4
ID:23550

dzonny_killer

kiedyś... dawno, dawno temu...za górami, za lasami... kościół = Bóg

teraz kościół = 7 grzechów głównych:
1. pycha (przewartościowanie własnej osoby - szczególnie proboszczowie małych parafii)
2. chciwość (nie występuje może u kilku % księży; normalnie to już nazywa się PAZERNOŚĆ)
3. nieczystość (stoją na stanowisku, że w księgach źle przepisywano i właściwe są słowa: "żyj w CELI BRACIE)
4. zazdrość (innemu proboszczowi, że u niego chcemy ochrzcić dziecko, wziąć ślub w innym kościele; wiernym, gdy np. mają auta lepsze od proboszcza)
5. nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu (oj grubasków w czarnych kieckach mamy dostatek, a do tego te coraz częściej ujawniane przypadki jazdy po winie mszalnym ;-) )
6. gniew (ekskomunika dla niegłosujących na pis; gdy wierny da za mało/nie da wcale na tacę/po kolędzie; gdy wierny chce wziąć sakrament w innym kościele etc)
7. lenistwo (duszyczki o rzut beretem od plebanii, ale trzeba jechać autem... tu mam najmniej zarzutów) ;-)

10 5
ID:23554

Polka

No tak waszym zdaniem kościół, księża nie mają nic wspólnego z Bogiem. To w takim razie dlaczego przystępujecie do takich sakramentów jak ślub konkordatowy, czy chcecie żeby wasze dzieci zostały ochrzczone lub wysyłacie do I komunii, po co to robicie przecież te sakramenty udzielają ,,panowie w sukienkach". A przeceż ksiądz waszym zdaniem nie ma nic wspólnego z Bogiem - w takim razie zastanówcie się dlaczego tak robicie? :)

7 7
ID:23562

Bonfilia

Gdyby mieli coś wspólnego z Bogiem ci panowie w sukienkach to by przestrzegali przykazań Bożych. Oni się podszywają pod Boga dla korzyści materialnych , głoszą co innego i czynią co innego. Trzeba by być ślepcem by tego nie widzieć , albo opętanym.

7 8
ID:23563

obserwator

muszę powiedzieć że kaloryfer to szczwany i ostrożny lis. Nienawidzi PiS a na kościółkowych nic nie mówi nigdy. Jeden z tych co zawsze lubią spadać na 4 łapy

4 2
ID:23564

IP

~Polka | 3 godziny temu i tu napisałaś prawdę. Najpierw ciumoki lezą wilkowi w paszczę a po tym mu tyłek obrabiają.Ciekawe czy się spowiadają z tego co na forum piszą.Hołota i tyle.Katolicy,hahaha

3 6
ID:23566

zaciekawiony

Do Polki
Jak to dlaczego? Jeśli są Chrześciajanami to nie ma innej formalnej drogi, żeby wypełnić pewne "założenia wiary" (chrzest, I komunia, ślub kościelny) w sposób zgodny z jej dogmatami jak tylko przez instytucje kościelne. A przy okazji osoby narzekające na księży są po prostu ludźmi spostrzegawczymi i nie bojącymi się nazywać po imieniu rzeczy, które widzą i które zupełnie nie są zgodne z wiarą.
Tak na marginesie: księża są również największymi obok polityków hipokrytami w Polsce, a przykładów tej hipokryzji można wymieniać na pęczki

4 4
ID:23580

wiezacy .

proboszcz zazamcza to uczciwy i pracowity chwala mu za to .duzo zdrowia

8 2
ID:34234

Bozena Chełminiak

Zerknęłam na niektóre opinie i wypowiedzi. Niektóre bo nie da się tego wogóle czytać. Co za ohyda ,co w tym naszym narodzie jeszcze siedzi.Ten co tak pisze ,czytając swoje wypowiedzi,rozumie co pisze? - . Ale jestem wierna w swoich poglądach , doceniam innych , a z tymi co mają w sobie jeszcze serce i rozsądek ,solidaryzuję się. Dla kapłanów naszej parafii,składam serdeczne podziękowania z życzeniami pozytywnych odczuć za swą duszpasterską posługę. Dla większośći nas , przesyłam braterskie pozdrowienia.

6 0
ID:43245

aga groszek

moze wiecie gdzie w tym tygodniu jest koleda bo probowalam znalesic nformacje w nternecie ale chyba nie ma a ja z domu niemoge wychodzic dzieki za informacje

0 2
ID:48965

Realista

Wieiu widzi drzazgę w oku innych, szkoda, że nie widzą belki w swoim. Zawsze łatwiej i wygodniej oceniać innych, w ten sposób można siebie wybielić i uświęcić. Gratuluję, ale nie zazdroszczę, bo to jest bardzo płytkie i nie godne człowieka.

3 1
ID:58448

gość-86978

Cyryl z płockiej latał tylko za kobietami dobrze że usuneli. Jest gdzies za granicą niech lepiej nie wraca.

1 1
ID:73519

gość-63962

Jestem zażenowana zachowaniem Proboszcza z klasztoru, ponieważ przydażyły mi się dwie niemiłe sytuacje. Jedna z nich jest to odgórny cennik za pochówek najpierw jak spytalam o cene pochowku uslyszalam "Co łaska" wyciagajac kwote 700zl proboszcz z usmiechem na twarzy rzucajac notes z cenami od pochowku innych ludzi pokazal mi ceny jak inni placa po czym stwierdził ze mam doplacic. Natomiast drugie zdarzenie miało miejsce dziś a mianowicie miała odbyć się msza, ktora zostala oplacona( według cennika) w intencji zmarłej osoby. Msza się odbyła lecz bez intencji za zmarłą osobę,
lecz proboszcz w godzinie tej mszy przeprowadził chrzest. Po mszy udałam do zachrystii aby się dowiedzieć dlaczego nie była odprawiona msza w intencji. Proboszcz na to że msza się odbyła, powtarzając to kilkukrotnie lecz bez intencji dla osoby zmarłej.Proboszcz zapytał drugiego brata o sprawdzenie czy napewno w tej godzinie i w tym dniu miała odbyć się ta msza z intencją. Na co brat odparł, że tak powinna się odbyć. Proboszcz podniosłym głosem powiedział, że chodzi mi o pieniądze. Odparłam, że nie chodzi o pieniądze tylko o mszę w intencji i zaproponowałam inny termin lecz proboszcz udając że nie słyszy zaczął wyciągać i próbował oddawać pieniądze za mszę lecz odparłam że mi nie chodzi o pieniądze a on na to " że jak coś mi nie odpowiada mogę iść do innej parafii". Na co ja odpowiedziałam, że gdybym chciała to bym poszła do innej parafii lecz osoba zmarła tylko uczęszczała do tego kościoła dlatego tak mi zależy. Zaproponowałam poraź drugi o przesunięcie terminu mszy w owej intencji na co proboszcz wymachujac ręką w kierunki drzwi krzyknął "WYNOCHA MI Z TAD!". Czy tak powinien zachować się ksiądz z powołaniem? Czy my ludzie mamy się spowiadać u kogoś kto ma więcej grzechów od nas?

0 2
ID:74234

gość-26338

Wlasnie dzis bylam zalatwiac zapowiedzi i doznalam szoku jak zostalam potraktowana przez proboszcza ...w tym kosciele nigdy nie bylo proboszcza takiego z powolania ! Czekaja tylko na kase nic innego ich nie obchodzi a ten proboszcz jest zenujacy

0 2
ID:75269

gość-83723

jestem osoba wierzaca ale nie mogę się z tym pogodzic co ci księża wyprawiaja,liczy się tylko kasa,moja sw pamieci babcia tak mawiała ,ze najpierw zbładzą księża i zgubią swoje owieczki i się sprawdza bo koscioły stają się puste.Niech ustalą cenniki co za ile,bo pensje tak szybko nie idą w górę jak oni sobie ceny ustalają -studnia bez dna nie pytają czy masz tylko daj.Zbliżaja się wypominki zdzierają ile wlezie,wprowadzić kasy fiskalne niech się rozliczają ze wszystkiego za dużo dostali wolnej ręki i robią co chcą czy znajdzie się ktoś i powstrzyma to zdzierstwo,przecież za kasę jeszcze nikogo nie odkupili resztę zostawiam bez komentarza...

0 2
ID:77411

gość-21117

@pawel

0 0
ID:77820

gość-38964

@dzonny_killer: cudze widzicie pod lasem a swego pod nosem 7-dniowego grzechu brak???-chorzy ludzie chory kraj. @~gość-63962: zachowanie w stanie konternacji księdza-nie wie i nie wczuwa się w swoja pracę-tzw. Rozmanierowanie. Tego typu zachowania maja też lekarze niby profesjonaliści-

1 0
ID:77947

gość-14126

co się dziś stało ,ze w Nowy Rok nie było mszy św o godzinie 13-tej w parafii sw Józefa co księża jeszcze nie wrócili z sylwestra,a może tak pobalowali i nie mieli siły mszy odprawić,może trzeba sprowadzić białorusinów ....Osoby ktore przyszły do koscioła nie słyszały by proboszcz mówił w ogłoszeniach że mszy nie będzie,jesli się zapomina niech kartkę powiesi,ale o pieniadzach nie zapomina....

0 1
ID:77948


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA