powiem bylem na zachodzie tęskniłem za krajem wierzyłem ...

powiem bylem na zachodzie tęskniłem za krajem wierzyłem ze coś tu się ogarnęło a tu jeszcze gorzej , wiem ze mnie zbluzgacie ale dyszlem do wniosku ze wyjeżdżam z powrotem i nie wrócę tu

13 komentarzy

John

To samo ze mną , jestem w Polsce drugi miesiąc i widzę że było żle a jest gorzej . Mówią że w przyszłości nie będzie miał kto pracować na emerytury dla seniorów , ale rządzący w tym kraju nie dbają o to . W kwietniu jadę z powrotem na zachód , pożyć sobie bardziej normalnie .

5 2
ID:24134

pinokio

no wlasnie! idealnie to u nas nie jest ale zawsze jest sie u siebie> Jezdzicie pracujecie na czarno wyciagacie tzw socjal i nie martwicie sie ze okradacie podatnika danego kraju? Wszystko w porzo? Mentalnosc Kalego pokutuje jak ja biore to ok jak mnie zabieraja o to wtedy jest zle! Anglicy juz zaczynaja sie bronic przed cwanymi Polakami i dobrze! Tam zarabiacie tu szpanujecie a od kazdych ciagniecie ile sie da To "przedsiebiorczosc" Polakow znana na calym swiecie i nie ma powodow do dumy!Kasa to nie wszystko jest jeszcze honor....

5 4
ID:24138

kortyzol

Gdybym był młodszy już dawno bym wyjechał.

4 0
ID:24145

zxxc

A jedźcie wszyscy :)

7 3
ID:24151

szuja

zxxc
Wszyscy nie wyjadą .Starzy ludzie pozostaną.No i ciemnota jak zwykle.

5 1
ID:24154

do pinokio

słuchaj ja pracowałem normalnie przez 8 godzin nie biorąc żadnych świadczeń i moja kobieta i w ciągu 6 michów da się odłożyć minimum 3 tys zaznaczam minimum bez naciągania danego kraju jasne nie ma co w kraju najlepiej ty ich nie okradniesz to ci na górze cie okradną człowieku zejdź na ziemie tam chociaż masz co brać a u nas co za ciemnota

3 1
ID:24161

helmut

ty Pinokio ci na górze maja honor ze ciebie okradają hehe

2 1
ID:24164

do pinokio

3 tys funtów

2 0
ID:24168

pinokio

3 tys funtow to dla CIEBIE pieniadze wielkie? moze nalezysz do tych ktorzy niczego wiecej nie reprezentuja jak kasy nie maja ale to Twoja sprawa i nic mi do tego! Ciemnota? Ja nie uwazam sie za takowa . Kazdy zyje i mysli tak jak umie i dajmy spokoj osobistym wycieczkom! mnie jest w kraju dobrze jesli chodzi o pieniadze a wszedzie sa dylematy zli rzadzacy itp itd tu jestem u siebie i to mi wystarcza a wy robcie tak jak wam wygodnie powodzenia!

4 2
ID:24176

Stacha

W Naszym kraju i mieście nie ma co szukać - pracy nie dostaniesz , do lekarza musisz poczekać w kolejce może za miesiąc lub dwa. Na zachodzie popracujesz- w niektórych państwach legalnie,zarobisz więcej niż w kraju a opiekę lekarską i leki/Holandia/ nasz za darmo.

3 5
ID:24180

dzonny_killer

Jeśli komuś jest dobrze "za granicą", to jego sprawa. Socjal szybko się skończy, bo państwa zachodnie są w coraz większym kryzysie. Mnie rozbraja kiedy ktoś twierdzi, że w Polsce nie ma pracy! Jakoś tablice ogłoszeń w urzędach pracy nie świecą pustkami, jakoś ogłoszenia w gazetach/ w internecie pojawiają się. Wnioski po obserwacji: w Polsce nikt nie pójdzie do względnie normalnej pracy za tysiaka (nawet z hakiem), ale na Wyspach już dla nikogo nie jest dyshonorem stać na zmywaku, jeździć na szmacie po biurach i hotelach, stać na deszczu, chłodzie jako "stójkowy", czy zbierać "dary ziemi" bo tam są FUNTY! Pytanie: warto zostawać tam na stałe? Wiecznie na kupie, na wynajmowanym (jak na stancji), na zupkach chińskich, wysyłając po parę funtów do domu, bez rodziny, znajomych, tracąc powoli godność i tożsamość narodową - warto? Oczywiście generalizuję i uproszczam. Popracować i wrócić z zarobionymi funtami? Wydać w kraju, poszpanować i co dalej...? Owszem kiedy ktoś zna dobrze język, ma fach w rękach czy głowie, to znajdzie sensowną posadkę i wówczas można zostać na stałe, ale...

To temat - rzeka...

4 1
ID:24194

zbuntowany_kaloryfer

Dzonny, osobiście uważam, że jest na to stosunkowo proste wyjaśnienie. W UK staniesz na zmywaku, bo jesteś anonimowy. We Włocławku staniesz na zmywaku - masz przesrane i jesteś pośmiewiskiem wśród znajomych. Oczywiście mam na myśli osoby z jakimś wykształceniem i posiadające znajomych nie będących produktem zawodówek;)

9 2
ID:24199


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA