Nie obiecuj czego nie możesz dotrzymać. Właśnie MPWiK...

Nie obiecuj czego nie możesz dotrzymać. Właśnie MPWiK podniósł ceny za wodę i ścieki – za ścieki ponad 30%. Za mniejszą podwyżkę został podobno zwolniony poprzednik Prezesa Łowickiego. Chyba, że zwolniony został po to aby zrobić miejsce dla kolegi właściciela??? Co symptomatyczne na sesji Rady Miasta przeciwko tej podwyżce byli prawie wszyscy radni – bez względu na przynależność klubową. Porównajmy ceny za wodę i ścieki we Włocławku, Toruniu i Płocku.

1. Włocławek – woda – 2,24 PLN, ścieki – 4,95 PLN, razem – 7,19 PLN
2. Płock – woda – 2,75 PLN, ścieki – 2,75 PLN, razem – 5,50 PLN
3. Toruń – woda 2,20 PLN, ścieki – 2,79 PLN, razem – 4,99 PLN

Myślę, że tego porównania nie trzeba komentować!!!
MPEC – po raz pierwszy w swojej historii ogłasza drugą podwyżkę opłat za ciepło w ciągu roku, pierwsza była o ponad 6% i była daaaaaawno temu aż w sierpniu tego roku, obecna też ma wynosić ponad 6%. Czyli w ciągu roku ceny ciepła wzrosły o ponad 12% - skala od kilku lat niespotykana – poprzednio wzrost cen był zazwyczaj niższy niż inflacja.
Podwyżki o takiej skali następują w okresie rozwijającego się kryzysu finansowego który w mniejszym lub większym stopniu dotknie także Włocławian – tym bardziej są i będą one bolesne.
Właścicielem tych firm i osobą która akceptuje te podwyżki jest nie kto inny jak Prezydent Miasta ( lewicowy i wrażliwy społecznie )!!! Jeśli bowiem by ich nie akceptował – zawsze jako jedyny udziałowiec może zmienić skład czy to Rady Nadzorczej czy Zarządu. Może warto się zastanowić czy właśnie to obiecywał w kampanii i rozliczyć Go przed upływem kadencji ?? Bo jeśli to nie nastąpi to poza podwyżkami, poprzez emisję obligacji doprowadzi do ogromnego wzrostu zadłużenia miasta, które to zadłużenie mieszkańcy będą przez długie lata spłacali. Na ostatniej zaś sesji Rady Miasta, która zajmowała się tym tematem – pomysł Prezydenta szybkiego głosowania nad emisją obligacji nie poparli nawet wszyscy członkowie Klubu SLD.
Wiem, że odwołanie Prezydenta przed upływem kadencji nie jest prostą sprawą …, ale na pewno możliwą …., trzeba tylko chęci i mnóstwa pracy …….

21 komentarzy

:)

brawo panie Koprowski, przede wszystkim za odwagę i podpisanie się nazwiskiem :) nie możemy się ICH bać, mogą nam skoczyć , niech ONI się boją, bo za 2 lata wybory i wtedy ich podsumujemy :)
a właściwie, to za co Pan poleciał z mpecu??

0 0
ID:1244

swoj

sąsiad mówił,że z art.52 kp.

0 0
ID:1246

Janek

gdybyśmy mieli normalnego prezydenta to by się wziął za towarzystwo z MPEcu i wodociągów, no ale to kolesie, on ich wsadził to nie wypada, ale na pewno on wypadnie.Dlaczego mamy tyle drożej płacić,to jest złodziejstwo i powinna sie wziąść za to prokuratura,no ale tu......Panie Sławomirze pisz Pan o takich rzeczach żeby to napiętnować i oddzierać talony wyborcze.

0 0
ID:1247

Sławomir Koprowski

a dziękuje ale na szczęście są już takie czasy że nie potrzeba szczególnej odwagi żeby podpisywać się nazwiskiem …., a co do mpec-u to biorę pod uwagę dwie przyczyny albo kompilacje ich obu ,, a już tak na wesoło to przewodniczący Rady Nadzorczej w wywiadzie stwierdził że firmie „potrzebny jest nowy duch"

0 0
ID:1248

szuja

Na pewno wyleciał za darmo. Nie zdążył przyznać sobie odszkodowania.He,he,he

0 0
ID:1249

sławomir koprowski

niestety sąsiad nie jest dobrze poinformowany ..., musi Pan znaleźć sobie lepsze źródło informacji

0 0
ID:1253

tomek

ale to sa ceny na przyszly rok we Włocławku w Toruniu i w Plocku czy za ten rok ? Jak porownywac to porownywac.

0 0
ID:1254

sławomir koprowski

Są to ceny które w tych miastach będą obowiązywać po 1 stycznia – nie wszędzie ceny zmieniają się w styczniu …, w Płocku np. w lipcu ..

0 0
ID:1257

Zofia Blanc

Zaklady Azotowe. Nastepny zaklad pod mlotek. Kto na tym zarobi ? Na pewno nie pracownicy i spolecznosc polska

0 0
ID:1259

coco_na_maroko

Panie Koprowski, nie przejmuj się Pan. Polatasz człowiecze ze skrzypkowymi ulotkami, to może koleżka gdzieś cię ulokuje, he he he. Jak za dawnych czasów!!!

0 0
ID:1270

s.k.

dobry argument - poziom, wysokiego rangą członka pewniej partii

0 0
ID:1273

jurek

podjalem decyzje. Do widzenia

0 0
ID:1277

AntyDionizy

Panie Były Prezesie MPECU we Włocławku i POLMOSU w Toruniu.
Jestem ciekaw dlaczego nie wcielał Pan swoich rewelacyjnych pomysłów gospodarczych w firmach, którymi Pan kierował???Dziś urasta Pan do roli mentora, osoby pouczającej jak powinno się zarządzać miastem, a swoją drogą za co "wylano"Pana z POLMOSU? Jakie osiągięcia tej firmy można odnotować za czasów Pańskiej prezesury? A w MPECU czym się Pan wykazał poza kupnem wypasionej toyoty.
Dziś można poczytać wywody Pańskigo autorstwa na temat obligacji, że to takie zło itd. A tymczasem zapomniał Pan już, że Pański promotor polityczny Władysław Prezydent Skrzypek też chciał emitować obligacje i jakoś wtedy darcia szat nie było słychać!
Tylko osoba nie mająca elematarnego pojęcia może nie dostrzegać, że emisja obligacji w kwocie 265 mln złotych ma służyć przyciągnięciu ponad 270 mln złotych, czyli razem zostanie wpompowanych w to miasto ponad 550 mln środków inwestycyjnych. Każdy kto miał w życiu styczność z zasadami ekonomi wie dobrze, że takie środki muszą wpłynać pozytywnie na rozwój miasta. Ale widać Pan o tym nie wie czego dowodem są wybitne Pańskie osiągnięcia biznesowe.
Pozdrawiam i życzę pokory

0 0
ID:1284

to znowu ja

Cytuję: „Dlaczego po niecałym pół roku stracił [KOPROWSKI] stanowisko, nie wiadomo oficjalnie do dziś. Odpowiedzi odmawia Rada Nadzorcza Polmosu i ministerstwo. Wiadomo jedynie, że nie zaakceptowano programu restrukturyzacji przedsiębiorstwa autorstwa Koprowskiego, a kondycja finansowa spółki jest zła.

Brawo za dobry humor panie Sławomirze. Jest pan znakomitym ekonomistą. Gratuluję.

0 0
ID:1522

s.k

Każdy kto mas elementarne pojęcie o zasadach ekonomii wie, że nie każde wpompowanie środków przynosi korzyści – środki można inwestować rozsądnie lub nie .... Znam – Pan pewnie też wiele przedsiębiorstw które upadły dlatego że przeinwestowały. ( jak rozumnie zainwestowanie środków uzyskanych ze sprzedaży np. Bazy będzie korzystniejsze – bo bez kosztowe ( czy też nie mam racji )??? Nigdzie nie pisałem, że jestem przeciw obligacjom jako takim – tylko w takiej wysokości i bez szerszej konsultacji – ale cóż każdy czyta to co chce.
Co do mojej prezesury w MPEC-u i Polmosie to chętnie z Panem porozmawiam – ale ja, nie wstydzę się niczego co w tych firmach zrobiłem ....., tekst o wypasionej Toyocie traktuje jako żart – proszę porównać dwie Toyoty jeżdżące w Saniko .... o wiele mniejszej spółce.
Nie jestem żadnym mentorem – ale pozwolę sobie mieć swoje zdanie – nawet jeśli to Panu przeszkadza ......, do tej pory nie posługiwałem się żadnymi argumentami ad personam – ( bo uważałem, że jest to poniżej pewnego poziomu ) ale jeśli Pan koniecznie chce to również mogę zacząć ....., począwszy od „kariery” co niektórych wysoko postawiony przedstawicieli Urzędu Miasta ........ – patrząc na przykład samochodów w Saniko może być Pan pewny że będzie to ciekawe ........

0 0
ID:1528

poncyliusz

Panie Koprowski wyczuwam, że "zechce" Pan zaszczycić mieszkańców Włocławka swoją osobą w roli radnego, może posła? Skoro mówi Pan o karierach, może powie Pan coś o sobie? O dziwnym przeobrażeniu z obrońcy pracowników w Zarządzie Solidarności w liberała pogardzającego tymi, których wcześniej Pan bronił i brał Pan z ich składek comiesięcznie wypłatę. Można się z kimś zgadzać, albo nie. Z Panem nie można dyskutować, bo dzisiaj ma Pan takie zdanie, a "jutro" jako radny będzie Pan mówił coś przeciwnego. W mpecu odegrał Pan swoją "rolę" więc proszę zaciągnąć zasłonę milczenia na ten czas, bo jeszcze Pan kogoś sprowokuje.

0 0
ID:1560

gość

Panie Koprowski każdy jest przez jakąś "szuję"lub " sufragana" pokrzywdzony. Mnie np. Pan nie wyraził zgody na wypłacenie dobrowolne odzkodowania za zajęcie nieruchomośći pod rurociąg ciepłowniczy.Ale co tam przybyło Panu pieniążków za przyznaną sobie premię. He,he,he.

0 0
ID:1563

sufragan/szuja

Pan Koprowski napisał,że powodem odejścia z MPEC-u było cyt... ,, a już tak na wesoło to przewodniczący Rady Nadzorczej w wywiadzie stwierdził że firmie „potrzebny jest nowy duch"
DODAM ,ŻE STARY DUCH WYSZEDŁ Z W PRAWY/? / I WSZYSTKO BYŁO WIDAĆ.W KAŻDEJ CHWILI MÓGŁ NP.WKROCZYĆ PROROK LUB INNY MESJASZ I POWOŁANO NOWEGO DUCHA.W IMIĘ OJCA I DUCHA ITD.

0 0
ID:1564

MR

a na Ciepłownię z kwiatami do wybranej dziewczyny Pan nie latał? Tak zupełnie przypadkiem została ona pełnomocnikiem zarządu! Ach Ci złośliwi ludzie głupoty takie wypisują.

0 0
ID:1570

KM

Panie Koprowski ,proszę Pana o pokorę i milczenie . Po co ludzi prowokować , jeszcze ktoś napisze coś takiego czego Pan może się naprawdę wstydzić.Pozdrawiam .

0 0
ID:1902


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA