Spełnia się koszmar urzędników w Mysłowicach....


Spełnia się koszmar urzędników w Mysłowicach. Prezydent Edward Lasok zapowiedział, że w pół roku odchudzi o jedną trzecią grupę pracowników zatrudnionych w magistracie i miejskich spółkach.
Z 700 osób z pracą pożegna się łącznie około 230! - To konieczność. Miasto jest w bardzo złej kondycji finansowej, mój poprzednik rozdmuchał administrację do granic możliwości - tłumaczy Lasok. - Żeby dopiąć budżet, musiałem już w grudniu wziąć kredyt.
W 2002 r., tuż przed objęciem rządów przez poprzednika Lasoka, Grzegorza Osyrę, w magistracie pracowało blisko 200 osób. Dziś jest tu 340 urzędników, co kosztuje miasto rocznie ponad 15 mln zł. A to i tak o 1,5 mln zł mniej niż w 2010 r. Wszystkich zatrudnionych w jednostkach budżetowych miasta (poza edukacją i służbą zdrowia) jest około 700. M.in. nadal zatrudniona jest, przebywająca na zwolnieniu lekarskim, sekretarz miasta z zarzutami korupcji, Ewelina M.-D.
Najwięcej w mieście zarabiają prezesi miejskich spółek. - Ich pensje wynoszą nawet po 260 tys. zł rocznie. To ponad dwukrotnie więcej niż zarabia prezydent - mówi Lasok. Po planowanych cięciach płace zmaleją co najmniej o kilkaset tysięcy złotych rocznie.
Przyznaje, że drżeć o swoje posady mogą już dyrektorzy Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej, w którym trwa audyt. Zobowiązania zakładu sięgnęły 8 mln zł. Następne w kolejce do kontroli są Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejski Zarząd Dróg. Tu też będą redukcje zatrudnienia i płac. Pod lupę zewnętrznej firmy pod koniec lutego pójdzie sam Urząd Miasta.
Po redukcji etatów prezydent zamierza też przenieść wszystkich urzędników w jedno miejsce.
- Po przeprowadzce ZSP nr 3 do nowej siedziby zwolni się budynek przylegający do UM i zrezygnujemy z wynajmowania pomieszczeń od prywatnych firm - zapowiada. Zredukowana zostanie też liczba wydziałów. Czy UM powróci do pracy w soboty? Być może niektóre wydziały.
A może by tak we Włocławku?

8 komentarzy

@

Zaś pierona;), ale to chyba nie to forum proszę "sportowca".Urzędnicy siedzą w familokach i trzesą życią;) Pozdro serdeczne dla wszystkich ze Śląska.

3 0
ID:24730

no niezle

Skad ja to znam.
Wiem, kiedys tak snilem o Wloclawku, to byl piekny sen.
Az chce sie powiedziec, Wlabrzych mozna? mozna. Myslowice? Mozna? mozna.

3 0
ID:24733

wyborca

A teraz czekamy na odchudzenie administracji Włocławskiej .

5 0
ID:24741

zbuntowany_kaloryfer

Tak, to bardzo dobry pomysł i zarazem wzór do naśladowania dla Włocławka! I innych miast też. Przyczyn nie chcę być źle zrozumiany - nie cieszy mnie fakt wzrostu bezrobocia; Co to to nie. Po prostu razi mnie rażąca wręcz niesprawiedliwość: zdecydowana większość pracowników w Polsce (oprócz kuzynów "wujków prezesów" i wybitnych specjalistów) idąc każdego dnia do pracy, właściwie nie jest pewna czy na biurku nie spoczywa wypowiedzenie. Biurwosystem natomiast ciągle funkcjonuje na zasadzie "świętych krów", nad którymi system z niejasnych powodów roztacza niewidzialny acz solidny parasol ochronny. To, że redukcja populacji urzędniczej;)) nie poprawi tak po prostu indywidualnej sytuacji przeciętnego obywatela jest rzeczą zrozumiałą i naturalną. Ale może za to mieć wpływ na coś innego: na przywrócenie - choć po części - niemal kompletnie w Polsce zgnojonej wiary w tzw. sprawiedliwość. Może choć w niewielkim stopniu działania tego typu przyczynią się do przekonania, że nie ma w naszym kraju "równych i równiejszych". Przynajmniej będziemy mieli świadomość, że nasza Ojczyzna prześladuje, okrada i gnoi nas po równo;))

6 0
ID:24750

janka kowalska

ja bym zwalnial i tylko zwalnial wszyscy na zasilki co za bzdura, ludziom trzeba dac prace. co powiedza ci co ich zwolnili z kopalni, nowy bzurny ekonomista. moze on zostanie bezrobotnym.

0 1
ID:24763

zxxc

@~janka kowalska: dzisiejszy rynek pracy jest inny niż ten z przed 20 lat! Znam ludzi którzy całe życie przepracowali w jednej firmie, teraz niektórzy studenci już mają przepracowane na umowach o prace po 3-4 firmy :) I wcale nie dla tego, że się nie nadawali a dla tego, że rynek jest dynamiczny!

Taki prywaciarz na przykład - jak pracownik nie zarabia nawet na siebie - zwalnia pracownika! Logiczne jak konstrukcja cepa! A nie (wzorem naszych urzędów) zatrudnia 2 kolejnych pracowników żeby pomogli tamtemu bo się nie wyrabia...

2 0
ID:24769

zbuntowany_kaloryfer

I jeszcze piękny, modelowy wręcz przykład walki z biurwosystemem! Oto historia dziewczyny, która postanowiła otworzyć małe, prywatne przedszkole:
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,8936187,Posluchala_rzadowej_propagandy_i_zalozyla_przedszkole_.html

3 0
ID:24775

dzonny_killer

Piękny artykuł... i jakże wymowne milczenie wszystkich popleczników paootzkiego i sld... Czyżby wiedzieli co to WSTYD?

1 0
ID:25202


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA