czy nie uwazacie iz pora aby przypomniec sobie slowa M. Reja...

czy nie uwazacie iz pora aby przypomniec sobie slowa M. Reja ze Polacy nie gesi i swoj jezyk maja? robi sie niestrawnie od tych angielskich napisow np; "sale" "carwatch' i nnych. Owszem niech beda i po angielsku ale nie TYLKO a to jest nagminne. Dziwi mnie ze sluzby nie reaguja bowiem jest ustawa o jezyku polskim w przestrzeni publicznej...... za niepoprawna angielszczyzne przepraszam ale nie mam obowiazku znac., wiecie o co chodzi bo widzicie!

16 komentarzy

seniorka

oj pora pora> snobujemy sie i nawet nie zwracamy uwagi ze przez to stajemy sie posmiewiskiem... kiedys francuszczyzna teraz angielszczyzna... a tak wszyscy z patosem mowiao Rzeczpospolitej Najjasniejszej. Za pare lat jak tak dalej pojdzie to dzieciaki beda uwazaly ze angielski to jezyk urzedowy i ojczysty..taka kolonia zngielska jak kiedys Indie Australia itd.Wstyd bo my nie gesi.....

4 0
ID:25681

pazdzioch

no pewno seniorko zawsze można być Senegalem albo Zimbabwe i z tutkami owiniętymi listkiem chodzić bośmy dumny ze swego smrodu naród :) ciekawe że np. takiego słowa jak dziadostwo nie przejęliśmy od innych ale przecież nasze dziadostwo jest naj

2 0
ID:25689

seniorka

pazdzioch daj tlumacza bo trudno zlapac Twa mysl a mam pare fakultetow.. Nie zalapales ze wZimbabwe posluguja sie swoim jezykiem i bardzo dobrze. A najgorzj jak tacy"aglosasi" szpanuja angielszczyzna a z ojczystym jezykiem maja problemy tak w mowie jak i w pismie> Ty idz i dokonuj zakupow bo jest"sale" ja powiem ze jest wyprzedaz i nie meczy mnie ze dluzsze slowo wypowiadam...

1 3
ID:25692

szuja

@seniorka
Ty też jesteś małolepsza bo nie uznajesz polskich liter.

1 1
ID:25699

seniorka

to ze nie uzywam polskich znakow to ogolnie przyjeta w necie zasad zupelnie jak z ta "malpa" ktora ma inny wydzwiek w necie wiec nie sil sie na uszczypliwosci. Jak zwykle nie "kumasz" sensu ale to juz da sie od dawna zauwazyc. Jesli draznie Cie tak bardzo nie reaguj na moje posty i tyle na szczescie nie widzimy sie wiec do oczu mi nie skoczysz Dobranoc .

1 1
ID:25709

pazdzioch

Z tym Anglosasem to trochę przegięłaś ale wybaczam bo nie wiesz co czynisz kobieto :-) A jeśli chodzi o ścisłość to zaczęło się od łaciny, nawet użyte przez ciebie słowa "snob", "fakultet" nie są polskie więc fakultet to ty może masz ale z włodkowica albo wshe . Zresztą w języku angielskim jest także sporo słów z innych języków min. niemieckiego. Polacy oczywiście też szczycą się słowami powszechnie używanymi za granicą takimi jak ku...wa, w różnych odmianach tego słowa ;-)

1 0
ID:25712

szuja

Seniorka a gdzie to tak w necie rozpisują się nie używając polskich liter.Śmiało ,masz okazję wykazać się wiadomościami i znajomością forów.A może to tak jak z tymi falami.Hahaha

2 1
ID:25726

dzonny_killer

Seniorko mnie również jakoś się nie wydaję, żeby nieużywanie polskich znaków było "ogólnie przyjętą zasadą w necie". No chyba, że miałaś na myśli obcojęzyczne strony, fora etc. Najpierw bronisz polskości i języka (i słusznie zresztą), a chwilę później negujesz używanie polskich znaków, które jak najbardziej wyróżniają język, którego tak broniłaś!!! Zdecyduj się kobieto.

5 0
ID:25733

seniorka

Gdyby glupota miala skrzydla to fruwalibyscie Panowie! Pazdzichu mily ja jestem ten rocznik ktory ksztalcil sie na uczelniach wowczas panstwowych tak bylo wiec moje dyplomy to zasluga moja nie kasy ale to nie o to chodzi. Powtarzam : nie uwazam Was za wyrocznie pod zadnym wzgledem i Wasze opinie o mnie nie robia na mnie wrazenia tylko...SMIESZA i tyle. Milego dnia....

0 5
ID:25738

szuja

Małpa seniorka ble,ble ,ble a odpowiedź gdzie?

2 1
ID:25750

pazdzioch

co wcale nie oznacza że mnie również te 'SALE' nie denerwują ;(

0 0
ID:25760

seniorka

i bardzo dobrze tak trzymaj1 Tyle tylko ze spotkalam sie z wieloma opiniami cudzoniemcow ktorzy sa zdziwieni i nawet zartuja ze to nie licuje z tym patriotyzmem z jakim obnosimy sie wszem i wobec. Patriotyzm to wlasnie takie z pozoru nic nie znaczace sprawy ...ale jednak maja swoja wymowe! TY mow "kesz" ja powiem gotowka itp itd.A teraz do SZUI ogolnie jest przyjete ze w tego rodzaju komunikacji jak fora nie trzeba poslugiwac sie polskimi znakami jak w sms malo tego wiele adresow meilowych podawanych jest z pozoru nie gramatycznie itp ale to nie to samo co uzywanie obcych wyrazow w normalnej komunikacji . Angielski sprawdza sie wlasnie w informatyce itd ale nie znaczy to ze ppani parzaca kawe ma nazywac sie "Coffe lady" to jest smieszne! Zapewniam CIe szujo ze w korespondencji uzywam znakow polskiech tak jak gramatyka nakazuje ale nie mowie np"gdzie poszles" >mysle ze tyle Ci wystarczy zeby zalapac o co w tym chodzilo..

0 1
ID:25770

pazdzioch

ja nigdy nie uzywalem slowa 'kesz" wiec prosze mi tego nie wsadzac w gebe, pozdrawiam

0 0
ID:25792

seniorka

to tylko przyklad pazdziochu ! A swoja droga to" uderz w stol a nozyce sie odezwa"Pozdrawiam tez

0 0
ID:25813

dzonny_killer

Seniorko, forum jest formą korespondencji pomiędzy ludźmi, a więc tym samym zaprzeczasz sama sobie... :p

A wracając do głównego tematu... kto wie co to jest "carwatch" hahaha???

0 0
ID:25843

dzonny_killer

Seniorko, forum jest formą korespondencji pomiędzy ludźmi, a więc tym samym zaprzeczasz sama sobie... :p

A wracając do głównego tematu... kto wie co to jest "carwatch" hahaha???

1 0
ID:25844


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA