Złodziejski kraj ten nasz szabropoland. Władze różnego...

Złodziejski kraj ten nasz szabropoland. Władze różnego szczebla nas okradają różnymi podatkami wymyslonymi pod potrzeby władzy. Prawo zezwala na okradanie obywateli w postaci wszelkich licznych incydentów przyzwolenia, np konkrsy sms, zmniejszona używalność wszystkich dóbr materialnych, mniejsze opakowania, stan dróg i wiele wiele innych co ich nie wymienię. Politycy żyją jak pączki w maśle, reszta ma się maglować w imię wyścigu szczurów. Ceny/wszelakie/ już jedne z najwyższych w eurolandzie. To co było punktem zapalnym w latach 80? Jak to porównać do obecnej sytuacji obywateli? Chromolić tą nową wolność!! Wolność gdzie wszyscy i wszystkie instytucje nas poprostu kantują. My mamy byc tylko trybikiem do eksploatacji? Ja takiej demokracji, wolności mówie nie! Czy tu nie widzi nikt analogi, że znów niewielu żyje na koszt tak wielu?! Polskie bagienko co odbiera poczucie patriotyzmu i tożsamośi. Wyjechać? Ot pytanie.

19 komentarzy

Adam Jasnowidzki

Wyjechac niedobrze , bo jak wiekszosc wyjedzie , to Polske znow podziela sasiedzi miedzy siebie... Trzeba zmienic wladze - ludzie - gdzie Wasz duch z czasow walki z komuna?.Brak Wam Jana Pawla II , albo ducha Prez. Pilsudskiego! Wasi obecni wodzowie w uklonach dla "wielkiego Brata"... stopy liza ...

2 3
ID:25790

pazdzioch

Moja rada WYJECHAĆ I JUŻ NIGDY NIE WRACAĆ

3 2
ID:25791

Zyga

Taka jest prawda,jednak wyjechać to też nie rozwiązanie,-pokazali nam
egipcjanie jak w takiej sytuacji należy postępować.

6 0
ID:25793

ben Jakov

"Nobel", wyjedź do Korei Północnej, lub na Kubę, znajdziesz tam miejsce, gdzie państwo będzie się Tobą opiekować, nawet wbrew Twojej woli. Będziesz mógł wtedy krzyczeć niczym papuga w klatce: "jestem wolny, jestem szczęśliwy"...

2 4
ID:25794

seniorka

ej Ty jakim prawem obrazasz uczucia patriotyczne innych? Prawem frustrata? Nie zycze sobie abys w tak lekcewazacy sposob mowil o mojej Ojczyznie za ktora pokolenia krew przelewaly Przekraczasz granice ! A co myslales ze mozna byc tak troche w gospodarce socjalistecznej recznie sterowanej i troche kapitalistycznej??? Nie da sie i od 20 lat nalezy to przyjac do wiadomosci . Wszyscy nie moga miec po rowno > Te wyswiechtane pretensje irytujaSam o sobie mowisz ze taki z Ciebie patriota jak z koziej..... Patriotyzm mierzysz gruboscia portfela/ to lepiej wyjedz i szukaj takiego kraju gdzie manna leci z nieba a podatkow sie nie placi......P_owodzenia

1 6
ID:25804

Sąsiad

Całe ich myślenie patrz komenta wyżej. Jak nie wyjechać to korea lub inne super porady. Maluczcy a myślą , że wielcy. SNOBY i tyle.

2 0
ID:25806

szuja

seniorka dodam ,że patriotyzm taki tyciu,tyciuteńki to szanowania polskich liter.Jak to brzmi: piszesz np. ze,sie sie z usmechem mleko .Hahaha

5 1
ID:25810

pinokio...

Ty niezadowolony! jak ty dzieci wychowasz na kosmopolitow? tam ojczyzna gdzie mi dobrze? Ludzie opamietajcie sie z tym ciaglym opluwaniem wlasnego kraju i zapytajcie jak Kennedy "co ty mozesz zrobic dla kraju...."

2 4
ID:25821

pazdzioch

pinokio ty komuchu

4 1
ID:25830

seniorka

szuja tak pisze aby wasze szare komorki mialy gimnastyke i docen ze jest to gratis a po drugie moze mam dysleksje? wazne ze w mowie podkreslam swoj patriotyzm// Dac zaswiadczenie o dysleksji?? Podaj adres moze wysle??

1 2
ID:25839

Adam Jasnowidzki

Drodzy Rodacy,
Wlasnie takie sklocenie miedzy Wami jest powodem do sukcesu zlodziei , oszustow,karierowiczow. To dzieki temu macie miliarderow i nedze. To dlatego
powodzianie beda nadal podtapiani , bo nikt nie zbuduje odpowiednich walow. Gdyby
rzad polski byl w Holandii , to dawno zostalaby zalana przez morze i nie byloby pol z tulipanami...Nie macie leaderow z prawdziwego zdarzenia , to stworzcie nowych! Ktos wspomnial o Egipcie...To przyjdzie samo ,gdy wszyscy sie zorientuja , ze DOSC!!! Na razie kloccie sie i cierpcie. Seniorka musi byc wyjatkowo zadowolona ,musi miec wysoka rente - pewnie po palkowniku... Ja wiem , ze wiekszosc uczciwych seniorek nie stac na podstawowe leki...
Kochani! Czas przemyc oczy i przejrzec! I czas na Mlodych ,bo Oni zawsze rozpoczynali przemiany -jak w Historii! Pozdrawiam!

3 0
ID:25853

seniorka

Owszem jestem zadowolona z zyciaA co? to karalne jest? Maz zyje cywil jesli o to chodzi! Co z Wami? Szlag was trafia ze nie narzekam ? Sadzisz kogos wedlug siebie? jesli uwazasz ze uczciwy to biedny! Tak stac mnie na leki dobre zarcie i modne ciuchy oraz dobry sprzet nie wspominajac o samochodzie! Masz cos do zarzucenia to podam adres i wszystkie dane a Ty zglos odpowiednim sluzba moja nieuczciwosc .CZlowieku zastanow sie bo watroba Ci peknie z zawisci.

0 3
ID:25866

Adam Jasnowidzki

Seniorko , ja tez jestem seniorem i niczego mi nie brakuje,raczej tobie watroba by pekla ,bo mieszkam w najpiekniejszym miejscu swiata.Pracowalem tu uczciwie
przez ok.30 lat ,mam wszystko i jeszcze wiecej,sto razy wiecej niz Ty... Po wyrzuceniu z Ojczyzny za Solidarnosc dostalem rekompensate od Pana Boga na reszte mojego zycia i mojej Rodziny. Nasze samochody sa warte 200,000 dolarow,
nasz dom 2 miliony... W Polsce bylbym nadal biedakiem ,gdyby nie szczescie , ze mnie wyrzucono...Tu sie nie placi - jak u was - podatku od emerytury ,tu sie nie lize stop odwiecznemu wrogowi i mordercy milionow. Tu biale jest biale , czarne jest czarne. Twoje "bogactwo" mnie nie denerwuje , bo jest nie liczace sie. Chodzi mi o miliony biednych , oszukanych Rodakow , co nie maja z czego zyc i jeszcze od tego
placa podatek.

3 0
ID:25873

seniorka

to podziel sie z nimi majatkiem i nie pluj na Moja Ojczyzne i odczep sie bo szkoda upuszkow palcow na korespondowanie z Toba!

0 3
ID:25884

poleczka40

Te wasze posty to o kant potłuc.Jest tyle waznych rzeczy a tu takie,,kwiatki,,

0 0
ID:25888

seniorka

Poleczko mila jak widzisz jest tu maly fragmencik naszego srustrowanego spoleczenstwa i kazdy socjolog ma temat do analizy. Czy nie sadzisz ze jadna z waznych rzeczy jest umiejetnosc polemiki?Nie wszyscy ja posiadaja niestety ale coz moze za jakis czas ucywilizuja sie niektorzy? nie trace wiary bi czlowiek to brzmi dumnie...... O przepraszam tam "o" powinno byc nie "i"

0 1
ID:25895

szuja

@Seniorka ,co @poleczka ma sadzić .To jakaś przenośnia!

1 0
ID:25897

Adam Jasnowidzki

Ja sie dziele ,wysylamy pomoc w roznej postaci - a ty zbierasz ciuchy...I bronisz obecnych zdrajcow.Wiec i do nich nalezysz. Ja nie pluje, na Ojczyzne.
Pluje na tych obywateli mojej Ojczyzny ,ktorzy w zaslepieniu popieraja obecnych (...) (...) (...)
Naucz sie rozdzielac Ojczyzne od ugrupowan politycznych - wtedy moze mi sie zechce jeszcze z toba dyskutowac - ale to watla nadzieja... Pyskuj dalej i ciesz sie swoim majateczkuniem i ciuszeczkami i samochodziczkiem i mysl - ze to jest twoja Ojczyzna...

5 0
ID:25900

seniorka

a badania psychiatryczne kiedy miales? Moge zasponsorowac!

0 3
ID:25905


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA