Od dnia 1 grudnia 2008 roku, w którym to odbyła się XXIV...

Od dnia 1 grudnia 2008 roku, w którym to odbyła się XXIV sesja Rady Miasta Włocławek, minęło już 17 dni. Niestety Biuro Rady Miasta nie spieszy się z opublikowaniem dokumentów z sesji. Jedynie opublikowano interpelacje, ale odnoszę wrażenie, że to nie wszystko, o czym mówiono w punkcie interpelacje, lecz nie ma z czym porównać.
Trzeba przyznać, ze „widowisko” było przednie, ale z komentarzem wstrzymam się do opublikowania protokołu. Pozwolę sobie przytoczyć cytat z włocławskiej prasy: „Nasi społeczni mandatariusze najwidoczniej mieli zły dzień po sobotnich „Andrzejkach” bo zrobili takie show, że nawet ci, którzy mają styczność z samorządem Włocławka od 1990 r. mówią, że był to „najlepszy cyrk” jaki widzieli w ciągu ostatnich 18 lat.” - [ P. Muszyński, Harakiri po włocławsku, Tygodnik Kujawski nr 35/2008] Wrócę do tego tematu później, bo naprawdę warto zwrócić uwagę na dosłowne wypowiedzi niektórych aktorów tego spektaklu.
Co mamy w interpelacjach?
1. Jak zwykle zrujnowane chodniki, niektóre to nawet kolejny już raz. Czy to są sprawy wagi interpelacji? Moim zdaniem te sprawy to powinny być załatwiane w inny sposób. Przecież zanim dojdzie do naprawy załatwianej tym sposobem to przez ten czas na tym samym odcinku powstaną dwie nowe dziury. Chociaż muszę zwrócić jednak uwagę na pewną bardzo konkretną sprawę. Radni zwracają się m.in. w imieniu właścicieli firm z osiedla Michelin o poprawienie i wyrównanie wszystkich dróg nieutwardzonych. Tylko za czyje pieniądze? Kilkadziesiąt minut później głosują przeciw około 4% podwyżce podatku od nieruchomości.
2. Drugi odwieczny temat to żądanie od prezydenta informacji na konkretne tematy. W tym miejscu nasuwa się tylko jedno pytanie: - Czy prezydent to informacja dla wiecznie nic niewiedzących i nic nierozumiejących radnych? To jest o tyle żałosne, że najbardziej niewiedząca w tej konkurencji jest była wiceprezydent, która powinna wiedzieć nawet gdzie i na której półce są interesujące ją dokumenty. Ale trzeba chcieć i troszkę się ruszyć. Przecież to śmieszne, że niby przed radnymi są ukrywane informacje dotyczące szczegółów działalności Urzędu Miasta i projektów uchwał wnoszonych przez prezydenta. Dlatego propagandę o niechęci prezydenta do współpracy z radą można włożyć między bajki. To radni są wyraźnie niechętni do współpracy z urzędem i prezydentem. Dla przykładu mogę podać, ze w dokumentach konsultacji Programu rewitalizacji jest więcej moich podpisów niż pani radnej.
I już na zakończenie chcę poinformować jednego z radnych koalicyjnych, że papierowy druk ze strony internetowej www.wloclawek.pl p.t. Włocławek dziś i jutro kosztował 11 tysięcy złotych. Źródło finansowania to samo, z którego finansowano promocyjny miesięcznik poprzedniego prezydenta p.t. Życie Włocławka, który kosztował 75 tysięcy złotych rocznie.

23 komentarze

lewy

Jak zwykle jednostronnie i jak zwykle długo. Dopisz coś o korupcji, o którą oskarżałeś radnych, dopisz o pijakach (jak uważasz) z Solidarności, podaruj komuś mafijny łeb konia (jak obiecywałeś). A ja od siebie dorzucę tylko małe życzenia dla ciebie - obyś pod choinką znalazł więcej rozsądku. Chyba, że nie obchodzisz Świąt, to życzę ci tego w Nowym Roku.

0 0
ID:1427

Prawy

Właśnie Lewy wykazał się typowo prawicowym podejściem do sprawy. Opluć kogoś i mu dopiec nie używając merytorycznych argumentów aby odeprzeć zarzuty oponenta. Zero kultury politycznej.

0 0
ID:1435

ks

pisze duzo ten co ma coś do powiedzenia inni przy braku argumentów nie mają nic do powiedzenia poza złośliwością

0 0
ID:1436

młody

Nie mając żadnych logicznych argumentów i merytorycznej wiedzy, gdyż popieram prawicę, stwierdzam, że oprócz braku kultury charakteryzuje mnie jeszcze posiadanie zdrowia psychicznego. Dionizy jest nudny jak flaki z olejem, jak widzę jego tekst robi mi się niedobrze od jego lewicowej subiektywności.Jak zwykle lewica sobie nie radzi, bo prawica knuje intrygi, kradnie i morduje poprawne uchwały. Ludzie toś mieliście w Polsce władzę na miarę tej co ma dziś PO i co się stało...afery i złodziejstwo.Dziś nawet nie możecie dojść do porozumienia wewnątrz partii, żrecie się jak psy o kość, która i tak należy do innej partii. Kukucki - ten fanatyk pisze gdzieś, że prawica jest zła, bo nie rządzi miastem. Ze co? A kto rządzi? Większość radnych prawicowych to rzeczywiście brak władzy. Potem poci teksty o przeskoku cywilizacyjnym, który nastąpił w ciągu dwóch ostatnich lat. Litości...Trzeba być albo chorym, albo zarabiać na tych bzdurach. Jeśli zarabia to niezły z niego cwaniak, jeśli wierzy w to co pisze...no cóż Lipno czeka. Teraz naprawdę po prawicowemu obraziłem lewicę i czuję się prawdziwym chamem. Ale warto było, z punktu moralnego wyświadczam wam przysługę: lepiej zbadać się już teraz niż czekać aż będziemy w kaftanie ślinić się i moczyć się i bredzić coś o wspaniałym Andrzeju Pałuckim.

0 0
ID:1442

szuja

Słuchałem dzisiaj po południu w Radio PiK wypowiedzi radnego Kalinowskiego na poruszane m.in. sprawy omawiane tutaj przez Dionizego . To straszne . Teraz rozumiem dlaczego kierowany przez byłego dyr. Kalinowskiego bank upadł.

0 0
ID:1451

Dionizy

Młody, nic nowego nie wymyśliłeś. Widocznie jedną z cech prawicowej moralności jest szafowanie słowem cham w miejsce argumentów, których się nie ma.
Cytuję słowa super inteligentnego, rozsądnego z wyższym wykształceniem polityka PiS z górnej półki: "Wyszło na jaw prawdziwe oblicze pana prezydenta, który jest arogantem i chamem i w całej tej sprawie interesuje go tylko kwestia działań pozorowanych, medialnych a nie konkretne działanie ponad podziałami."
Taką laurkę wystawił prezydentowi Andrzejowi Pałuckiemu poseł Łukasz Zbonikowski. Moim zdaniem, mówiąc te słowa, to chyba patrzył w lusterko bo ten styl i mówienia i działania pasuje do prawicowych polityków. Pana posła również.

0 0
ID:1455

młody

Toś przecież napisałem że nie mam żadnych argumentów i jestem prawicowym chamem. Więc co to za wrzuta? A jaka jest nieprawda, że Andrzejek jest arogancki? Przecież o tym wie całe miasto oprócz ciebie i Kukuckiego. Teraz dopisz mi że nie mam argumentów i jestem chamem

0 0
ID:1460

cham

przepraszam bardzo, ale to ja jestem chamem ;)

0 0
ID:1461

młody

O przepraszam panie chamie.

0 0
ID:1463

Dionizy

Młody skoro jesteś z prawej strony Wisły to nie "TOŚ" lecz "TOĆ"

0 0
ID:1465

szuja

Ale młody walnąłeś. Poprzedni komentarz *toć* pewnikiem z gazety przepisałeś. Ha,ha,ha

0 0
ID:1468

wredota

Czy ta mobilizacja prawicy na info wynika z mechanizmów obronnych? Wiecie, że jak rządziliście miastem to wtopiliści, a teraz się czepiacie, że Pałuckiemu wychodzi więcej niż obiecywał?
A może to próba zatarcia "dokonań" Waszych liderów. M. Kalinowski (PiS) -Przewodniczący kom. budżetu (wybrany przez prawicę) z aktem oskarżenia o fałszerstwo i oszustwo, Ł. Zbonikowski Poseł PiS - którego jedynym sukcesem był slalom meleksem zakończony na cypryjskiej skarpie. Pytanie tylko czy pod wpływem alkocholu jak wtedy kiedy zostało zatrzymane mu prawo jazdy (sierpień 1999 r.), J. Chmielewski sprawujący nadzór nad egzamitorami pomimo braku stosownych uprawnień, Sprinter Stelamsik, który ze strachu schował się najpierw w toalecie, a później uciekając ukrył się za przyczepą, S. Koprowski - krótki epizot w Polmosie Toruń (dziś "restrukturyzując" szpital w Lipnie ma tyle czasu, że jego większość spędza wypisując bzdury na tym portalu), M. Sieraczkiewicz (mówią, że jakiś TW? - tego nie wiem) wiem, że był skazany prawomocnym wyrokiem (dziś asystent Posła, opozycjonista, kombatant - choć w latach 80' miał kilkanaście lat). To prawdziwy obraz włocławskiej prawicy. Dodatm jedynie, że jest tak podzielona, że nawet jedna partia we Włocławku ma dwa biura poselskie.

Uprzedzając. Pałucki pracując w WORDie nie sprawował nadzoru nad egzaminatorami. Nigdy nie był jego dyrektorem, więc nie musiał mieć uprawnień egzaminatora.

Wesołych Świąt

0 0
ID:1470

młody

Lipno czeka koledzy! A poseł Zbonikowski się upił, a Chmielewski nie ma uprawnień, a Stelmasik biega w deszczu,a Skrzypek to gra na dachu, a Dębczyński to w ogóle jest i nie powinno go być. Normalnie jaja w tropikach.

0 0
ID:1481

Paweł Okuniewski

Szanowny Dionizy! Zawsze z uwagą czytam Pana teksty, bo warto posłuchać kogoś kto inaczej postrzega rzeczywistość. Zauważyłem jednak, że ostatnio traci Pan chyba formę bo w tekstach pojawiaja się obciachowe "kleksy". Ot choćby powyżej pyta Pan skąd wziąć pieniądze na remont dróg gruntowych, skoro chwilę wcześniej radni nie zgodzili sie na podwyżkę podatku od nieruchomości. Otóż informuję Pana, że kasa na tego typu roboty pochodzi z podatków od środków transportu, a z tymi co zrobili radni? Podnieśli Drogi Dionizy! Podnieśli. Swoją drogą jestem ciekaw czy Pan o tym nie wiedział, a wtedy źle, bo zabrał Pan głos w sprawie o której nie ma pojęcia, czy też Pan o tym wiedział,co jeszcze gorzej, bo oznaczałoby, że dla udowodnienia swojej tezy, gotów jest Pan posłużyć sie kłamstwem. Wdzięczny będę za wyjaśnienie. Ponadto 'przejechał" sie Pan po gościu używającym określenia "toś" argumentując, że po PRAWEJ stronie Wisły mówi się "toć".W sumie pierdoła, ale jak już jest Pan taki skrupulant Panie Dionizy,to jako Kujawiak informuję, że Włocławek, gdzie istotnie mówi się "toć" leży po lewej stronie Królowej Polskich Rzek.Pozdawiam Paweł Okuniewski

0 0
ID:1484

...

normalnie... PRZEDSZKOLE

0 0
ID:1485

lewy

ale ci się złośliwość wylała, Krissiu...

0 0
ID:1486

Monte Christo

Szanowny Dionizy!
Zarzucając niewiedzę Pani Dziegelewskiej, jej dziwne interpelacje prześledź proszę, jekie interpelacje składał obecny prezydent, jak był radnym! Jestś stronniczy i szkoda, że wypisując peany pochwalne pod aresem obecnego prezydenta i zaniżając dokonania poprzedników nie przedstawiasz, dla porównania, bezstronnych faktów, jakie miały miejsce! Pozdrawiam!

0 0
ID:1489

Monte Christo

Szanowny/a Wredoto!
Nie sposób wyliczyć wszystkch polityków SLD, którzy mogliby zaistniec w konfiguracji opisanej przez Ciebie w stsunku do prawicowych polityków...Pewnie nie byłoby ich mniej...Znam przykład byłego szefa powiatowego SLD jednego z powiatów, ktory przejechał człowieka,uciekł z miejsca wypadku, nie siedzi w więzieniu, słyszałem,że z jakimś wyrokiem sprawował i może jeszcze sprawuje funkcję członka rady nadzorczej w jednym z banków!-sprawdź ile w tym prawdy, a może ja nie mam racji, może się mylę?Pozdrawiam!

0 0
ID:1490

Kacper

Czy to jakaś nowa moda w mieście , aby nadawać sobie nicki na portalach internetowych typu: cham, szuja itp itd. Jak tak dalej pójdzie to wkrótce ukażą się lepsze tj śmieć , padalec, gnój itd. Z czego to wynika? A może jeszcze ostrzej, a wtedy portale tego nie przetrawią i ocenzurują. He He i nastanie cisza.

0 0
ID:1492

Sufragan/szuja/

Kacper -toć- to jeden z trzech ,którzy jako pierwsi wprowadzili zwyczaj korupcji i podlizywania się. Cwaniaki.

0 0
ID:1498

młody

Słowo toś jest dopuszczalne w użyciu. Doczepianie się jednak do końcówki fleksyjnej jest....jakby to rzecz aby was nie urazić? Kretynizmem?

0 0
ID:1506

Dionizy

Szanowny Pawle. Ze słowem "toś" nie chodziło o prawą czy lewą stronę Wisły tylko o pisownię. Nie słyszałem tego we Włocławku ale jak pojadę na Ziemię Dobrzyńską do rodziny to słyszę to w każdym zdaniu. Przepraszam tych po lewej stronie.
Wiem o tym, że podniesiono podatek od środków transportu. Ale poszedłem po budżecie "na szagę" do kosztów utrzymania, remontów i budowy ulic i jakoś mi się to nie chciało zbilansować. Nawet bez remontu "jedynki"
Panie hrabio, "tempora mutantur et nos mutamur in illis". Idziemy do przodu a cofanie się zostawmy entuzjastom przeszłości.

0 0
ID:1511

Monte Christo

Szanowny Dionizy!
Jak zwykle prawem Kalego tłumaczysz sprawy, których się nie da wytłumaczyć! Ja się nie cofam TYLKO POKAZUJĘ, ŻE W OKU BLIŹNIEGO WIDZISZ DRZAZGĘ, A W SWIM BELKI NIE WIDZISZ-CHODZIŁO MI O RÓWNE STOSOWANIE PRAWA WOBEC WSZYSTKICH I JEŻELI OCENIAMY I POTĘPIAMY, TO RÓBMY TO SPRAWIEDLIWIE WOBEC WSZYSTKICH-"IUSTITIA EST CONSTANS ET PERPETUA VOLUNTAS IUS SUUM CUIQUE TRIBUENDI"-"SPRAWIEDLIWOŚĆ JEST NIEZMIENNĄ I TRWAŁĄ WOLĄ ZAGWARANTOWANIA KAŻDEMU JEGO PRAWA"W swym umiłowaniu lewicownyh poglądów nie chcesz dostrzec, że nie wszystko było i jest takie, jak być powinno i nie jest to pzypadłosci prawicy-lewica też nie jest bez winy i czasami WYRZUCA SIĘ PRAWICOWYM POLITYKOM BŁAHE SPRAWY A LEWICOWYM POWAŻNE UCHODZĄ BEZ SZUMU I JESZCZE WTEDY SĄ BRONIENI...!TO NIE COFANIE TYLKO OTWARCIE TWOICH ZAMKNIĘTYCH OCZĄT NA KARYGODNE ZACHOWANIE LEWICOWYCH POLITYKÓW A TOBIE POWINNO BYĆ WSTD ZA TO, ŻE PRETENDUJAC DO ZNAWCY TEATU PRZOCZYŁEŚ ( W TO WIERZĘ )TAKĄ SPRAWĘ...!Pozdrawiam!

0 0
ID:1517


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA