Wczoraj,wracajac z obowiazkowego zastrzyku wspomagajacego...

Wczoraj,wracajac z obowiazkowego zastrzyku wspomagajacego wzrost leukocytów(zniszczenia spowodowane chemią)zajżałem do mini marketu Netto.W wiatrołapie zaczepil mnie,lekko niedogolony mężczyzna zapytując czy nie kupiłbym mu jednej bułki.Zaskoczyło mnie to bardzo,zważywszy na fakt iż w takich sytuacjach bezrobotni-bezdomni często proszą o jakiś drobny datek pienieżny.Spełniłem prośbe ów człowieka zakupujac cztery bułki i dwie laski kiełbasy.Podziekował mi serdecznie.Zastanawiałem sie w drodze powrotnej,że czło0wiek nie jest jednak obojętny na sytuacje drugiego człowieka.A może kiedyś nadejdzie czas,że ja poproszę w tym samym wiatrołapie o kupno suchej bułki i kawałek kaszanki i jakaś życzliwie ustosunkowana osoba nie odmówi mi tej prośby.Niestety jest to sytuacja w Naszej Ojczyżnie uwładzajaca samym Polakom.Jedni plawią sie w luksusie-drudzy zaś żebrza o zwykłą sucha bulkę.Wstyd dla kliki rządzącej przez ostatnie 20 lat w Naszym ukochanym kraju.
I to bez względu którą opcje polityczna reprezentują.To jest po prostu chańba dla Narodu.

16 komentarzy

mr.betterknow

Ważne że w tych okolicznościach i czasach są jeszcze ludzie dobre woli.

5 0
ID:26792

dzonny_killer

W sobotę zapukał do drzwi chłopak (lat około 20) i zapytał czy może wyrzuć śmieci za 50gr. Żona chciała mu dać po prostu pieniądze, ale stwierdził, że nie chce żebrać, ale uczciwie zarobić... Coś tam uzbieraliśmy i chłopak pozytywnie mnie zaskoczył, bo nie wyrzucił tych śmieci pod klatką, tylko rzetelnie zaniósł do miejsca przeznaczenia...

Czyżby zmiana mentalności osób potrzebujących? Donek plusk zapomniał, że w Polsce żyją nie tylko biznesmeni...

6 0
ID:26795

mr.betterknow

Wstyd że ci ludzie mają więcej kultury gdy zbierają pieniądze niż kościół i politycy.

a tak z innej beczki...
Ciekawe jest też to że pojawił się mój mały komentarz z przed 33 minut.A nie ma moich tematów i komentarzy z wczoraj o które się upominam a redakcja nie chce mi nawet odpisać.Czyżby dostali rozkaz z góry że Mr.B jest problemem i trzeba go uciszać?

Jeśli tak jest to Redakcja i Politycy mogą być pewni że się nie poddam i znajdę kolejne sposoby i drogi by przekazywać prawdę dawać do myślenia i walczyć o sprawiedliwość.Zrobię to zgodnie z prawem,kulturą i dyplomacją.

"Jeszcze Polska nie zginęła póki MY żyjemy."

Pozdrawiam Prawdziwych.

5 1
ID:26797

negocjator...

mnie też kiedyś zaczepił pod wzorcownią podobny jegomość ale zażyczył sobie zestaw z KFC : ) ten był mega wymagający bo bułka pewnie mu sie przez gardło nie mieściła ... odszedłem myśląc sobie w głowie że sam przecież nie jadam w KFC bo drogo a jeszcze mam dokarmiać takiego jegomościa ...

3 0
ID:26804

Pytanie

Mam pytanie do euroentuzjastów (jeśli się jeszcze tacy uchowali) ,czy w dalszym ciągu wieżycie swoim idolom w obietnice Polski równych szans ,które miały się otworzyć po wstąpieniu do Unii? W obietnice wprowadzenia w Polsce MINIMUM SSOCJALNEGO obowiazującego w Unii ? Czy może już dostrzegliście ,że ta propaganda to było opium dla motłochu ? Politykierzy eurooszuści zarabiają w Euro a my nadal w złotówkach ....i na to głosowaliście ?

1 3
ID:26805

dzonny_killer

Mr.Better wszystko fajnie, masz wiele racji, ale czy aby czasami nie przesadzasz? Patetyzm fragmentu hymnu jest jak najbardziej nie na miejscu. W tym kontekście tylko go deprecjonujesz. Odrobinę wyluzuj i życie stanie się choć nieco przyjemniejsze... :)))

2 2
ID:26810

mr.betterknow

Rozumiem Szanowny Dzonny ale naprawdę chyba już nie można wyluzować.Za długo byliśmy wyluzowani i co teraz mamy.Daliśmy się oszukać.Wolisz czekać aż będzie u nas Egipt?Popatrz w ilu krajach już jest za późno na wyluzowanie.Jestem optymistą o pogodnym charakterze potrafię się cieszyć małymi rzeczami i korzystać z poczucia humoru ale naprawdę to już jest .......... przegięcie.
I do tego żadne zaprojektowane do pomocy instytucje nas nie bronią.

Szczerze się przyznam że też dałem się nabrać na Unię....jestem współwinny bo złożyłem tam swój podpis.Teraz mogę tylko starać naprawić się ten błąd.Dałem się nabrać bo wtedy jeszcze nie do końca rozumiałem jak działają media.Teraz już wiem i nie dam się nabrać.

Od 10 lat zajmuje się szeroko rozumianą socjologią.Szukałem dowodów że świat wcale nie idzie w tak czarną stronę jak mówią protestujący......Niestety na razie mam setki dowodów na to że mają rację.

3 1
ID:26814

cykluś

Szanowna Pytanie.Nie byłem nigdy euroentuzjastą.Wprost przeciwnie uważałem ,że tworzenie Eurokolchozu na wzór Sowietskiego Sojuza to nastepna utopia.Dlaczego po raz któryś zapytuje a czemuż to mieszkańcy wysp Brytyjskich nie chcą opuscić swojego funta.Czyzby obawiali się ,że jak nastapi krach gospodarczy w Europie to będą dysponować swoją walutą niezależną od jewro ?
Dlaczego Szwecja tak nieustepliwie pilnuje swojej korony.
Jeżeli jesteśmy juz zunifikowani w Jewropie to czemuż nie zmienia ruchu lewostronnego na prawostronny oraz nie dostosuja miar i wag do systemu SI.
Czy stoi to w sprzeczności z unormowaniem w całej Europie systemu mierniczego ?
Tak na marginesie to niestety ale Niemcy nie dają sie ogłupić prostacką angielszczyzną( tat,tak to niestety bardzo prosty i nieskomplikowany język-żeby nie rzec prostacki) i tak jak się pisze IBM tak to wypowiadaja bez żadnych aj,bi em.

3 2
ID:26818

zbuntowany_kaloryfer

Cyklisto! Pisząc o fundowaniu jadła przypomniałeś mi pewien kawał (tak to już bywa, kiedy jest się typem znającym kawał na każdą niemal okazję;)))
A zatem: siedzi facet na balustradzie mostu i chce skoczyć do Wisły. Już miał skakać, ale patrzy - a tu Mikołaj idzie.
- facet!! Ocipiałeś? Co ty robisz???
- rzucę się do Wisły, bo żona mnie zostawiła dla jakiegoś gniota...
- nie rób tego! Jestem Mikołajem i spełnię twoje 3 dowolne życzenia..!
- serio..?
- serio
- ok. chcę taki dom, żeby tej fałszywej suczy szczęka na jego widok opadła!
- ok. patrz, tamta piękna willa na skarpie jest twoja
- chcę też taki wóz, żeby tej zdradzieckiej suczy gały na wierzch wyszły...!
- ok. 2 ulice stąd czeka na ciebie Ferrari!
- no i chcę nową żonę, piękną jak bogini, żeby ta niewierna sucz zzieleniała z zazdrości..!
- najpiękniejsza kobieta na tej planecie czeka na ciebie stęskniona w twojej willi...!
- Mikołaju... jak ja się Tobie odwdzięczę za uratowanie życia i tyle dobra..?
- niczego nie potrzebuję... ale, że dziś jestem mocno spracowany pomaganiem ludziom coś bym zjadł i wypił...
- jasne!! zapraszam Cię do najlepszej restauracji w mieście..! Zamawiaj co tylko chcesz...!
Siedzą. Mikołaj pochłania kolejne wykwintne porcje. Starannie wybiera same delikatesy z menu. Zapija 100letnimi szlachetnymi winami po kilka tysia euro butelka. Po trzech godzinach wstaje i żegna się. Nagle, na odchodne pyta faceta:
- ile masz lat?
- 40
- to jesteś totalny naiwniak, frajer i ćwol... w tym wieku jeszcze w Mikołaja wierzysz..?;)))

3 0
ID:26829

dzonny_killer

Rozumiem, że z przynależenia do Unii mamy nowe obowiązki i zobowiązania, że musimy dostosować się... niestety polskie rządy kiedy wprowadzają niekorzystne prawo dla obywatela tłumaczą to dostosowaniem do norm unijnych, jednak jest wiele, naprawdę dużo przykładów i wzorów unijnych z których powinniśmy czerpać i stosować w naszym kraju, ale jakoś wówczas nasi politykierzy są ślepi i głusi.

Mimo wszystko uważam, że Unia nie jest najgorszym wyjściem... oczywiście nie jest idealna... ale czy to oznacza, że należy być wyalienowanym? Chyba wówczas dopiero mielibyśmy problemy, kiedy "unijni" sąsiedzi udowadnialiby nam na każdym kroku niewłaściwość decyzji nieprzystąpienia do UE. Myślicie, że z Rosją mielibyśmy lepiej? Czyżby pół wieku Was nie przekonało???

Wykorzystujmy Unię z głową... w końcu Polak potrafi... cieszmy się jej dobrami, ale nie zapominajmy o naszej Historii, Tradycji i Kulturze... o naszej tożsamości narodowej.

4 1
ID:26830

mr.betterknow

Co do funta to rząd Brytyjski dobrze wiedział że łódka zwana EURO jest dziurawa od nowości... bo sam te dziurę świdrował.Teraz nie chcą wchodzić na tą łódkę chociaż inni są do tego przymuszani.Najgorsze w UE aktualnie jest to że W.Brytania Niemcy i Francja się po cichu dogadują i kombinują np o zamrożeniu budżetu.A miała być UNIA.Jedni się nachapali a reszcie można już zakręcić kurek.
Teraz kraje rządzące wiedzą że reszta już kupiła i zapłaciła za bilet...teraz można łódkę zatopić,czekając na łupy.

Pamiętajcie że nasze super państwowe media nie chwalą się za bardzo że to MY mamy w tym roku przewodnictwo w Unii.Żebyśmy nie wiedzieli że to ostatni czas byśmy mogli coś załatwić w swoim interesie.

Unia chyli się ku upadkowi a jej twórcy mieli to w planie.
Chodziło im po prostu o to by ludzie oddali władze pod hasłem WSPÓLNOTA.
A teraz odsetki zbiera już MFW czyli ktoś kto nie ma zobowiązań do nikogo ale wszyscy będą mieli zobowiązania do niego.Bo okazało się że nasza lokata z której mieliśmy zarabiać jest jednak kredytem którego odsetki już przewyższają realne wartości całych państw.

Teraz UE przygotuje odpowiedni przepis... co robić z dłużnikami.
Myślicie że powstrzymają się przed najgorszym?
Ja myślę że nie.

Albo zerwiemy z Unią albo za parę lat ktoś wykupi dług razem z ludźmi.
I podniesie ceny życia o tyle ile będzie chciał.Zgodnie z własnym prawem.

3 2
ID:26834

Pytanie

Cykluś całkowicie sie z tobą zgadzam ,ostatnie ,,sukcesy '' finansowe państw uni to potwierdzają .Powiedz tylko jak to sie stało ,że te miliony ludzi głosowaly za eurokołchozem ? Czy to znaczy ,że tylko w Anglii i w Szwcji jest prawdziwa demokracja ?Że tylko tam naród ma coś do powiedzenia ? Żal mi tylko Irlandii...

4 1
ID:26835

rolnik

@Pytanie
A mnie tylko koni żal!

1 0
ID:26840

mr.betterknow

Każdy popełnia błędy.
Wzięli nas na to że jest źle ale będzie lepiej jak podpiszemy.
Jak z kredytem.
Obyśmy uczyli się na błędach i pamiętali o niezależności i niepodległości.
Bo nawet gdy nie ma jej już na papierze to mamy własną w sobie.

2 1
ID:26848

poliszynell

Zabójczym dla Polski wynikiem "okrągłego stołu", przy którym zasiadła władza komunistyczna z tzw. "opozycją" wywodzącą się z trockistowskich KOR-ników stał się Układ Jewropejski ustanawiający stowarzyszenie między Rzeczypospolitą Polską, z jednej strony, a Wspólnotami Jewropejskimi i ich Państwami Członkowskimi, z drugiej strony, sporządzony w Brukseli dnia.....16 grudnia 1991 r.

Cała władza w ręce RAD UE !!! BANKsterzy wszystkich krajów łączcie się!!!
Miał być dobrobyt a jest Wielka Lichwa;(

3 1
ID:26856

cykluś

`Międzynarodowy Fundusz Walutowy podobnie jak Bank Federalny USA (tylko z nazwy federalny w rzeczywistości od poczatku kierowany przez jedna nacje i drukujacy banknoty poza kontrolą rządu USA).Nuiestrety ale rząd USA nie ma najmniejszego wpływu na druk dolaró oraz jego dystrybucje.Ten szwindel na trylion dolarów spowodował ,że USA to definitywny bankrut.Istniej a przymiarki Ligi Państw Arabskich na bicie swojej( w ramach Ligi) monety złotej aby uniezależnić się od papierowego zielonego dolara.Hegemonia dominacji USA nad resztą świata to tylko kwestia czasu.Podobnie będzie z BRIC (Brazylia,Rosja,India,Chiny)ten konglomerat państw (Rosja i Brazylia-bogactwa naturalne-Indie i Chiny siła robocza ) zdominuje pod względem PKB brutto Stany Zjednoczone.
W chwili obecnej sumując PKB poszczególnych pańśwt BRIC daj e się zauważyć,że USA pozostaja w tyle.
Układ Szangchajski (gdzie USA nie może uczestniczyć nawet jako obserwator daje wiele do myślenia.A językiem komunikacji podczas spotkań są chiński i rosyjski.Nawet jako obserwatora zaprosili Iran.
Pozdrawiam piszących.

3 0
ID:26866


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA