Chciałbym podziękować naszemu kochanemu premierowi,...

Chciałbym podziękować naszemu kochanemu premierowi, zbawicielowi narodu, obrońcy uciśnionych, mężowi stanu p. Tuskowi za:

1. Dziesięć jajek z fermy ekologicznej: 10 zł (cena u mnie w sklepie)
2. Litr benzyny: 5 zł +
3. Kilogram cukru: +/- 5 zł
4. Bochenek chleba: 3.40 zł +
5. Pół kilograma masła roślinnego: 4 zł +
6. Kilogram ziemniaków: 2.20 zł +
7. Litr mleka: 3zł +

Dziękuje panie premierze za:
- Rujnowanie mojej przyszłości
- Rujnowanie mojej teraźniejszości
- Ciągle rosnące podatki
- Ciągle rosnące ceny
- Ciągle rosnącą armię urzędników
- Niespełnione obietnice wyborcze
- Wiele afer związanych pośrednio lub bezpośrednio z pana partią
- Ciągłe kłamstwa i akcje propagandowe
- Małe pensje

Dziękuje za to że w polsce nie opłaca się urodzić, żyć a nawet co dziwne umrzeć, gdyż nie stać człowieka nawet na godny pochówek (Wólka węglowa - 12 tysięcy za miejsce)

Również dziękuje za to co będzie, czyli za:
- Ciągle rosnące podatki
- Ciągle rosnące ceny
- Ciągle rosnącą armię urzędników
- Jeszcze większe zadłużanie polski
- Jeszcze mniejsze pensje
- Dalsze kłamstwa

25 komentarzy

zbuntowany_kaloryfer

A ja dziękuję rodzicom, a później wykładowcom za to, że nauczyli mnie, że pochopne wyciąganie wniosków jest wielkim błędem, a także za to, że powierzchowne, płytkie analizy do niczego nie prowadzą - co najwyżej do populistycznego pieniactwa. Dziękuję też, że dane było mi zrozumieć, że światowa gospodarka to "system naczyń połączonych" (czego najwyraźniej nie dane było zrozumieć "oszukanemu wyborcy"). No i dziękuję wreszcie za zrozumienie faktu, że świat nie jest czarno-biały, lecz składa się z odcieni szarości;). Dzięki zrozumieniu ww. morda mi się uśmiecha od ucha do ucha pomimo przeciwności losu. No i życie wydaje się lepsze;). Czy sądzisz "oszukany", że gdyby rządziło lsd albo pIsuary to byłoby lepiej..? Jeżeliby zaczęli drukować pieniądze (o ew. "dodrukowanie" pieniędzy podejrzewam pIs; lsd, pomimo moralnej degeneracji raczej by nie strzeliło takiego "samobója" własnemu państwu), to być może na krótką metę uniknęlibyśmy skutków kryzysu i ogólnie złej koniunktury w światowej gospodarce. Na krótką metę. Choć najprawdopodobniej pod względem gospodarczym byłoby bardzo podobnie. A inne zmiany?
1. lsd wprowadziłoby skrobanki dla każdej chętnej, zalegalizowało związki pedałów zachęcając ich do jeszcze większej agresji i aktywności oraz promowało większość z tego, co przeciętny człowiek uważa za niezbyt normalne bądź obrzydliwe. Być może wprowadziłoby ustawę, na mocy której można by trafić do więzienia za skarcenie własnego dziecka. No i in vitro byłoby refundowane każdemu chętnemu w trybie expresowym, natomiast ludzie ślepnący z powodu zaćmy nadal czekaliby po dwa lata na trwający ok. 15 minut zabieg.
2. pIs jak to pIs - rozciągałby nadal nad narodem parasol zagrożenia i strachu w myśl swojej niepisanej zasady: "każdy jest winny - dopóki nie udowodni swojej niewinności";)). Możliwe, że gdyby nadal rządzili, telefon każdego obywatela byłby na podsłuchu, a blokowanie nieprawomyślnych stron w Internecie byłoby na porządku dziennym. Aha, byłbym zapomniał - w każdym mieście i miasteczku byłaby ulica "Lecha Kaczyńskiego" bądź "Tragedii smoleńskiej" (w wersji radykalnej: "Zamachu smoleńskiego")))))), a 10 kwietnia stałby się świętem narodowym wolnym od pracy;)). Pa ka;)

9 6
ID:27199

dzonny_killer

Politycy kłamią równo, zarówno z prawej, jak i lewej strony, więc donek nie jest w tym odosobniony. Za małe pensje, czy też "jeszcze mniejsze" odpowiadają wyłącznie pracodawcy (chyba, że jesteś urzędnikiem), a po tym jak piszesz "polski" mała literą to nawet nie dziwię się, że narzekasz...

A z cenami (poza paliwem) to zdecydowanie przesadziłeś, oczywiście nie dopuszczam nawet myśli, że zrobiłeś to celowo, bo wówczas oznaczałoby, że sam kłamiesz, czyli nie różnisz się niczym od tych, na których narzekasz... ot typowy przykład pisiorowego malkontenta...

8 5
ID:27200

sportowiec

Podziękuj również rodzicom, że wychodowali w domu osobnika który uważa, że mu się należy to, tamto i owamto, a nie nauczyli solidnej pracy i liczenia na siebie. Na dodatek wmówili mu, że zamiast uczyć się konkretnego fachu, bądź studiować na PRAWDZIWEJ UCZELNI, wystarczy płacić czesne na WSHE. A swoją drogą - byłeś na ostatnich wyborach?

6 6
ID:27201

zbuntowany_kaloryfer

Miło, że jednak wróciłeś Dzonny! A już się obawiałem, że doznałeś olśnienia czy innej "duchowej odnowy" przystając do np. Talibów;)) i uznając nas, nieszczęsnych forumowiczów za zgniłe sługi szatana;)).
Ale jaja Dzonny - tak swoją drogą: zmienili by Ci imię na np. Mahmud, daliby nowe wdzianko (skrzyżowanie XIX-wiecznej koszuli nocnej z workiem + głupia czapka), nowy dom (ulepiony z mieszaniny błota i owczego łajna;) oraz rzecz absolutnie niezbędną do życia - czyli AK-47;)). No i dostałbyś pełnię władzy nad rodziną - gdyby np. znudziła Ci się Pani Killerowa (znaczy Mahmudowa;)) oskarżyłbyś ją o zdradę, a następnie wywlókł na ulicę i wysadził w powietrze granatem;). Taaak... barwne i ekscytujące jest życie Taliba;)).
A poza tym - witaj ponownie wśród "swoich";)

4 6
ID:27203

zbuntowany_kaloryfer

1. Liczę wyłącznie na siebie.
2. Zarzut dot. studiowania na WSHE jest absurdalny i bezzasadny (akurat "moja" Uczelnia ma w nazwie "uniwersytet").
3. Od czasu kiedy zdechł prl byłem na wszystkich wyborach. Nawet jednych nie opuściłem - ani ogólnokrajowych, ani lokalnych.

4 4
ID:27205

dzonny_killer

1. Liczę wyłącznie na siebie (no i na panią Killerową)
2. Na szczęście również mam Uniwerek odhaczony
3. Od uzyskania pełnoletności brałem udział w każdy wrzucaniu czegokolwiek do urny.

Dzięki za miłe słowa Kaloryferku.

Aha w pierwszym poście w pkt. 1 zapomniałeś dodać o coraz bliższym związaniu polityczno-ekonomicznym z przyjacielem/wielkim bratem ze wschodu...

w pkt. 2 wprowadzenie "państwa policyjnego" miałoby swoje plusy, gdyż wśród wielu niewinnie aresztowanych na pewno znalazłoby się trochę przestępców, co znacząco zmniejszyłoby poczucie zagrożenia w kraju :p

3 3
ID:27207

sportowiec

Przepraszam, ale będąc przyzwyczajony do pisania piórem, czasem posługując się klawiaturą robię skandaliczne błedy. Oczywiście wyHodowali. Przepraszam jeszcze raz.

3 2
ID:27209

ben Jakov

"Oszukany wyborca" okazuje się być sierotką po marksie, To za nieboszczki PRL rząd i tzw "oni" ustalali wszystko; - rząd nie jest od ustalania cen. Od ustalania cen jest rynek. Podwyżki podatków są skutkiem radosnego rozdawnictwa dóbr, jakie miało miejsce za czasów pisuardowskiej IV RP.

3 4
ID:27210

sportowiec

Drogi Zbuntowany! Moje pytanie nie było do Ciebie!!! Ja pytałem o to @ Oszukanego wyborcę. Niestety kolejnośc publikacji postów zakłóciła logikę wypowiedzi. Pozdrawiam

5 1
ID:27211

123

1) jestes dorosla osoba, a nadal w bajki wierzys? kto wierzy politykom?! wychodzi na to, ze po prostu głupi jestes i tyle;
2) postawa roszczeniowa jest najlepsza dla wiekszosci spoleczenstwa polskiego, bo to jest w naszej naturze od xxx pokolen wstecz;
3) teraz sa czasy, ze trzeba byc flexible, a jak nie to dokucza ci kupowanie w sklepie "wszystko po 5 zl"

1 6
ID:27212

dzonny_killer

Przy okazji "wszystko po 5 zł"
http://www.pardon.pl/artykul/13798 :)))

3 3
ID:27214

zbuntowany_kaloryfer

Szanowny Sportowcu - ok. nic się nie stało, wsio jest ok. i nie gniewam się;))

3 4
ID:27215

szuja

A to u nas w Polsce są jacyś politycy?Od kiedy szarańcze nazywa się politykami .Hahaha
Czemu wy się dziwicie. Przecież gospodarką kraju nie ma kto i kiedy się zająć. Teraz już szarańcza zajęła się wyborami,rocznica Smoleńska,beatyfikacja Wojtyły.W przerwach jakieś lewe ułaskawienia,itd,itp.
Jakiś po UW kretynek napisał ,że wszystko załatwi wolny rynek.To trzeba być matołem i egzaminy zdawać po dawce amfy w trakcie przygotowania się do nich.

6 7
ID:27216

szuja

Nawiązując do mojego postu mogę dodać ,że mój kolega Ryszard M. tak zdawał egzaminy na Uniwerku w Łodzi .Żona już świeża lekarka wystawiała mu recepty.Na trzeci dzień nic z zaliczenia czy egzaminu nie pamiętał. Był przez pewien czas adwokatem w L. ale dostał świra i poszedł na leczenie.Zdolny człowiek ale zachciało mu się robić trzy fakultety.Inni biorą amfe tylko po to żeby zaliczyć jeden przedmiot. Po tym nie umieją powiązać przyswojonych na chwilę wiadomości z innymi później nabytymi.Masakra.

7 4
ID:27221

Do oszukanego wyborcy .

Trzeba być kompletnym kretynem żeby mieć pretensję do premiera i Rządu za wysokość cen.Przecież ceny cukru to nic więcej jak opieszałość rolników i skupujących buraki ,którzy czekali na ostatnią chwilę oraz warunki pogodowe .A jaki mamy wpływ na sytuację polityczną ,która dyktuje ceny ropy?
Może ktoś ma kandydata na to stanowisko ,który będzie miał wpływ na pogodę?
Pozostałe ceny z Twojej tabeli to chyba z gazety Fakt lub Superexpres ,które od dawna podają zawyżone ceny.
A ja kupuję:

Jaja-10szt-3.99
Benzyna-4,80 w Toruniu
Cukier-3,39
Chleb-1,80
Ziemniaki -1,49
Mleko1.99-2.20
Rodzaj narzekań w postach-rodem z PRL-u.
Chcieliśmy wolnego rynku to mamy.Dlatego nikt nie zabrania kupować jaj ekologicznych-na szczęście są jeszcze inne,tańsze.

6 9
ID:27226

rolnik

@~Do IP: 77.91.0.xxx
Gdzie żeś się ulung trutniu.Rolnicy czekali na ostatnią chwilę .Może jeszcze wodę mieli z pól wypompować. Mało Ci leszczu ,że nie ma w naszym regionie już 3-ch cukrowni.Więc jakbyś pomyślał jak to jest z tym polskim cukrem ,kontraktacją itd., to byś takich pierdołów nie pisał. I nie ciesz się jak wesoły Romek w Misiu ,bo zaraz za chleb będziesz płacił 5zł,za cukier niemiecki 10zł o prądzie,gazie nie myśl ,bo ci wyłączą.Nie chodzi już o zapowiadane trzykrotne podwyżki .Rury od gazu prawie korozja zjadła i nie ma kasy na wymianę . O sieci energetycznej ,to szkoda mówić,zaraz się przewróci albo złomiarze do reszty rozbiorą.. I napisz jakiś nick bo nawet nie wiadomo komu odpisać a nie będę cytował twoich wypocin.

10 7
ID:27227

Pytanie

Czy ktoś ma jeszcze watpliwości do czego jest potrzebny wyborca ? Czy ktoś jescze ma watpliwości ,że głosuje na oszustów i blagierów , przestepców w białych rękawiczkach ?

4 3
ID:27240

dzonny_killer

Szanowna Pytanie mam zatem pytanie: na kogo uważasz, że powinniśmy głosować? kto nie był/jest oszustem i blagierem etc.? znasz kogoś takiego?

2 3
ID:27255

Pytanie

Dzonny - jeśli ktoś przez całą kampanię wyborczą ma gębę pełną ,,obniżek podatków'' ,polityki prorodzinnej'' , ,,okienek dla działalności gosp. ,,,zielonych światel'' i ,,dobrobytu ,na który POdobno z POlacy zasługują '', a na końcu wychodzi z tego d....(przepraszam ) to jak go (ich ) nazwać Twoim zdaniem ? A konkluzją tego wszystkiego jest uparte działanie by Polak (w Unii) nie miał kontroli nad swoimi zaoszczędzonymi na starość pieniedzmi tak jak Niemiec ,czy Anglik -jak to nazwiesz ?

3 2
ID:27262

Stacha

Bez przesady- chleb można kupić za 1.80 mleko w kartonie 1,99 ziemniaki 1.89 - zajrzyjcie do Netto i nie wypisujcie głupot z Faktu.

4 6
ID:27268

szuja

@Stacha jakie mleko? Co ty nazywasz mlekiem? Może parówki też są z mięsa i kiełbasa bez mielonych młodych pędów bambusa. Hahaha Ja ci przypomnę ten post.Dzisiaj cukier oficjalnie chodzi 4,99 zł. a to jest preludium.Zobaczysz jak będziesz chciała dziecku kupić cukierka albo ciastko!

5 3
ID:27275

dzonny_killer

Szanowna Pytanie... ja doskonale Cię rozumiem i całkowicie się z Tobą zgadzam... ale nie odpowiedziałaś na moje pytanie: na kogo zatem sugerujesz, aby oddać swój głos... to dość istotne do dalszej dyskusji, bo z negowaniem w naszym kraju nie ma najmniejszego problemu, natomiast pojawia się ów, kiedy trzeba wskazać sensowną alternatywę... proszę Cię zatem o takowe wskazanie :)

2 3
ID:27280

Pytanie

Dzonny -rozwiązanie jest proste i stosowane w krajach starej Unii -głosuje się na tych, którzy własnym podpisem potwierdzaja personalna odpowiedzialność za obietnice wyborcze .A w przypadku nie zrealizowania nie mają prawa kandydować w następnych wyborach ....A nasi ,,lalusie'' jak ognia unikają w praktyce wzorów europejskich -nie Widzisz tego ?

0 0
ID:27291

rolnik

Prawdę mówiąc to nie ma już na kogo głosować w postSolidarności same szuje a na lewicy też nie lepiej.

3 1
ID:27296

dzonny_killer

Rolniku zgadzam się, ale mimo wszystko należy kogoś wybrać:

a) osobę, którą się zna osobiście i wie się, że nadaje się oraz że będzie coś robić (nie znam takowej)
b) osobę, która będzie mniejszym złem, aniżeli pozostali kandydaci (dlatego wolałbym melexa od czerwonego dziadzia)
c) osobę, która lepiej niż nic nie zrobi, niż miałaby coś sprtolić

Chętnie poznam konkretne nazwiska, na które sugerujecie, że można, czy wręcz należałoby zagłosować... Więc Szanowna Pytanie... po raz kolejny odpowiadam Ci, że owszem widzę i rozumiem, a także nie podoba mi się obecna władza. Jest to jasna deklaracja, natomiast Ty na moje bardzo proste pytanie nawet nie pokusisz się o jakąkolwiek aluzję, o odpowiedzi nie wspominając. Napisz konkretnie "na kogo TAK", bo na kogo "NIE" to już wiem :)))

0 0
ID:27307


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA