Rząd USA wzywa Polskę do restytucji mienia żydowskiego...

Rząd USA wzywa Polskę do restytucji mienia żydowskiego (!)
http://wiadomosci.onet.pl/forum.html?&discId=10868517&threadId=82982059&AppID=15?hashr#forum:MSwxNSwxMSw4Mjk4MjA1OSwyMTA2NDgxMTksMTA4Njg1MTcsMCxmb3J1bTAwMS5qcw==

25 komentarzy

Pytanie

Czytaj -żydostwo z USA chce sobie podreperować bilans na kontach -w tym przypadku całkowicie popieram Putina ,który żydom powiedział ,,niet ''. Oni nie mają wstydu ,.Polecam wczorajszą paplaninę Szewaka Weisa na temat pomocy Polaków Żydom -konkluzja - pomgali ,czy nie pomagali niech płacą -żenada .

9 1
ID:27567

obserwator_nieba

Link do forum trzeba skopiować do paska adresu!

2 1
ID:27569

cykluś

Trzeba przyznać racje byłemu KGB-cowi Putinowi.Mimo jego przszlości zwiazanej ze slużbami specjalnymi Sowietskiej Rosjii pogonił to żydowskie towarzystwo .
Na marginesie takie antypolskie propagandowe pokazwki nie powinny mieć miejsca w polskojezycznej telewizji.
Czy w tettach do ostatniej drogi do komór gazowych funkcje żydowskiego policjanta pełnili goje czy Żydzi. To swoi swoich wyprawiali na tamten świat -nie Polacy.
Ale o tym sza.
To niech teraz wypowie się Pan Poseł zbonikowski.
Czy podczas głosowania nad przyznaniem rekompensaty w wysokości 64 mld dolarów dla Przedsiebiorstwa Holokaust ręka pana Posłą dosiegłą sufitu Parlamentu czy nie ?
Bo z mojego rozeznania wynika ,żę głosował zdradziwszy nasz Kraj "Za".

10 1
ID:27570

ben Jakov

Czy to tak trudno zrozumieć, że jak coś się zabrało, to później trzeba oddać.

2 6
ID:27574

Pytanie

To prawda ,,firma Holokaust'' jest bardzo źle postrzegana w coraz większej ilości państw ,ale warto też zapytać ,,sprawiedliwych'' jak sami postepują z Palestyńczykami ?

4 1
ID:27577

ben Jakov

Patrz, Cykluś, jakie są te Żydy, nie dość, że sami spalili się np. w Jedwabnym, to jeszcze bezczelnie żadają, żeby oddać im to, co im "słusznie zabrano". Wiadomo, że oddać można tylko Jedynemu Słusznemu Kościółkowi. A swoją drogą, Cykluś i Tobie podobni, czy nie przeszkadza Ci to, że do Żyda modlisz się (Jezus) i Jego Matki Żydówki, którą za Królową Polski masz?

1 8
ID:27578

szuja

My to mamy w tym Włocławku dość ,że dwóch" polityków" , to jeszcze zakręconych nie w ta stronę.

0 2
ID:27579

szuja

Zgodnie z zasadami.Co Bogu ,to Bogu a co żydowskie żydom i mołczać.Sami chcieliście ,to macie.

1 1
ID:27582

Zyga

W pierwszej kolejności musimy wygonić Żydów z naszej ojczyzny, ciągle
jest ich pełno i na dobrych stanowiskach -wtedy zapanuje ład i porządek -
- oni się panoszą jak by byli u siebie.

5 2
ID:27583

pazdzioch

wstydu nie macie!!! Ci Żydzi przyszli tu byli szykanowani, wyśmiewani ale ciężko pracowali na swój majątek bo chyba nikt nie powie że kradli?! Później polaczki pod osłoną firera ich najzwyczajniej mordowali i okradali i NIC JUŻ TEGO NIE ZMIENI, polaczki woleli być bici batem i mordować z zazdrości sąsiada. A teraz popierają putina który im gaz zakręca i najchętniej zrobił by z nich parobków ahahahha. Dla ścisłości piszę o polaczkach a nie o Polakach. NO polaczki pokażcie się na forum ilu was jest

4 9
ID:27585

mr.betterknow

http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraju/usa-oburzone-decyzja-polski/

Paździoch czy Ty nie widzisz że jedni Żydzi którzy nie mają nic wspólnego z ofiarami Holocaustu zabierają pieniądze których już nie ma?
Dlaczego to My mamy za to oddawać?Przecież to amerykańscy Żydzi sponsorowali Holocaust.I jest to udokumentowane.

Mam znajomych różnych wyznań.Mam także znajomych polskich Żydów którzy nie zgadzają się z takimi decyzjami rządu Izraela i USA.I dobrze rozumieją że nie my powinniśmy za to płacić bo byliśmy tak samo pokrzywdzeni.

Ciekaw jestem dlaczego to USA jest oburzone skoro Izrael jeszcze nic nie powiedział.

Jeśli rząd zadecyduje by zapłacić Stuartowi Eizenstat i jego kumplom 18 miliardów złotych,bo tyle podobno wynosi ta kwota, to ja zgodnie z prawem wychodzę na ulicę demonstrować mój sprzeciw i nie ważne czy ktoś ze mną pójdzie.Chociaż wiem że będzie spora grupa.Takie mamy prawo.Konstytucja daje nam takie prawo.
Szacunek dla wszystkich religii i dla potrzebujących.Jeśli naprawdę jakiś kulturalny Żyd Islam czy każdy inny będzie głodował to może do mnie przyjść i go wspomogę.
Ale nie dam się nabierać i okradać przez Zjednoczone Kraje Rabunku Bankowego.

Usa oddajcie za Hiroszime Nagasaki Wietnam i za wszystkich których wyrzuciliście z terytorium USA.
Izrael oddaj pieniądze za wszystkich ludzi których zabiliście i okradliście także za swoich.Zabijacie ludzi którzy pochodzeniem są bliżej prawdziwego Izraelczyka niż Wy.

Trzeba to głośno powiedzieć

Włocławek 17.03.2011 9:55

6 1
ID:27588

cykluś

Szanowny ben Jakow.
Kto witał kwiatami Sowietska Armie wkraczająca w dniu 17 wrzesnia na tereny Polskie.
Chyba nie Polacy ?
Kto w ręce NKWD wydawał na zagrabionych podstepem terenów Poloski Wschodniej PolakóW -Romowie,Bialorusini Litwini czy ŻYDZI ?
jeżeli znajdziesz odpowiedż to z miłą chęcia podejme dyskusje..
Oczywiscie nie opieraj sie na paszkwilach niejakiego Grossa.

6 2
ID:27592

cykluś

Oczywiscie tak ciężko pracowali,żę w wyniku arendowania ziem polskich na Ukrainie doprowadzili do powstania Chmielnckiego.Niestety chlopi Ukraińscy (czerń) tego nie wytrzymała.
A dokąd po powstaniu wywozono kosztownościi
Oczywiscie zasilając Ksiestwa Pruskie.
Nie przecze ,żę nalezy zwrócic nieruchomośći.
Ale pod jednym warunkiem -prawowitym obywatelom Polsi pochodzenia Żydowskiego, którzy udokumentuja (nie fałszująć ) prawa własnośći po spadkobiercach.

5 0
ID:27593

obserwator_nieba

@ ben Jakov

"...i Tobie podobni, czy nie przeszkadza Ci to, że do Żyda modlisz się (Jezus) i Jego Matki Żydówki, którą za Królową Polski masz?"

Do nikogo się nie modlę a Polska nie jest monarchią żeby miała królową. Jeśli Matka Boska byłaby królową to jej syn mógłby być co najwyżej księciem ;) Wytrzeźwiej.

4 3
ID:27604

dzonny_killer

Niektórzy z was zdecydowanie za bardzo uproszczają sprawę. Otóż ben Jakov ma sporo racji pisząć, że jak się komuś coś zabrało, to należałoby oddać... jednak jest zawsze jakieś ale... w tym przypadku pewnie Niemce zechcieliby odebrać "swoje" Szczeciny, Wrocławie, czy inne Warmie i Mazury, Polska z kolei domagałaby się zwrotu Lwowa i Wilna... i tak byśmy się pięknie zapętlili... W tym przypadku nie ma Salomonowego rozwiązania... zawsze ktoś zostanie pokrzywdzony...

Szanowny Cyklusiu insynuujesz (zresztą słusznie), że czerwonoarmiści wprowadzili do Polski pepeerowców, ale wielu obywateli pochodzenia żydowskiego zajmowało wysokie stanowiska w ppr, pzpr, ubp, czy sb... można sugerować, że swoimi znajomościami, finansami przyczynili się do zakorzenienia władzy ludowej na terenach wyzwolonych, jednak nie są wyłącznie odpowiedzialni za całe czerwone zło (włącznie z obecnym)...

Panie Lepszy... mamy wiele wspólnego, ale te Twoje "wolnemedia" przypominają radio maryja... ot SUBIEKTYWNE medium z klapkami na oczach... nie są to media, które mogą, czy powinny kształtować światopogląd... tym różnimy się od zwierząt, że posiadamy (przynajmniej niektórzy) rozum i potrafimy się nim posługiwać, a to oznacza weryfikację informacji i to z kilku RÓŻNYCH źródeł...

1 4
ID:27611

jp

rozumiem że zabrane trzeba oddać ale proszę naliczyć nie zapłacony podatek od nieruchomości za te lata.Prawdopodobnie jeszcze będą musieli do tego interesu dopłacić

4 1
ID:27612

Pytanie

Czy ktoś pamięta z historii kto finansował działalnośc polityczną tego malarza z wąsikiem ? Właśnie żydzi ...myśleli, że to wysoko oprocentowana pożyczka ,ale ten artysta pomyślał ,że jak zniknie wierzyciel to dług będzie nieważny i .....zlikwidował wierzycieli ....Więc tm niech zanoszą swoje żale .....

3 1
ID:27613

ben Jakov

Miły Cyklusiu, w PPR było 0koło 8 - 10 % Żydów. A pozostałe marne 90% to kto?

1 4
ID:27615

cykluś

Szanowny Dzonny-Killer.Napisżę cos nieprzychylnego równiez w stosunku do Litwinów a w szczególności do Żmudzinó zamieszkujacych tereny Litwy (tej przedwojennej Litwy jako kraju niepodległego).
Otóż internowani w Połądze z Litewska obecnie Palanga( dawna siedziba rodu Tyszkiewiczów-na marginedie ostatni ordynat Alfred Tyszkiewicz został pochowany z honorami w ogrodach pałacowych .
Otóż polscy żołnierze internowani właśnie na Litwie (w tym mój ojciec) nazywali ich Żmugodajtisami z uwagi na stosunek do internowanych zołnierzy polskich.
Na marginesie dodam,że kto miał z iternowanych pieniadze mół przy pomocy Litwinó dostac sie do Szwecji.
Ale niestety zazwyczaj taka eskapada kończyłą sie w zimnym morzu bałtyckim.Po odpłynięciu od brzegu i uregulowaniu opłaty nieszczęśnik dostawał po glowie a jego ciało wyrzucsno do morza.
Nie pisze tego bezpodstawnie oskarzająć tę część narodu Litewskiego która imałą sie tak niecnych procederó.
Nie generalizuję więć tej sytuacji i nie obwiniam wszystkich Litwinó.
Dowodem tego co opsuje jest list przysłąny z Sao Paulo w Brazyli przez kompana ojca z okresu z internowania żołnierzy polskich.
Niestety ojciec uciekł z internowania i powrócił do Wilna gdzie miał sympatię
Płóżniej szlakiem saratowskim został powieżioy do Gruzjii (miasto Kutaisi -obóz kontrlono-filtracyjny Nr 0331 skąd powrócił do Polski w 1946 roku).

5 1
ID:27617

cykluś

Czcigodny ben Jakow.Nie neguje wielkości procentowych udziału poszczególnych nacji w PPR.Chciałbym jednak zwrócic uwagę ,żę te 8-10 procent obywateli polskich pochodzenia Żydowskiego obsadzało najważniejsze stanowiska w byłych organach " bezpieczeństwa państwa".

5 1
ID:27620

obserwator_nieba

@dzonny_killer

Zawsze musisz zabrać pouczający głos, a nie zawsze masz coś mądrego do powiedzenia.

2 1
ID:27630

mr.betterknow

Dzonny pamiętaj że portal wolne media nie jest portalem przygotowującym informację a jedynie je publikuje i propaguje.Sprawdź i poczytaj a zobaczysz że można znaleźć tam artykuły o różnych poglądach czasem ze sobą sprzecznych.
Portal Wolne Media po prostu udostępnia w internecie wiadomości z różnych dziedzin,różnych magazynów czy telewizji,z różnych zakątków świata.Zazwyczaj są to artykuły które są blokowane przez komercyjne i rządowe media,także przez media Żydowskie,Amerykańskie Unijne i Polskie.
To ode mnie zależy jak ocenie artykuł i ile na nim skorzystam.W końcu mam świadomość rozsądek sumienie trochę zdrowego rozsądku i własnego obiektywnego myślenia.

Proszę zauważyć że akurat w tym wypadku artykuł który podlinkowałem pochodził ze strony:
http://autonom.pl/
która bardziej radykalnie niż ja podchodzi do tych kwestii.Choć nie można im zarzucić niewiedzy.

Także Panie Dzonny najpierw rzetelnie sprawdź co chcesz oceniać.Nawet nie podejrzewasz z jak wielu źródeł korzystam by rzetelnie ocenić informację.Nie wiesz też od ilu lat poświęcam wiele czasu na szukanie prawdziwych informacji.
Według mnie portal z którego przesyłam linki ma więcej niż kilka RÓŻNYCH źródeł.
I daje szerokie pasmo wyboru informacji.Poza tym od czego mamy internet.Wystarczy włączyć Gooooglastego i szukać dalej.
Kto szuka ten znajdzie.

W każdym razie dziękuje za Szanownemu Dzonnemu za zwrócenie uwagi.Nie obrażam się i pozdrawiam.Pozdrawiam także resztę Szanownego myślącego towarzystwa.



Włocławek 18.03.2011 10:44


2 0
ID:27651

dzonny_killer

No cóż Panie Lepszy... chyba będę musiał się nieco pokajać i przeprosić (ale tylko nieco ;-) )... gdyż nie sprawdziłem rzetelnie owego portalu, z góry go szufladkując... zatem w wolnej chwili przyjrzę się i poddam weryfikacji :)

@Obserwatorze... kwestia "mądrości wypowiedzi" jest bardzo płynna i skrajnie subiektywna... masz oczywiście prawo uważać, że postępuję całkowicie przeciwnie... fajnie byłoby jednak podeprzeć to jakimkolwiek argumentem, bo inaczej przypomina to przepychanki słowne dzieci w przedszkolu (a ty jesteś gupi, a dlaczemu, a bo tak)...

Nie chcę nikogo pouczać... lecz kiedy czytam nieprawdę chcę/staram się ją wyprostować... Widzisz, Szanowny Cykluś, podał konkretny przykład, coś na czym można się oprzeć, o czym podyskutować (choć dla mnie sprawa jest oczywista), ale Ty wolisz po prostu "wysilić" się i napisać, że się mądruję... Masz problem z moją fikcyjną postacią, czy też ten konkretny post Ci nie leży? Dotknęła Cię informacja o żydokomunie? Poznałem kiedyś gościa, który wręcz był dumny z przynależenia do pzpru, ale nazwanie go Żydem (choć zgodnie z jego pochodzeniem) było dlań wielką obelgą... po prostu niewłaściwej rzeczy się wstydził... masz tak samo?

0 0
ID:27673

poliszynell

O restytucje niech się Żydzi zwracają do /swego ziomka/ Hilarego Minca, który nacjonalizował w latach 1945-49 gospodarkę.
A kto zapłaci Polakom za obecne zawłaszczenia i grabież polskiego majątku narodowego pod szyldem prywatyzacji Żyda Balcerowicza. Za wmanipulowanie Polski w pułapkę zadłużenia. Długi były i są zaciągane w imieniu Polski przez Żydów i u Żydów.

4 0
ID:27708

mr.betterknow

Ciąg dalszy w kwestii tematu:
http://wolnemedia.net/polityka/restytucja-mienia-zydowskiego-%E2%80%93-kazdy-kij-ma-dwa-konce/

Włocławek 19.03.2011 9:14

1 0
ID:27719


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA