Przeczytałem dziś w Super Expresie artykuł o zabójstwie...

Przeczytałem dziś w Super Expresie artykuł o zabójstwie 1,5 rocznego chłopca z Elbląga p.t."Mogliście uratować małego Szymusia".Tragedia.Tylko potwór mógł zgotować coś takiego dziecku.Wstrząsnęła mną nie tylko informacja o samym fakcie ale i sposób w jaki opisał to tragiczne wydarzenie dziennikarz SE,Stanisław Kryściński. Po raz kolejny uświadomiłem sobie jak trudno być prawdziwym dziennikarzem przez duże D.Tutaj jedynie zaobserwowałem typową chęć wybicia się za wszelką cenę,nawet za cenę rzetelnego dziennikarstwa.Cel może i wspaniały,ukarać wszystkie osoby odpowiedzialne za tragedię.Autor wskazuje na matkę,lekarza,pracownicę MOPS,dyrektorkę MOPS i wiceprezydenta któremu podlega ta instytucja w Elblągu.Od razu skojarzyłem sobie sytuację która wydarzyła się kiedyś we Włocławku.Pan prezydent odpowiadając na pytanie dziennikarzy na zasadzie spychologii odparł" gdzie była policja,gdzie był pracownik MOPR? " ...jakże to pusto brzmiąco frazesy w ustach takiej osoby.Podobne odczucia mam w stosunku do autora tekstu w Super Expresie.Nie odpuszcza każdemu,pogrąża osoby które gdyby były poinformowane o sytuacji dziecka na pewno pomogłyby zapobiec tragedii.W sposób cyniczny cytuje wypowiedzi dyrektorki elbląskiego MOPS,u.Wyrwane z kontekstu zdania mają zupełnie inny sens.Jednak dla pana dziennikarza lista osób które przyczyniły się do tej tragedii musi być długa,nie ważne czy te osoby wiedziały o sytuacji dziecka czy też nie. Moim zdaniem główną winę ponosi matka dziecka która pozwoliła na takie traktowanie malucha,winę też ponoszą lekarze którzy nie powiadomili policji o obrażeniach.Moim zdaniem szkalowanie pracowników MOPS,u jedynie ma zabieg sensacyjno-dziennikarski.
Myślę że artykułem powinni zainteresować się też internauci którzy uważają że takie tragedie dotyczą wyłącznie naszego miasta.Pisałem kiedyś przy innej okazji że jest to problem ogólnopolski ale nie wiedziałem że tak szybko i tak tragiczne zdarzenie nastąpi w innym regionie kraju.Kilka razy czytałem SE i wiem że ich artykuły pomogły wielu ludziom.Gazeta pomogła zorganizować pomoc dla wielu osób,poruszała sumienia czytelników.Jednak czasem redaktorzy tej gazety zapominają o podstawach rzetelnej pracy dziennikarza.
Odnośnik do artykułu w Super Expresie:
http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/mogliscie-uratowac-maego-szymusia-ale-nic-nie-zrob_84898.html

0 komentarzy


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA