Zgadzam się w zupełności. Pracując w Bydgoszczy, gdzie...

Zgadzam się w zupełności. Pracując w Bydgoszczy, gdzie codziennie pokonuje w obie strony odległość 300 km jestem w stanie zarobić mniej więcej dwu i pół krotność tego co zaproponowano mi na analogicznym stanowisku we Włocławku. Jest zresztą wielu takich ludzi - wystarczy przyjść w niedzielę wieczorem w okolice dworca - jak wielu młodych ludzi rozjeżdża się do pracy. Wielu z nich wraca tu jeszcze ponieważ ma rodziny tutaj. Myślę jednak że wielu z nich tak jak ja rozważa emigrację z tego miasta. Niestety obecna ekipa rządząca nie robi nic żeby sytuację zmienić. Poprzednia zresztą też nie. Tym bardziej śmieszą mnie do łez opowieści o "skoku cywilizacyjnym" który się dokonał w ciągu ostatnich dwóch lat.

5 komentarzy

Janek

W niedzielę wieczorem na dworcu od 30 lub 40 lat spotykają się studenci jadący do swoich uczelni w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku itp. Proszę nie wciskać ludziom kitu i błędnie interpretować fakty.

0 0
ID:1749

józef

Pani Anno, do Bydgoszczy i z powrotem jest 200 km.A to jednak różnica jechać 200 a nie 300,prawda ?

0 0
ID:1750

Anna Wołek

Z Michelina do miejsca pracy mam dokładnie 142 km do przejechanie drodzy przedmówcy. Bydgoszcz do granic adm. z Włocławka jest równo 109 km ( znam trasę na pamięć, 10 tką) a co do pociągu - jednak proponuję się przejść na dworzec - oczywiście również studenci jeżdżą ale bardzo bardzo dużo ludzi jedzie do pracy - jeździłam stąd wiem. Pozdrawiam miło

0 0
ID:1752

AntekKowalski

Pani Ania ma rację.Trzeba dodać że wiele wiecej osób dojeżdża gdzieś tam samochodami niż pociągiem.Sam jeżdżę od 2 lat do pracy na Śląsk, a w domu jestem co dwa tygodnie.W ten sposób mogę zarobić godziwe pieniądze.We Włocławku wbił bym zęby w ścianę.Takich mamy gospodarzy w mieście.Może ktoś z urzędu mógł by odpowiedzieć dlaczego u nas nie można zarobić.To jest upadlanie swoich obywateli.

0 0
ID:1754

pazdzioch

bo to jest republika bananowa, miasto kolesi

0 0
ID:1764


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA