Nasze autostrady budowane sa przez Chinczykow. Beda takie...

Nasze autostrady budowane sa przez Chinczykow. Beda takie same jak te produkty podrabiane, ktore zalaly nasz rynek. Beda tylko solidne w cenie.

10 komentarzy

kat

A Polacy nie szanują siebie i swojego przemysłu tylko kupują taki "badziew" kierując się fałszywym rozumowaniem i pojmowaniem oszczędności. Biedny człowiek nie kupuje lichych wyrobów, bo go nie stać na ciągłe wymiany tylko wyroby dobrych marek i dobrze wykonane. Najdziwniejsza jest postawa ludzi mało zarabiających, którzy sami sobie podcinają gałąź na której siedzą. Kupują chińskie śmieci, a nie to co produkuje nasz przemysł i potem narzekają na bezrobocie i małe płace. Zacznijmy się szanować kupują nasze polskie wyroby to może nasze dzieci zaczną wreszcie normalnie zarabiać i żyć jak pełnoprawni członkowie Unii Europejskiej...

8 1
ID:30693

Pytanie

N Onet można znaleźć ,,wizytówki'' chinskiej produkcji -zarywające się wiadukty ,rozpadajace sie lub pękajace drogi .Czy ..minister'' tego w internecie nie ogląda ?Czy to jszcze głupota ,czy już sabotaż ?

3 1
ID:30695

zbuntowany_kaloryfer

Niektórzy mówią, że prawdziwy facet powinien w swoim życiu:
1. Zbudować dom
2. Posadzić drzewo
3. Spłodzić syna.
A co powinien w swoim życiu zrobić prawdziwy Chińczyk...?
1. Dres
2. Pastę do zębów
3. Odtwarzacz dvd;]]]]]]]]]]]]]]]

4 0
ID:30696

zxxc

"Budowane przez Chińczyków" - to bardzo niebezpieczne stwierdzenie i wręcz nadużycie semantyczne. Żaden chińczyk na tej autostradzie nawet raz łopaty w ziemię nie wbił. Wszystko robią podwykonawcy - najczęściej najtańsi (rodzimi) podwykonawcy. I jeśli czegoś bym się obawiał to właśnie jakości pracy tych najtańszych podwykonawców, niż tego, że przetarg wygrało Chińskie konsorcjum.

7 2
ID:30700

Pytanie

zxxc-czy analogicznie jak piekarze, krawcy,kelnerzy ,rolnicy z okolic Pisza budują STADION NARODOWY jako podwykonawcy ? Czy chodzi o to by POzostało jak najwiecej na kampanię wyborczą dla jedynego nieomylnego dającego nam cuda ,,na które zasługujemy ''?

4 3
ID:30701

zxxc

@~Pytanie: A to spytaj ów jedynego a nie mnie. Jeśli o moje zdanie chodzi to nasze "państwo" jako instytucja jest złym właścicielem i zarządcą czegokolwiek.

Dochodzę do wniosku, że po prostu nie ma tutaj kompetentnych ludzi, a jeśli są to nie chcą się pakować w takie guano jak polityka.

Nawołuję otwarcie do porzucenia demokracji i stworzenia pierwszej w europie merytokracji. Więcej tu: http://derwisinski.salon24.pl/110181,koniec-demokratycznego-chaosu-nadchodzi-merytokracja

5 2
ID:30703

emigra

Akurat byłam w Chinach w 2007 roku przez 3 miesiące i widziałam ich drogi i autostrady. Takich to my za 100 lat nie będziemy mieli!!!
Zresztą wiele innych produktów jest u nich lepszej jakości niż u nas.
Jak coś u nas kupisz chińskiego za 5 zł to masz co chciałeś.

3 0
ID:30710

zbuntowany_kaloryfer

Widzę Szanowny zxxc, że idea merytokracji mocno leży Ci na sercu;). Pamiętam pewną dyskusję sprzed kilku miesięcy - już wówczas parafrazowałeś (a może cytowałeś) linkowany tekst. Oczywiście dla mnie merytokracja jest jak najbardziej ok. Tyle tylko, że za naszych żywotów raczej nie zaistnieje w praktyce... A szkoda.
ONI nie popuszczą i nie zaczną piłować gałęzi na których wygodnie siedzą.

2 0
ID:30711

Pytanie

Emigra-czy fuszerkach na najwiekszej zaporze wodnej na Zółtej rzece słyszałaś?Czy możesz wskazać chc jeden produkt na Polskim rynku chińskiej produkcji ,ktorego trwalośc jest porownywalna z podobnym wyrobem wyprodukowanym np na terenie Niemiec ,czy wiesz na co przy zakupach zwracają uwagę rodowici Niemcy i dlaczego ?

0 2
ID:30803

emigra

Wiem na co uwagę zwracają Polacy. Na cenę!!! Im niższa tym lepsza. A jakość na końcu jest brana pod uwagę. Mam wiele rzeczy, które sobie przywiozłam 4 lata temu z chin i jakoś nie straciły na jakości. Ubrania, buty, laptop, mp4, pendrive - wszystko działa i ma się dobrze. Ale nie wybierałam najtańszych...

0 0
ID:30817


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA