czytałem na stronie PERFRON że na ręncistę 2 grupy...

czytałem na stronie PERFRON że na ręncistę 2 grupy dostają oczywiście nie oni tylko zakład pracy chronionej 140 procent na jednego ręciste to dziwić się że tylko takich szukają a jeżeli jesteś umysłowo chory dostaną 40 procent więcej a co zresztą pieniędzy którzy oni dostają od firm ich zatrudniających jeżeli wiem że każdy z nich zarabia najniszą krajową reszte bierze właśćciel firmy czli 40 procent plus to co dostanie od spółki lub firma która ich firmę zatrudnia i to jest polska rzeczywistość kraść od najbiedniejszych .

12 komentarzy

ABC......

TO JEST WŁAŚNIE POLSKA !!!!!!!

4 1
ID:30907

**

W firmach ochroniarskich też pracują osoby z orzeczoną niepełnosprawnością. Różne są później tego konsekwencje np.w sytuacjach silnego stresu.

3 0
ID:30910

Zyga

Zakłady pracy chronionej powinny być jak najszybciej zlikwidowane.
Prezesi tych firm żerują na biedakach dorabiając się potężnych fortun.
Państwo powinno dopłacać bezpośrednio zatrudnionym niepełnosprawnym
pracownikom a nie PREZESOM.

5 0
ID:30913

zbuntowany_kaloryfer

Już miesiąc albo kilka miesięcy temu pisałem o przekrętach z zatrudnianiem "pełnosprawnych niepełnosprawnych". Gdyby w życie weszła ustawa pozwalająca zatrudniać wyłącznie osoby na serio kalekie, to liczba zakładów czerpiących profity z PFRON stopniałaby w krótkim czasie do zera;)))

8 0
ID:30914

maria

czyli normalka. Wiem, że co niektórzy właściciele mają po kilka spółek i w tym oczywiście co najmniej jedną dla osób niepełnosprawnych. Otrzymują pieniążki na zatrudnienie osoby niepełnosprawnej z PERFRON-u a zatrudniają tych ludzi nieformalnie w spółce w której nie jest wymagana niepełnosprawność tj. umowa z tą osobą jest na spółkę dla osób niepełnosprawnych Czyli niemal, że doskonały przekręt.

1 0
ID:30915

Olo

Najdziwniejsze jest to ,że wielu tych ochroniarz-rencistów posiada licencję ochroniarza.W jaki sposób licencjonowany ochroniarz-rencista uzyskuje zaświadczenie lekarskie uprawniające do służby ?

4 0
ID:30916

kat

Najlepszym przykładem sa "niepełnosprawni" ochroniarze pełniący służbę 12h w porze nocnej ze schorzeniami układu krążenia czy serca... Są źródłem dochodu dla różnego rodzaju "biznesmenów" podpierajacych się dotacjami z PFRONu podczas gdy ludzie pełni sił nie mają żadnej mozliwości pracy zarobkowej bo przepisy są takie, że sankcjonują ten proceder. Kiedy wreszcie osoba niepełnosprawna będzie rzeczywiście taka nie tylko z nazwy ale również biorąc pod uwagę jej stan zdrowia? Niepełnosprawny powinien otrzymywać godziwe świadczenia pozwalajace na leczenie i normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Pozwoliłoby to na aktywizowanie bezrobotnych ludzi sprawnych, likwidacje wszelkiego rodzaju PFRONów i innych źródełek dochodu dla cwaniaczków żerujacych na niedoskonałości przepisów i desperacji rencistów nie mogących się utrzymać za otrzymywane renty. Oczywiście należałoby w pierwszym rzędzie "ozdrowić" 80% obecnych rencistów, których niepelnosprawność jest tylko cudownym dziełem sfałszowanej dokumentacji lekarskiej...

5 0
ID:30920

Pytanie

A ile dostaje z tego rencista a ile idzie na .......kolejną terenówkę ? Wiecie coś na ten temat ?

2 0
ID:30923

Pytanie

Pytam po raz kolejny moderatora ,czy określenie,, biznesmen -z......'' jest określeniem wyjętym ze słownika poprawnej polszczyzny ? Jesli nie, to dlaczego jest cennzurowane -jeszcze raz podkreślam -ja odpowiadam za to co piszę zgodnie z ustawą ,a nie zgodnie z waszym widzimisię ,chyba ,że nie znacie ustawy ?.Proszę to opublikować, albo przestać pisać ,że forum jest demokratyczne .

4 1
ID:30928

Geronimo

Wśród właścicieli firm ochroniarskich większość stanowią ...... i nie zweryfikowani funkcjonariusze MO/SB/, a ich działalność wspierają podobni zatrudnieni jeszcze w organach zwierzchnich MSW.Wielu z nich już w nowym ustroju miało konflikt z prawem, a prawie co druga firma ochroniarska we Włocławku zalega z płaceniem składek ZUS.Jak PFRON może wypłacać takim dotacje?

3 0
ID:30929

zbuntowany_kaloryfer

Dlaczego ŻADEN rząd nie zrobi z tym porządku...? Ktoś musi to uczciwie powiedzieć - więc ja powiem. Zrobienie porządku z tym oznacza drastyczny wzrost bezrobocia. A to nie jest na rękę jakiejkolwiek opcji rządzącej. No i wszystko.

6 0
ID:30932

szuja

Nie lepiej iść na rybki!

1 5
ID:30936


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA