Czy to znaczy ,że tylu Polaków nie potrafi odczytać...

Czy to znaczy ,że tylu Polaków nie potrafi odczytać zapisów tajnego paktu ACTA ? Tylko pan premier jest ,,jaśnieoswiecony'' wraz z ,,drużyną''? To dlaczego tylu Polaków protestuje ? http://wiadomosci.onet.pl/raporty/protest-przeciw-umowie-acta/protesty-przeciw-acta-tlumy-na-ulicach-polecialy-k,1,5008644,wiadomosc.html - ?????????

11 komentarzy

ozon

Oj wiem, ze naraze sie tym co napisze ale raz kozie smierc!Dokument jest dosc skomplikowany ale mysl przewodnia jasna jak slonce!!! Jakos doceniamy jedynie wartosc materialna i wara kazdemu od mojej wlasnosci- tak? A wlasnosc intelektualna to co? Czy tworca to lezy sobie pod grusza jak Dyzio marzyciel? on nie pracuje? ,jemu WOLNO zabrac?Pod tym wzgledem popieram ten dokument i nie uwazam aby byl to zamach na wolnosc jak patetycznie wykrzykuja malolaty... Tajny ten dokument nie byl tylko media "zapomnialy" info podac i to WSZYSTKIE a i politycy WSZYSTKICH MASCI zaglosowali w PE na tak. Mlodziez podchwycila to co zrozumiala a ,ze niewiele zrozumiala to widac,slychac i czuc> Patetyczne nosne hasla i zabawa dla nich ,,,,Jakie myslenie takie dzialanie,

5 10
ID:37117

cichyobserwator

Anty znów piszesz bzdury.Co u ciebie znaczy " tylu polaków"?Protesty były w kilku miastach ;może uzbierałoby się kilka , kilkanaście tys. ludzi - jaki to jest w/g ciebie % społeczeństwa ? Najgorsze w tym jest to , że z tych protestujących może 1 % przeczytało ACTA a ilu zrozumiało ? OZON zareagował i ja też a wielu dołączyłoby się do dyskusji czy wszystko w ACTA nam się podoba lecz nie wyjdą na ulicę, ale to nie dowód że jak ktoś głośno krzyczy to ma rację.Jadąc twoim tokiem rozumowania to jeżeli większość włocławian nie potrafi ciębie zrozumieć to ty też jesteś pewnie "jaśnieoświecony" tylko czemu nikt cie nie rozumie.O co ja pytam ?Przecież jak na ONECIE nie napiszą to nie masz jak wkleić odpowiedzi.Cofam pytanie!

4 11
ID:37120

antekbosy

Typem podstawowym są wspólnoty pierwotne, do których zaliczają się rodzina, krewni, sąsiedzi i najbliżsi współpracownicy tworzące pierwszy, podstawowy krąg zaufania, którym obdarza się tylko swoich, znanych osobiście. W społeczeństwie polskim zaufanie ma się głównie do grupy własnej, co ułatwia współpracę wewnątrz .

1 1
ID:37123

sportowiec

A we Włocławku protestujacy poszli pod magistrat. Buuuaaahhaaa!!!!!!! Bo wiedzieli (jak 99% protestujacych) wszystko o ACTA! Szary im wytłumaczył korzystając z legalnego (buuuaaahhhhhaaa!!!) oprogramowania w swoim kompie. Panie pośle Wojtkowski: oceniałem wyżej.

4 0
ID:37128

Soldier

O proszę, nawet na tym forum można znaleźć kilku przy..... Tuska.

3 0
ID:37146

antydziałkowiec

Cichy -jest to % porównywalny z tym ,który wybrał tych manipulujących całym społeczeństwem w imie ,,partykularnych interesow'' .A jeśli chodzi o krytykę politykierów to (może nie zauważyłeś) głoszą ją większe autorytety niż ,,nasz kapitan drużyny podwórkowej '' w gałę .A ja nigdy nieśmiałbym porównać się do ,,jaśnieoświeconego'' długonosego k....., który Po raz kolejny wyborców wprowadził w maliny i Greka udaje ...

1 1
ID:37147

szuja

@~ozon: Literówka mądralo.

4 0
ID:37148

cichyobserwator

Wielcy przeciwnicy ACTA - czytam was ,oglądam w TV i dalej twierdzę ,że większość tego nie czytała,ba - nawet nie wie co oznacza sam skrót.Ograniczając się do internetu to podchodzicie do sprawy z jednego punktu widzenia - do tej pory mogłem ściągać ( kraść) muzę,filmy ,książki a teraz chcą mnie zmusić do płacenia.Do teraz mogłem nazwać się " antydziałkowiec" lub "xyz" pisać co mi się podobało obrażając ,kłamiąc i manipulując faktami ale jak trzeba ponieść konsekwencje to bohaterów zabraknie.Idżmy dalej - po co dorabiać obcych i płacić w sklepach - zbierzmy się i niech każdy weżmie sobie co potrzebuje . Tylko co powiesz bojowniku o prawa obywatelskie jak przyjdą brać do ciebie ; wtedy też będzie ci to pasowało?Bać to się należy interpretacji niektórych zapisów jeżeli dorwą się do nich tacy nawiedzeni jak tu piszący z ,której opcji politycznej by nie byli.Może przyszedł czas żeby chociaż próbować zrobić coś z tą naszą siecią żeby przestało być coraz gorzej a nie tylko protestować bo to niedługo będzie jedyna rzecz która nam wychodzi.

1 7
ID:37160

zxxc

@~cichyobserwator: Tak, jestem bardzo głupi, że nie chcę pozwolić na to, aby jakiś urzędnik bezkarnie decydował o tym co jest legalne, a co nie jest i w obliczu prawa ograniczał moją wolność.

ACTA Art. 6
() nie może być interpretowane w taki sposób, aby nakładało na Stronę wymóg pociągania swoich urzędników do odpowiedzialności za działania podjęte w związku z wypełnianiem ich urzędowych obowiązków ()

ACTA Art. 12
Każda strona przyznaje swoim organom sądowym prawo zastosowania środków tymczasowych BEZ wysłuchania drugiej strony w stosownych przypadkach, a w szczególności, gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia lub gdy istnieje możliwe do wykazania niebezpieczeństwo, że dowody zostaną zniszczone () Każda Strona przyznaje swoim organom sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o zastosowanie środków tymczasowych ()

To jest chore.

5 0
ID:37163

cichyobserwator

ZXXC - równie dobrze mogę ci wkleić teksty z Kodeksu Karnego ,Kodeksu Pracy i paru innych gdzie rozstrzyga Sąd i po prostu inaczej się nie da.Wszystkie kodeksy ograniczają wolność i dzięki im za to.Jak wyobrażasz sobie świat bez nich? Weżmiesz kałacha i świat będzie Twój? Co zrobisz jak z naprzeciwka wyjdzie gość z armatą? to jest zdrowe ?

0 4
ID:37166

ozon

SZUJA a Ty jakos monotematyczny jestes?Blysnij intelektem bo przynudzasz z lekka. Jeszcze troche to zaczne pisac specjalnie dla Ciebie po arabsku...Mozesz nie byc blyskotliwy ale nie badz NUDNY.

0 1
ID:37170


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA