Byłam dziś na własne oczy zobaczyć nagrobek Stanisława...

Byłam dziś na własne oczy zobaczyć nagrobek Stanisława Zagajewskiego. I niestety jestem rozczarowana. Po pierwsze: kolor nawet ciekawy, taki wyróżniający się. Tylko, że odcienie poszczególnych elementów bardzo się różnią. Wygląda to tak jakby w zakładzie zabrakło materiałów i dano resztki zbliżone kolorystycznie.
Po drugie: napisy są kompletnie nieczytelne. W ogóle nie byłam w stanie odczytać, co tam zostało wyryte.
Po trzecie: wizerunek artysty to jakiś horror. Wygląda on tam nie jak staruszek ale jak jakiś złośliwy trol o kształcie głowy Hermana Potwornickiego. A nie lepiej byłoby tak po staroświecku wstawić zdjęcie rzeźbiarza np przy pracy?
Po czwarte: krzyż. Sam koncept faktycznie ciekawy. Wykonanie za to tragedia. Gdyby nie to, że odrobinę znam twórczość Zagajewskiego, to za nic w świecie nie wiedziałabym co to tam jest. Wygląda to trochę jakby kawał kamienia ktoś wyłupał. Poza tym na ramieniu krzyża są już wyraźnie pęknięcia. Wypadałoby to naprawić. Ale proponuję, aby zapłaciła za to osoba która wymyśliła to cudo. i to z WŁASNEJ kieszeni, a nie naszej.

4 komentarze

Marek

ogladałem w całosci jako tako, napisy tragedia chcac przeczytac najlepiej palcem prowadzic po wydruku bo tak to ciezka sprawa, prywatnie tego by nikt nie przyjał a tu pompa była,pompa ale wodna nalezy sie zleceniodawcą

0 0
ID:2674

sufradan

Jeżeli to prtawda to pogratulować radnej sprawującej piecze p. Kurt-Horonziak.

0 0
ID:2675

pazdzioch

W którym mniej wiecej miejscu leży śp.Stachu Śrubka?Chciałbym sam ocenić to dzieło, choć już na zdjeciach wygladało to, co najmniej dziwnie.

0 0
ID:2679

zaba

Nagrobek jest ładny, bo skromny , prosty a jednocześnie wyróżniający się w masie podobnych pomników.Ale ta słynna płaskorzeźba(rodem z Włoóch???) to po prostu tragedia:prawie niewidoczna ,za to z widocznymi pęknięciami, czy brakami w sklejaniu.Ale ogólne wrażenie pozytywne- brawo dla projektantów.

0 0
ID:2799


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA