ZUS POdobno planuje wprowadzenie obowiązkowych kont...

ZUS POdobno planuje wprowadzenie obowiązkowych kont bankowych dla emerytów!!!! Czy to znaczy ,że po emeryturę 70-80-letni seniorzy będą musieli stać w kolejkach do banku i płacić OBCYM bankom za prowadzenie kont ? Czy to kolejny POmysł tuskowatych nierobów z Vincentem na czele ...Czy ktoś emerytów pytał o zdanie ?

30 komentarzy

antekbosy

Podobno nie ma już Francji.

9 9
ID:39264

mazurki

obsesja " objaw nerwic i psychonerwic, polegający na myślach i czynnościach natrętnych, od których chory nie może się uwolnić, natręctwo; potocznie także : myśl prześladująca kogoś uporczywie, uraz na jakimś tle"
źródło: Słownik języka polskiego wyd. w 1984r. tom II str.428

14 11
ID:39266

zxxc

Szkoda klawiatury na typa :)

13 11
ID:39269

Johan

~antydziałkowiec Pomysł obowiązkowych kont nie podoba się seniorom.

- To próba uszczuplenia i tak już głodowych świadczeń Prowadzenie konta kosztuje, a i bez tego wielu z nas oszczędza na jedzeniu i nie wykupuje zapisanych lekarstw. Poza tym wiele osób nie jest w stanie chodzić po bankach, bo są schorowane albo ma ją za daleko. Pomysł jest nietrafiony, ma utrudnić życie.

12 13
ID:39270

Zibi.

Posiadanie konta ułatwia służbom specjalnym inwigilowanie obywateli a poza tym daje zarobić bankom. W naszym przypadku lobby zarówno banków zagranicznych z polskimi nazwami i służb bezpieczeństwa jest tak duże, że biedny emeryt będzie bulił za utrzymanie konta w banku ok 5 zł. A Państwo będzie ciągnąć dywidendy z PKOBP ba zapewne tam większość konta założy. Kolejki będą 3 godzinne.

9 8
ID:39272

zxxc

@~Johan: co za brednie. W co najmniej kilku bankach prowadzenie konta nie kosztuje nic. Nigdzie chodzić nie trzeba, założyć można przez internet/telefon, nawet umowy osobiście nie trzeba podpisywać, można kurierowi jak przyjedzie a w niektórych bankach wystarczy przelew na przydzielony numer konta aby umowa miała ważność.

Sam osobiście znam kilkoro seniorów którzy nie wychodzą z domu dalej jak do sklepu bo wszystkie rachunki płacą sami przez neta. Po co maja zasuwać na pocztę ;]

16 15
ID:39273

johan

@~mazurki: Żadna ofensywa nie jest równie trudna jak powrót do rozsądku.

5 2
ID:39275

Zibi.

@zxxc - mam wrażenie, że nigdy nie miałaś babci ani dziadka....reszty sam sie domyśl

9 8
ID:39277

Johan

@zxxc: A wiesz przyjacielu ilu emerytów nie ma komputera?,nie stać ich na komputer i na internet.Nawet na leki im brakuje.Nie pisz bredni!

12 10
ID:39278

Melancholik

@zxxc: nie pykło ci bracie ;)

12 11
ID:39279

szuja

@zxxc:
Co ty ostatni jesz ,że jesteś taki oderwany od rzeczywistości. Zostaw ten komputer i przejdź się trochę.Takie pierdoły napisałeś . Ty wiesz ,że biorąc osoby w wieku od 60 lat w górę to 80% z nich nie ma żadnego pojęcia o kompie. Porozmawiaj ze znajomymi ilu z nich ma w ogóle konta internetowe. A ilu Twoich starszych znajomych a może i w twoim wieku zakładało lokaty przez internet itd , itp.

13 9
ID:39281

antydziałkowiec

@zxxc: W takim razie zlecę ci nauczenie 89- letniego niedowidzącego ojca mojego kolegi obsługi komputera i regulowania opłat przez ,,neta'' -podejmujesz się tego madralo ?

9 8
ID:39289

antydziałkowiec

@szuja: poczekaj zaraz ozon walnie instrukcję obsługi komputera dla 90-latka ...on takie rzeczy potrafi .

8 9
ID:39290

zxxc

@szuja: internet i komputer to nie fizyka kwantowa. A komputery pokroju pentium 2 z monitorem można dostać za bezcen albo za darmo a do neta więcej nie trzeba ;) Nie twierdze ze każdy emeryt ma kompa, internet i ogarnia temat.

Twierdze jedynie, że to mistyczne "posiadanie konta" nie jest o wiele trudniejsze niż kupienie gazety w kiosku, a i taniej bo jak wspomniałem kilka banków nie bierze za prowadzenie konta ani złotówki.

@~antydziałkowiec: przynajmniej nie nauczyłbym go kopiowania i linkowania do obsrania artykułów z onetu, mądralo.

8 6
ID:39291

zxxc

@~Zibi.: a właśnie że posiadam jeszcze dziadków i kilka godzin nauki a także wytłumaczenia że to nie jest piekło i że można z tego w prosty sposób korzystać po kilku miesiącach dało bardzo dobre efekty. Rozmawiają na skype, piszą maile, płacą rachunki, przeglądają portale z wiadomościami, do dyspozycji mają p3 z odzysku i 8 (a może 10) letni monitor lcd który lata świetności ma już bardzo dawno za sobą.

Nie twierdzę że każdy emeryt da radę, że wszyscy muszą. Nie twierdzę żę wszyscy mają środki, czas i chęci. Nie oznacza to jednak, że w wielu przypadkach jest to niemożliwe.

Może nie wyraziłem się dość jasno ale za BREDNIE uznałem stwierdzenie

"To próba uszczuplenia i tak już głodowych świadczeń Prowadzenie konta kosztuje" - i do tego biłem. Istnieją banki w których rachunek można założyć i jest prowadzony od poczatku do końca za darmp - koniec kropka.

Przykład moich dziadków jako osoby radzące sobie z internetem był tylko dodatkiem, pokazującym że można.

11 10
ID:39293

antydziałkowiec

@zxxc: Szkoda ,że nie dostrzegasz ,że to kolejny durnowaty pomysł obłożenia kosztami emerytów i upodlenia ich do końca przez nawiedzonych politykierów,bo nie ma darmowych kont w tym kraju .Za wszystkie płacą podatnicy , za te wille na Florydzie też...

4 12
ID:39294

zxxc

@~antydziałkowiec: Za darmo to nie ma nic na tym świecie. Nawet w ryj żeby dostać to trzeba zasłużyć. Jak widać po tym temacie karmienie trola nie popłaca.

8 8
ID:39295

zxxc

4 4
ID:39296

zbuntowany_kaloryfer

Mamie kumpla (kobitka po 90siątce) zainstalowałem Skype - słuchawki i mikrofon firmy Tracer. Rozmawia za grosze z siostrą w Niemczech i świetnie daje sobie radę.

8 6
ID:39298

szuja

@zxxc:
Ja naprawdę ciebie rozumiem. Ale ty może nie wiesz ,że jest dużo ludzi starszych w wieku przedemerytalnym i to nawet z wyższym wykształceniem,którym nie chce sie (chyba) nauczyć odebrania SMS-a a co tu mówić o kompie i necie,skanowaniu itd.

6 7
ID:39300

cichyobserwator

Może zanim toczyć dyskusję wypadałoby zapytać - dlaczego ? A potem dopiero jak to rozwiązać .Dane na ten temat :
Na 7,5 mln emerytów i rencistów obsługiwanych przez ZUS ciągle prawie połowa (42 proc.) korzysta z listonosza. Zakład zapłacił za to w ubiegłym roku Poczcie Polskiej 276 mln zł.

Dla porównania - wypłata emerytur i rent przez banki kosztuje tylko ok. 30 mln zł!

KRUS ma niespełna 1,4 mln świadczeniobiorców - gotówką wypłacane jest ok. 70 proc. emerytur i rent.

A przecież mamy kryzys, rząd mówi o oglądaniu każdej złotówki. Zaś na doręczaniu emerytur oszczędzić można ponad 200 mln zł.

Podpowiedż dla Antydziałkowca - teraz zacznij się rozpisywać na temat : Jak można oszczędzać na ludziach starszych -toż to skandal. I zaraz następny : Jak ZUS szasta naszymi pieniędzmi - toż to skandal.

2 2
ID:39307

pietreq

Według mnie, to nasze państwo staje się socjalistyczne na maksa.
Nie dosyć, że pod hasłem reform system emerytalny jeszcze bardziej się uwstecznia, to w dodatku zmusza się emerytów do wspierania banków. Każdy wolny człowiek powinien sam decydować, czy chce korzystać z usług banków, czy nie. A tu widzę, że tej wolności w demokratycznym ponoć kraju ludzi się pozbawia, bez pytania o zdanie.
Wszyscy daliście się oszukać Platformie Obywatelskiej spodziewając się, że to partia liberalna. Bzdura, PO to partia socjalistyczna jak nic, i to taka reżimowa bardzo.
@antydziałkowiec, brawo! Nie wkleiłeś linka z onetu, a to już postęp ;)

0 3
ID:39308

Gargamel

@szuja: Nie przesadzaj staruszku.

1 0
ID:39315

cichyobserwator

@~pietreq: Twoje słowa :" Każdy wolny człowiek powinien sam decydować," , "tej wolności w demokratycznym ponoć kraju ludzi się pozbawia," .Mam rozumieć , że jak ja obywatel chcę żeby były centrale telefoniczne gdzie można było u miłej pani zamówić rozmowę telefoniczną międzymiastową i czekać na połączenie parę godzin to państwo powinno mi to umożliwić.Nie ważne , że mamy 21 wiek i telefonię bezprzewodową tylko ważne jak państwo śmiało mi to uniemożliwić.Większość z Was martwi się kosztami prowadzenia konta i jak Anty -d napisał : "płacić OBCYM bankom" a może wystarczyłoby najpierw to sprawdzić.Konto Nestor ( właśnie dla emerytów ) w Banku Pocztowym też w/g was jest płatne i w "obcym" banku ? Macie po prostu paranoję na wszystko ale na sprawdzenie czegokolwiek już nie.

4 4
ID:39326

emerytka

mam 74 lata i zapewniam Was, że daję sobie dobrze radę z internetem. Jest to dla mnie kopalnia wiedzy i ułatwienie wielu spraw codziennych. Rozmowy przez Skype to codzienność i to nie tylko ze znajomymi ( w podobnym wieku) w naszym mieście ale też za granicą. Znam natomiast wielu emerytów, którzy nie chcą się nauczyć obsługi komputera a nawet komórki. Są więc tacy i tacy. Uważam, że oni po prostu boją się i myślą, że jest to za trudne. Pozdrawiam.

4 2
ID:39338

szuja

@~Gargamel:
Nie jestem ogrodnikiem ani badylarzem.

1 2
ID:39343

pietreq

@cichyobserwator, ale ja nie nie pisałem o żadnych opłatach za prowadzenie konta, bo wiem, że w niejednym banku są również bezpłatne bezpłatne. Chodzi mi o to, że każdy powinien mieć możliwość decydowania, czy chce korzystać z usług jakiegokolwiek banku. I nie zaliczaj mnie do innych.

1 1
ID:39355

Moher

@~emerytka: Ja moher pytanie mam do ciebie,pewnie władasz biegle w pięciu językach.Podaj swój adres, mam dla ciebie zlecenie na drukowanie kart gwarancyjnych .

1 0
ID:39358

antydziałkowiec

@zxxc: ,,ryje '' z reguły widywane są przy korytach ,czy zastosowałeś to słownikowe okreslenie z myślą o ,,naszych '' politykierach z folwarku zwierzęcego ?

1 3
ID:39364

emerytka

do Mohera - niestety tylko w 2 obcych i ojczystym. Tak, że nie zrobimy wspólnego biznesu. A wydrukować to możesz sobie sam.

1 0
ID:39444


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA