Komentarz do komentarzy Po wtorkowym odcinku serialu pt....

Komentarz do komentarzy
Po wtorkowym odcinku serialu pt. Rada Miasta komentuje nie znalazłem żadnych komentarzy. Widocznie Włocławian nie interesują wewnętrzne rozgrywki polityczne naszych wybrańców-samorządowów. A szkoda. Przecież oni powinni zajmować się naszymi problemami. W końcu biorą nasze pieniądze. Dzisiaj zajmę się dwoma sprawami. Sprawa pierwsza to sprawa próbnej matury w LMK. Pan radny Kazimierczak słusznie podniósł problem, że szkolnictwo jest niedofinansowane. I gdyby czytał w Internecie komentarze to pewnie by nie popełnił po raz kolejny „gafy” w uzasadnieniu. Dlatego powtórzę to jeszcze raz. Być może to się przyda i innym. Panie Andrzeju, nie można stawiać na równi próbnej matury z balem maturalnym a raczej w obecnych czasach ze studniówką. Matura jest organizowana przez szkołę, jako część związana z edukacją. Natomiast studniówka jest organizowana przez komitet rodziców. Wiem jak to wygląda, ponieważ córka niedawno zdała maturę i dodatkowo zaliczyła jeszcze dwie czy trzy inne studniówki. I tutaj Pana rozczaruję. Tam gdzie była byli wszyscy uczniowie. Komitet studniówkowy zawsze stawał na wysokości zadania. W kontakcie z wychowawcami w całkowitej dyskrecji wspomagano osoby, których nie było stać na pełną składkę. I było to w tajemnicy przed innymi uczniami, aby takich osób nie narażać na dyskomfort. Z tej to przyczyny o takich sprawach się nie mówi ani nie pisze w mediach. Owszem, były wyjątki, ale dotyczyły osób, do których były zastrzeżenia co do zachowania.
Sprawa druga to sprawa nazwy ulicy, którą chce pokrętnie wcisnąć PiS. Zgadzam się z radnym Wypijewskim. Pułkownik Kukliński był oficerem WP. Ale to tylko jego mundur. Pod spodem działał podwójny agent. Lubił dostatnie życie, ale to, co brał od jednego pana było mu za mało. Zadziałał na rzecz innego płatnika jak się nadarzyła okazja. Nie wyjechał z misją, uciekł jak zdrajca, gdy zaczęło robić się gorąco. Może teraz w gospodarce rynkowej patriotyzm też ma swoją cenę w złotówkach a może w euro? To się nie da nazwać patriotyzmem, to są kpiny z patriotyzmu. Ale jak robić farsę to do końca. Ostatnio coraz więcej mamy dwa w jednym albo dwa w cenie jednego. Proponuję kompromis. Jedną stronę ulicy nazwać pułkownika Kuklińskiego a drugą stronę, też pułkownika, ale Kuklinowskiego. Przecież obaj pułkownicy walczyli o to samo. Bronili Ojczyzny przed najazdem obcych wojsk

18 komentarzy

pazdzioch

A ja zauwazylem ze pan Grzadziel bawil sie telefonem komurkowym, co mnie zdziwilo byla to chyba stara nokia.
Co do nazwy ulicy odnosze wrazenia ze Dionizy najchetniej by ja nazwal gen.Jaruzelskiego.

0 0
ID:2725

AZ

Dionizy - TY zawsze masz racje, ze studniówką masz racje, ciekaw jestem czy P SOBOLEWSKI wyłożył swoje pieniadze dla dyrektorki czy to był tylko pusty gest. Sprawa druga- mam inne zdanie, wychowany zostałem przez Ojca w duchu PIŁSUDCZYKA,ojciec brał udział w wojnie 20roku, dlatego wszystko co było robione przeciw Rosji uważam za patriotyzm, KUKLIŃSKIEGO uważam za patriote,ciekaw jestem czy Ty byś się odważył-gdyby Ci groził stryczek lub kulka- Pozdrawiam czekam na odpowiedz

0 0
ID:2726

Dionizy

Pazdzioch, czy Ty chociaż wiesz jak wygląda Pan Grządziel, bo coś mi się wydaje, że nie? Co do drugiej sprawy to masz mylne wrażenie. Nie stawia się pomników ludziom żyjącym. AZ ja nie twierdzę, że mam rację, bo nie jestem politykiem. To jest moja opinia a każdy ma prawo mieć swoją. Nie da się dyskutować jedynie z faktami. Ten finansowy gest to jest Pana Kazimierczaka a nie Sobolewskiego. Co do drugiej sprawy to jestem trochę zdziwiony. Przecież Piłsudski był przywódcą Polskiej Partii Socjalistycznej (towarzysz Wiktor). Jego kadrowi żołnierze nazywani Piłsudczykami byli ludźmi o poglądach lewicujących i mieli za złe Piłsudskiemu, że zmienia poglądy w stronę centrum przy tworzeniu rządu i armii. Ich patriotyzm określa początek 4 zwrotki pieśni ''My pierwsza brygada'' – NIE CHCEMY DZIŚ OD WAS UZNANIA. Nie walczyli ani o zaszczyty ani o profity. Więc porównywać z nimi Kuklińskiego to jakieś wielkie nieporozumienie. Działanie na szkodę Rosji trudno nazwać patriotyzmem, to raczej sabotaż. Czy to tak trudno zrozumieć, że w działaniu na dwie strony, i na korzyść i przeciw, braniu kasiory z obydwu stron na luksusowe życie trudno doszukiwać się patriotyzmu?
Moja osobista definicja patriotyzmu też nie przewiduje nagród, więc nie będę dyskutował o odwadze. I nie wpiszę tutaj zdania, które aż się samo wciska na temat, komu grozi stryczek lub kulka.

0 0
ID:2732

wyborca

a dla mnie, po prostu w naszej radzie brakuje mi merytorycznej dyskusji o prawdziwych problemach miasta. Te tematy zastępcze są wynikiem braku kompetencji do podjęcia na prawdę istotnych problemów.

0 0
ID:2733

pazdzioch

a jednak Dionizy nie ma zawsze racji bo i Malysz ma pomnik za zycia i Walesa ma lotnisko swojego imienia i nawet Rocky Balboa mial pomnik za zycia, co do radnego Grzadziela nie bede polemizowal bo chyba Dionizy przespal ostatnia sesje

0 0
ID:2734

Red Guy

Co do radnego Grządziela to może i bawił się telefonem-fakt ma nokie 6310 chyba, wg. fachowców telefon nie do zdarcia i nokia to potwierdziła wycofując go z produkcji. To jako ciekawostka.
Co do ulicy to chyba można by sobie darować te szopki i zostać przy jedynym nobliście związanym w jakikolwiek sposób z Włocławkiem. Pułkownika Kuklińskiego niech ocenią ludzie za 20 lat i wtedy może jakaś ulica będzie "jego". Tak samo jak z generałem Jaruzelskim (pazdzioch Ty to masz jakąś obsesję?) nie ocenią go ludzie za jakieś 50 może 100 lat. Gdy emocje już opadną do końca będzie łatwiej ocenić czy był zdrajcą czy może jednak bohaterem. Zaznaczam, że nie staje tu po żadnej stronie tylko sugeruje, że może warto wziąć przykład z Wielkiej Brytanii.

0 0
ID:2735

Monte Christo

Szanowny Dionizy!
Swego czasu również tak, jak Ty myliłem Pułkownika Kuklińskiego z Kuklinowskim...Był oficerem, przekazał tajne dokumenty wrogowi, żeby lepiej żyć i nic go nie usprawiedliwia, zwłaszcza, że w razie ataku wróg zawsze paraliżuje:węzły kolejowe, aglomeracje miejskie...Teraz wiem ,JAK BARDZO SIĘ MYLIŁEM!PUŁKOWNIK KUKLINSKI PRZEKAZAL USA MATERIAŁY DOTYCZĄCE TEGO, ŻE POLSKA MA BYĆ POLIGONEM, NA KTÓRYM W RAZIE WOJNY WYBUCHNIE 20 BOMB NUKLERARNYCH - TAKICH , JAKIE SPADŁY NA HIROSHIMĘ I NAGASAKI, POZA TYM, CO GEN. JARUZELSKI WIEDZIAŁ I SZKODA, ZE NIE ODNIESIESZ SIE DO ZESZYTÓW JEDNEGO Z RADZIECKICH GENERAŁÓW, KTÓRY ZAPISAŁ W SWOIM ZESZYCIE, ŻE GEN. JARUZELSKI PROSIŁ O RAZDZIECKĄ INTERWENCJĘ - DOTYCZY STANU WOJENNEGO-ROZUMIĘ, ŻEUWAŻASZ GO ZA BOHATERA?!JEŻELI UWAŻASZ, ŻE PISZE NIEPRAWDĘ - ZNAJDĘ "WPROST" (BYŁO TO TEŻ "WAŁKOWANE" W INNYCH MEDIACH I PODAM DOKŁADNIE, CO I JAK!Rozumię, że synów zabiły Pułkownikowi Kuklinowskiemu KRASNOLUDKI...?A według Twojej teorii-Kuklinski zdrajca-A ZA CO ZGINĄŁ I PRZEZ KOGO ZOSTAŁ ZABITY ROTMISTRZ PILECEKI-PRZYPOMNĘ- PRZEDOSTAŁ SIĘ DO OŚWIĘCIMIA, SKĄD WYWIÓZŁ MAERIAŁY DOTYCZĄCE OBOZU NA ZACHÓD, WALCZYŁ W POWSTANIU I W 1948 R. ZGINĄŁ...WIĘC PROSZĘ MOŻE ZAMIAST UCHYLANIA SIĘ OD ODPOWIEDZI, ŻE POMNIKÓW NIE STAWIA SIĘ ŻYJĄCYM, CO JEST KOLEJNĄ NIEPRAWDĄ, W ODNIESIENIU DO JARUZELSKIEGO, TO ODNIEŚ SIĘ O MOJGO PYTANIA, KTORE MOZE PRZYBLIŻY NAS DO POJMOWANEGO PRZEZ CIEBIE BOHATERSTWA I WZORU ŻOŁNIERZA,W STOSUNKU DO ROTMISTRZA PILECKIEGO... ZAWSZE Z UWAGĄ CZYTAM TWOJE TEKSTY, BO SĄ ONE NASZPIKOWANE KONKRETNYMI INFORMACJAMI TYLKO SZKODA, BO JEDNOSTRONNIE NAKIEROWANYMI...
Pozdrawiam!

0 0
ID:2736

pazdzioch

"wg. fachowców telefon nie do zdarcia" tez to slyszalem, podobno sa jeszcze w cenie ale bez przesady jak na takiego bizneswoman to troche obciach, Jarek tez trzyma kase w skarpecie a nie na koncie bo podobno tak bezpieczniej:)
co do Jaruzela to bez przesady, co to za general co zadnej bitwy nie wygral a umial tylko wysylac wojsko na bezbronnych ludzi w Polsce badz Czechoslowacji ale wam komuchom stawiajacym pomniki Gierkowi tego nie wytlumacze

0 0
ID:2738

Red Guy

Kto powiedział, że jestem komuchem? Naprawdę jestem daleki od stawania po jednej czy drugiej stronie sporu. Twierdzę jedynie, że pewne rzeczy są nam zbyt bliskie by je racjonalnie i obiektywnie ocenić. Pazdzioch czy naprawdę coś się stanie jeśli historycy i fachowcy ocenią postępowanie obu Panów za ileś lat? Gdy nikt nie będzie podatny na emocje związane z gen. Jaruzelskim czy płk. Kuklińskim to chyba łatwiej będzie ocenić uczciwe. Prawda zawsze wyjdzie na jaw, prędzej czy później.
P.S. co do telefonu to może kwestia przyzwyczajenia. Znam trochę ludzi, którzy go mają i stwierdzili, że zmienią kom. dopiero jak się sam rozpadnie.

0 0
ID:2739

kuba

Do Pazdziocha. Pomijając już całkowicie poglądy i powojenną działalność Generała,to wiedz, że jest on bohaterem wojennym. W czasie II wojny światowej służył na pierwszej linii frontu w oddziale rozpoznania i przeprowadził wiele udanych akcji. A przez wybuch granatu przed twarzą choruje na jaskrę. Więc nie mów mi, że żaden z niego żołnierz.

0 0
ID:2740

Monte Christo

Szanowny Paździochu - "oddajmy bogu, co Boskie, a Cesarzowi, co sesarskie" - nie mośna zupelnie zaniżać wartosci człowieka, bo gen Jaruzelski w stopniu porucznika brał udział w II wojnie światowej, był ranny i otrzymał z tego tytułu oznaczenia, a to że później, no cóż...służba jego była inna(zwiazana z kierowniczymi stanowiskami w państwie), to już jego wybór-jednak nie można go oceniać jednostronnie-to zostaw dla Dionizego;-))trzeba dużo odwagi, żeby walczyć z bronią w ręku w obronie własnego kraju i dlatego cenię ludzi odważnych. Chociaż niektóre nase poglądy są zbieżne... ;-))
Pozdrawiam!

0 0
ID:2741

pazdzioch

Ok,szczerze mowiac nie wiedzialem o jego walce w II wojnie swiatowej (dopiero teraz zajrzalem do wiki),moj dziadek tez walczyl na wojnie(stracil oko) i nikt mu pomnika z tego powodu nie postawil, a general za to ze wysylal wojsko na cywili powinien zgnic w wiezieniu jak jego kolezka kisciak.

0 0
ID:2744

pazdzioch

sorki jesli urazilem ale zasugerowalem sie nickiem-red gay

0 0
ID:2747

Monte Christo

Szanowny Paździochu!
Mój dziadek rownież walczył na frontah II wojny światowej i co "gorsza" na tych "z gorszymi dowódcami i zaplutymi karłami reakcji...", później też miał "problemy", ale gen. Jruzelskiemu trzeba oddać, że miał w swoim życiu chwile większej chwały niż wprowadzenie stanu wojennego. Co do Kszczaka, to media pisały, że jeszcze bodajżę w 1988 r. chciał wprowadzić kolejny stan wojenny, a "Wprost" opisało wyczyny jego "fachowców" z rąk których zginął bodajże 74-letni ksiądz i było to chyba w 1989 roku lub jakoś tak, ale nie będę obstawł przy dacie, ale mogę sprawdzić więc już pisałem, że wiele pooglądów mamy wspólnych...
Pozdrawiam jeszcze serdeczniej!

0 0
ID:2748

Dionizy

Kto spał to spał, ale czytać umie. Moja opinia dotyczyła nie sesji Rady Miasta ale programu TV Kujawy "Radni komentują" wyemitowanego we wtorek (17. lutego) o godz. 17:45. Po raz sto któryś powtarzam, ze każdy ma prawo do własnej opinii, jak w powiedzeniu: jednemu podoba się matka, a drugiemu córka. Nie twierdziłem, że mam zawsze rację, ale czasem mam. Dzisiaj nadszedł taki dzień, który to potwierdza. Ponad rok temu pisałem, że nie będzie basenu dla mieszkańcow Włocławka przy "samochodówce". I nie będzie. Dlaczego? Wiem, ale poczekam co napiszą o tej sprawie profesjonalne media. Moim zdaniem jest tutaj dużo znaków zapytania np. Dlaczego Pan Dębczyński twierdzi, że we Włocławku jest 1 basen a nie 2 baseny?

0 0
ID:2750

pazdzioch

no, jezeli nie chodzilo o sesje rady miasta to przepraszam.

0 0
ID:2751

Monte Christo

Szanowny Dionizy!
Nie wiem czy Twoja odpowiedź jest skierowana do mnie?Jeżeli tak, to mnie nie chodziło o żadną sesję TYLKO O STWIERDZENIE DOTYCZACE PUŁKOWNIKA KUKLIŃSKIEGO ŻE Z OFICERA BYŁ TYLKO MUNDUR ITD...NIE CHODZI MI O PODEJŚCIE RADNYCH ITD. CHODZI MI O UCZCIWĄ OCENĘ POSTAWY I POSTACI PUŁKOWNIKA KUKLIŃSKIEGO,A TWÓJ OPIS POSTACI BYŁ TENDENCYJNY!Każdy może mieć własne zdanie i nawet powinien TYLKO WYSTARCZYŁO NAPISAĆ, ŻE T W O I M ZDANIEM TAKIE POSTĘPOWANIE BYŁO NIE NA MIEJSCU I GODZIŁO W HONOR OFICERA LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO...jednak odczytałem, że to jest twój pogląd i zdanie na postać historyczną, jaką był Pułkownik Kukliński...chyba,że odniosłem złe wrażenie...
Pozdrawiam!

0 0
ID:2752

szuja

Ja też mam taką komórke jak Grządziel.Ale i tak go nie lubię.Paździoch, czy Ty wiesz,że Kukliński to Jaruzelskiemy nogi mył, kilka razy na Wielkanoc. I chwała mu za to. Wino sprzedaja coraz słabsze.Browar tez jakieś siki.Do wiosny daleko. Nawet koty gdzies .........

0 0
ID:2777


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA