I znów największe nie... RP dostaną podwyżki!!!!! i jak...

I znów największe nie... RP dostaną podwyżki!!!!! i jak zwykle tylko oni - uczniów w szkołach coraz mnie, a nauczycieli coraz więcej!!! KPINA Z CAŁEJ RESZTY SPOŁECZEŃSTWA!!!

http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,MEN-place-zasadnicze-nauczycieli-wzrosna-o-83-114-zl,wid,14358996,wiadomosc.html?ticaid=1e25b

15 komentarzy

świnka Peppa

Dziś nie będę się wymądrzać, ani krytykować. Mam tylko jedno pytanie. Drogi pikpoku, czy kiedykolwiek pracowałeś jako nauczyciel? Chociaż rok? Miesiąc? Tydzień? Pytam z czystej ciekawości.

2 2
ID:40376

antydzialkowiec

Przepraszam , ale najwiekszymi nierobami są politykierzy i to im się należą podwyżki ,proszę nie zminiać ustalonych partyjnie preferencji ....

1 4
ID:40378

pogrążony urzędnik

Jestem pracownikiem MOPR już od kilku lat, a właściwie prawie dziesięciu. Moja pensja to 1300 zł. Wstyd prawda ....
Do oczu aż cisną się łzy!

8 0
ID:40384

szuja

@~świnka Peppa:
Ja pracowałem trzy lata.Teraz żałuję ,że odszedłem . Miałbym dobrą emeryturkę i korki dla głąbów z chemii albo biologii.

5 3
ID:40385

świnka Peppa

Szujo Drogi, biorąc pod uwagę ilość zwolnień w tym zawodzie, "emeryturki" byś raczej nie wyrobił.
A korki z chemii możesz udzielać nie będąc nauczycielem. Z tego co wiem ładnie się na tym przedmiocie zarabia. W dzisiejszych czasach pobieranie korepetycji jest wręcz trendy.
I jeszcze jedno, może jestem czepliwa, ale określenie "głąb"mógłbyś zachować dla siebie. Pseudonim, pseudonimem, ale odrobina kultury nikomu jeszcze nie zaszkodziła.

3 3
ID:40398

donperchino

No dobra spoko, ale dlaczego zawsze podwyżki są dla nauczycieli ale dla obsługi szkoły, kuchni, sprzątaczek itp to już nie ma pieniędzy i to samo w służbie zdrowia dla lekarzy jest kasa ale dla pielęgniarek braknie zawsze. Bo co, maja niższe kwalifikacje? Ze szkołą dobrą też są ludzie na tych drugich stanowiskach i dużo więcej się natyrają dlatego uważam, że im się na równi należy. A tak na marginesie ile godzin zegarowych nauczyciel przepracuje w tygodniu? No ok 20-25 gdzie normalnie pracuje się 40h.

6 1
ID:40403

wadera

@donperchino:
Również i po równo już było.

3 2
ID:40411

Ania

A dlaczego nauczyciele mają znowu dostać podwyżki? Znam tę pracę doskonale i zapewniam, że są zawody, w których więcej się pracuje, a zarabia mniej, dużo mniej. Pracowałam w szkole 20 lat.Teraz żałuję, że odeszłam z tego zawodu. Takiej laby nie ma chyba nigdzie. Stale wolne dni. Klasy małe.Same przywileje.

7 2
ID:40413

antydziałkowiec

@~Ania: I tu się mylisz -popatrz na politykierów -ci dopiero mają laby i ZERO odpowiedzialności , a odwracają uwagę by im ktoś do portfela nie zaglądał -stary chwyt tuskomatolstwa ...

2 3
ID:40420

pikpok

@~antydziałkowiec: byłeś na wyborach? głosowałeś? ludzie wybrali PO i reszta jakoś musi to przeboleć... jeszcze troche i zmieni sie kapitan okrętu - tylko czy my damy tak dalej radę? tu z toba się zgodzę!!! ale co do nauczycieli to... czuję się gorszy i oszukany! czemu ja i inni nie dostajemy podwyżek? też chcemy takie przywileje jak "oni"! to my - społeczeństwo musi zrobić z tym porządek!!!!!!!!!!!!!!

5 2
ID:40425

aniasz

pikpok został skrzywdzony w dzieciństwie, trafił na kiepskich nauczycieli:(((

1 4
ID:40426

świnka Peppa

Czyli odpowiedzi się nie doczekam :) Ale po wypowiedzi powyżej domyślam się jak ona brzmi.
A pisałeś, drogi pikpoku, gdzieś do władz zażalenia, petycje? Czy tylko na forum się uzewnętrzniasz? Nie podjudzaj, tylko zacznij działać.
I po raz kolejny zwracam uwagę, iż zdania zaczynamy wielką literą. Tego uczą już w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Zatem albo jesteś bardzo rozwiniętym pięciolatkiem, albo... No cóż, albo nie :)

To ja kończę drukowanie testów, które tworzyłam pół niedzieli. Potem spakuję je do torby pełnej, sprawdzanych cały wczorajszy dzień, zeszytów ćwiczeń. I jutro, obładowana jak wielbłąd, pójdę lenić się przez 7 lekcji.

A tobie jak minął weekend, biedny pokrzywdzony przez kanalie mojego pokroju, Pikpoku?

1 1
ID:40427

antydzialkowiec

@~pikpok: I tu jest sedno sprawy -nie popełniać tych samych błędów , nie dać się okłamywać płytkiej politykierskiej propagandzie polegającej na ,,łobiecywaniu'' co tylko ślina na język przyniesie ,bo wyborca naiwniak i tak ,,musi '' zaglosować-czas z tym politycznym oszustwem skończyć .

1 1
ID:40429

pikpok

@~świnka Peppa: byłem nauczycielem - ale musiałem odejść z zawodu. miałem dość tekstów typu: idio... mato... itd. lub kiedy pensja, a tatuś tego to to, a mamusia to to... a najlepsze były imprezy na konie roku lun w dniu EN??? chyba wiesz o czym pisze?

1 3
ID:40457

świnka Peppa

No właśnie czytam Twoje wypowiedzi i myślę sobie, że kompletnie nie mam pojęcia o czym ty piszesz. Twój zabójczy styl pisania i przytoczone w powyższym komentarzu cytaty sprawiają, iż w mojej głowie pojawia się pytanie: CO TO BYŁA ZA SZKOŁA I CO ZA LUDZIE TAM PRACOWALI? Chyba szkoła życia na osiedlu. Rozbawiłeś mnie, człowieku. Kabareciarzu ty, ehh. Nie kompromituj się więcej.

A imprezy, no cóż. Nauczyciel pije jak każdy inny człowiek. Jeśli komuś to przeszkadza, to polecam sprawdzony przeze mnie sposób - niebywanie na imprezach :) Genialny pomysł, prawda?

3 1
ID:40471


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA