cześć! mam 12lat mam mamę która jest bardzo chora.choruje...

cześć! mam 12lat mam mamę która jest bardzo chora.choruje na nowotwór piersi.ma amputowaną lewą pierś i jest podczas chemioterapii.co 3 tygodnie bierze cytostaty.martwię się o nią.nie wiem jak jej pomóc. może wy mi doradzicie do robić? czekam na odpowiedź

12 komentarzy

Taka moja rada

Po prostu bądź, każdy potrzebuje drugiego człowieka. Niestety życie nie zawsze jest jak linia prosta, często, jak w lesie trzeba przejść krętą drogę, aby wyjść na piękną łąkę. Jedynie cierpliwość, optymizm, że warto żyć, bo życie to najcenniejsza rzecz człowieka. Pamiętaj, nie każdy człowiek będzie otwarty na takie opowieści o chorobach, niektórzy też się boją, unikają takich tematów, lub mówią o nich nie wiele. Musisz też sama znaleźć pokrewne dusze, które też będą rozumiały twój ból, cierpienie twojej mamy, bo jest ważne, aby kiedy są problemy tym bardziej otwierać się na ludzi, nie zrażać tym, że ktoś nie potrafi Cię zrozumieć, wielu się po prostu boi. Wszyscy jesteśmy czującymi istotami, boimy się czasem niepotrzebnie.

9 0
ID:41983

kasiakulka4

Dani nie martw sie ,wszystko będzie dobrze skoro ty czuwasz to nie jesteś sama Bóg czuwa z tobą to podwójne szczęście dla twojej mamy,ty tylko bądz przy niej,uśmiechaj się dodawaj jej siły,choc się boisz,ale niech twoja mama nie widzi strachu na twojej twarzyczce bo wtedy ona się martwi że ty cierpisz bo widzi twój strach,więc uśmiechaj się mimo wszystko choć to trudne a twoja mama będzie walczyć i niech walczy ze wszystkich sił bo warto wiem coś o tym pamiętaj nie jesteś sama jestem przy tobie i twojej mamie choć z daleka ale jest ktoś kto zawsze jest przy tobie to Bóg porozmawiaj z nim,zwierz mu się a on ci pomoże w trośce o mame On zawsze pomaga wszystkim i twojej mamie też.Kasia.

6 2
ID:41984

Taka moja rada

I najważniejsze, przestań udawać, sztuczny uśmiech, nikt nie lubi fałszu, twoja mama bardziej doceni łzę niż udawanie, że wszystko jest OK. I tutaj, żaden kościół Ci nie pomoże, będą przytakiwać, będą poklepywać, a potem i tak będą robić swoje. Prawdziwi ludzie, nie są w kościele, są wszędzie, tylko trzeba ich szukać, każdy to Ci każe w coś wierzyć albo zapłacić, to wtedy będzie ok dla takiego kogoś bądź kościoła, unikaj. Bóg nie pomaga, ludziom, którzy sami sobie wzajemnie nie pomogą. Niektórzy tylko składają modły i łożą na kościół, i do dziś są głupi i chorzy. Przede wszystkim medycyna, i najważniejsze bycie z chorym, potrzebującym, nie udawanie, że uśmiech, że nie ma strachu, normalność, wtedy człowiek wie, że jest wśród swoich. Sztuczni jesteśmy dla ludzi, których nie znamy, którzy są nam obcy. W rodzinie jesteśmy autentyczni.

6 1
ID:41988

donperchino

Nie poddawaj się jak ten chłopak. Nie ma rąk ani nóg a daje nadzieje innym.

5 1
ID:41994

Oliwia

Jezeli nie macie bliskiej rodziny to zwroc sie do najblizszego osrodka pomocy spolecznej przy urzedzie gminy, urzedzie miasta.;, zwierz sie rowniez Twojej wychowawczyni w szkole i opowiedz jej o Twoim problemie. Wierze, ze dadza Ci odpowiednie rady. Glowka do gory i podziel sie problemami z otoczeniem. Widze u Ciebie wielka odwage, To dobrze.

4 1
ID:41995

Kamila Pieszkowska

Każdy daję rade,kazdy stara się pomóc,choć słowem dodać otuchy,albo postawic się w tej sytuacji i każdy z danych tu rad jest dobry dla danej osoby,ale czy dobry dla dwunastolatki bądz sobą bo twoja troska jest pełna mego uznania,pokazuję że mimo młodego wieku jesteś dorosła pełna uczuć,miłości i strachu o ukochaną mamę a wież mi że i dorosły nie umiałby sobie też z tym poradzić,tu nie chodzi oto byś poszła za każdą daną ci radą ale byś zrozumiała że bezwzględu na to co kto ci napisze,to TY jesteś ze swoimi obawami z uśmiechem czy bez uśmiechu z bogiem czy bez boga,ale to Ty jesteś przy Mamie i bądz sobą nie zmieniaj się twoja troska czy uśmiech czy płacz czy złorzeczenie przeciw chorobie i całemu światu że nie możesz pomóc że dlaczego to spotkało moją Mamę da ci słę by nie być sama by szukać odpowiedzi,by zadawać pytania bo życie jest naprawde trudne ale i czsami piękne moja mama gdy chorowała na raka i kiedy naprawde było jej zle to często mówiła [jutro też dla mnie wstanie słońce] kiedyś tego nie rozumiałam ale gdy wyzdrowiała to naprawde każdego dnia było dla niej inne słońce choć tak samo świeciło.

6 0
ID:41997

dani221

dziękuję za wsparcie.miło mi czytać takie komentarze które dodają otuchy.moja mama też je przeczytała,jest bardzo szczęśliwa.naprawdę dziękuję

7 1
ID:42003

szuja

@~dani221:
Powtarzasz się. Pewnie zapomniałeś co już tu pisałeś! Jestem od początku tego portalu i doskonale pamiętam co pisałeś pod innym nickiem.Nie igraj z losem.

4 8
ID:42009

melancholik

@szuja: Co ty chcesz od dzieciaka, nawet jeśliby ściemniał to nikomu nic złego przecież nie robi, hamuj ryjek szujo.

4 2
ID:42029

szuja

@~melancholik:
A może to ty tak się zabawiasz . Na dodatek widzę ,że lubisz takie głupie zabawy.Uważaj żeby przypadkiem ciebie coś nie polubiło.

3 4
ID:42038

taktyk232

szuja zostaw tego chłopaka w spokoju.a może zajmij się czymś innym niż komentowaniem wpisów.jesteś mało wrażliwy dla innych ludzi.jak mówi powiedzenie: nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku. jak jesteś taki kozak to odpisz

1 0
ID:42099

donperchino

wpiszcie nr IP autorki/ autora postu w googlach "95.171.113.xxx" znajdziecie więcej wpisów na tym forum pod nickami: świnka Peppa, Johan, Moher, Koalicja Moherowa. Nie wiem o czym to świadczy, bo do informatyków nie należę, być może koniec IP "zaiksowany" jest inny? Mógłby się wypowiedzieć ktoś bardziej kumaty w tych sprawach

1 0
ID:42123


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA