UWAGA -CUDOTWÓRCY w ramach walki z kryzysem pracują nad...

UWAGA -CUDOTWÓRCY w ramach walki z kryzysem pracują nad podniesieniem wieku emerytalnego : Panie- 80 lat ,Panowie do grobowej deski .Wyjątek mają stanowić ,,wybrańcy z Wiejskiej " i duchowieństwo -jako grupy największego ryzyka zawodowego...fajnie będzie ....Rozważa się również okres przejściowy -pozbawienie emerytów opieki medycznej-selekcja naturalna...

25 komentarzy

pazdzioch

:)zapomniales dodac ze najmniej produktywni i bezrobotni bez prawa do miski ryzu beda POddawani eutanazji a pryszczaci w ramach POdziekowania i wdziecznosci przywodcy duchowego i guru naczelnego beda wiosna lapac meszki zeby zarobic na splate kredytu

0 0
ID:3009

ktoś

oczywiście najlepiej wszyscy przejdźmy na emeryturę w wieku 25 lat. Zastanów się człowieku o co ci chodzi, a potem pisz ...

0 0
ID:3012

władysław polak

Masz rację - nie doczytałem bo było napisane drobnym drukiem-chyba celowo by zainteresowani(emeryci)nie wiedzieli jakie cuda ich czekają...

0 0
ID:3014

obserwator-prowokator

Normalnie jak czytam takie "fachowe" wypowiedzi, to jakbym z idiotami gadał. Laiku, weź sobie przeczytaj dane demograficzne i z nimi związane niezbyt optymistyczne prognozy dla Polski oraz rudymentarną w tej kwestii literaturę ekonomiczno-prawniczą, a dopiero gdy cokolwiek z tego zrozumiesz, o ile będziesz w stanie (np. ze względu na ograniczoną percepcję), wypowiadaj się publicznie, tylko wtenczas będziesz - w zależności od stopnia zdobytej wiedzy - mniej lub bardziej kompetentną osobą. W zdecydowanej większości współczesnych i nowoczesnych, a przy tym zamożnych, państw wiek emerytalny jest wyższy niż w Polsce (średnia europejska wynosi 67 lat). Inaczej zawsze jest to żenująca argumentacja na poziomie populizmu lumpenproletariatczyków, dla których wyłącznym źródłem wszelkiej wiedzy są - często ordynarne i agresywne - tabloidy i inne tego typu "mass-media".

0 0
ID:3016

pazdzioch

no pewnie, pryszczaci na bezrobociu a dziadki do roboty

0 0
ID:3017

Mareczek2342

Nie porownuj krajow Unii do Polski, tam zyje sie bez stresu, pieniadze wystarczaja aby sie utrzymac spokojnie! Tutaj natomiast trzeba kombinowac, szkoda ze nie zapytam cie jak bedziesz mial 67 lat "jak sie pracuje?" o ile ty i ja bedziemy mogli sie ruszac jeszcze w tym wieku..

0 0
ID:3019

Krystyna

Bledne mniemanie o krajach zachodnich. Sa osoby majace stala prace bezdomni bo nie stac ich na wynajem mieszkania. Na przyklad zarabia na czysto 800 € a musi zaplacic za wynajem mieszkania od 500 do 600 €, do tego woda, swiatlo, gaz, na koniec miesiaca praktycznie nic nie zostaje. Minely czasy kiedy ludzie w krajach zachodnich zyli dostatnio. Sa rencisci, ktorzy masowo przychodza na rynek i zbieraja wyrzucone warzywa, ryby zeby je konsumowac. Sa kolejki w specjalnych sklepach "emaus" gdzie mozna kupowac po cenach symbolicznych ...Co innego wyjechac na kilka miesiecy i przywiezc zarobione pieniadze a co innego tam zyc. Znam temat.

0 0
ID:3024

pazdzioch

Ja bardzo przepraszam ale takze znam temat i wiem ze 800e to moze i zarabia ktos komu sie nie cche pracowac, bo najmniej z byle jaki pracy to mozna przyniesc 300e (pracujac w sobote) tygodniowo wiec miesiecznie 1200, oplata za mieszkanie to jakies 600e, gdy pracuja 2 osoby ma sie do dyspozycji najmniej 2400e (gdy ktos jest fachowcem zarabia tyle samemu),zakladajac ze wydasz te 600e na mieszkanie + 400 na jedzenie w portfelu zostaje 1400e. Wiec bez przesady zwlaszacza ze wiekszosc rzeczy mozna tam kupic taniej niz w Polsce

0 0
ID:3025

obserwator-prowokator

To dlaczego, szanowny Paździochu, tkwisz w Polsce zamiast wyjechać tam, gdzie - Twoim zdaniem - takie "eldorado"? A Ty, Mareczku, nie wiem czy wiesz, ale są takie zawody w naszym kraju, dla których wiek emerytalny jest wyższy niż 65 lat, choć pod pewnymi warunkami (obostrzeniami), np. sędziowie (w tym przypadku można pełnić ten urząd do "70-tki"), tzw. wolne zawody (adwokaci, radcowie prawni, notariusze - praktycznie tak długo jak chcą), lekarze... Czy wszyscy Wy, "znawcy" problematyki ubezpieczeń społecznych macie świadomość tego, iż w tej chwili dwóch aktywnych zawodowo musi pracować, by sfinansować utrzymanie jednego emeryta? A wnet będzie jeszcze, znacznie gorzej, jeśli nie poprawi się, czyli nie wzrośnie przyrost naturalny - dzieci to przyszłość, kapitał, nasze zabezpieczenie na starość!!! System emerytalno-rentowy funkcjonuje bowiem w taki sposób, że "na bieżąco" uiszczane składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe są jedynie ewidencjonowane na odpowiednich kontach w FUS, lecz od razu są z nich wypłacane świadczenia emerytom i rencistom, więc w pewnym momencie może dojść do katastrofy, choć zgodnie z prawem wypłata świadczeń jest gwarantowana przez państwo. Nie można zatem generować rzeszy czterdziesto- i pięćdziesięcioletnich emerytów (np. górnicy), bo w dalszej i szerszej perspektywie makroekonomicznej oznacza rychły i drastyczny krach systemu emerytalno-rentowego. Po prostu, na dłuższy dystans to się nikomu nie opłaca, naprawdę. Oczywiście pomijam tutaj milczeniem tzw. emerytów mundurowych, niejednokrotnie w wieku przed 40-stką, bo to zupełnie inny system - zaopatrzeniowy, czyli finansowany z budżetu państwa.A to, że dwudziesto- trzydziestolatek jest "zawodowym" bezrobotnym - cóż, świadczy to tylko o jego bezradności na rynku pracy, przeważnie wywołanej brakami w odpowiednim wykształceniu, czy - najogólniej rzecz ujmując - żenującą niekompetencją, brakiem pewnych niezbędnych i istotnych umiejętności, acz - bardzo często - dla innych elementarnych. Pracodawca ma zaś "święte" prawo zatrudnić takiego pracownika, którego on sam ocenił jako profesjonalistę w swoim fachu. To, że np. we Włocławku z tym (rzekomo) jest "inaczej", to - niestety bardzo często - wyłącznie skrajnie subiektywny punkt widzenia rozgoryczonego nieudacznika, któremu w żadnej pracy nie wychodzi ta jakże trudna sztuka bycia pracownikiem.

0 0
ID:3027

władysław polak

,,Autorytety" typu,, obserwator -prowokator'' ,zapraszam do zapoznania się i przeanalizowania warunków ubezpieczeń EMERYTALNYCH I ZDROWOTNYCH ,które obowiązują w krajach dawnej Unii ,może wtedy przestaną występować w roli papug ,które bezkrytycznie powtarzają fałszywe teorie wygodne dla polskich politykierów,którzy od lat robią Polakom wodę z mózgów np.pobierając podatek od świadczeń emerytalnych .Z pełną świadomością(czemu niedawno dał wyraz Donald) ,że jest to podwójne opodatkowanie....a takich kwiatków jest więcej...

0 0
ID:3028

szuja

Niech żyje i rozkwita solidarnościowokatolicka Rzeczpospolita.Brawo,brawo,brawo!Było w lewo,teraz w prawo.

0 0
ID:3029

pazdzioch

jak bys zgadl niedlugo wyjezdzam bo w polsce jest tylko praca dla emerytow, niepelnosprawnych i recistow i pracujcie sobie sami na swoje emeryturki do 100 jak dozyjecie:)

0 0
ID:3033

obserwator-prowokator

Widzisz, Władeczku Polaczku, akurat tak się złożyło, że w problematyce prawa zabezpieczenia socjalnego, w tym zwłaszcza ubezpieczeń społecznych, również koordynacji wspólnotowej systemów zabezpieczenia społecznego państw członkowskich UE/EOG, "siedzę dogłębnie" tak od strony gruntownej, rzetelnej i fachowej teorii, jak i (przede wszystkim) wieloletniej już praktyki. Natomiast - choć jest to dal mnie bardzo przykre, acz - niestety - prawdziwe "do bólu", niezmiernie trudno jest mi polemizować z kimś, kto prezentuje ideologię co najmniej zbliżoną do "idei" propagowanych przez mass-media pewnego redemptorysty...

0 0
ID:3034

obserwator-prowokator

Życzę Ci powodzenia, Paździochu!
Po raz kolejny udowodniłeś, że absolutnie nic nie rozumiesz. Ja teraz faktycznie nie pracuję na swoją emeryturę,lecz na to, aby było z czego wypłacić świadczenia tym, którzy teraz są doń uprawnieni, aczkolwiek zgromadzone środki na moim indywidualnym koncie emerytalnym w ZUS formalnie są tam jako zaewidencjonowane (wirtualne).Pozdrawiam!

0 0
ID:3035

Mareczek2342

"tzw. wolne zawody (adwokaci, radcowie prawni, notariusze - praktycznie tak długo jak chcą), lekarze..." tak ale oni maja takie pensje ze oplaca im sie i chca za takie pieniadze pracowac do pozniej starosci. Zapytam jeszcze raz, czy bedzie sie Tobie chcialo i bedziesz w stanie pracowac w wieku 67lat?
Patrzac na ludzi w tym wieku sadze ze nie..

0 0
ID:3037

pazdzioch

oj, szanowny panie chyba to Ty mnie nie zrozumiales ale moze jak juz dozyjesz swojej emeryturki to sie nad tym zastanowisz chyba ze nadal bedziesz wystarczajaco wypoczety by dorabiac na boku odbierajac prace innym :)

0 0
ID:3040

szuja

Zapomniałeś Mareczku ,że nie mają kas fiskalnych.

0 0
ID:3043

obserwator-prowokator

Wielce szanowny Paździochu! W końcu, czy tego chcesz, czy nie, nawet w Polsce mamy coś co mniej lub bardziej - w zależności od branży - przypomina wolnokonkurencyjny rynek pracy i usług. Ja nikomu pracy nie odbieram przez to, że "dorabiam na boku", bo nie dorabiam, lecz godziwie zarabiam za profesjonalnie wykonaną pracę. Jestem bardzo dobry w swoim fachu, więc klientów mi nie brakuje i jeszcze długo nie zabraknie.
Drogi Mareczku, wierz mi, że to co napisałeś o tak zwanych wolnych zawodach w odniesieniu do nieograniczonych zarobków prawników, jest kolejnym tanim i tandetnym populizmem, w większości opartym na fałszywej opinio communis, zniekształconym obrazie rzeczywistości. Zwłaszcza gdy chodzi o sędziów. Są Adwokaci i adwokaci, Radcowie prawni i radcowie prawni... Jedni lepsi, drudzy gorsi, jeszcze inni - żenująco beznadziejni, zwykli partacze, jak wszędzie. Na szczęście jest wolny rynek, których wyeliminuje najgorszych, pozostaną najlepsi i ci, którzy mają szansę by takimi być. Im mniej państwa w gospodarce, tym lepiej dla niej, bo wtenczas działa ona o wiele sprawniej, dynamiczniej a przede wszystkim - normalnie, bo samodzielnie. Bez interwencjonizmu, koncesji, zezwoleń itp. ograniczeń, zarazem będącym źródłem korupcji urzędniczej. Tak, wyobrażam sobie siebie aktywnie pracującego w wieku 67 lat, bo ja nie robię fizycznie. A to, że inni tak, to już jest ich własny problem, skoro tak wybrali. Czas definitywnie skończyć z socjalizmem, bez znaczenia, czy konserwatywno-liberalnym (PO), czy - rzekomo - prawicowym i prospołecznym, socjalnym, opartym na solidaryzmie (PiS), choć wiem, że w tym drugim przypadku nie jest adekwatne i pełne określenie ideologii gospodarczej tej partii.
Pozdrawiam!

0 0
ID:3060

szuja

Prowokator, niech Oni zarabiają ,tylko niech płacą podatki.

0 0
ID:3066

pazdzioch

no to sie wydalo, jestes lekarzyna powiedz tylko ile lapowek wziales w swoim zyciu?

0 0
ID:3069

pazdzioch

obserwator wlasnie stracilem szacunek do ciebie, mam nadzieje ze rynek wyeliminuje takich jak ty:)

0 0
ID:3070

obserwator-prowokator

Żenujące, poszedłeś po najprostszej linii,jak zwykle, gdy w myśleniu populizm dominuje nad realizmem. Pudło! Strzelaj dalej, to może - wreszcie - trafisz...
PS. Zapewne Twój wniosek, że jestem lekarzem, wynika z tego,iż tylko o nich ostatnio nie napisałem. Jeśli tak, to gratuluję - kompromitacji resztek własnej inteligencji. Jak nie każdy każdy pijak to złodziej, a nie każdy złodziej to pijak, tak nie każdy lekarz to łapówkarz, a nie każdy łapówkarz to (koniecznie i zawsze) lekarz.

0 0
ID:3080

obserwator

Paździoszku, skąd u Ciebie ten iście PiS-owski [pomówienia-insynuacje-szczucie] determizm w gorliwym zaangażowaniu się w kreowaniu fałszywej rzeczywistości, wedle której na przykład każdy lekarz od razu musi być skorumpowany i brać łapówki??? A co z tymi, którzy nie pracują "na etacie" w szpitalu lub inszej publicznej placówce ochrony zdrowia? Też biorą, jeśli są na swoim i pracują sami na siebie, od kogo i za co? Żal mi Ciebie, bo nawet nie jesteś tego świadom jak bardzo cierpisz. Nie wątpię, iż z Twojej strony będzie kontra oparta na przysłowiu: "Uderz w stół a nożyce się odezwą", z której wywiedziesz "logiczny" wniosek, że jednak jestem lekarzem, bo zareagowałem na publiczną insynuację, iż jestem łapówkarzem, bo jestem lekarzem...

0 0
ID:3081

pazdzioch

obserwatorze ty jestes jednak bardziej tepy niz polska ustawa przewiduje a twoje horyzonty sa na poziomie przewidywania sytuacji i strategii rudej malpy

0 0
ID:3085

obserwator-prowokator

Paździoszku, wiem, że bardzo zabolało, ale nie musisz mi za to dziękować, bo to drobiazg, a dla mnie - żadna przyjemność.
Twoja "Ruda Małpa".

0 0
ID:3089


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA