Pomóżmy Grecji i Hiszpanii, tak mało zarabiają...

Pomóżmy Grecji i Hiszpanii, tak mało zarabiają porównawszy do nas. http://niewygodne.info.pl/zarobki_polakow.htm

15 komentarzy

Oliwia

To nie Grecji i Hiszpanii pomagamy a szczeglnie Grekom i Hiszpanom. Pomagamy naszym akcjonariuszom, europejskim bankom, ktre maja akcje w tych krajach i nie chca stracic swych milionow. U nas te sa tacy. A wynagrodzenia ? rzdzaca kasta polska juz liczy swoje dochody w milionach no i przecietne wynagrodzenie wzrasta razem z polska nedza.

5 1
ID:43070

?????

Mogę tylko dodać ,że brat ,który niedawno wyjechał do Włoch ,by zarobić na spłacenie mieszkania nie może przekonać pracujacych z nim Włochów ,że w Polsce najniższa pensja to 250Euro i że za tą kwotę można tu żyć normalnie jak chce tego rząd polski. Włosi bratu nie wierzą i myślą , że sobie z nich żaruje-twierdzą ,że jeśli to prawda to Polacy powinni już dawno wyjść na ulice i pognać ten rząd . We Włoszech najniższa ustawowa pensja to 1250 Euro!!!

4 1
ID:43073

LALA20

@ ?????

Powtarzasz się jak................. Antydziałkowiec.
Niech ci włoscy koledzy brata opowiedzą jak żyją ich rodacy na południe od
Neapolu, i dalej, aż po sam " obcas ".

2 6
ID:43075

donperchino

No tak, masz racje z bankami. Jaki ten kraj jest bez sensu, w Grecji zarabiają ponad 2x więcej i strajkują a u nas się cicho siedzi. Teraz jedyne czego żałuje to to, że się nie chciało porządnie języka obcego w szkole uczyć. A teraz już trochę za późno, bo po co jak stąd nie wyjadę, jestem już tu uwiązany z powodów różnych.

3 0
ID:43077

rollnick

@donperchino:
Dzięki za poruszenie tego tematu i namiary na ciekawą stronkę.
Myślę, że u nas się siedzi cicho, bo PRL nauczył nas takiej postawy. Bardzo zręczna propaganda polskojęzycznych mediów też odgrywa tutaj ogromną rolę.
Wyjdziesz manifestować na ulicę, to zaraz nazwą cię skrajnym prawicowcem, kibolem, czy nazistą. Nasza władza wie jak się obronić przed niemiłującymi ją obywatelami.

5 0
ID:43080

donperchino

@rollnick: Nie ma za co;) A co do strony to rzeczywiście ciekawa jest, piszą o rzeczach, o których się głośno nie mówi a są dla przynajmniej niektóre wiadomości dość istotne. Tylko co z tego jak nic z tym nie zrobimy;/

4 0
ID:43083

Oczytany

Uważam , że www.faktyimity.pl jest ciekawszym portalem niż w/w.

2 1
ID:43096

?????

@~LALA20: Brat pracuje w prowincji Kampania ,a więc niedaleko obcasa , jako automatyk dźwigowy bo miejscowi fachowcy mają zaplanowane urlopy i nie ma ich kto zastąpić ,tam wakacje to świetość narodowa . A 14 Euro/na godzinę dla Polaka-żebraka to majatek i na tym polega upodlenie Polaków wyjeżdżajacych za chlebem .

4 0
ID:43099

peso

Dorzucam link do innego ciekawego portalu
http://www.discoveryuk.com/web/mythbusters/

0 1
ID:43101

peso

@~?????:
Jeśli Twój brat pracuje jak piszesz za 14 Euro na godzinę to przy kursie 4,2 Euro/PLN oraz 20 dniach roboczych i 7 godzinach pracy dziennie mamy:

14 x 4,2 x 20 x 7 = 8.232 PLN pensji miesięcznie.

Taaaak, rzeczywiście Twój brat Polak-żebrak strasznie się tam upadla.

0 6
ID:43106

?????

@peso: zabolało cię ,że ktoś zmuszony został do wyjazdu i pracy na obczyźnie za normalną płacę daleko od rodziny bo w kraju uczciwy Polak zarabia jak żebrak ,czy nagle dostrzegłeś skalę na jaką Polacy są we własnym kraju codziennie okradani przez złodziei-polityków?Zazdrość i zawiść ,czy kurza ślepota ? Wiesz co to jest spłata kredytu za własny dach nad głową w tym złodziejskim państwie ?

4 0
ID:43134

peso

@~?????:
Nie, nie zabolało mnie, że ktoś wyjechał i na obczyźnie pracuje za normalną pracę.
Ja mu gratuluję, ze jest operatywny, przedsiębiorczy, mobilny i potrafi sobie radzic w życiu. Nie rozumiem,za to czemu przedstawiasz go jako ofiarę losu którą zdecydowanie nie jest. Mam wrażenie, że ja lepiej postrzegam Twojego brata niż Ty sam.
Emigracja zarobkowa nie jest czymś co wynaleźli Polacy w ostatnich latach.
Za lepszą pracą i zyciem ludzie wędrowali już od wieków. Pod tym względem nie jesteśmy wyjątkowi. Do końca lat 80-tych wyjazd na emigrację zarobkową do USA był marzeniem wielu Polaków i nikt nie postrzegał tego jako dramatu życiowego a raczj jako szansę na lepsze życie. Dziś nie trzeba jeździć do USA-a. Można zarabiać lepiej i bliżej. Mam bardzo wielu znajomych którzy pracują zagranicą i są bardzo zadowoleni.
Ponadto dziś Polska to też kraj do którego przyjeżdzają emigrańci zarobkowi i to nie tylko ze wschodu, z Portugali też.

Dla Twoje informacji wiem co to spłata kredytu za własny dach nad głową

1 1
ID:43145

?????

@peso: To jednak kurza ślepota ,bo zdaniem mojego brata i moim jest rzeczą haniebną by Polak nie mógł godnie i uczciwie zarobić na dach nad głową nie kradnac i nie zapisując się do jakiejs partii .Wyjaz za chlebem daleko od rodziny jest zawsze dramatem ,który często rozgrywa się w psychice takich ludzi i za to powinni przed trybunałem odpowiedzieć rządzący tym krajem .A jeśli wiesz co to haracz dla złodziejskich banków za własny dach nad głową to tym bardziej dziwię się twojej opinii . A nie planujesz wyjazdu za chlebem ? Ba ja poważnie rozważam to wyjście w kontekście rządów tuskomatolskich i podobnych decyzji skubiących haracz z tych 250Euro na miesiąc .

0 1
ID:43175

peso

@~?????:
Nie kradnę i partie polityczne omijam dalekim łukiem ale nie narzekam na swoje zrobki i znam wielu ludzi którzy w Polsce uczciwie dobrze zarabiają.
Za to mój brat szykuje się do wyjazdu za chlebem zagranicę i ja go popieram w tej decyzji a też ma żonę, dzieci.
Pozdrowienia dla Ciebie i Twojego Brata

0 1
ID:43190

?????

@peso: Dziekuję za pozdrowienia mam nadzieję ,że żona i dzieci Twojego brata przeżyją ten jego wyjazd normalnie ,bez pytań typu ,,dlaczego tata się wyprowadził ?'' i innych podobnych .Zgodzisz się jednak ,że taka sytuacja daleka jest od pokazywanej w mediach normalności i rozkwitu zielonej wyspy ,a 250 Euro miesięcznie to hańba dla naszych wybrańców ,ale dla nas rownież dlatego ,że przez tyle lat pozwalamy się okradać.Brat za taka smą pracę jak wykonuje w Polsce (20lat po podobno likwidacji komuny) dostaje we Włoszech wynagrodzenie 4 razy większe !!!!!!! (paliwo we Włoszech jest w podobnej cenie jak w Polsce )I jest w stanie z tego opłacić wyżywienie ( łóżko w hotelu opłaca Włoska firma) ,paliwo ,ubranie i wysłać rodzinie na spłatę złodziejskiego kredytu na własne mieszkanie .A i tak polski rząd wyciaga łapę po podatek od jego zarobków .czy to nie jest skandal ? Polak za zaradzność i przedsiębiorczość jest we własnym kraju KARANY i traktowany jak potencjalny złodziej .I to jest trudne do zrozumienia dla mnie ale i dla Włochów z którymi brat pracuje .

0 1
ID:43212


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA