Trujący środek został dziś kolejny raz dostarczony do...

Trujący środek został dziś kolejny raz dostarczony do włocławskich hurtowni.

Chciałbym ponowić ostrzeżenie.Bardzo niebezpieczny dla ludzi środek Roundup który ze względu na szkodliwość a szczególnie powodowanie bezpłodności został wycofany z wielu europejskich krajów.Niestety nie z Polski.Firma Monsanto straciła swoje wpływy w Niemczech i Francji gdzie ludzie dowiedzieli się czym jest.Niestety dziś rano we Włocławku przyjechała nieoznakowana ciężarówka (TIR) pełna produktu Roundup firmy Monsanto.Ciężarówka zarejestrowana na Gdańsk czyli prawdopodobnie środek przypływa statkami.Przyjechało kilkanaście palet czyli parę dobrych ton środka.Proszę o propagowanie i ostrzeganie ludzi przed tym środkiem.Dla naszego wspólnego dobra.Kilka polskich dużych firm nie chcę informować klientów o wszystkich wadach Roundup'u.Nie można pozwolić by ktoś zarabiał kosztem ludzkiego zdrowia i życia.Jest to naszym wspólnym interesem.Jeśli ktoś ma taką ochotę proszę napisać na
[email protected] a wyślę dodatkowe informacje.

A tu proszę film na ten temat.
http://uwaga.tvn.pl/39357,wideo,212245,chemia_zabija_nie_tylko_chwasty,chemia_za bija_nie_tylko_chwasty,reportaz.html

29 komentarzy

4

a na co jest ten srodek? o co chodzi?

2 4
ID:43707

4

a, juz doczytalem,sory.chwasty.hm-moze by sie przydal,tylko na ktore chwasty

2 1
ID:43708

Raport

Chciałbym dodać że wiele firm na internecie oszukuje ludzi i łamie prawo.Sam dziś zadzwoniłem na próbę do jednej z firm i pytałem o ten środek.Firma miała napisane że jest nieszkodliwy dla ludzi i zwierzą oraz że ulega biodegradacji.Zadzwoniłem i spytałem czy jest w sprzedaży środek Roundup.Pani potwierdziła że jest i że ulega on biodegradacji.Gdy ja przedstawiłem jej fakty,Pani powiedziała że wie o toksyczności środka.Nie odpowiedziała na pytanie czemu go sprzedają.Musimy coś z tym zrobić.Ludzie którzy budowali firmę Monsanto to często byli pracownicy nazistowskiej firmy I.G.Farben.Robili oni eksperymenty na ludziach by znaleźć nowe ciche trucizny.Zajmowali się eugeniką czyli pseudonauką która zajmowała się selekcjonowaniem lepszych rasowo ludzi.Reszta była sterylizowana.Czyli pozbawiana płodności.Produkt Roundup działa na na tej samej zasadzie.Pod przykrywką ochrony roślin.

Przypomnijcie sobie.Obozy koncentracyjne w których mówili więźniom że idą pod prysznic.Jednak już z niego nie wracali.Prysznic był tylko pretekstem.Ci sami ludzie zbudowali firmę Monsanto i BASF.Teraz wykorzystują biednych rolników do produkowania zabójczej żywności.Przykre to ale to nie żart.A my znający historię powinniśmy pokazać że uczymy się na błędach.Powinniśmy się temu postawić.
Każdy kto świadomie wspiera firmę Monsanto jest i będzie współwinnym tragedii która się już dzieje.Ci źli ludzie eksperymentowali w obozach po to by teraz móc tego użyć.Zwracam się do waszych sumień.Pomóżmy sobie.Naszym obowiązkiem jest walczyć o życie i prawdę.

5 2
ID:43709

Cały i zdrowy

Robisz człowieku z igły widły.
Mój dziadek stosował ten środek, mój ojciec, ja stosuję i jakoś wszyscy żyjemy i mamy się dobrze. Wystarczy czytać obszerne ulotki na odwrocie opakowań i stosować się do nich.
A i ciekawe skąd masz takie dokładne informacje na temat transportu i pochodzenia?
Na dobrą sprawę ja też mogę sobie zamówić całego TIRa tego świństwa, ciekawe czy wtedy też będziesz wiedział skąd to kupiłem, kiedy i czym ma przyjechać.
A gdybyś sie dowiedział to zapraszam, wyślij do mnie kontrolę niech sprawdzą czy składuje to w odpowiednich warunkach i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Zapewniam Cię że tak.

4 7
ID:43710

donperchino

Też lata temu często stosowałem ten środek jako pracownik jednej z firm i powiem szczerze, że nie zawsze byłem ostrożny i nieraz oblałem np ręce i jakoś żyję. Wiele dobrego robi ten środek np w leśnictwie. Poza tym co jest zdrowe? Papierosy zabijają, ludzie wiedzą o tym i świadomie się trują.

3 5
ID:43711

piwo$z

może jakieś dokładniejsze info gdzie ta dostawa dotarła, bo chętnie bym kupił ten środek na zapas najlepszy jaki kiedykolwiek miałem w ręku. Tak jak wyżej ktoś napisał- środek stosował ojciec dziadek i ja i nikomu do tej pory nie szkodziło. Ludzie nie rozumiecie nic! To jest wojna o wpływy na rynku i jeden drugiemu świnie podkłada a wy wszystko łykacie jak jakąś papkę.
PRZYKŁAD:
Niektóre środki ochrony roślin stosuje się kilkadziesiąt lat i nagle się okazuje się że nie wiadomo jak ale wyginęło 3/4 populacji pszczół w mniej niż 2 lata. Bezstronne badania wykazują że jeden czy dwa konkretne środki to spowodowały i ludziom taki kit się wciska. A ludzie są głupi i tylko przytakują głową a środek ten jest stosowany od 20-30 lat i badania wykazują że to wszystko miało miejsce tylko przez 2 ostatnie lata. A wcześniejsze lata? Wierzycie w to, że pszczoły giną od oprysków o których mówi się w "wolnych" mediach?

Dokładnie tak samo jest z roundupem. Nie ma czegoś takiego jak szkodliwość tego środka. Jeśli ten środek jest szkodliwy to proszę mi pokazać wyniki badań prowadzonych nad jego szkodliwością.... też nie ma czegoś takiego.

5 4
ID:43712

?????

Raport ma rację ten środek jest zkazany w stosowaniu całkowicie w USA ze względu na szkodliwość dla pszczół .Wywalczyli to tamtejsi pszczelarze ale Stany są takie sprytne ,że podobnie jak z żywnością modyfikowaną u siebie zakazują ale sprzedawać do innych głupich krajów pozwalają . Więc Randap jest dla głupich i nieświadomych Polaków m.in.

6 4
ID:43713

LALA20

@ ?????
Tak, amerykańscy pszczelarze z płd. zach. Stanów" hodujący "krzyżówkę pszczoły afrykańsko-brazylijskiej, są " szczególnie tym zainteresowani ".

3 6
ID:43721

ozon

Myśle że większej "trucizny" niż radiostacja z Torunia i bardziej szkodliwej to już nie ma.

6 9
ID:43724

szuja

@~piwo$z: + LALA
Pszczoły giną bo nie mogą trafić do ula ,to samo z jaskółkami. Zakłócenia pola magnetycznego powodowane stacjami przesyłowymi komórek. Coś za coś.Więc przestańcie pitolić o Raundupie jak nie macie pojęcia. Jest bardzo szkodliwy iak inne chemikalia ale trzeba go stosować tylko w razie konieczności .

2 4
ID:43731

Raport

Poczytajcie o tym że ten środek działa po cichu ale skutecznie.Nikomu nie życzę by sam się przekonał.Myślicie że skąd są te mutacje i choroby noworodków ?Bardzo przykro że niektórzy nieświadomi nie dostrzegają powagi sytuacji.Będą tez tacy którzy w oczy będą kłamać bo mają zyski na handlu tą trucizną.Pamiętajcie kto robi na tym biznes ma krew na rękach.

Tu macie inny środek który produkowała ta sama firma.Wszystko zależy od tego jak dużo tego środka będzie w przyrodzie.Nie popełniajmy błędu którego nie będzie można naprawić.

http://konflikty.wp.pl/kat,1023303,title,Rodza-sie-bez-oczu-i-rak-Koszmarne-skutki-wojny,wid,12699810,wiadomosc.html?ticaid=1ed12

Monsanto to mordercy.Zabijają tym co produkują ale nie tylko.Wpiszcie w gooooogle: "samobójstwa rolników" to dowiecie się czemu rolnicy w Indiach,Brazylii i innych krajach masowo popełniali samobójstwo po tym jak weszli w interesy z Monsanto.


A tu kolejna ciemna strona firmy czyli chęć zmonopolizowania całego rynku żywności na świecie...myślicie że to niemożliwe?Nie obudźcie się z ręką w nocniku.Uprzedzam.

5 1
ID:43732

donperchino

Tak i to pewnie przez Roundup Polska znalazła się na 24. pozycji pośród 105 krajów, które uwzględnia Światowy Indeks Bezpieczeństwa Żywności opracowany przez Economist Intelligence Unit. W kategorii: "jakość i bezpieczeństwo", nasz kraj osiągnął przyzwoity wynik. Otrzymał 100 proc. za normy żywieniowe, krajowe wytyczne dietetyczne, dostępność witaminy A oraz bezpieczeństwo żywności, za które oceniono nas wyżej niż USA, lidera rankingu. (Informuje "Dziennik Polski")

2 5
ID:43733

?????

@~ozon: A my znamy znamy większa truciznę -to ozon z tego forum -jego wpisy można porównać tylko do wypowiedzi Donalda na posiedzeniach rządu -obydwaj mówią nieprawdę koncertowo zwłaszcza przed wyborami .Choć ten drugi po wyborach prześciga samego siebie .

4 5
ID:43734

LALA20

@ szuja
W bardzo poważny sposób jest też brane pod uwagę odchylenie Ziemi od swej osi. Coraz więcej przypadków dezorientacji w świecie ptaków i ssaków morskich. Następują zmiany, co do takich zjawisk, jak przypływy i odpływy, prądy oceaniczne, prądy powietrzne.

0 5
ID:43742

rollnick

@~Raport:

3 0
ID:43745

rollnick

@~Raport:
Ten link do filmiku TVN, który podałeś nie działa, ale odnalazłem go.
Dzięki tym dziennikarzom z TVN usunięto wprowadzający błąd napis na etykiecie Roundupu, że jest to środek biodegradowalny.
Sprawa Roundup i Monsanto jest mi dobrze znana. Ta firma zagraża nie tylko ludziom, ale wszelkiemu życiu na całej naszej planecie.
Nie przejmuj się, że ludzie nie traktują poważnie tego tematu. Zwyczajnie nie są w tym temacie obeznani i stąd wynika taka reakcja.
Czasem taka sceptyczna postawa jest u niektórych przejawem swego rodzaju mechanizmu obronnego, który uruchamia się automatycznie w sytuacji kiedy odebrana informacja może stanowić potencjalne zagrożenie dla ich wewnętrznej równowagi. Ludzie lubią mieć spokój i nie chcą być zmuszeni do zmiany ich komfornistycznej postawy. Stając przed trudnymi do przyjęcia faktami, łatwiej jest je odrzucić, zanegować i wyśmiać uzyskując w ten sposób bezpieczny dystans do tego, co mogłoby zburzyć pozytywne wyobrażenie otaczającej nas rzeczywistości.

Tym, którzy jednak mają odrobinę dobrej woli wklejam ten link, który nie zadziałał.
http://uwaga.tvn.pl/39357,wideo,212245,chemia_zabija_nie_tylko_chwasty,chemia_zabija_nie_tylko_chwasty,reportaz.html

4 1
ID:43748

Oczytany

~E- Raport ... Jesteś na liście chwastów, do wyplenienia..uważaj...

2 6
ID:43750

Oczytany

Największą Mendą, i Trucicielem jest po_je_ban_e Ra_dyj_ko R_d__zyka. A_M_E_N.Tego nie trzeba rozlewać. Wystarczy siać, siać, siać, siać, siać...., jego mać.

2 6
ID:43751

Raport

Administrator chyba akurat śpi.@Oczytany czy Pan mi grozi?Czyżby zabolała prawda a może interes nie idzie?Czy tylko Pan nie potrafi zachować powagi wypowiedzi?Przy takim poziomie nie ma co się dziwić że niektórzy są nieświadomi.

6 0
ID:43755

Raport

Są badania udowadniające szkodliwość.

Raport z wyników badań przeprowadzonych przez zespół naukowców pod kierunkiem profesora Seraliniego opublikowany na łamach czasopisma naukowego Environmental Sciences Europe w marcu 2011 roku: http://www.enveurope.com/content/23/1/10

To są fakty i dowody które zostały udowodnione przed francuskim sądem.Firma Monsanto przegrała i została uznana winną oszustwa polegającego na informowaniu o nieszkodliwości i uleganiu biodegradacji środka Roundup. Powinniśmy się wstydzić że nasi politycy nie potrafią lub nie chcą nas chronić.


a tu fragment wypowiedzi profesora prowadzącego badania:
"Mieliśmy do tej pory cztery prace badawcze dotyczące Roundapu. Opublikowaliśmy też nasze wyniki w kilku międzynarodowych czasopismach naukowych. W badaniach okazało się, że Roundaup w bardzo małym stężeniu - takim, w jakim on występuje w GMO, a nawet 800 razy mniejszym, jest w stanie zabijać komórki człowieka w krótkim czasie - 2-3 dni. W jeszcze mniejszym stężeniu Roundup zaburzał system hormonalny - blokując wydzielanie hormonów płciowych w komórkach, jak też samo działanie tych hormonów w komórkach. Co bardzo ważne - hormony te mają kluczowe znaczenie dla płodu ludzkiego - bez nich niemożliwe jest ukształtowanie narządów płciowych noworodka i zdrowych kości. W zeszłym roku zajęliśmy się z kolei rodziną z trójka małych chłopców, z których dwóch urodziło się bez odbytu i bez normalnie rozwiniętych narządów płciowych - bez wyraźnych cech jednej lub drugiej płci. Okazało się, że ich ojciec stosował w gospodarstwie rolnym aż 1,3 tony środków ochrony roślin na rok, z tego 300 kg glifosatu.

Udało nam się udowodnić, że te same środki chemiczne wywołują zmiany chorobowe także u zwierząt laboratoryjnych. Również podczas badań epidemiologicznych w Kanadzie udowodniono, że Roundup zaburza przebieg ciąży i powoduje poronienia. Dlatego też przeprowadziliśmy badanie wpływu Roundupu na ludzkie komórki łożyska i komórki embrionalne człowieka. Okazało się, że nawet bardzo rozcieńczony Roundup zabija te komórki. Zabija je przy tym bardzo szybko. Oznacza to, że Roundup równie skutecznie może zabijać komórki człowieka, jak zabija on chwasty.

- Czy badanie Pana Profesora miały wpływ na to, że Francja zakazała upraw GMO?

Przez dziewięć lat byłem ekspertem rządu francuskiego i mogę powiedzieć, że od początku uprzedzaliśmy nasz rząd, że badania, na podstawie których dopuszczano GMO do uprawy były zupełnie nienaukowe. Tak, jakbyśmy byli w średniowieczu. Nie mam wątpliwości, że za 50 lat nikt nie uwierzy, że w XXI nie potrafiliśmy zrobić testów podając GMO szczurom laboratoryjnym dłużej niż 3 miesiące. I że w tym samym czasie dało się przekonać 450 milionów mieszkańców Europy, że jest to bezpieczne dla niemowląt, dla osób starszych, dla pacjentów szpitali, dla mężczyzn i kobiet. Po prostu, nikt w to nie uwierzy, że byliśmy przekonani o nieszkodliwości czegoś, czego nie przetestowaliśmy. Dlatego nasz instytut przede wszystkim zażądał od Monsanto wyników badania krwi szczurów karmionych GMO. Wtedy okazało się, że przebadano krew 40 szczurów z 400 zwierząt biorących udział w testach dopuszczających kukurydzę GMO o symbolu MON 810. I co ważne - te wyniki badania krwi nie zostały ujawnione, choć prawo wymaga tu transparentności. My, jako obywatele, powinniśmy domagać się ujawniania takich wyników badań dopuszczających produkt do konsumpcji. "

Teraz ja poproszę o dowody na nieszkodliwość roundup'u.Szczególnie od "oczytanych".

4 0
ID:43756

donperchino

Jeżeli coś jest na tyle silne, że wypala chwasty, trawę i całą inną roślinność jaka znajdzie się na drodze to chyba logiczne, że jest szkodliwe i nie trzeba być jakimś uczonym, żeby to stwierdzić. Ameryki nie odkryłeś. Robisz wielkie halo z tego, to jest najsilniejszy środek chwastobójczy na świecie to jaki ma być? zdrowy? Musi być silny, żeby tak działał jak działa. Roundup jest dezaktywowany w glebie i rozkładany przez mikroorganizmy, ziemia może być wykorzystana jak tylko środek wyschnie. Kiedy Roundup zostaje wchłonięty przez liść, jego resztki wyschną. Po ich wyschnięciu dzieci i zwierzęta mogą znowu wrócić na dany obszar.

3 3
ID:43787

rollnick

@donperchino:
Zazwyczaj lubię czytać twoje wpisy, bo są nie głupie i świadczą o tym, że potrafisz samodzielnie myśleć, ale tutaj mnie rozczarowujesz. Czyż byś był aż tak naiwny? Naprawdę wierzysz w to, co tutaj napisałeś?

2 1
ID:43810

Raport

Chciałbym dodać że pojęcie chwast jest względne.Niektóre chwasty są bardzo przydatnymi lekami.A Panie @Rollnick jeśli chce Pan pomóc proszę się skontaktować.Samo pisanie nie wystarczy.Pozdrawiam.

3 0
ID:43818

donperchino

@rollnick: Szczerze w tę drugą część swojego postu to sam nie wierzę, jak Ty mnie już znasz;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Roundup

3 0
ID:43820

rollnick

@~Raport:
Podałeś nieprawidłowy adres email.
Wpisz poprawny.

0 0
ID:43833

Raport

@rollnick: Powinno być tak : [email protected]
Napisz jeśli dalej nie będzie działał.

0 0
ID:43837

rollnick

Teraz chyba jest OK. Wcześniej mimo że wpisałem ten adres małymi literami w książce adresowej, wyskoczyła mi informacja, że adres jest nieprawidłowy. Możliwe, że było to spowodowane jakimś błędem serwera mojej poczty.

0 0
ID:43838

gość-20718

@~Cały i zdrowy: dupisz fleki

0 0
ID:78228


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA