W Bydgoszczy ludzie domagaja sie etatow, i nie umow...

W Bydgoszczy ludzie domagaja sie etatow, i nie umow zlecenia. A emerytura od 67 lat ! 5 mln Polaków, przewaznie młodych, pracuje na „śmieciówkach”. Nie mają prawa do urlopu, chorobowego, emerytura bedzie głodowa. Rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80" ostrzega przed wzrostem samobojstw. Polska Partia Pracy, przylaczyla sie do protestow. A gdzie sa inni ? Komisja Europejska alarmuje. W Polsce 27% pracujących jest zatrudnionych na „śmieciówkach", gdy średnia unijna wynosi 14 %. Aż 65 % Polaków poniżej 30go roku życia nie ma stałej umowy, a 85 %. osób do 24go roku życia podejmujących pierwszą pracę nie dostaje etatu.

3 komentarze

peso

A ja bym chętnie przeszedł na tzw. samozatrudnienie i płacił ZUS-owi tylko minimalna składkę a zaoszczędzoną różnicę zagospodarowywałbym wg własnego uznania. Tym samym ZUS nie marnowałby mojej kasy a to ile miałbym na emerytyrze bardziej by zależało odemnie.

2 4
ID:43835

?????

@peso: Zgłoś się do koalicji Pawlakowo -Tuskomatolskiej oni tam sami się zatrudniają i sami sobie ustalają pensje .Podstawa to krotność najniższej głodowej emerytury z reguły X 200 + darmowe wyjazdy na szkolenia do Meksyku i USA .Szkolenia dla tych rolników odbywają się na plażach i w kasynach przy ruletce . A Pawlaki spiewają ,,nic się nie stało '' ,nam jeszcze jest mało .

3 1
ID:43841

peso

@~?????:
No akurat taka wypowiedź z Twoich ust mnie dziwi, co wątek piszesz:
że Polacy są okradani,że naszych składek emerytalnych opłacaniu są politycy
a jak ja piszę, żeby niechciałbym aby ZUS marnotrawił moje pieniądze, że sam wolę o nich decydować to wyśmiewasz mój post.
Może byś się chłopie zdecydował chcesz mieć ciastko czy chcesz zjeść ciastko?

3 0
ID:43849


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA