Waldek -strażak vel Dunczyk wypłacił swoim kolesiom z...

Waldek -strażak vel Dunczyk wypłacił swoim kolesiom z pieniędzy podatników 7,5 MILIONA zł NAGRÓD BEZ PODSTAWY PRAWNEJ -to werdykt Najwyższe Izby Kontroli - a co na to Tusk vel Kvinto ? Znów bedzie winien PiS i Radio Maryja ,czy inny kozioł ofiarny się znajdzie ? A brat musiał wyjechać za chlebem do Włoch by słacić pożyczkę bankowa na własny dach nad głowa (52 m2 !!!!!!) bo inżynier w tym kraju zarabia 10 razy mniej niż byle jaki polityk np Waldek .kiedy to się skończy ? Ksywy Waldka i Donalda zasłyszane w Warszawie w jednym z centrów handlowych -wiedzą co mówią ?

16 komentarzy

zyga

PSL - to największa wyborcza pomyłka polskiego narodu. Oby nigdy więcej.

4 0
ID:44065

peso

@~?????:
Trochę mnie zaciekawiłeś, z tego co wiem przedstawiciele zawodów politechnicznych są już od jakiegoś czasu dużo bardziej poszukiwani niż z innych kierunków.
Na portalu z ofertami pracy wpisałem "inżynier automatyk" i wyskoczyło całkiem sporo ofert. Myślę, że inżynier automatyk jest w stanie zarobić w Polsce więcej niż 250 EURO, u mnie w fimie automatyk bez tytułu inżyniera zarabia więcej.

1 3
ID:44068

?????

@peso: Inżynier zarabia w Polsce wiecej niż polityk ?To teraz ty mnie zaciekawiłeś . W takim razie gdzie te stanowiska inżynierskie choć porównywalne do pensji i odpowiedzialności ? Chyba tylko z nadania politycznego . ? Brat pracując we Włoszech jako automatyk dźwigowy ma stawkę godzinową (niższą od Włochów ) 14Euro czyli w przyblizeniu ok 55zł na godzinę -miesięcznie to miesięcznie ok 10tyśzł-a to jest najniższa pensja polityka .Brat w Polsce za podobną pracę zarabiał ok 3 tyś zl netto. Jak porównasz odpowiedzialność automatyka dźwigowego i politykiera który za nic w Polsce nie odpowiada a najwyzsza kara to -jak za komuny wylkuczenie z szeregu partyjnych darmozjadów ?

2 2
ID:44076

peso

@~?????:
Napisałem tylko, że inzynier automatyk jest wstanie zarabiać wiecej niż 250 EURO.

Nie przekręcaj prosze moich słów ani nie przypisuj mi tego czego nie napisałem.
Jesli Twój brat zarabiał w Polsce 3 tys. netto to było to około 710 EURO czyli napisałem prawdę, że inzynier automatyk jest w stanie zarobić wiecej niż 250 EURO. TAK czy NIE?

Jaka jest górna granica zarobków inżyniera nie wiem, sa jednak napewno reprezentaci tego zawodu którzy mogą pochwalić się wysokimi zarobkami.
Ta zasada generalnie dotyczy bardzo dużej liczby zawodów, zawsze bedzie najniższa, srednia, mediana, najwyższa etc.
Chciałbym zarabiać najwyższą stawkę w moim zawodzie ale fakt że jestem poniżej tej kwoty nie jest dla powodem do frustracji.

2 2
ID:44080

?????

@peso: Oczywiscie masz racje tylko zwróć uwagę ,że ja akcentuję proporcje w zarobkach do zakresu odpowiedzialności i wysilku włożonego w wykształcenie techniczne i praktykę .W Polsce te proporcje są właśnie przez politykierów zdeformowane . Bo im potrzebne jest koryto bez koniecznej wiedzy fachowej. Inzynier automatyk we Włoszech w specjalności brata pracuje albo na kontrakcie ,albo ma stawkę godzinową między 20 a 30 Euro ,a pensja jest zawsze wyższa od pensji np wójta czy prezydenta takiego miasta ja np Włocławek i nikt go nie pyta czy należy do partii z lewej czy z prawej strony .I nie frustracje tu chodzi tylko o zachowanie zdrowych zasad wynagradzania co zostało w Polsce świadomie wypaczone przez polityków .

2 2
ID:44086

peso

@~?????:
W kwestii zachowania proporcji mogę się z Tobą zgodzić, niestety tak będzię zapewne jeszcze dość długo. Natomiast obserwacje z przeszłości nie pozwalaja mi stwierdzić, że jakakolwiek partia polityczna wykazuje w tej sprawie chęć zachowania postulowanej przez Ciebie proporcji.
Od roku 89' posłowie zwiekszają sobie diety, dodatki niezaleznie od tego kto rządzi.
To samo robią radni w gminach, tu też kolor legitymacji nie odgrywa roli. W tej sprawie wszyscy politycy dogadują się perfekcyjnie.
Stąd je juz dawno doszedłem do wniosku, że o siebie musze zadbac sam.
Mam wrażenie, że Ty liczysz na to, że jak wybierzemy tych "właściwych" to pensja minimalna w Poslce wzrośnie do 1.500 EURO.
Chłopie zapomnij, tak się nie stanie, doznasz tylko kolejnego rozczarowania i będziesz psioczył na kolejnych ".....matołów"
Jak myślisz czemu Ł.Zbonikowski zrezygnował z funkcji radnego we Włocławku a obją posadę posła. Bo tam wiecej zrobi dla miasta (wolne żarty)? Czy dla różnicy pomiedzy dietami ?
Czemu Z.Ziobro jest europosłem a nie posłem, bo tak kocha Unię ?
Takich przykładów z prawa i lewa naszej strony politycznej można mnożyć.

1 1
ID:44090

?????

@peso: Nie jestem naiwny i chćby dla tego niedługo wybieram się do Włoch popracować za normalne pieniądze . A nagłaśniać ten temat trzeba dlatego bo ta zgraja kłamców utwierdza cały czas Polaków ,że ta nienormalność jest normalnością .PRANIE MUZGÓW TRWA . Oni nas okradają bo tak trzeba , bo im przysługuje. Wystarczy poczytać wpisy cichych popleczników partyjnych na forach i już to jest widoczne jak na dłoni . Wystarczy posłuchac wypowiedzi kandydata na min. rolnictwa i już wiadomo że hasło NEPOTYZM jest dla motłochu a nie DLA WYBRANYCH . Oni mają do tego prawo!!!!!!!!!!!!!!! A ty wyborco gęba w kubeł, płać podatki i tyraj do 67lat .

1 2
ID:44092

ozon

Nie zapomnij "pytajniku" zgłosić fakt pracy poza krajem w Urzędzie Skarbowym ZuSie czy innych instytucjach i zachowaj się jak prawy obywatel . No chyba że masz dwie moralności...Praca na tzw "czarno" to oszustwo i to dwóch państw. Ja tylko przypominam o uczciwości .której jesteś gorącym orędownikiem...I tak trzymaj!

1 1
ID:44099

?????

@~ozon: zapytam Śmietanki, podyskutuję z Pawlakiem i Sawickim jak on z tym sobie radzą i wezmę z nich przykład -może być ?

1 2
ID:44100

Szuja

Koszula zawsze była i będzie bliska ciału. Amen

0 0
ID:44113

ozon

to było do przewidzenia przecież- zawsze można powiedzieć " inni gorzej robią". Ot i cały sekret .Mentalności nie da się przeszczepić ale kto wie , kto wie.?

0 0
ID:44116

?????

@~ozon: 7,5 miliona zł na nagrody dla kolesi bez jakiejkolwiek kontroli -potwierdza to NIK ,a co na to Waldek -ano ,,łon bedzie wyjaśniać'' -to jest dopiero mentalność i tupet i udawanie ,napisz co takim oszustom można przeszczepić by im się mentalnośc zmieniła -prędzej ich trzeba zmienić i zmienić też to przez nich uchwalone prawo z nocnej zmiany .

1 2
ID:44121

ozon

Przecież cały czas staram się powiedzieć Tobie że w rządzie w różnych instytucjach ministrom podległych pracują ludzie ze swoimi nawykami ,właśnie z pewną wyrobioną mentalnością z dziada pradziada i dużo wody w Wiśle upłynie jak to się zmieni- i opcja polityczna nie ma z tym nic wspólnego. W każdej partii w każdym środowisku są prawi ,uczciwi jak i cwaniacy czy obiboki. Nie generalizuj i ludzkim przywarom nie nadawaj barw politycznych bo znowu się rozczarujesz.Każda partia używa populizmu , robi wodę z mózgu bo na tym polega polityka . Każdemu coś innego jest bliższe co nie znaczy że popiera takie czy inne nieprawidłowości czy wręcz przekręty. Troche się zdystansuj i tyle.

1 0
ID:44125

?????

@~ozon: Populizm i złodziejstwo to jest jedno i to samo ? A to ciekawe ,chyba to jakaś nowa ideologia usprawiedliwiająca okradanie Polaków ? Czy ktoś kto ukradnie twoje oszczedności z ZUS czy OFE to populista czy zwykly złodziej ukryty pod ideologią partyjną ,bo garnitur tu niczego nie zmienia ?

0 2
ID:44142

ozon

no właśnie. żeby móc choć w części spełniać wyborcze obietnice a one nie są niczym innym jak populizmem { no dajcie nam władze a zobaczycie rzekę miodem płynącą...} trzeba korzystać z pieniędzy podatnika ,zmieniać prawo aby do kasy się dostać itp i td. Państwo jako takie nie produkuje pieniędzy może je dodrukować i obojętnie KTO będzie w kraju rządził ,będzie musiał MIEĆ te pieniądze, no to powiedz mi skąd???Samo zmniejszenie pensji w spółkach diet senatorów czy posłó nie pokryje potrzeb, więc ponawiam pytanie skąd? Opodatkowanie banków odpada bo i tak klient za to zapłaci lub bank wyniesie się z Polski. To jaki ma program PIS w tej kwestii.?No chyba ,że ma konszachty z diabłem jak imć pan Twardowski...

1 1
ID:44153

?????

@~ozon: ,,obietnice wyborcze są niczym innym niż populizmem'' -bo do tego jesteśmy przez oszustó przyzwycajani .Nienormalność jest przedstawiana njako normalność -to zasady z poprzedniej epoki + socjotechnika wynajetych kłamców .Czy tego nie widzisz ? Jak przyzwyczaisz psa do kaszanki to on będzie ją traktował jak szynkę gdy zaczniesz go karmić odpadkami -prawda ? Tak samo politykierzy traktują nas wyborców .

0 2
ID:44172


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA