Trudności w życiu mogą nas uszlachetniać. Kiedyś...

Trudności w życiu mogą nas uszlachetniać.
Kiedyś miałem okazję poznać pewnego pastora, który obecnie jest posłem Platformy Obywatelskiej. Chodzi o Johna Abrahama Godsona, który w historii Polski zapisał się jako pierwszy czarnoskóry parlamentarzysta. W 2003 roku miałem okazję na żywo słuchać jego kazań, które miały bardzo istotny wpływ na moje późniejsze życie.

14 komentarzy

?????

Czy Pawlak ,Tusk (Duńczyk i Kvinto -w/g opinii warszawiaków) ,Śmietanko ,Sawicki tez słuchaja takich kazań ? Jeśli tak to mają to co w takim razie znaczają te milionowe przekręty ? Bo to chyba nie jest działanie w/g instrukcji pastora ?

6 4
ID:44141

rollnick

Tak, a partia rządząca zabiegając o jak największe uszlachetnienie polskiego społeczeństwa, usilnie stara się nie tylko, aby tych trudności nam nie zabrakło, lecz abyśmy mieli ich w obfitości. Jesteśmy wam bracie Godsonie niezmiernie wdzięczni za tak hojne obdarowywanie nas tak licznymi trudnościami, których bez waszej pomocy nie bylibyśmy w stanie napotkać. A wszystko to, dla naszego dobra, abyśmy byli jeszcze bardziej szlachetni i z wdzięczności darzyli was jeszcze większym poparciem.

3 0
ID:44177

zbuntowany_kaloryfer

Kiedyś znałem jednego Zielonoświątkowca i muszę przyznać, że był to wręcz "święty" człowiek. Nie pił, nie palił nigdy nawet nie użył słowa "cholera". Był wręcz niewiarygodnie życzliwy - a nawet poczciwie naiwny. Podam przykład: Sąsiad przyszedł do niego pożyczyć na paliwo. Był przed wypłatą i nie bardzo mógł. Więc spuścił benzynę ze swojego auta i dał sąsiadowi. A sam w siarczysty mróz poszedł do pracy piechotą... I co Wy na to?

3 1
ID:44181

?????

@zbuntowany_kaloryfer: To zupełnie tak jak Tusk i jego drużyna -najwpierw życzliwie namawiali Polaków by wpłacali na fundusze emerytalne a potem poobsadzali w nich kolesi a na koniec ukradli Polakom te składki ...i zafumdowali orkę do 67 roku życia -czy to nie życzliwe potraktowanie wyborców ? Ktoś na tych politycznych musi tyrać -z życzliwości ?

3 3
ID:44182

peso

@~?????:
Szkoda, że Towja pamięć polityczna zawęża się tylko do obecnego rządu.
Fundusze emerytalne powstały za czasów Premiera Buzka.

Prawdą jest, że rząd Tuska obniżył składki OFE a różnice przekazał ZUS-owi co mnie osobiście wk..wiło bo to moja kasa a nie wierzę, że ZUS ją efektywnie wykorzysta. Dlatego też na innym wątku pisałem, że samozatrudnienie tak przez wielu krytykowane jest sposobem na zmniejszenie opłat do ZUS-u (jakoś nie podjałeś wtedy rękawicy)

Natomiast z tego co wiem to OFE to biznesy prywatne nie rządowe i nie znam przypadku rzadowego OFE jak znasz to podrzuć takowy.

Co do tego nieszczęsnego 67 roku życia wytłumacz mi z łaski swojej jeden fenomem, w mojej firmie co roku sa ludzie którzy mając już odpowiedni wiek mogą przejść na emeryturę. Jakoś tak się cholera dziwnie składa, że ONI bronią się przed tą emeryturą rękoma i nogami i dalej chcą pracować.
Ty to rozumiesz ONI dalej chcą być w tej Twojej orce. Ty na pewno będzie to umiał w prosty i przekonywujący sposób wytłumaczyć. Tylko proszę nie pisz mi jakiś tekstów typu, że są otumanieni przez rząd.

1 4
ID:44184

?????

@peso: Wiara czyni cuda -a oni pelnymi garściami czerpia z naszych składek dlatego ,że dotychhczas odmawiają właścicielom kontroli nad swoimi pieniędzmi .Czy tego nie dostrzegasz ? Kazdy Niemiec czy Anglik w każdej chwili ma prawo do wglądu do swoich składek ,czy ma nad nimi stała kontrole .A my jaka mamy kontrole -wiara czyni cuda -wierz może ci się uda .

1 1
ID:44186

peso

@~?????:
"prawo do wglądu do swoich składek ,czy ma nad nimi stała kontrole"
Ciekawe stwierdzenie, według mnie tylko wtedy mam nad czymś stałą kontrolę jak to JA na każdym etapie decyduję. Tak by było gdybyśmy nie płacili zadnych składek i każdy z nas sam decydował ile odkłada sobie kasy na emeryturę.
Wspomniany Niemiec i Anglik może jak muwisz w każdej chili sobie poogladac swoje składki ale o nich nie decyduje to jaka to kontrola.
Ja też mogę online ogladac swoje składki w OFE a ZUS raz wroku przysyła mi wyciąg, ale z tego nic nie wynika.
Zapewne każdy europejski system emerytalny jest tak jak nasz obowiązkowy i przeciętny obywatel nie ma nic do gadania.

Dlatego dla mnie w obecnym systemie najlepszym rozwiązaniem jest samozatrudnienie i samodzielnie opałacanie składek. Wtedy mogę zdecydowac płacę minimalna składke do ZUS i OFE aby jak najmnije MOICH pieniędzy było poza moja kontrolą. Wygospodarowana nadwyżka jest do MOJEJ dyspozycji i to JA i TYLKO JA decyduję co z nią zrobić.

Wiara nie ma tu nic do rzeczy, w sprawach wiary to proszę pod inny adres.

Jak widze generalnie unikasz merytorycznej dyskusji na rzecz populistycznych haseł. Szkoda ...

1 2
ID:44189

?????

@peso: nie wypisuj takich rzeczy -każdy Niemiec ,czy Anglik ,czy Włoch ma w każdej chwili dostęp do swojego konta emerytalnego za pomocą karty i wie ile ma na nim pieniędzy. W Polsce wszystkie kolejne rządy robią wszystko by Polak takiej kontroli nie miał bo ...jak by wtedy nas okradali ? I co by powiedział Kowalski jakby stwierdził ze ktos mu dmuchnął z konta 50tys złotych-pozwoliłby na to Proste ?

0 1
ID:44191

peso

@~?????:
Niemiec, Anglik czy Włoch ma wgląd do swojego konta emerytalnego -OK, ja też mam online wgląd do mojego konta w OFE i co i nic.
Tak jak ja nie mogę nic z tymi pieniędzmi zrobić (poza zmianą OFE na inne) tak samo uw Niemiec, Anglik czy Włoch też nie.
Mylisz, podgląd na stan środków z kontrolą nad tymi środkami czyli 100% decyzyjnością nad nimi.
Czy Niemiec, Anglik czy Włoch może powiedzieć, a własciwie w d..pie z tą emeryturą, dziś kupię sobie za tę kasę samochód, albo pojądę na wakację?
Nie, nie mogą tak zrobić.

1 0
ID:44193

?????

@peso: Jaki ty masz wgląd ? Nie żartuj sobie .Piszesz o tych ,,papierowych jednostkach '' które wymyślili politycy by Polakom zamydlić oczy ? Ja mam na myśli osobistą kartę magnetyczna za pomoca której nasi normali sasiedzi są w stanie o każdej porze dnia i nocy kontrolować stan swoich składek emerytalnych i jednocześnie dowiedzieć się o wymiarze emerytury -nie słyszałeś o tym ? I nie powtarzaj propagandowych chwytów ,ze polak za skladki zaraz kupi sobie samochodzik -to chwyt politykierów do straszenia Polaków . Tego właśnie boją się nasi polityczni manipulatorzy ,bo wtedy nie mieliby z czego zawłaszczać środków na ich potrzeby . A wiesz jaki procent z twojej zlotówki idzie na utrzymanie politycznych stanowisk w ZUS ? No własnie -tego nikt w Polsce nie wie .

0 1
ID:44197

peso

@~?????:
Mam wrażenie, że cokolwiek bym nie napisał, nawet to, że się z Toba zgadzam to i tak odpiszesz mi w stylu jak powyżej.
Toć przeca napisałech, żech, że ZUS nie zarządza efektywnie naszymi pieniedzmi i że jestem wku....wiony na rząd, że moja kasę tam skierował.
Rozwiązanie jakie widze to samozatrudnienie, gdzie możesz samodzielnie opłacać składkę i robić to w minimalnym wymiarze aby ZUS jak najmniej przejadał z mojej kasy.
Więc pytam Ciebie, już po raz enty na kolejnym wątku czy takie rozwiązanie jest według Ciebie złe czy dobre?

0 0
ID:44199

?????

Tu nie trzeba prochu wymyślać tylko wprowadzić system który z powodzeniem funkcjonuje OD LAT W STRAEJ UNII . On wlaśnie daje pełna kontrole pracownika-obywatela nad swoimi składkami i odsuwa od nich skutecznie łapy politykierów .

0 1
ID:44204

ozon

Obojętnie jaki temat będzie poruszony zawsze"pytajnik" sprowadzi do politykowania i to w zły stylu. Ja proponuje żebyś zgłosił się do jakieś firmy doradczej bo taki z Ciebie omnibus że aż żal jak się taki "talent" marnuje.Startuj w wyborach do europarlamentu chłopie i zrób wreszcie coś konkretnego bo na razie to "mielesz językiem " nie efektywnie i para idzie w gwizdek niestety.

1 0
ID:44205

?????

@~ozon: Oceniaj siebie zakamuflowany zwolenniku tej ekipy ,oceniaj tych co nagrodzili siebie kwotą 7,5 miliona złotych z kieszeni podatników , a jak już ocenisz to popatrz w lustro . Może nie pęknie ?

0 0
ID:44219


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA