Czytam tu wpisy o bezrobociu w naszym mieście Włocławku....

Czytam tu wpisy o bezrobociu w naszym mieście Włocławku. Popatrzcie sami, jak ludzie się nakręcają: teraz mamy 20% osób pozostających bez pracy(wśród nich także takich, co w ogóle o podjęciu pracy nawet nie myślą, bo wolą chlać i zasiłki pobierać, albo nic nie robić-natychmiast jak skończą 18 lat to do MOPRu po darmową kasę). Takich to trzeba minimum z 5% liczyć. A na forum czytam:"we Włocławku 30% bezrobocia!!!" Ludzie sami się nakręcacie i jeszcze innych dołujecie bzdurnymi liczbami!

41 komentarzy

abcde

A ty kto? Robotnica PUP we Włocławku? To nie są bzdurne liczby tylko STATYSTYKA. Jeżeli nie wiesz co to takiego to polecam cofnąć się do gimnazjum na lekcje matematyki.

8 6
ID:44301

negocjator...

wincenty widać że jesteś za późno wyjęty

10 8
ID:44302

Ada

Uwazam, ze bezrobocia realnego jest wiecej anizeli 30%. Nie bierze sie pod uwage stazystow, ludzi na umowach smieciowych, wykreslonych bo "cos tam", ludzi rezygnujacych z posredniaka "bo to nic nie daje". Zgadzam sie, ze z pomoca kacykow miejscowych pokrapiajacych dozynki i inne imprezy piwem ludzie sa rozpijani, zeby mieli wymyty mozg. Ale powiedziec, ze schorowana osoba po 50 tce nie majaca pracy , nie mogaca leczyc sie, a zgodnie z dobroczynnoscia Komorowskiego i Tuska daleko jej do emerytury, nie powinna miec zasilku, jest skandaliczne. W tej chwili marszalek nie ma na zasilki, sa one wyplacane w niektorych gminach w wysokosci 60 zl.Teraz niech ludzie utrzymuja sie z tego. To jest kryminal.

15 4
ID:44303

george best

Masz rację.Kto chce pracę znajdzie .Nikt nie każe siedzieć przez całe życie w jednym miejscu.Wiekszosć osób które narzekają nic nie robia aby poprawic swój byt.Zwalaja wszystko na polityków itp.

12 14
ID:44304

radio Erewań

Bezrobocie we Włocławku jest większe i to znacznie!!!
Nieliczeni są ludzie, którzy sezonowo lub dorywczo jadą do pracy za granicę i tam przebywają latami. Tych osób w tym biednym mieście jest ogromna ilość. Ile osób tak naprawdę uciekło z Włocławka nie wie nikt. Piszesz o tych, co chlają wiesz jak działa cyrkulacja pieniędzy tych, co chlają? Te pieniążki za wódę wracają do skarbu państwa, które na wódzie papierosach itp. zarabia krocie gdyby nie chlali to państewko Polskie idzie z torbami niestety tak to wygląda popyt wewnętrzny. Zasiłki, które dostają i tak wracają do Państwa, ale uwaga jest jedno, w takich Niemczech np. taki, co żyje z zasiłku to te otrzymane pieniądze wydaje w niemieckich sklepach w niemieckich hipermarketach w niemieckich bankach. W Kraiku nad Wisłą wygląda to tak, że pieniądze zarobione i wyrwane z rąk tym, co je wypracowują w postaci podatków przez rządzących krążą trochę inaczej gdyż ten, co dostanie zasiłek w Polsce te np. 400 zł wyda również w niemieckim lidlu, realu i innych zagranicznych sklepach i bankach! Dlatego taki Niemiec dostaje zasiłku 10 razy tyle, co polaczek gdyż i tak pieniądz wraca do Niemca a nasze pieniądze no cóż dzięki sprzedajnym gnidą zwanym politykami, którzy np. tak chętnie wprowadzali zagraniczne hipermarkety do takiego przykładowego Włocławka to te pieniądze wypływają z kraju a to, co dostaliśmy z UE to się w ogóle nie bilansuje i zaraz się skończy i tyle będzie z tego. Zobacz, co zrobił Prezydent miasta z tych unijnych pieniędzy??? Most 30 mln, który już zardzewiał, Bulwary 12 mln tzn. Betonowe zagrody, które już się sypią!!!, Inkubator 40 mln. W którym straszy jest 6 firm i to jeszcze dotowanych z naszych kieszeni!!! Włocławska strefa za 40 ml. Która też się rozpada i nikt tam fabryki budować nie chce!!! Ty to wszystko spłacisz!!! Ty i Twoje dzieci a co mądrzejsi wyjadą lub już uciekli z miasta!!!. W Polsce nigdy nie będzie lepiej, bo ten system upada i upaść musi!!!

21 9
ID:44305

?????

Wincenty a co czujesz jak czytasz ze we Włocławku zakłady tylko się zamyka a jajcarski ikubator to park dla zajęcy , a co czujesz jak słyszysz ,że tylko konkursy partyjne dają szansę na stanowisko historykom ,fotografom ,katechetkom- byle paryjnym ? Scyzoryk sie nie otwiera ?

15 5
ID:44308

peso

No cóż można jeszcze godzinami dywagować na temat poprawności liczenia wskaźników statystycznych ale niczego to nie zmieni

Ja jestem Ciekaw jakie @Ada, @~abcde, @~negocjator i @~radio Erewań macie pomysły na zmianę sytuacji.

Zamiast się kłócić warto by się było zastanowić co można by zrobić.

8 8
ID:44309

zbuntowany_kaloryfer

Dokładnie @peso! Ci, których wymieniłeś tu tutejsi "etatowi" narzekacze i czarnowidze. Takim zawsze będzie źle. No, chyba że państwo uzna ich wyjątkowość i niezależnie od posiadanych kwalifikacji i umiejętności ZAGWARANTUJE im średnią krajową do samej emerytury oraz pracę - bez przerw i z całym pakietem przywilejów - też do samej emerytury. Wtedy może przestaliby narzekać. Choć i tego nie da się zagwarantować, bo to specyficzny typ ludzi jest. Oni mają mendzenie w naturze;)

8 11
ID:44310

radio Erewań

@zbuntowany_kaloryfer: Ja pracuję we Własnej firmie a ty w UM lub zasysasz pieniądze z tych, co coś produkują sprzedają lub robią usługi i to jest ta różnica!!!
Ja liczę każdy grosz, bo nie stać mnie na nietrafione i bezużyteczne inwestycje, za które płacę ja a nie, kto inny!!!

9 4
ID:44312

peso

@~radio Erewań:
To jako prywatny przedsiębiorca zaproponuj swój pomysł na zmniejszenie bezrobocia we Włocławku.

3 9
ID:44313

adaś

MNIE TAM NOWY USTRÓJ SIĘ PODOBA I SOLIDARYZUJE SIĘ Z NIM.
Babcia mówi ,że kiedyś za czasów prlu to nie było cebulki ani co w kroić do garnka.

2 9
ID:44315

zbuntowany_kaloryfer

@radio Tworki: w jakim ja qfa UM siedzę!? Skąd Wam dziwaki wszelkiej maści różne takie pomysły do głowy przychodzą? Różne zwidy? Potem konfabulujecie jak naćpani. Ja i urząd haha, albo ja i etat... I praca od godziny x do godziny y. Chyba bym torsji dostał;)
Ps. We własnej firmie i liczysz każdy grosz... Hmm: składasz długopisy czy jesteś spamerem?;)))))))

5 6
ID:44316

ozon

Zbuntowany" "peso" - szkoda słów bo od grudnia ub roku te same osoby w ten sam sposób piszą i narzekają bo inaczej nie potrafią. PRLowska Polska już nie wróci a nie wszyscy chcą to przyjąć do wiadomości.W tamtej Polsce zapisany był w Konstytucji obowiązek pracy co równało się z przymusem, brakiem wolności. Teraz jest zapisane ,że każdy ma prawo do pracy a nie wszyscy tę subtelną różnice widzą i dlatego postawa roszczeniowa ma się całkiem nieżle.Dużo wody w Wiśle upłynie nim takie myślenie zmieni się. Ustrój to nie szampon żeby było dwa w jednym- pora to zrozumieć. Na szczęście Włocławek to nie cała Polska i inne miasta rozwijają się. Już kiedyś pisałem tu że w lokalnych wyborach Włocławek ma mikrą statystyke i de facto wybierają Ci ,którzy na wybory nie chodzą więc jaka frekwencja taka władza drodzy krzykacze. Postawa obywatelska niech się w Was obudzi bo to już 22 lata jak jest inna rzeczywistośc.

5 9
ID:44317

Marchewa

@peso: Zapytaj naszego Prezydenta Pałuckiego, dlaczego jest takie wysokie bezrobocie w końcu bieżę za to nie małe pieniądze 12 tysięcy zł zapytaj również, dlaczego do tej pory żadna inwestycja nie przynosi miastu żadnego zysku a inwestycje trzeba spłacić. Zapytaj również Pana Prezydenta Pałuckiego, po co zaciągnął kredyt na 30 lat i jaki wysoki. Za 2 lata będziemy to spłacać!!!
Policz sobie inwestycje, które w ostatnim czasie zrobił Pałucki i które nie przynoszą żadnego zysku ani materialnego ani estetycznego, bo wyglądają jak by były przed remontem a nie po remoncie
Zapytaj Pana prezydenta Pałuckiego, po co mu tyle wiceprezydentów i ile kosztuje nas ich utrzymanie od czasów, kiedy rządzi Pałucki zlikwidowało się 400 drobnych firm nowe powstają na 1-2 góra 3 lata teraz likwidują się ostatnie duże zakłady zostaną tylko same super markety i niech by były gdyby były te super markety polskie. Jestem za inwestycjami, ale uczciwymi i przejrzystym, które naprawdę przyczyniają się do spadku bezrobocia zobacz ile w różnych miejscach we Włocławku za rządów Pałuckiego były marnowane nasze pieniądze na kolejne wymiany lamp jeszcze tamte nie są spłacone a już następne do spłaty Przykładowe Inwestycje, które pochłonęły duże środki a można było zrobić taniej ładnie i trwalej
BETONOWY BULWAR 12 mln zł
Lampki na moście 2 mln zł
INKUBATOR, który powinien zarabiać na swoje i miast utrzymanie a to my go będziemy utrzymywać kosztowała około 20 mln zł
Strefa rozwoju gospodarczego za ponad 44 mln złotych, która się nie rozwija, świeci pustkami i będzie pusta
Żółte barierki na bulwarach pól miliona zł
I to tylko niektóre inwestycje, które można było zrobić dużo taniej gdyby nie układy
Pierwsza decyzja po wygranych wyborach radnych SLD to podniesienie pensji prezydenta do ustawowego maksimum,

@peso:

10 2
ID:44319

radio Erewań

@peso: Gdybym był prezydentem to oczywiście od razu zrobiłbym sobie podwyżkę tak jak to zrobił najwspanialszy pod czerwonym słońcem mój poprzednik. Następnie kazałbym te zremontowane, co dopiero po dwóch latach drogi na starówce jeszcze raz zremontować pod byle pretekstem, że np. podciągamy jeszcze nowocześniejsze rury i to z najnowszymi certyfikatami UE. Zrobiłbym ekskluzywny wywiad w zawsze gotowej do pomocy TV lokalnej. Tam wyłuszczyłbym leszczom z miasta łykającym medialną papkę jak ryba wodę, że to wszystko jest dla ich dobra, iż teraz za jakieś 50 lat na pewno będzie lepiej. Przyjechałbym do domu ponabijał się z kolesiami z niektórych i ustanowił, z kim trzeba, że trzeba podnieść od nowego roku podatki. Wszak za coś trzeba te drogi rozebrać jeszcze ze 4 razy. Przetargi na te drogi oczywiście w trosce o dobro wygrają firmy te, które wygrać mają i to właśnie one będą miały tę dodatkową robotę!!! Sprawa dziecinnie prosta i od czasów panowania słusznej u nas w mieście opcji politycznej stosowana do bólu!!! Kredyty, które zaciągnę to przecież nie na siebie tylko na ludzi z miasta, którzy będą to spłacać i oni i ich dzieci długo i namiętnie i bezrobocia dla swoich ludzi nie będzie a kumpli, którzy będą pisać i bronić mnie na forach będę miał wielu no, bo który chciałby być bezrobotnym w takim mieście jak czerwony Włocławek. Czasami w trosce o miasto pomimo poboru, co miesiąc 12 tyś zł zawsze bym pytał niektórych zbuntowanych ludzi no dajcie mi swoje pomysły, Ale to zrobiłbym ja inni oczywiście tak nie postępują!!! Na koniec zmieniłbym lampki na moście z czerwonych na różowe za 3 mln zł niech i ci od lampek też robotę mają!

6 3
ID:44320

?????

@~radio Erewań: Nalecialeś się tuskomatolstwu wszelkiej maści bioracemu udział w zamydlaniu oczu wyborcom .Zaraz nastapi ich zmasowany atak -bo to jedyna dopuszczana przez ich idola partyjnego odpowiedź .Pod stolem kreca lody z kim sie tylko da .Prawda działa na nich jak szpila wbita w d... mimo potwierdzenia ich machlojek przez NIK -zaraz na ciebie wskoczą .

3 5
ID:44322

cichyobserwator

@~radio Erewań: Jezeli Niemiec wydaje zasiłek w niemieckich sklepach to wytłumacz mi tę sprawę :
,,Rok 2011 był dla ORLEN Deutschland rekordowy pod względem wielkości sprzedaży paliw silnikowych. Wynik przekraczający 2,6 mld litrów przy utrzymującej się na podobnym poziomie konsumpcji na rynku niemieckim oznacza wzrost o 10% w porównaniu z 2010 rokiem. Pozwoliło to uzyskać Spółce ponad 5% udział w niemieckim rynku detalicznym. Równie silny wzrost nastąpił w obszarze sprzedaży pozapaliwowej. Obroty sklepów zlokalizowanych przy stacjach zwiększyły się w porównaniu z rokiem 2010 prawie o 9%.
Pewnie Polacy jeżdzą do Niemiec po paliwo a kto je kupuje w Polsce ?
Normalnie Herlok Holmes z ciebie !

4 4
ID:44326

ozon

"pytajnik" jak zwykle sądzi wszystkich według siebie.Szlag Cię trafia o to ,że to nie Ty kręcisz te lody co? Nie ważne dla Ciebie że są kręcone tylko fakt że nie masz na to szans- oj jak widać z tego co piszesz pokręciłbyś sobie a tu figa!

5 3
ID:44328

zbuntowany_kaloryfer

Dokładnie @ozon! On jest jak "pies ogrodnika";)))

3 2
ID:44335

radio Erewań

@~cichyobserwator: Łoł szacun jeszcze trochę i Niemce będą mówić po polskiemu:) proszę przestań się wygłupiać, co ty porównujesz. Wychodzi na to, że już niedługo Polaczki będą zarabiać więcej od niemiaszków:)

2 7
ID:44337

?????

@~radio Erewań: Oni cytuja to co słyszą na szkoleniach partyjnych wiec spoko , spoko na tych szkoleniach Polak z zarobkami jest już tuż tuż za Niemcem -tylko nie mówią że to chodzi o tych Polaków współpracujacych kolesiowsko i rodzinnie z PO-PSL . Brat we Włoszech pracuje na stawce godzinowej 14Euro -Włoch ma za tą smą pracę 20-30 Euro i żadne ciche zamydlanie partyjną statystyką tu nic nie zmieni .

2 6
ID:44346

peso

W żadnym z postów na tym wątku nie obraziłem tu nikogo,
Nie napisałem też, że ktokolwiek nie ma racji.
Zaproponowałem, aby się nie kłócić a w to miejsce spróbować coś zrobić.
I na koniec jak widzę taka moja postawa nie spotyka się z pozytywnym odbiorem.
Czyli co fajniej by było gdybym poobrażał tu parę osób, to by Wam się podobało?
Wytłumaczcie mi moi drodzy:
@Ada, @~abcde, @~negocjator, @~radio Erewań, @~?????
O co Wam chodzi ? Co jest Waszym celem?
Czy chcecie zmieniać To miasto i ludzi czy jedynie ograniczyć się do forumowych potyczek, które bardziej przypominają pyskówki niż dyskusję?
Czy to wszystko, na co Was stać?
Pytałem o Wasze pomysły i jeden jedyny @~Marchewa spróbował zaproponować coś konstruktywnego:
Jestem za inwestycjami, ale uczciwymi i przejrzystym, które naprawdę przyczyniają się do spadku bezrobocia
Za to odpowiedź @~radia Erewań i jego pomysły to:
- Gdybym był prezydentem to oczywiście od razu zrobiłbym sobie podwyżkę,
- kazałbym te zremontowane, co dopiero po dwóch latach drogi na starówce jeszcze raz zremontować pod byle pretekstem,
- ustanowił, z kim trzeba, że trzeba podnieść od nowego roku podatki.
- Wszak za coś trzeba te drogi rozebrać jeszcze ze 4 razy.
- Przetargi na te drogi oczywiście w trosce o dobro wygrają firmy te, które wygrać mają i to właśnie one będą miały tę dodatkową robotę,
- Na koniec zmieniłbym lampki na moście z czerwonych na różowe za 3 mln zł niech i ci od lampek też robotę mają!
@~radia Erewań jak rozumiem to Twoje konstruktywne pomysły. To, w czym byłbyś lepszy od obecnej ekipy?
Tylko nie pisz mi tu proszę, że to był sarkazm z Twojej strony. Generalnie czy Ty zawsze plujesz na rękę wyciągniętą w Twoją stronę na zgodę?
W dalszym ciągu czekam na konstruktywne propozycje. Ja jestem w stanie zaangażować się w projekt zmiany tego miasta w coś lepszego, ale oczekuję konkretów. A Wy ?

4 0
ID:44348

?????

@peso: Szkoda ze dotychczas nie zaskoczyleś o co tu chodzi .Więc odpowiedz sobie gdzie leży przyczyna tych wszystkich nieprawidlowości od zarobków Polaków począwszy a na marnotrwstwie pieniędzy podatników skończywszy .Nie widzisz kto w tym kraju od 20 lat rozdaje fałszywe karty ? Kto kłamie ? -

--jak sobie odpowiesz to recepta jest jedna -odsuniecie polityków od pieniędzy . A powierzenie decyzji BEZPARTYJNYM FACHOWCOM .Czyli to oczym politycy gadają ,ale czego nie robią bo koryto jest ważniejsze zwlaszcza jeśli się samemu spobie ustala wynagrodzenia z pięniedzy podatników . W Australii w referendum ustalono wynagrodzenia stanowisk politycznych proporcjonalnie od najwyższych do najnizszych i ustalono proporcjonalnie odpowiedzialność karną za decyzje i nagle okazało się że nie ma chętnych do ,,pistowania '' stanowisk politycznych -na polu pozostali tylko fachowcy . Podobnie jest w krajach skandynawskich -polityk który okłamał wyborców nie ma prawa istnieć w tej dziedzinie od samorządu poczynając . I decyduje o tym prawo a nie partyjni kolesie .Czy to nie zdrowszy dla podatników model państwa -bo już sprawdzony ?

1 8
ID:44350

cichyobserwator

@~radio Erewań: Twoje rozumowanie było absurdalne i tylko pokazałem ci na jednym przykładzie , że się mylisz a to co napisałeś w odpowiedzi to już bleblanie zacietrzewionego pseudopatrioty.Na to lekarstwa ani argumentów nie ma - bleblaj dalej.

2 3
ID:44351

peso

@~?????:
Niezależnie od tego czy się z Tobą zgadam czy nie to Ty tylko stawiasz diagnozę a ja zaś stawiam pytanie jakie Waszym zdaniem należy zastosować lekarstwo?
I jako odpowiedź jak zdarta płyta słyszę ciaglę bo winni sa ci i ci ....

To tak jak bys choremu na raka mówił:
- jest Pan chory na raka!
- to co Pan proponuje?
- jest Pan chory na raka!
- tak słyszałem ale co Pan proponuje?
- jest Pan chory na raka!
- ale co mam zrobić?!
- jest Pan chory na raka!

Póki co to przyjąłeś taką formę komunikowania. Wyjdź wieć może krot dalej i zaproponuj wreszcie coś konstruktywnego, no i może na poczatek odgraniczmy się do skali makro czyli do naszego miasta.

4 0
ID:44353

?????

@peso: To jak ci mam kawę na ławę wyłożyć ? ????Jak bedziesz miał w domu złodzieja który przez lata twoje oszczedności bedzie systematycznie z domu wynosił a w oczy ci będzie wmawiał , że to nie on ,to co z nim zrobisz ? Będziesz razem z nim udawał naiwniaka ? Mozna to bardziej realistycznie wyjaśnić ?

2 5
ID:44359

peso

@~?????:
Jak nakrywam złodzieja w domu, to staram się:
- go złapać/zatrzymać (o ile oceniam to na realne),
- wystraszyć aby uciekł jak widzę, że mogę mu nie dac rady,
-wzywam policję
-ustalam co zgineło lub zostało zniszczone,
-próbuję ustalic jak złodziej dostał się do domu,
-staram się zabezpieczyć zniszczone okna lub drzwi,
-oczywiście staram się też nie zatrzeć sladów dla policji
To są konkretne działania
Ty zaś zawiesiłeś się na etapie wołania: "Łapać złodzieja"
Zrób ten krok naprzód.

Co więc TY proponujesz w odniesieniu do KONKRETNEGO TEMATU który jest przedmiotem powyższego wątku: PROBLEMU BEZROBOCIA WE WŁOCŁAWKU
Cierpliwie czekam na propozycje

4 1
ID:44362

?????

@peso: Tylko zastosuj swoje konkretne działania i namów by przy najblizszych wyborach zrobili to inni .

2 6
ID:44376

peso

@~?????:
To co napisałem w powyższym wątku to był TYLKO PRZYKŁAD jak w konkretnej sytuacji MOŻNA działać.
O Ciebie nie dowiedziałem sie praktycznie niczego co proponujesz w kwestii BEZROBOCIA WE WŁOCŁAWKU.
Nie mówiąc już o pozostałych do których apelowałem.
:-(

5 0
ID:44391

?????

@peso: Jak to ? przecież napisałem czego oczekuję i co trzeba zrobić . Wysłuchaj jeszcze raz wystapienia kłamcy i opini na jego temat pana Cejrowskiego -ja się z nim zgadzam .Czy sądzisz ze we Włocławku potrzebne są inne dzialania .Przeciez tu też miejscowi politykierzy rzadzą tak jak Tusk -jedno mówia a co innego robią -nie widzisz tego ?

1 4
ID:44400

peso

@~?????:
No właśnie przeleciałem od góry do dołu wszystkie Twoje posty na tym wątku i nie znalazłem żadnej Twojej propozycji.
W pierwszym poscie piszesz, że: "inkubator to park dla zajęcy",
W drugim o "tuskomatolstwu"
w trzecim o znów o tusku,
W czwartym o złodzieju w domu
W piątym piszesz: "zastosuj konkretne" działania aleznów nie piszesz jakie

Ja cierpliwie pytam gdzie tu KONKRETNE PROPOZYCJE dla PROBLEMU BEZROBOCIA we WŁOCŁAWKU

Nie możesz poprostu napisać
Proponuję:
1. .............
2. ............
3. ............
.
.
.
N. ...........

3 0
ID:44404

zxxc

@peso: się odpowiedzi nie doczekasz bo do tego trzeba by pomyśleć a antydziałkowiec nie potrafi :) albo inaczej - potrafi ale tylko ziać nienawiścią i jadem... Usiłowałem kiedyś konstruktywne rozmowy i wywody prowadzić to ni cholery ani razy nie odpisał na temat ;)

Ja proponuje:
- znieść dochodowy od osób fizycznych
- próg wolny od podatku na 10k euro (minimum)
- zwolnić całkowicie z podatku mikro przedsiębiorstwa do 3-4 zatrudnianych osób
- dać zniżkę 50% na zus za pracowników do 23 roku życia (wyeliminowanie umów śmieciowych, i dzieciaki maja szanse na start zdobyć doświadczenie).
- zus NIEOBOWIĄZKOWY dla jednoosobowych działalności gospodarczych + ucięcie dopłacania zusu pomimo pracowania na etacie przy posiadaniu działalności

to tak na szybko :)

W tym kraju sprawa jest banalnie prosta. Musi się nie opłacać kombinować - i to nie przez drakońskie kary a przez przemyślane rozwiązania.

5 0
ID:44407

?????

@zxxc: Czyli proponujesz prawie to samo co Tusk w partyjnym wystąpieniu sejmowym .....Tylko że on wchodząc na mównicę już wiedział że to tylko kłamstwa dla motłochu , a na kolesi ktoś musi pracować -bo z czego dla nich pensje po 30tyś miesięcznie +drugie tyle nagrody ? Czy nie wystarczy tego ustawowo zmienić by pieniędzy przybyło ? Czy to nie konkrety ?

0 5
ID:44409

peso

@~?????:
Dobra poddaję się,
Ja pytam o Włocławek i skalę mikro,
Ty znowu swoje o Tusku i skali makro
a konkretnych pomysłów dla NASZEGO MIASTA z Twojej strony brak.

@zxxc: generalnie "warto rozmawiać" jak mawiał klasyk :) ,

Twoje pomysły bardzo śmiałe i pewnie pobudziły by zatrudnienie, nie przeczę natomiast to też pomysły skali makro, możliwe do wprowadzenia tylko poprzez ustawy.

Tymczasem, ja miałem nadzieję, że ktoś tu bedzie gotów podrzucić pomysły które można zrealizować lokalnie, na bazie obecnych przepisów, no ale nie doczekałem się.

Szkoda, bo jakiś fajny pomysł być może byłby w stanie połączyć mieszkańców

2 0
ID:44419

?????

@peso: Ale to wlasnie te przepisy trzeba zmienić bo one pozwalają na takie kłamstwa bezkarne ,a skoro kłamie góra to idół ją naśladuje i nic dla wyborców nie robi -otwórz oczy -patrz.

0 2
ID:44426

pietreq

Byłem zobaczyć te bulwary pod koniec czerwca. Wtedy ujrzałem je po raz pierwszy mając jeszcze w pamięci obraz starych bulwarów. Bez porównania lepsze są i nie zauważyłem, aby się gdzieś rozsypywały. Może nie jest to zrobione zgodnie z moim poczuciem estetyki, ale jest dużo lepiej niż było. Denerwują mnie tylko te zielone lampki na moście, bo według mnie są kiczowate.

Popieram @peso i zgadzam się z nim, że biadolenie do niczego nie prowadzi.
Podam pewien przykład:
Kiedyś za komuny dość często na całym osiedlu wieczorami nagle robiło się ciemno, bo wyłączali prąd albo były jakieś awarie.
Wtedy znalazł się ktoś taki, kto powiedział: - Nie ma światła!
Wszyscy dobrze wiedzieli o tym, że nie ma światła i to stwierdzenie nie było nikomu potrzebne. Potrzebny był wtedy ktoś, kto wie gdzie jest świeczka i ją zapali.
@peso, w tym momencie spróbuję wskazać przynajmniej gdzie należałoby szukać tej świeczki.
Problem we Włocławku jest dość złożony. Bo choćby nawet to forum pokazuje, że my Włocławianie jesteśmy bardziej skłonni do kłócenia się, niż rozwiązywania problemów, które nas wszystkich dotyczą. Kłócą się radni ze sobą i z prezydentem.
Na naszych włocławskich forach ostro krytykuje się wszystkich polityków bez względu na przynależność partyjną. Nikogo się nie szanuje. W takiej atmosferze nie da się niczego budować.
Nawet jeśli wybierzemy innego prezydenta, to zawsze z jakichś powodów będzie on dla nas nieodpowiedni. Kimkolwiek by był, z jakiegokolwiek ugrupowania politycznego to zawsze będzie zły.
Mimo wszystko jestem zdania, że powinna nastąpić jak najrychlejsza zmiana prezydenta. Dlaczego?
Podobnie jak w przykładzie, którym dla zobrazowania sytuacji się posłużyłem, kiedy jest ciemno, gdy wszyscy narzekają, że nie ma światła, to zawsze brakuje kogoś takiego kto zapali tę świeczkę.
Kimś takim jest lider. Tylko nieliczne osoby mają tę zdolność bycia przywódcą. Lider, to ktoś, kto ma wizję. Tak jak dawniej na statkach człowiek, który siedział na bocianim gnieździe widział ląd i mógł wskazać pozostałym odpowiedni kierunek kursu, tak lider powinien być tym, który może wyprowadzić miasto z obecnej sytuacji.
Twoje pytanie nie powinno być skierowane do uczestników forum, lecz do prezydenta. To właśnie on powinien znać odpowiedź na Twoje pytanie, bo po to został wybrany. Skoro się nie sprawdził, to powinien odejść.
I to jest moja odpowiedź:
Rozwiązaniem jest wybranie na prezydenta człowieka z charyzmą, takiego lidera, który ma wizję dla Włocławka.
Gdyby jeszcze był bezpartyjny, to już by było idealnie.

2 0
ID:44449

?????

@~pietreq: ,,gdyby był bezpartyny '' - to stanowi za wszystko co tu napisano .Ale w tym chorym kraju to pobozne życzenie .

0 2
ID:44466

peso

@~pietreq:
Bardzo ciekawy i rzeczowy post.
Ja też uważam, że nasze maiasto potrzebuje poprostu dobrego gospodarza.
Pozdrawiam
:-)

2 0
ID:44501

pietreq

Fajnie, że się rozumiemy. Dzięki i też pozdrawiam.

1 0
ID:44520

obserwatorr

Wczoraj przejazdem wjechałem do Włocławka ok. 19ej, bez żadnej wiedzy/nastawienia. Plac Wolności - duży, na środku pomnik "militarny", budynki o architekturze "różnej". Deptak "3 Maja" z "chłopcami" w "obdartych" bramach, pijackie i szydercze rozmowy "kolesi", wulgarne, katujące się dzieciaki. Czasami mijam kilka "normalnych" osób. Dochodzę do Wisły i wreszcie widać namiastkę rewitalizacji, jednak atmosfera z "deptaku" sprawia, że mam "nieodpartą ochotę" bezpiecznie wrócić do auta. Wracam ul. Związków przez Zielony Rynek. Na Rynku Policja, obok "20latek" z watahą przy "bmw" wrzeszczący "so czystą łaciną" przez komórkę...

"Pustynia".

Miasto w ewidentnej stagnacji. Na ulicy atmosfera ludzi walczących o przetrwanie. Odnoszę wrażenie, że ludzie aktywni zapewne wyjechali/"uciekli".

Po zapoznaniu się z bogatą historią miasta, aż trudno uwierzyć, że Włocławek znalazł się w takim punkcie.
Bezrobocie: ponad 20% (na swoim krótkim "spacerze" spotkałem 2 ośrodki pomocy społecznej i wypłaty zasiłków) - ciekawy zbieg okoliczności.
Włocławek wymaga "odrodzenia". Potencjał miasta został uśpiony. Bez zmian władz miasta, a wcześniej "ruchu społecznego", raczej wiele się nie zmieni.

Włocławianie - powodzenia !

1 0
ID:63103

ana

niestety coraz więcej ludzi kozysta pomoc z mopru bo jak zyc jak ? to jest przetrwanie obserwator niestety zgodze się z twoja wypowiedzia takie jest nasze miasto ale czy to nasza wina???

0 0
ID:69165


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA