Na niedzielne msze w ostatnich latach przychodzi coraz mniej...

Na niedzielne msze w ostatnich latach przychodzi coraz mniej wiernych. A rok 2008 był najgorszy w całej, ponad 30-letniej historii badań naszej religijności. Tak wynika ze wstępnych wyników akcji liczenia wiernych.

12 komentarzy

szuja

Tak to jest jak pasterze zamiast zajmować się doglądaniem owieczek tylko je strzygą.

0 0
ID:3193

AntekKowalski

Szujo-sama esencja jest w twoich słowach.

0 0
ID:3196

Magda

Będzie jeszcze gorzej, niech tak rządzą to zostaną tylko fanatycy

0 0
ID:3198

pazdzioch

szujo naprawde niewiem skad u Ciebie tyle jadu?
ja np.za slub dalem co laska na koledzie ksiadz nie chcial pieniazkow, na chrzciny co laska (jesli sie nie ma nie trzeba dawac) a na tace 1 zl. Najgorzej jak ktos rznie biznesmena z lachy da spora sumke zeby sie pokazac a pozniej wymawia. Ja tam nie jestem zadnym nadgorliwym czlowiekiem w czymkolwiek takze w sprawch kosciola ale nie cierpie jak ktos mowi zwykla nieprawde i oczernia innych, jesli masz jakis problem do kosciola to napisz konkretnie o co Ci chodzi i kto Cie obrazil lub zmuszal do placenia czegos.Pozdrawiam:)

1 0
ID:3199

panstwomac

najbardziej okrada nas panstwo i tu nie ma zmiluj, oczywiscie jeszcze bedziemy miec BAZE DANYCH, zeby ludzie CZULI sie bezpieczniej, to WSzySTKO DLA NAS...

0 0
ID:3201

szuja

Pazdzioch ja na prawdę nie mam nic do ludzi chodzących do kościoła ani sqamej wiary. To każdego człowieka indywidualna sprawa. A teraz stosuje się przymus na dzieciach.. Nie mogę tez ścierpieć okradających i nie tylko ich, ale Ciebie i mnie. Przecież te pieniądze ,które wpływaja do Kościoła to sa miliardy a nie jakaś tam złotówka od mocherów.Na co taki majątek kościołowi.nie mówię ,żeby brać przykład z Karmelitów,którzy też już boso nie chodzą ,ale co za dużo to .........Nie mam dzisiaj ani nastroju ani chęci do długiego pisania .Ale kiedyś napiszę więcej.

0 0
ID:3211

Krystyna

Ten konkordat nie powinien byc podpisany. Z jakiej racji z naszych podatkow (bardzo czesto z podatkow ludzi o innej religii lub niewierzacych) panstwo oplaca lekcje religii? Rodzicow zmusza sie do kupywania ksiazek, nie lepiej wydac na profesorow uczacych obcych jezykow, na darmowe przedszkola ? Zrobiono niezmierny balagan w Polsce.

0 0
ID:3213

pazdzioch

ok ale przeciez nie ma obowiazku placenia na kosciol nie chcesz to nie dawaj i nie gadaj:) co innego z podatkami np.podatek belki(to jest jawne zlodziejstwo)nie dosc ze placimy podatki, podatkiem sa obiazone towary i uslugi, akcyza jak cholera na paliwo to jeszcze nasze oszczednosci opodatkowali.

0 0
ID:3214

władysław polak

A czy nie sądzicie Państwo ,że SUMIENIE NARODU powinno być czyste i nie przez samorozgrzeszenie,ale w ocenie tych dzięki którym istnieje ?

0 0
ID:3230

szuja

12.03.
1580 – Opublikowano przetłumaczoną na język staro-cerkiewno-
słowiański Biblię Ostrogską, będącą pierwszą biblią w języku
słowiańskim.

0 0
ID:3249

obserwator-prowokator

Jakby tego było mało, to KEP, czyli Konferencja Episkopatu Polski, na swoim ostatnim posiedzeniu (na tym samym, podczas którego purpuraci dokonali reelekcji swojego szefa - Przewodniczącego) autorytatywnie stwierdziła, że następuje definitywny koniec w kwestii lustracji kleru katolickiego, zamykając ten rozdział raz na zawsze (bo - ponoć - właśnie taka konkluzja wynika z pisma jakiegoś bardzo ważnego kardynała ze Stolicy Apostolskiej - o ile się nie mylę, to sekretarza stanu kard. Tarcisio Bertone, którego całej treści KEP jednak nie opublikowała, lecz jedynie "zreferowała" wiernym w specjalnym oświadczeniu), mimo, iż zgoła odmienne są ustalenia zawarte w skierowanym do papieża raporcie Kościelnej Komisji Historycznej. O ile Komisja ta stwierdziła, że co najmniej kilkunastu hierarchów polskiego episkopatu, głównie biskupów, była zarejestrowanych jako współpracownicy SB, o tyle MSZ Stolicy Apostolskiej stwierdziło, iż "... nie znajduje podstaw do oskarżania członków episkopatu Polski o zawinioną i dobrowolną współpracę ze służbami bezpieczeństwa PRL.", a sami biskupi polscy, choć "... nie byli do tego zobligowani, to zmierzyli się odważnie w przeszłością okresu komunistycznego.". Watykańska wierchuszka wyjaśniła też, iż "...był to okres ograniczania wolności człowieka, walki z religią, Kościołem i jego przedstawicielami, czego wyrazem są także materiały gromadzone przez służby bezpieczeństwa PRL przeciwko duchowieństwu." (!!!) Najbardziej mi żal ks. Krzysztofa Isakowicza-Zaleskiego. Wielka szkoda, że nasi polityce nie wezmą przykładu z polskiego episkopatu i raz na zawsze - na identycznej zasadzie i logice - zamkną temat powszechnej lustracji.
Po czymś takim odpływ wiernych może być, i raczej będzie, jeszcze większy i szybszy... Autorytety moralno-etyczne!

0 0
ID:3261

Q

Od czasu podpisania konkordatu kler przestał mówić ludzkim głosem, nabiera ponownie aktualności utwór(rozprawa) o Panu Wójcie i Plebanie-ale myślę ,że podcinana gałąź kiedyś pęknie...jak ma to miejsce w innych krajach .

0 0
ID:3278


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA