PRAWDZIWY STAN Państwa na rok 2012 - 470 zł realna...

PRAWDZIWY STAN Państwa na rok 2012

- 470 zł realna średnia renta netto.
- 880 zł realna średnia emerytura netto.
- 1.420 – zł – realna średnia płaca netto.
- 1 700 000 – osób – nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
- 5 000 000 – bezrobotnych bez prawa do zasiłku poza rejestrem.
- 1 900 000 – bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
- 320 000 – bezdomnych.
- 2 000 000 – emigrantów wyjazdy w latach 2007 – 2012.
- 370 000 – dzieci niedożywionych.
-13 500 000 – osób żyjących poniżej min. biologicznego przyjęto kryteria
ONZ, dzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
- 93% – przedsiębiorstw państwowych “sprywatyzowanych” zlikwidowanych.
- 98% – sektora bankowego w obcych rekach.
- 4 600 – zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły,przedszkola,żłobki
- 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r
- 56 000 – samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów ,
krawaciarzy itp.
- 4- 5 m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza !!!
- 67 – lat wiek emerytalny.
- 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w
Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie. – -
najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi.
- – najdroższa energia elektryczna w Europie
- – najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej
- – najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki.
- – najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne
- – najdroższe leki w Unii Europejskiej.
- – najdroższe opłaty za naukę i przedszkola

25 komentarzy

Ewa

Mam nadzieję, że w końcu pensje urzędników w całej polce zmniejszą się o 50 %
Zamrożone zostaną wszystkie premie, 13 pensje
Mam nadzieje, że Nasz Prezydent Pałucki zacznie od siebie i z 12 tyś zł pensji, co miesiąc będzie zarabiać 4 tyś zł

8 2
ID:44911

cichyobserwator

Część tych danych to prawda niestety ale kilka pozycji wprawiło mnie w zdumienie.Wkleiłeś te dane z jakiegoś forum z Tarnowskich gór - ok , ale czy zastanowiłeś się choć chwilę skąd ten ktoś wziął np. liczbę 320000 bezdomnych ? Gdzie można znależć takie dane ? Jezdził ktoś po dworcach i liczył ?Szacunkowo jest ich około 100- 120 tys. To przykre ale ale w takich liczbach to wyjdzie ,że pół Polski to bezdomni i bezrobotni.
Drugi przykład :
,,5 000 000 bezrobotnych bez prawa do zasiłku poza rejestrem.
- 1 900 000 bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
daje to razem 6 900 000 a to przy 24 mln w wieku produkcyjnym to prawie 29 % - chyba z takim bezrobociem to i prezes nie poradzi .
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem , żeby coś sprawdzić wystarczy tylko chcieć.
http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1446_PLK_HTML.htm - i dane z lipca 2012 roku to 1953200 zarejestrowanych a to jest 12,4 %.( z tymi bez zasiłku łącznie )
Ktoś rzuca cyframi z kapelusza a wy łykacie wszystko jak leci a wypadałoby czasami jeszcze pomyśleć.Stan państwa to jego obywatele więc czemu mają służyć takie wiadomości ? Rzeczywistość nie jest zbyt różowa to po co jeszcze takie teksty ?

3 3
ID:44916

NEGOCJATOR...

jak to mówią władza zawsze się wyżywi a polak ?! a polak niech zdycha pod płotem ! dalej głosujcie na PO by żyło się lepiej Tuskopacie i jego kolesiom !

7 3
ID:44917

donperchino

Jak się na to patrzy to brak słów, złodziejski rząd, który tylko potrafi do siebie ciągnąć a lud mieć w 4 literach

7 2
ID:44918

?????

Zapomniałes dodać -stan państwa polskiego CZŁONKA UNII EUROPEJSKIEJ .Po wstapieniu do eurokolchozu Millery ,Tuski i Pawlaki obiecyawli Polkaom złote góry .Oni je mają a reszta chołoty potrzebna tylko do wyborów klepie biedę za 250 Euro miesięcznie i płaci 6 złotych za litr benzyny !!!!!!!!!!! To jest unia typu Amber Gold !!!!!! Tylko dla oszustów politycznych.

3 4
ID:44919

zxxc

@~Ewa : Ja mam nadzieję że ilość urzędników zostanie zmniejszona o 50% ;)

@~NEGOCJATOR...: A jak wytłumaczysz to, że PO daje d*** a PIS na tym nic nie zyskał? :) Po prostu nie jest alternatywą i już nigdy nie będzie. W następnych wyborach ogromna ilość polaków stanie przed dylematem na kogo głosować, bo jeśli nie ujawni się żadna nowa nie skażona prl'em i bez powiązań siła to większość z tych obywateli, którzy głosowali nie na PO a przeciw PIS po prostu zostanie w domach, albo zagłosuje na Korwina :) Palikot będzie miał tu też ogromne pole manewru (zakładając, że nie zacznie znów wojny o krzyż..)

@donperchino: ale to nie tylko ten, wszystkie poprzednie brały ile mogły :) teraz czasy się zmieniły i więcej widać więc nawet jestem gotów zaryzykować że mniej biorą :) poza tym co było do rozkradzenia to już w większości rozkradziono..

3 3
ID:44922

Jaś i Małgosia

@~NEGOCJATOR...: Polak , PIStalibie POLAK!

1 1
ID:44923

?????

@~cichyobserwator: Całe szczęscie że jesteś jedyny poprawnie myślacy na tym forum i tylko drobnostka -twoje myślenie jest oczywiscie zupełnie przypadkiem zgodne z wystąpieniami-obiecankami Tuska zwłaszcza jeśli chodzi o haniebną wysokość najniższego wynagrodzenia w Polsce w porównaniu do reszty eurookołchozu .A faktem niezaprzeczalnym jest że najniższy zarobek w tym folwarku Tuska to 250 Euro miesięcznie i 6 złotych za litr paliwa. Ale ty tego nie widzisz-powodzenia w propagowaniu tuskomatolskich bredni -stosujesz propagandę Urbana -on też nie widział nieprawidłowości .

1 4
ID:44926

donperchino

@~cichyobserwator: No w sumie to i racja, gdzieś wystarczy jakieś dane zobaczyć, cyferki to łyka się wszystko

3 1
ID:44927

Zyga

Obawiam się , że będzie jeszcze gorzej. Dosłownie codziennie przybywają
setki bezrobotnych. Uważam , że obecnie mamy najgorszy rząd od czasów
komunizmu. A najgorsze jest to , że w rządzie jest PSL z Pawlakiem na czele.
Odnoszę wrażenie , że ci ludzie wejdą w koalicję nawet z kołem gospodyń
wiejskich aby być przy władzy i nabijać własne kabzy .

3 2
ID:44929

?????

A to dla przemysleń o cenach w Polsce i dochodach Polaków http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onecie/niemiecka-prasa-polska-nie-jest-juz-zaglebiem-nizs,1,5236181,wiadomosc.html - nadal zebraków Europy ale teraz z tablica rejestracyjną na plecach UE która ma tych Polaków-żebraków nobilitować?

2 1
ID:44932

peso

@~?????:
Każdy kto chce niech krytykuje rząd ile chce, To nasze niezbywalne obywatelskie prawo.
Natomiast jak ktoś miesza prawdziwe dane z fikcyjnymi to osłabia swój przekaz bo wiele osób uzna wtedy, że dane które są faktycznie prawdzie to lipa a osboa która je podaje nie jest wiarygodna.
Innymi słowy dobre i skuteczne krytykowanie to też sztuka.

1 1
ID:44939

cichyobserwator

@~?????: Standard jak zawsze. Nigdy nie umiałeś liczyć i widać , że już się nie nauczysz. Ja konkretne cyfry a ty o d.... Maryni . Jeżeli umiesz do 5-u zliczyć to przeczytaj 5 pierwszych wyrazów z mojego wpisu - jeśli problem - poproś synka.

3 5
ID:44940

ozon

Wakacje się skończyły i niestety mój urlop też. Odsapnął człowiek i od pracy i od kompa ale wilka ciągnie do lasu a w lesie...? po staremu.Jak nie jest różowo to jeszcze dochlapać jeden mazgoł w te czy w te nie zaszkodzi. Jakieś masochistyczne zapędy niektórzy mają ! Komu i czemu ma to służyć?No chyba jedynie wątroba takiego malkontenta czuje ulge z upuszczonej żółci..

2 3
ID:44942

solidarny

A mnie tam w Amber Goldzie całkiem dobrze się mieszka.Nygusy zawsze i wszędzie byli są i będą. Chwalcie Pana.

2 1
ID:44945

?????

@~cichyobserwator: on już nie toleruje takich, zwłaszcza jednego który obiecywał komputery i zapomniał ,Jak go widzi na kompieto od razu kasuje do kosza . Zresztą kto może lubić takich ,chyba tylko tacy sami.

0 4
ID:44955

cichyobserwator

@~?????: Zatrudnij tłumacza albo kogoś kto będzie ci przypominał na jaki temat piszesz bo te pozrywane myśli nieuczesane jakoś gubią wątek , wklejasz je w niewłaściwe miejsca od tego natłoku głębokich przemyśleń na wszystkie możliwe tematy. A do synka wracając - puść mu prezesa z przed dwóch dni - pewnie lubi jeszcze bajki - bo to chyba nie były obietnice ?

3 3
ID:44959

?????

@~cichyobserwator: no widzisz jak polityczna ideologia potrafi się w człowieku zagnieździć - tacy jak ty bez partyjnych tłumaczy i gadających głów są bezradni jak wyznawcy Tuska . Ale to nie znaczy że trzeba takich samych rad udzielać innym .Wyobraź sobie że są jeszcze na tym tuskomatolskim padole ludzie niezależnie myślący bez pomocy partyjnych tlumaczy .Wiem, tobie może trudno zrozumieć takie zjawisko , ale postaraj się -zobaczysz opłaci się to , prawda wcale nie zabija ,jak to wmawia ci twój rudy idol .

1 4
ID:44967

cichyobserwator

@~?????: Momentami myślałem , że tak dobrze udajesz ale nabieram pewności że rzeczywiście taki jesteś . Napisałem ,, tłumacza " bo chciałem być delikatny a to po prostu chodzi o psychoanalityka .Moze on potrafi ci uzmysłowić , że ważny jest cały tekst jako myśl piszącego bo ty z każdej wypowiedzi zapamiętujesz tylko jedno słowo i jedziesz sztampowymi zwrotami które akurat w/g ciebie do niego pasują.Po tym jak cię oduczyłem Onetu ( we wcieleniu Antydziałkowca ) miałem nadzieję ,że jesteśmy na dobrej drodze ale po zmianie nicku na znaki zapytania nastąpił regres i to chyba ze trzy wcielenia wstecz. Rzeczywiście jesteś ,, niezależnie myślący " - niestety od wszystkiego .

1 2
ID:44969

?????

@~cichyobserwator: ,,Psychoanalityk'' ? - to tak teraz nazywacie sekretarzy partyjnych w PO ? No ciekawe , ale jeśli sprzedawca(w waszej nomenklaturze) to ,,konsultant klienta'' , oszust budowlany to ,,developer'' to ideolog partyjny może być psychoanalitykiem .A , pozwolisz że zapytam jak teraz nazywacie oficerów politycznych w armii ? Kiedyś to byl politruk po Moskwie bo nie było kapelanów a teraz ? Może psychoanalityk d.s. wojskowych po Brukseli ? Czy może nomenklatura wymyśliła coś bardziej ,,światowego'' ?

0 2
ID:44978

cichyobserwator

@~?????: Zgadzam się , psychoanalityk to jeszcze za delikatne określenie.Jeżeli każdy sprzedawca cię oszukuje , deweloperowi pewnie ty wybudowałeś a nie on tobie , w armii pewnie pisałeś donosy sam do siebie bo nie było kapelanów to moze świat jest normalny a z tobą jest coś nie tak. Napisz trzy razy - 250 Euro - to będę wiedział , że zrozumiałeś.

0 2
ID:44996

?????

@~cichyobserwator: Ale wracajac do,, tłumaczy'' -kiedy ostani raz byłeś na spotkaniu z serketarzem swojej partii no delikatniej z psychoanalitykiem od ideologii ? Bo może jesteś ideologicznie do tyłu a oni już opracowali nowe kłamstwa po ostanim spotkaniu z Angelą? Upewnij się .

1 3
ID:45000

cichyobserwator

@~?????: Tego się obawiałem - t y n i c n i e r o z u m i e s z .

1 2
ID:45029

?????

@~cichyobserwator Tylko że (waszaspostrzegawczość) tych którzy tak ,,nicnierozumieją'' jest coraz więcej i tu ciche kwękanie w obronie popapranej ideologi okłamywania Polaków niczego nie zmieni . A wiesz dlaczego ? Ano dlatego że już ponad 2,5 miliona Polaków powiedziało NIE !!!! ogłupianiu i okłamywaniu , okradaniu i wyzyskiwaniu za 250Euro miesięcznie ,pasozytnictwu politycznemu i nowym towarzyszom partyjnym .Oni wolą tyrać na obcych i godnie zarabiać niż słuchać takich politycznych tuskomatolskich głupot jakie ty bezmyślnie powtarzasz za swoim idolem .

0 1
ID:45045

?????

@~cichyobserwator: i jeszcze jedno w uzupełnieniu -ci też ,, nicnierozumieją '' -http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-polacy-zostaja-brytyjczykami,1,5240689,wiadomosc.html - ich tez zaliczysz do tej ,,nicnierozumiejacej'' części polskiego społeczeństwa ?

0 1
ID:45046


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA