Do Włocławskiego Forum Rozwoju zgłoszono sprawę...

Do Włocławskiego Forum Rozwoju zgłoszono sprawę trudności z wyjazdem z cmentarza z Pinczaty i nie najlepszym oświetleniem w tamtym rejonie miasta. Forum zwróciło się z prośbą do redakcji portalu wloclawek.info.pl o umieszczenie tej informacji i przeprowadzenie sondażu wśród mieszkańców: czy ten problem jest rzeczywiście ważny dla społeczeństwa i czy sygnały w tej sprawie odpowiadają prawdzie?

Gdyby były prawdziwe i znalazły potwierdzenie w sondzie lub wypowiedziach mieszkańców na portalu wloclawek.info.pl – radni Włocławskiego Forum Rozwoju złożą wniosek w radzie miasta o rozwiązanie tego problemu dla dobra mieszkańców miasta.

12 komentarzy

Kazimierz lewandowski

Bardzo dobrze że ktoś się tym zają bo w dni robobocze jest problem z wyjazdem z cmentarza do miasta .Dzięki

0 0
ID:3257

OBSERVER

Miejsce o którym mowa jest szczególnie niebezpieczne.Z jednej strony wyjeżdżające pojazdy z Pińczaty,kawałek dalej wyjazd z terenów przy jeziorze Wikaryjskim.Wprowadzono tam ograniczenie prędkości stopniowo najpierw do 70km/h i 50km/h Często ustawia się tam patrol policji (i bardzo dobrze zresztą). Samochody pędzą niestety z dużo większą prędkością kiedy nie ma tam patrolu drogówki.Jest tam przejście dla pieszych i przejazd drogi dla rowerów.W sezonie letnim przejście na drugą stronę jest sporym wyzwaniem dla przechodzących na drugą stronę.Przydałaby się tam sygnalizacja świetlna,może jakiś radar.Cieszy mnie że ludzie coraz częściej dostrzegają to miejsce jako niebezpieczne i chcą poprawy istniejącego stanu rzeczy.Osoby jadące samochodami osobowymi od strony Włocławka chcące skręcić w lewo z duszą na ramieniu oczekują ominięcia ich przez TIR,y. Często zdarza się że kierowcy tych ostatnich zdenerwowani trąbią na osobówki stresując kierowców.

0 0
ID:3259

pazdzioch

to musi byc zrobione!

0 0
ID:3260

pamar

Dość często zdarza mi się być na cmentarzu w Pinczacie i nigdy nie miałem problemu wyjechania w stronę miasta, ale pomysł usytuowania tam sygnalizacji świetlnej jak najbardziej popieram. I nie przesadzajmy z ograniczaniem prędkości, czy też stawianiem fotoradarów. Postawmy raczej na jakość dróg i świadomość innych uczestników ruchu (rowerzystów, pieszych) bo to oni w dużej mierze (przekonani o swojej "nietykalności") są przyczyną wielu wypadków, a jeśli ktoś mocno stresuje się "za kółkiem" to sam stwarza zagrożenie.

0 0
ID:3264

AntekKowalski

Do pamara;potrzebne sąCi trzy miesiące jeżdżenia w Norwegii,a nauczył byś się szanować innych użytkowników dróg.Jeśli nie to wróciłbyś bez prawka i zrujnowany.Pieszy i rowerzysta ma takie same prawa na drodze jak ty.Tylko oni nie dysponują taką masą i prędkością.Trochę więcej pokory na drodze.

0 0
ID:3265

OBSERVER do Pamar

Spróbuj przejść na piechotę jezdnię w wyznaczonym miejscu na drugą stronę (koło baru Sosenka) w sezonie letnim lub spróbuj dostać się rowerem w podobny sposób.Też jestem kierowcą samochodu i czasem wsiadam na rower.Poznałem problem tego miejsca z perspektywy drugiej strony.Jeżeli chodzi o jakość dróg to masz całkowią rację.Zwóć uwagę na jezdnię w okolicy ul.Witosa/Chopina.Skandal że naprawy powierzane są takim firmom które naprawiają w kółko te same dziury i na nic to się nie zdaje.Według mnie jest to marnotrawienie naszych pieniędzy i ktoś z osób zlecających powinien za to beknąć.Podobnie jest na wiadukcie koło jeziora Czarnego.Może też powinniśmy zwrócić się z tym problemem do Włocławskiego Forum Rozwoju.Może ich radni dowiedzą się coś więcej na temat osób naprawiajacych tamte miejsca.

0 0
ID:3267

pamar

@AntekKowalski
W większości zgadzam się z Twoim punktem widzenia, ale tu zmuszony jestem zaprotestować. Nie muszę jechać do żadnego innego kraju żeby poprawnie jeździć, prawo jazdy mam od ponad 15-tu lat, jedna kolizja nie z mojej winy i jeden mandat za złamanie zakazu zawracania. Co do kultury jazdy to myślę że jest na dość wysokim poziomie. A teraz do rzeczy: nie pisałem że piesi i rowerzyści nie mają praw do poruszania się (przeczytaj jeszcze raz mój post), pisałem o złym przekonaniu że najogólniej mówiąc "zawsze są na prawie". Z tego założenia wychodziłem również ja, kiedy to wszedłem na pasy "bo samochód musi się zatrzymać" i niestety nie zatrzymał się w miejscu w którym myślałem. Konkluzją mojej wypowiedzi jest właśnie Twoje zdanie tu cyt. "Tylko oni nie dysponują taką masą i prędkością". I to właśnie powinno dać do myślenia "onym".
Pozdrawiam

0 0
ID:3283

pamar

@OBSERVER
Podobnie jak Ty lubię czasem z dzieckiem wybrać się na rower, i też zapuszczam się w tamte strony. Dlatego napisałem, że jestem za wybudowaniem w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.
Pozdrawiam i życzę udanych rowerowych wycieczek.

0 0
ID:3284

Buzia

Bardzo dobrze popieram

0 0
ID:3299

rys

a muzę by tak przejście podziemne? ;)

0 0
ID:3319

Buzia

To nie chodzi o przejście tylko o wyjazd samochodem-popieram

0 0
ID:3322

wyborca

Radni pytają się swoich wyborców o ich problemy i chcą je rozwiązać ?-czy ja śnię,czy można poznać nazwiska tych radnych (pytam nieśmiało),żyjemy przecież we Włocławku...

0 0
ID:3345


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA