Na początku myślałem ,że jestem starej daty i coś nie...

Na początku myślałem ,że jestem starej daty i coś nie łapie co się u nas w "Polsce " dzieje. Ale teraz już wiem na 100%,że to nie była żadna rewolucja a złodziejstwo i jeden wielki Amber Gold. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to ,że zaczyna mi zwisać .Ten wpajany szacunek dla kraju( mimo PRL-u ) w którym przyszło mi się urodzić i żyć, to wielkie kłamstwo i fałsz. Mało ,śmiać mi się chce z tych wszystkich patriotów i czerwonych i obecnie nieczerwonych a właściwie zawsze uważanych za frajerów .Na czynach i ich śmierci inni dorobili się fortun,ustawili swoje rodziny i maja wszystko i wszystkich tam gdzie światło nie dochodzi.

10 komentarzy

radio Erewań

Co drugi młody chce z tego grajdoła uciekać!!! Do tego polityczne łby doprowadziły!!! Włocławek miał 120 tyś a dziś ma 90 tyś reszta ucieka do krajów UE "pogrążonych w kryzysie"

12 2
ID:45226

?????

amityr- niestety masz rację -mój brat skonczył w tym kraju studia inżynierskie ale by było go stać na mieszkanie na raty musiał wyjechać do Włoch .I tam już nikt go nie pyta czy należy do PO lub SLD by dostał pracę odpowiadajaca wykszttałceniu .A tak było w tym kolesiowsko-partyjnym Włocławku - dyrektor jednej z miejscowych firm niby ukradkiem napomknał ,,a nie ma pan znajomych we wladzach PO ? ....'' firmy nie wymienię bo i tak cenzura wytnie . Tak samo było za komuny ...

4 4
ID:45228

cichyobserwator

@~radio Erewań: Może jako Włocławianin powinieneś czasem czytać nasze włocławskie dane na : http://www.wloclawek.info.pl/nowosci,wiadomosci_prasowe,3,1,wloclawianie_2010_jest_nas_coraz,14962.html
Oto urywki z danych twojego miasta Włocławiaku ;
,,przyrost naturalny jest ujemny i wynosi minus 112. To oznacza, że zgonów nadal jest więcej niż urodzeń."
,,Na uwagę zasługuje pojawiający sie spadek ilości osób, wyjeżdżających na stałe zagranicę, który we Wlocławku zmniejszył się ze 176 osób w 2006 roku do 72 osób w 2009 roku. Wzrasta liczba osób powracających z zagranicy z 37 w 2006 roku do 140 osób w 2009 roku"
,, Nowy 2012 rok powitało 112 994 włocławian. Rok temu we Włocławku zameldowanych było 113 935 osób." http://wloclawek.gra.fm/informacje/21502/we-wloclawku-z-roku-na-rok-jest-nas-coraz-mniej
Ale to na pewno propaganda - przecież wy wiecie lepiej.

3 7
ID:45238

zbuntowany_kaloryfer

A wiesz @amityr, że od ponad roku rozważam przeprowadzkę gdzieś daleko..? I nie mam na myśli GB ani USiA, lecz jakiś afrykański (nie ogarnięty rewoltą rzecz jasna) bądź azjatycki kraj. Na razie na pierwszym miejscu są Indie. Chcę, żeby nie było niezliczonych podatków, akcyzów, pozwoleń, zezwoleń, nakazów i zakazów. W takich Indiach czy Afryce jeżeli człowiekowi spodoba się okolica i dany kawałek ziemi to idzie do jego właściciela i mówi, że chce ten kawałek ziemi kupić. Zaraz. Tu i teraz. Daje stosowną kwotę plus 3 kozy i 20 kur, pyta się kiedy może rozpocząć budowę domu i otrzymuje odpowiedź:
- "no zaraz"
I to jest właśnie piękne.
Małżonce wybudowałbym tam nieduży pawilonik na przychodnię - i nikt by nie pytał Jej o zezwolenia i różne pierdy. Chcesz przyjść do europejskiej lekarki? Przychodzisz. Nie chcesz? To nie. Twój wybór. A przychodziliby. Poza tym rozmawiałem niezliczoną ilość razy z ludźmi, którzy zdecydowali się na w miarę podobny krok i nie żałują. Nikt tam nikogo do niczego nie zmusza, nie wbija go w jakieś ramy.
Robisz pyszne placki, ciastka albo sok ze świeżych owoców? To rób. Wystawiasz stragan przed domem i zaczynasz sprzedawać. I żadna straż miejska nie potraktuje Cię podle niczym jakiegoś bandytę.
A że rozważamy to od tak długiego czasu..? Cóż, to poważna decyzja i radykalna zmiana w życiu; Trzeba się dobrze zastanowić zanim podejmie się decyzję tego typu. No zobaczymy co będzie dalej.

8 1
ID:45248

zxxc

@~cichyobserwator: owszem oficjalne dane są zawyżone, z czego to wynika? a no z tego że studenci zameldowani są w domu a fizycznie w domu nie ma ich przez cały rok, wraca może 10% po studiach (tych głupszych) reszta wynajmuje tam dalej mieszkania i pracuje w miastach gdzie studiowali. Wiele osób poirytowanych zarobkami w tym mieście przeniosło się do większych miast, tam wynajmują mieszkania i pracują, a zameldowani nadal są we Włocławku i wreszcie wiele ludzi wyjechało za granicę i nadal mają meldunki tu. Myślę że liczba takich osób to spokojnie okolice 10tyś.

5 1
ID:45251

LALA20

@ zxxc

Zgadzam się z Tobą. Ludzie pracujący za granicą, mają meldunki we Włocławku.

3 1
ID:45253

solidarny

@zxxc:
Trafiłeś w sedno. Tak właśnie zrobiły również dzieci niektórych rządzących. Przecież mogły zostać w tym tak gospodarnie rządzonym mieście!!!

4 1
ID:45256

cichyobserwator

@zxxc: Taki mały drobiazg - różnica wychodzi 22 994 tzn że jeszcze brakuje około 11 000 . Musisz cos jeszcze wymyślić . Może ludzie z biedy chowają swoich bliskich po kryjomu i stąd ta różnica.
I jedno pytanie - Jezeli ludzie pracujący za granicą są u nas dalej zameldowani to skąd dane ilu z nich powróciło na stałe do włocławka ?

2 4
ID:45320

?????

@~cichyobserwator: Zastanawiajaca dokładnośc tylko -tylko dlaczego nie stosujesz jej w demaskowaniu kłamstw twojego idola- Tuska ? Przy twijej dociekliwosci Tusk by nie ma szans .

1 3
ID:45331

zxxc

@~cichyobserwator: stąd że jeśli ludzie wynoszą się gdzieś gdzie stopa opodatkowania jest mniejsza lub nie chcą mieć nic wspólnego z Włocławkiem to się wymeldowują, jeśli stopa opodatkowania jest większa, opłaty za auto większe (np. Dania) to się nie wymeldowują ;) Bądź pewien że znakomita większość się jednak nie wymeldowuje.

Podałem prosty przykład skąd się na pewno w ogromnej mierze bierze różnica. Nie będę zgadywał ile dokładnie co do sztuki i nikt tego do końca wiedzieć nie będzie.

1 0
ID:45828


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA