W UM Włocławek w trakcie rozmowy poinformowano mnie ,że...

W UM Włocławek w trakcie rozmowy poinformowano mnie ,że SANIKO już nie jest Spółką z o.o.,lecz prywatną firmą.Nie przypominam sobie ,żeby był jakiś przetarg albo sprzedawano akcje.Przecież to nie prywatny folwark tylko własność gminy. Jak to się stało? Może ja źle zrozumiałem,hehehe ?

30 komentarzy

Prorozwojowy_wlocek

Jeśli myślisz, że Włocławek to "nie prywatny folwark tylko własność gminy" to się mylisz!!! To jest prywatny folwark i widać to już oficjalnie

14 6
ID:46702

?????

A kto sprywatyzował majątek samorządowy ?

5 5
ID:46703

oli

totalna bzdura

6 6
ID:46705

donperchino

Z tego co widzę to jest z o.o. chyba, że nie aktualizuje nikt tego lub po zmianie właściciela olali stronę.
http://www.saniko.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=99&Itemid=27

4 3
ID:46706

szuja

Fakt ,że jak telefonowałem do UM do Komunalki w sprawie sprzątania ,to przy okazji powiedziano mi ,że SANIKO już nie ma nic wspólnego z UM i stanowi indywidualna jednostkę gospodarczą. Wyodrębniono SANIKO z UM ponieważ nie mógł przystąpić do przetargu na wywóz śmieci od nowego roku jako jako spółka UM.

9 2
ID:46708

szuja

@~?????:

2 1
ID:46709

?

No prosze, cos niecos jeszcze daje sie sprzedac. Wladze Wloclawka niezle daja sobie rade a ze mieszkancy beda wiecej placic to nie jest ich sprawa. Jeszcze jedno .......

8 4
ID:46710

?

Cenzura ? Politycznie nie do zaakceptowania ?

4 6
ID:46711

dzonny_killer

@~?: ale to właśnie o to czerwonym chodzi... władza to pieniądze... spółki miejskie to pieniądze... najpierw trzeba obniżyć ich wartość, później pozbyć się za grosze, a następnie za te grosze kupić firmę w dobrym stanie (choć ukrytym przed opinią publiczną) z wartościowym mieniem i trzepać prywatnie już kapustę... :p

9 1
ID:46712

pomidor

tam znajdziecie pomysłodawcę prywatyzacji sanniko kto to?www.bip.um.wlocl.pl/bip_download.php?id=1132.

4 2
ID:46713

szuja

@~pomidor:
To jest protokół z posiedzenia Komisji Kultury . Coś źle wkleiłeś.

1 1
ID:46718

oczytany

~dzony_kiler nie wiem, czy to czasami nie wykupił pan biskup...to mi śmierdzi czymś innym...

1 2
ID:46719

oczytany

~? ..a cenzura tutaj obowiązuje jak najbardziej. Nie od dziś zresztą.

2 3
ID:46720

OLO123

powiem brzydko co wy pierdzielicie ??? totalne bzury

3 1
ID:46729

?????

@~OLO123: Tak już mamy -to co widzimy to nie jest to co widzieć powinniśmy ale to co nam władza poprzez ,,niezależne media'' nakazuje byśmy widzieli no i czasem jest problem . Widzimy szynkę a to zwykła kaszanka ,widzimy demokrację a to zwykłe złodziejstwo . I co z tym zrobić ?

3 2
ID:46738

solidarny

@~OLO123: Zadzwoń i się zapytaj.Nie zapomnij napisać co ci powiedzieli. Masz prawo wiedzieć.

1 0
ID:46745

OLO123

a od kiedy miasto by się pozbyło swoje dziecka - czyli spółki ?

1 1
ID:46746

dzonny_killer

@~?????: wyjątkowo się z Tobą zgodzę... :p

2 0
ID:46748

pomidor

do szuja -prosze przeczytaj całość a poznasz nazwisko gwarantuje.

1 0
ID:46757

?????

@dzonny_killer: ,,wyjątkowo ''? Widocznie oczy jeszcze niezbyt szeroko otwarte ? http://wiadomosci.onet.pl/temat/katastrofa-smolenska/seria-zwolnien-w-rz-hajdarowicz-ten-tekst-w-ogole-,1,5296643,wiadomosc.html - a te gacie co masz na d...e to jeszcze są twoje czy już w Tel -avivu ? Pomyśl....

0 2
ID:46762

cierpliwy

dla ułatwienia strona 12 http://www.bip.um.wlocl.pl/bip_download.php?id=1132

2 0
ID:46776

Samanta

Miasto nie jest właścicielem majątku spółek miejskich, dopóki te spółki działają. Dopiero po zlikwidowaniu spółki, po zaspokojeniu wszystkich wierzytelności wobec kontrahentów, reszta majątku staje się własnością miasta. Miasto, jako spólnik posiada tylko udziały w spółkach (w różnej wysokości) i korzysta tylko z praw korporacyjnych. Większość "dyskutantów" na tym forum wogóle tego nie odróżnia. Dlatego też Radni, którzy także tego nie rozumieją, mieszają sie do różnych spraw spółek,próbują zarzadzać w tych spółkach, nie mając żadnych uprawnień do takich działań. Według mnie, tylko się ośmieszają, bo widać, że nie mają wiedzy w zakresie prawa gospodarczego. Żaden zarząd spólki nie da się politycznie zmanipulować przychylając sie do złotych recept wymyślanych przez niektórych radnych, bo osobiście każdy członek zarządu odpowiada za spółkę przed sądem (o czym radni tez nie wiedzą)

1 1
ID:46873

pomidor

Samanta sa ma te bzdury wymyśliłaś,czy dyrektor wydziału spraw zbytecznych UM kazali pisac.

1 1
ID:46963

dzonny_killer

@~pomidor: źle pajacykowa oceniasz... samanta to tak naprawdę facet, który ukrywa się pod damskim nickiem...

0 0
ID:46981

Samanta

Dzonny, gratuluję inteligencji....

0 0
ID:46996

Samanta

@-pomidor - A wystarczy tylko postudiować Kodeks Spółek Handlowych. A swoją drogą, to urzędnikom chyba pochlebiasz, jeśli ich jedynych posądzasz o posiadanie takiej wiedzy. Z autopsji wiem, że niewielu z nich ma tzw. szerszy zasób wiedzy.

0 0
ID:46998

dzonny_killer

@~Samanta: a dziękuję... doceniam spostrzegawczość :p

0 0
ID:47018

pomidor

Samanta proszę studiuj dalej i nie pisz bzdur,(Żaden zarząd spólki nie da się politycznie zmanipulować )zarząd każdej spółki miejskiej powoływany , odwoływany i odpowiada w pierwszej kolejności przed rada nadzorczą którą wybiera walne zgromadzenie w tym przypadku prezydent miasta na którego mają ogromny wpływ radni sld tego miasta.Kapiszi.

1 0
ID:47142

dzonny_killer

@~pomidor: on to kapi doskonale (tzn. ona), ale łatwiej próbować ludziom robić błoto z mózgu... i niestety zawsze trafi się na grupę, której się to uda... :p to jedna z elementarnych metod panowania nad ludem pracującym przez "panów" z jedyną słuszną legitymacją partyjną... :p

0 0
ID:47155

Samanta

~@ dzonny, więcej pokory, bo do niczego w życiu nie dojdziesz. Coś mi sie wydaje, ze masz niezłego doła.

0 0
ID:47189


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA