A ile Włocławek straci na utrzymanie...

A ile Włocławek straci na utrzymanie stadionu?
http://finanse.wp.pl/gid,15113264,galeria.html?ticaid=1f93f

13 komentarzy

Krystyna

Zamiast na utrzymanie stadionu moze to towarzystwo pomyslaloby o utrzymanbiu niezbednych placowek. Szkoly, szpitale, zaklady likwidowane,brak porzadnych szkol zawodowych. Brak fachowcow. Pomimo, ze juz nie ma pieniedzy to jeszcze ci bezglowkowcy marnuje je bez zadnej zenady. A nie lepiej rozwinac transport zbiorowy, obnizyc koszty mieszkan ...Czy caly czas musza byc te nielogiczne, absurdalne posuniecia ?

14 5
ID:47342

zbutowany_grzejnik

Nic nie straci bo @zbuntowany_kaloryfer będzie tam pracował za darmo. Do jego obowiązków będzie należało m.in. czyszczenie butów kibicom wchodzącym na stadion.

11 21
ID:47343

Prorozwojowy_wlocek

Czego chcesz?!! Nasz stadion będzie wyjątkowy!!! Tylko u nas bezrobotni i staruszkowie oraz garstka młodzieży, która jeszcze nie wyjechała, bo czeka w kolejce za biletami będzie chodzić na stadion i te kilka milionów, które rok w rok trzeba będzie wydać można zawsze zbilansować zamykając np. szkoły!!!

15 7
ID:47346

Tomek.L

Ludzie, rozdzielcie sfery funkcjonowania państwa od funkcjonowania samorządu lokalnego. Zobaczcie co kto może ( a przynajmniej powinien ) i wtedy piszcie przemyślenia trącające utopią. Piszecie po co stadion, a ja mówię - dajcie go wybudować i popatrzmy co się na nim będzie działo. Jeżeli zajmie go młodzież i dzieciaki to świetnie. Jeżeli nie, to pogońmy gamonia, który do tego dopuścił i niech na zawsze zniknie z naszego społecznego życia. Zawsze można utrzymywać szkołę, w której jest więcej uczniów niż nauczycieli a jej utrzymanie kosztuje tyle ile szkoły o 4-krotnie większej liczbie uczniów. Trzeba niestety czasem podjąć decyzję i dać się opluwać populistom. Nieszczęściem naszego miasta są "wymienne" stare składy ratusza i rady miasta. Raz jedni rządzą a drudzy radzą i na odwrót. Trafi się czasem jakiś krzykacz, z "nośnymi" hasłami i wtedy dla myślących inaczej jest bogiem. Niestety "mistrzowie" prawej i lewej strony są umoczeni w koneksje i układy i na swoje posady delegowani partyjnym poleceniem. Dopóki tak będzie dopóty nie będzie dobrze.

5 6
ID:47352

?????

@~Krystyna:,, Włoclawek miastem sportu '' -to hasełko-jasełko wymyślił były prezydent po czym nastąpila likwidacja klubu który tam mial trenować .....podobny fianał może być ze stadionem bo utrzymanie murawy kosztuje więc będzie kolejne pastwisko dla i na koszt owiec .

9 6
ID:47353

Ja

też mnie to wkurza co się u nas wyrabia, po co we Włocławku stadion, po co remont bulwarów, po co remont Zielonego i Starego Rynku, po co remont Teatru i budowa Browaru , po co remont drogi nr ! , po co budowy i remonty ulic? komu przeszkadzał stan pierwotny, przecież było tak fajnie!

5 3
ID:47356

zxxc

@zbutowany_grzejnik: trollu, tłumaczyłem Ci że jak masz problem do innego użytkownika forum to go Z NIM wyjaśnij, a nie zaśmiecasz forum głupimi docinkami zupełnie nie na temat.

@~Tomek.L: aż przyjemnie czyta się tak merytoryczne wypowiedzi! Całkowicie się zgadzam z Twoją wypowiedzią. Zastanowił bym się (i to moje jedyne "ale") czy aby na pewno modernizacja tego stadionu jest nam niezbędna w tym momencie.

Czy za te pieniądze nie było by lepiej rozwinąć system monitoringu miasta?
A może pociągnąć ulicę obwodową lub gajową aż do toruńskiej?
Utworzenie tunelu/wiaduktu pod/nad linią kolejową na osiedlu zazamcze?
Wydzielenie dodatkowego środkowego pasa na al. Jana Pawła II do "lewoskrętów"?

Jak bardzo takie lub inne projekty zmieniły by płynność ruchu w mieście i pozwoliły by na dalszy rozwój infrastrukturalny miasta?

12 7
ID:47357

Tomek.L

ZXXC - osobiście też bym pewnie znalazł kilka innych zastosowań dla tej kasy, ale niestety kasa z UE może iść na ściśle określone cele i przedsięwzięcia. Dlatego trzeba dopingować speców z Urzędu Miasta aby wyszukiwali te najciekawsze i najbardziej potrzebne i planowali odpowiednio kasę w budżecie na wkład własny. Ale wiarę w to mam coraz słabszą, po tym jak przeczytałem dziś w G.Pomorskiej, że remont Kapitulnej od strony wiaduktu skończy się jak miasto dogada się z właścicielem jakiegoś kawałka terenu, niezbędnego do zakończenia inwestycji. To ja się pytam dlaczego tego nie dograno zanim rozpoczęto roboty. Jeśli ciała dał ktoś w UM odpowiedzialny za organizację przetargu to dla niego i jego przełożonego czas pracy w budżetówce powinien się skończyć.

7 3
ID:47362

zbuntowany_kaloryfer

Jesoooooooo, podszywacz coraz bardziej schodzi na psy. Każdy kolejny post jest coraz bardziej prymitywny, ot co.

5 5
ID:47363

Marek

@~Tomek.L: Ile trzeba stworzyć imprez masowych rocznie żeby na siebie stadion zapracował? Te pieniądze można było wydać z głową a ja przez jakiegoś gamonia nie mam zamiaru tej inwestycji spłacać!!! I tak już mieszkańcy utrzymują sztab urzędników wiecznie nic niemogących, Prezydenta z pensją 12 860 zł miesięcznie i dla widzimisię 3 niepotrzebnych wiceprezydentów!!!

11 3
ID:47366

zxxc

@~Marek : Nie oszukujmy się, przerost administracji to nie tylko problem naszego miasta, ale nieporadność włocławskiego urzędu dobitnie ukazuje wszelkie problemy z takiego przerostu wynikające. System jest zły.

Problemem jest to że poprzedni system ukształtował ten, a ten ukształtował ludzi w taki sposób, że nie wierzą w to iż mają jakikolwiek konkretny wpływ na ten kraj. Przy okazji każdych wyborów organizowane są akcje społeczne mobilizujące wyborców do głosowania, a ja doskonale rozumiem tych, którzy na wybory nie chodzą. NIE MA NA KOGO GŁOSOWAĆ. PO ma tylko jeden plus, nie jest PIS'em i tak właśnie głosowali Polacy. Ci którym już wszystko jedno głosowali na Palikota.

Żaden rząd, ani obecny ani poprzednie nie zrobiły praktycznie nic żeby ten system zmienić od podstaw - czyli zmieniając jego strukturę. I tak mamy zatrudnianie szwagra brata cioci kuzyna. Tworzenie niepotrzebnych stanowisk. Polska administracja publiczna jest nieefektywna i represyjna wobec obywatela, ale nie wobec urzędnika.

I tak za wikipedią:
W Polsce administracja rządowa zatrudnia ok. 120 tys. osób, samorządowa ok. 222 tys. zaś w pozostałych jednostkach administracji publicznej pracuje łącznie ok. 382 tys. urzędników. Od 2001 roku stan zatrudnienia wzrósł o 16,5%. W 2009 roku przeciętne wynagrodzenie brutto wynosiło 4414 zł a na wyższych stanowiskach 11769 zł.

I co tu komentować?
Jest tylko jeden wniosek.
System jest zły.

10 5
ID:47371

Tomek.L

Marek - ale ten stadion wcale nie musi na siebie pracować - mam na myśli zdobywanie kasy. Liczą się koszty społeczne, każdy dzieciak który pobiega po bieżni a nie będzie biegał na piwko lub uciekał przed policją zaraz jak tylko "wyszprejuje" kawałek bloku to jak milion złoty na plus. Trzeba tylko cisnąć poprzez radnych Urząd Miasta żeby takie imprezy organizował. Sam kilkanaście ( no dobrze więcej niż 20 :) ) lat temu biegałem po bieżni w ramach międzyszkolnych zawodów. Nie każda instytucja kulturalna czy sportowa musi być opłacalna dla miasta. Często przynoszą one korzyści w zupełnie innych sferach i tak być musi.

5 5
ID:47373

?????

@~Tomek.L: w kręgach ,,dobrze poinformowanych '' mówi się o hodowli pieczarek albo boczniaków ...ale to moze koniunkturalne plotki .

3 0
ID:47604


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA