pracuję na stacji L...S. tak na prawdę to staż z Urzędu...

pracuję na stacji L...S. tak na prawdę to staż z Urzędu Pracy, ale nie wiem co zrobić. pracuję jako stażysta 12 godzin. z tego co mi wiadomo stażysta nie może tyle pracować. każdy stażysta powinien pracować 8 godzin dziennie. za nadgodziny pieniędzy nie dostaję. ta stacja nie ma podpisanej żadnej umowy z Urzędem Pracy o tym że stażyści u nich mają pracować 12 godzin. nikomu nie polecam tej stacji. wykorzystują stażystów na wszystkie możliwe sposoby. nie wiem co mam robić. zrezygnować nie mogę, bo wyrejestrują mnie. mieliście podobne sytuacje ?

9 komentarzy

abcde

Gadasz jak potłuczony. Piszesz, że jesteś na stażu z UP a UP nie ma z nimi podpisanej umowy. Ciekawe jak to możliwe. Najpierw się dowiedz na jakim stażu jesteś, jeżeli się okaże, że z UP to idź do nich i powiedz, że pracujesz po 12h/dobę to staż zostanie przerwany a Ciebie nie wyrejestrują. Najpierw ludzie podpisują umowy a myślą po fakcie i się dziwią, że zostali oszukani.

8 1
ID:47648

zdziszek

idz do urzedu i zglos

8 0
ID:47649

?????

A zgłosiłes to do PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY ? Bo we Włocławku to norma w pizzeriach, fastfudach np koło wzorcowni pracownicy tyrają po 12 lub 16 godzin ZA DARMO !!! a PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY TEGO NI KONTROLUJE !!! Chyba że ktos narobi szumu w warszawskiej centrali PIP -no to wtedy ruszą na kontrolę .

7 1
ID:47651

Zyga

W PUP we Włocławku przyjmuje radca prawny. Myślę, że w/w sprawę
należy tam wyjaśnić.

11 0
ID:47655

Ja

Przyzwyczaj się, to przykre ale prawdziwe.Pracowałam na stażu poza Włocławkiem jednego takiego .... i ..... ale wspieranego przez pewną panią - B.S. której to wygodniejsze było dać wiarę w to co on mówi niż w fakty. Jeszcze nie kumasz po co są stażyści? To tania siła robocza szantażowana w wielu przypadkach przez pracodawców,którzy obiecują im pracę a tak naprawdę nie mają zamiaru w ogóle po upływie stażu ich zatrudniać bo skończy się wtedy dotacja z PUP.Niestety najlepiej zbieraj dowody na pracodawcę a potem przedstaw je gdzie trzeba.Jest wysoce prawdopodobne ,że straci on możliwość zatrudniania stażystów. Współczuję to jest właśnie obraz polskiej rzeczywistości. Pracodawca zawsze może powiedzieć,że nie nadajesz się do tego rodzaju pracy i się nie sprawdziłeś.Tak było w moim przypadku ale mnie się udało odeszłam od oszusta i teraz mam spokój.Natomiast tej pani - B.S -życzę aby jej wnuczki spotkało kiedyś dokładnie to samo co mnie.A Ty weź się w garść i nie daj wyrolować,teraz mamy takie czasy gdzie trzeba wydrapywać pazurami - i to dosłownie swoje racje bo inaczej będziesz zawsze rolowany.Pozdrawiam pewnie tego postu nie dopuszczą ale może chociaż ktoś to przeczyta i się zainteresuje.

2 1
ID:47665

donperchino

@~abcde: Może chłopak trochę źle to ujął ale czytaj ze zrozumieniem. Wg mnie chodzi o to, że stacja ma umowę z UP ale nie ma w niej zawarte, że stażysta może 12h tyrać.
@~ krecik polecam Ci http://forumprawne.org/ tam na pewno udzielą Ci informacji co zrobić ale tak jak tutaj niektórzy piszą sprawa nadaje się do PIP, ale z UP też należałoby to wyjaśnić.

3 1
ID:47673

abcde

@donperchino: Ja z rozumieniem tekstu czytanego nie mam problemów w odróżnieniu od Ciebie. W umowie z PUP-u jest wyraźnie napisane, że stażysta może pracować MAKSYMALNIE 8h/dobę. Jest w niej wyraźnie widoczne zdanie, że liczba ta nie może zostać przekroczona.

4 1
ID:47683

donperchino

@~abcde: Czyli się zgadzamy, napisałem, że nie ma mowy o 12h, bo jak mówisz jest max 8. Pozdrawiam.

5 1
ID:47697

eeeeeeee

chyba wiem na jakim stażu jestem. mi chodzi o to że ta stacja nie ma podpisanej umowy gdzie stażyści mają robić po 12 godzin. były skargi w Pupie ale nic z tym nie robią. szefostwo na dodatek wyrzuca tych co skarżą. mi chodzi raczej o to aby zrobić to anonimowo. a skąd ja miałem wiedzieć że zostanę oszukany ? podpisywałem umowę na 8 godzin i na trzy zmiany. niby zaczęło się normalnie a jest inaczej. moim zdaniem dają sfałszowany grafik w urzędzie.

1 0
ID:47763


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA