Witam Państwa, Napiszę co przydarzyło mi się w dniu...

Witam Państwa, Napiszę co przydarzyło mi się w dniu dzisiejszym w autobusie linii nr 17.Otóż po wejściu do autobusu kupiłem bilet u kierowcy w kwocie 1,56 zł.Po pewnym czasie pojawił się kontroler biletów i zażyczył sobie podania biletu oraz dokumentu uprawniającego do ulgi.Podałem w/w panu legitymację oraz bilet ulgowy kupiony u kierowcy.Okazało się ,że ulga mi nie przysługuje. Zapytałem dlaczego, ten pan oznajmił mi,że ta szkoła nie ma uprawnień szkoły publicznej, ( co jest bzdurą) ponieważ takie uprawnienia moja szkoła posiada.Następnie szybciutko wyjął bloczek mandatowy i zaczął spisywać moje dane, nie mogłem uwierzyć własnym oczom.Mało tego, otrzymałem mandat w kwocie i tu uwaga 127,50 zł za BRAK JAZDY BEZ ODPOWIEDNIEGO DOKUMENTU.W autobusie zawrzało, zaczęły się komentarze,negatywne w stosunku do kontrolera.Powiedziano mi,że jeśli opłacę mandat w ciągu 7 dni to będzie to 89,25 ponieważ zostanie on pomniejszony o 30 % wartości.Ja się pytam za co mam w ogóle płacić? Może zainteresuje się tą sprawą ktoś odpowiedzialny za całą tę szopkę i zinterpretuje mi podstawę prawną według której mam zapłacić mandat i to w takiej kwocie?
Jeśli spotkało Was coś podobnego piszcie może zbierzemy odpowiednią ilość podpisów i zaczniemy działać. Ja nie mam zamiaru tak tej sprawy zostawić.

15 komentarzy

abcde

A co mają do tego podpisy innych osób? Idziesz do MPK i wyjaśniasz sprawę (twoją indywidualną). Jeżeli udowodnisz, że szkoła ma uprawnienia szkoły publicznej to MPK ci mandat anuluje i wtedy uderzasz do firmy, która zatrudnia kontrolerów (pośrednio jest to MPK, więc kierujesz do nich skargę na zachowanie kontrolera).

13 0
ID:47681

Mk

@~Uczeń -pasażer, wejdź na www.mpk.com.pl sprawdź w jakich dniach i godzinach prezes MPK przyjmuje interesantów i idź do niego z tym mandatem , skasowanym przez Ciebie biletem oraz legitymacją szkolną. Jestem przekonany,że kara zostanie anulowana, a kontroler włąściwie pouczony, by nie nabujał sobie premii. Napisz krótkie pisemko przewodnie opisujące całe zdarzenie, by wrazie czego zostawić je prezesowi. Pozdrawiam, nie denerwuj się.

13 0
ID:47686

zbuntowany_kaloryfer

Znów problem z kanarią... Ale co tu się dziwić, wszak zazwyczaj kanarem zostaje ten, któremu inny pracodawca nawet starej łopaty by nie powierzył. Z obawy przed jej popsuciem;))

16 2
ID:47687

swojak

@Uczeń-pasażer
Po pozytywnym załatwieniu sprawy załóż sprawę cywilną przeciwko firmie o zniesławienie narażenie na ......itd w miejscu publicznym. Myślę ,że o 2tys. zł.wystarczy. SPRAWA MOŻE ODBYĆ SIĘ ZAOCZNIE.

13 0
ID:47689

zbutowany_grzejnik

@zbuntowany_kaloryfer: A może się pochwalisz gdzie tobie pracę załatwiono?

3 25
ID:47691

pietreq

Ja bym nie przyjął mandatu.

9 0
ID:47700

abcde

Ja bym jeszcze poszedł do jednej z włocławskich telewizji i sprawę nagłośnił.

8 1
ID:47704

zxxc

@zbutowany_grzejnik: lecz sie.

@~pietreq: ja bym czekał na policję i zgłosił próbę wyłudzenia.

12 1
ID:47705

george best

Kanarem zawsze zostaje desperat albo niedorajda bo nie ma pieniążków na życie.Szkoda że nie znalazł się jakis konkretny gość i nie pomógł kanarowi pozbyć się uzębienia.

6 1
ID:47707

pietreq

@zxxc: też o tym pomyślałem.

6 1
ID:47712

zbutowany_grzejnik

@zxxc: Nie lecz się. Nie uda ci się już pomóc a ministerstwo zdrowia straci tylko niepotrzebnie pieniądze.

1 20
ID:47731

zbuntowany_kaloryfer

Szanowny zxxc - szkoda słów, jest trochę tak, jak z wielką kupą leżącą pośrodku chodnika: coś takiego może człowieka zirytować, zniesmaczyć itp. Ale jednak nie zwraca się uwagi, nie kłóci z nim, nie strofuje, nie krytykuje ani nie kopie;)))

13 3
ID:47735

zbutowany_grzejnik

@zbuntowany_kaloryfer: Niestety z tobą jest jeszcze gorzej. Żalisz się, płaczesz, że ktoś ci nick ukradł. Podlizywanie się też jest niestety twoją mocną stroną. Chcesz chusteczki?

5 15
ID:47743

zbuntowana

Miałam dzis te samą sytuacje ;/ co za chamstwo, mam ważną legitymacje na której jest napisane że uprawnia do zniżek , co robić w tej sytuacji?

0 0
ID:47891

uczeń - pasażer

Odpowiednie pismo do naszego pana prezydenta niech wreszcie czyta co podpisuje, bo w świetle prawa mając zniżkę na bilet i dokument,który do tej zniżki upoważnia oraz właściwy do tego dokumentu bilet -kanary dokonują przestępstwa wypisując mandat ale cóż -my żyjemy w kraju anarchii czyli bezprawia.Panie prezydencie niech pan przeczyta sobie wnikliwie regulamin wtedy zrozumie pan,że wpis świadczący ,iż nadał pan szkole uprawnienia szkoły publicznej zobowiązuje. Więc albo szkoła ma te uprawnienia albo ich nie posiada Życzę .żeby mój mandat odbijał się panu czkawką podczas wieczerzy wigilijnej.Smacznego
Ps;A Tobie radzę pisz pisma do skutku.

0 0
ID:48068


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA