Wyprzedzanie na trzeciego na drodze Włocławek -...

Wyprzedzanie na trzeciego na drodze Włocławek - Michelin

9 komentarzy

pionier

wyprzedzania "na trzeciego "to nie było.Ale fakt faktem o lewym kierunkowskazie to gościu zapomniał.Gdyby sygnalizował manewr wyprzedzania to może jadący przed nim zrobili by mu "margines" i nie było by problemu.

3 9
ID:48440

donperchino

"Nie byłoby problemu" dobre. Następny.

6 3
ID:48441

Tomek.L

Peso - to już taki "standard", że niektórzy nie widzą w tym nic złego. Po prostu MUSISZ robić margines :)

4 4
ID:48442

pionier

a gdzie tu widzicie problem w tym żeby "zrobić "margines"?Jeśli gość by sygnalizował manewr to byłby ok.Ale nie sygnalizował i tu jest skucha.No ale po co komuś cokolwiek ułatwiać.Jeżdżę ta drogą codziennie i widuje lepsze kwiatki więc to wrzucił @peso nie jest jeszcze takie najgorsze.

6 5
ID:48443

donperchino

Problem w tym, że margines nie służy do normalnej jazdy

-"Znakami drogowymi poziomymi są umieszczone na nawierzchni linie ciągłe lub przerywane, pojedyncze lub podwójne, strzałki, napisy, symbole i inne linie związane z oznaczaniem określonych miejsc na drodze oraz punktowe elementy odblaskowe.

Linia pojedyncza przerywana to :

-Linia pojedyncza przerywana, w którym kreski są krótsze od przerw lub równe przerwom, wyznacza pasy ruchu.
Znak P-1 o podwójnej szerokości, w którym kreski i przerwy są równe, informuje ponadto, że wyznaczony pas ruchu jest pasem:

* ruchu powolnego,
* zanikającym,
* przeznaczonym wyłącznie dla pojazdów wyjeżdżających na inną drogę lub jezdnię."

-Na dzień dzisiejszy jazda na marginesie jest zakazana. Więcej, w razie wypadku ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania w razie wykrycia tego faktu.

-35 pytanie testowe prawa jazdy kat C... -pasem awaryjnym może poruszać się tylko pojazd wolnobieżny, ciągnik i motocykl...

-A tak w ogóle to dlaczego mam zjeżdżać na margines skoro ja jadę zgodnie z przepisami i z dozwoloną prędkością? Jeśli ktoś chce wyprzedzić to niech wyprzedza, ja jadę swoim tempem i nie mam zamiaru odpowiadać za cudze błędy w razie wypadku.

-Najgorsi są Ci, którzy nie są w stanie jechać spokojnie. Muszą gonić, dogonić i przegonić... Jak psy za zwierzyną... Na koniec się okazuję, że i tak mało co zyskali a często wiele stracili, zdrowie lub życie swoje i innych.

- widze na tych pasach rowerzystów, jagodziarzy, grzybiarzy a nawet matki z dziećmi w wózku

7 0
ID:48453

grab

Jaki margines? Wyprzedzasz jak masz miejsce a nie jadąc na czoło i czekać aż ktoś zjedzie. Bo kiedyś może nie mieć gdzie zjechać.

7 0
ID:48454

peso

@~pionier:

Ja też widziałem gorsze sytuacje, niestety :(

Osobiście na tym odcinku zawszę jeżdzę częściowo poboczem aby umożliwić innym wyprzedzenie mnie. Tylko wtedy pojazd wyprzedzający ma do dyspozycji spory kawał prawego pasa i na lewy pas wjeżdza tylko minimalnie.
Czyli na codzień robię własnie to co Ty postulujesz.

Sytuację z filmu każdy ma prawo oceniać wg własnego uznania.
Ja styl jazdy seata oceniam bardzo negatywnie, bo:
- jeżdzi przy osi jezdni zamiast trzymac się prawej strony (patrz np. 15-30 sekundy filmu), taki styl jazdy szalenie utrudnia innym wyprzedzenie Cię,
- nie poczekał aż audi spróbuje wyprzedzić ciężarówkę, nie On musiał być pierwszy,
- włączył lewy kierunkowskaz w 33 sekundzie ale nie czekał czy ktoś mu zrobi margines lub czy będzie jakaś wieksza luka pojazdów z przeciwka tylko 2 sekundy później już był na lewym pasie wymuszając na kierowcach z lewego pasa zrobienie mu miejsca. Jest spora różnica jak widzisz z bardzo daleka jak ktoś wyprzedza i jedzie twoim pasem na wprost Ciebie a tu jadący lewym pasem mieli prawo być zaskoczeni takim manewrem seata.

A wystarczyło chwilę poczekać bo ja i audi zupełnie bezpiecznie wyprzedziliśmy ciężarówkę 30 sekund później.
Co zyskał seat, praktycznie nic bo ja i audi dogonilismy go przy rondzie.
Za to stworzył bardzo niebezpieczną sytuację, bo było już wiele wypadków gdy mnie doświadczeni kierowcy na widok pojazdu nagle wjeżdzajacego na ich pas i jadącego nawprost nich wykonywali nerwowe ruchy i dochodziło do grożnych wypadków.

Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania.

Pozdrawiam wszystkich

4 0
ID:48456

Psychicznie załamany

Kiedyś trafi na mnie taki gość. Mi się odechciewa już żyć w takiej rzeczywistości i dlatego nie zjadę. Spotkamy się.

3 0
ID:48473

donperchino

Skoro policja daje takie przykłady to co się później obywatelom dziwić


2 0
ID:48489


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA