"dlaczego nie daję na...

"dlaczego nie daję na Owsiaka"

http://www.kontrowersje.net/tresc/owsiak_odsyla_potrzebujacych_do_tabloidu_warzecha_ty_ciezki_frajerze

macie swojego bohatera, hehehe

38 komentarzy

m.i.b.

http://www.rp.pl/artykul/9157,835817-Prawda-Jerzego-Owsiaka.html

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2011/01/08/na-czym-polega-oszustwo-owsiaka/

http://polskiemedium.wordpress.com/2012/08/05/wielki-przekret-swiatecznej-pomocy/

http://niepoprawni.pl/blog/2183/wosp-czyli-biznes-sie-kreci

http://www.bibula.com/?p=17159

http://www.bibula.com/?p=12071

ciekawa lektura

"w sprawie WOŚP działa moralny szantaż. Kto krytykuje Owsiakową imprezę, ten widocznie musi nienawidzić małych dzieci, którym Owsiak pomaga. Ten argument jest oczywiście absurdalny, oparty na naciąganym sylogizmie i założeniu, że cel uświęca środki, a przy okazji dowodzący niezdrowego utożsamienia idei z osobą."

9 5
ID:48880

zbuntowany_kaloryfer

Po co tyle krzyku i kombinowania niczym koń pod górę? "Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę". Zatem uprośćmy sprawę: czujesz potrzebę? Wrzucasz do puszki. Jeżeli nie - nie wrzucasz. To podobnie jak z Kolędą. Więc na cholerę rzecz komplikować?

10 8
ID:48884

george best

@~m.i.b.: jak nie chcesz dawać nikt Ciebie nie zmusza.Masz czyste sumienie ze dajesz takie linki na niego?Powiem tyle lepszy taki owsiak niz cała banda czarnych kiecoli .

10 6
ID:48886

m.i.b.

a czytaliście w ogóle? założę się że nie albo tytuły. co do sumienia - na pewno mam czystsze niż organizator tej hucpy. Odsyłam do linków, tam gdzieś jest napisane ze na ten wasz cały sprzęt leczniczycidzie około 50% zebranych kwot :D a gdzie reszta? no właśnie. Linki.

tacy tolerancyjni i europejscy jesteście, to gdzie tolerancja dla mojej nietolerancji dla tej akcji?

12 8
ID:48888

klosek

wolę dać dla nie go niż na kiecoli. Ci co mówią że ta akcja jest hucpą szybko zmienią zdanie jak jego dziecko będzie leżało w inkubatorze z naklejką WOŚP lub korzystało z innego sprzętu od WOŚP

7 5
ID:48889

m.i.b.

owszem, zgadzam się, sprzet jest potrzebny, nie zgadzam się natomiast na szantaż i okłąmywanie ludzi. Niech tylko 100% finansów tej akcji bedzie przejrzystych i popartych papierami i niech 100% idzie na dzieci, niech fundacja działą charytatywnie i niech nie przeznacza zebranych pieniedzy (czy tez procentu od nich) np. na woodstock i inne akcje (linki).

abstrahując - dlaczego słowacja mając mniejsze nakłądy na służbę zdrowia i nie mając wosp ma dużo lepszy sprzet w szpitalach? (nie tylko dla dzieci). Czy akcja nie wyrecza czasem rzadu z ich zadań? I pewnie za to te wsparcie establishmentu, mediów i samorządów...

a, do kościoła nie chodzę, trwam nie oglądam, maryja nie słucham, pis nie popieram
poza tym nie mam długów i na pewno nie chce sie zabić :D

9 5
ID:48890

donperchino

@~m.i.b.: Podzielam Twoje zdanie. W statucie fundacji są zapiski na temat tego gdzie idą pieniądze. http://s.wosp.org.pl/Files/statut_fundacji_wosppdf.pdf
Dochody pochodzące z subwencji, darowizn, spadków i zapisów mogą być użyte na wybraną przez Fundację, dowolną realizację jej celu, o ile ofiarodawcy nie postanowili inaczej.
Cytat: "Powstaje zatem pytanie retoryczne: Czy rzeczywiście to, co bezmyślnie wkładamy do puszki nic nieświadomym młodym ludziom, zbierającym pod sztandarem ohydnego-czerwonego-serduszka, idzie na ratowanie życia? Przecież według Statutu WOŚP dochody ze zbiórek i imprez publicznych, w szczególności uzyskiwanych pod nazwą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (por. paragraf 13, punkt 1, ust. b) nie należą do dochodów z działalności gospodarczej. Śmiem zadać pytanie Gdzie idą te pieniądze? No tak, przecież nikt z nas, wrzucających do puszki z ohydnym-czerwonym-serduszkiem nie zastrzega sobie, żeby te pieniądze poszły na cokolwiek. A zatem pieniądze te przepadają głęboko w otchłań Fundacji, której prawidłowa nazwa powinna brzmieć Róbta, co chceta!. Co się z nimi dzieje? Nie wiemy. Róbta, co chceta, a i tak prawdy nie dojdzieta.
Drążę dalej temat. Jestem ciekawy, co dzieje się z pieniędzmi milionów Polaków. Internet jest dobrym źródłem informacji, o ile się wie, czego się szuka. Wpisuję hasło prawda o Jerzym Owsiaku. Otwieram zakładkę Wikicytaty, w których są wypowiedzi Owsiaka. Natrafiam na wiele ciekawych jego wypowiedzi, ale ta przykuła moją uwagę: Może ojciec Tadeusz Rydzyk jeszcze o tym nie wie, ale na 27 mln zł zebranych podczas ostatniego finału, tylko 1 mln 200 tys. kosztowało nas zorganizowanie Przystanku Woodstock. Te pieniądze spokojnie otrzymujemy z procentów. Jest to wypowiedź Owsiaka skierowana do o. Tadeusza Rydzyka po emisji w TV Trwam filmu Przystanek Woodstock przemilczana prawda. Więc te pieniądze idą na zorganizowanie Przystanku Woodstock. Z pieniędzy, które ofiarujemy do puszki-z-ohydnym-czerwonym-serduszkiem, utrzymywana i finansowana jest najbardziej demoralizująca impreza w Polsce! Od razu chce się wziąć telefon i zadzwonić do fundacji z pretensjami, ale gdy to zrobię, pewnie usłyszę wyrafinowany głos, który pewny siebie zwiąże mi ręce: Proszę księdza, ale Przystanek Woodstock jest finansowany z odsetek, a nie z tych pieniędzy. Oczywiście będą mieli rację, bo przecież działają według swojego Statutu zatwierdzonego przez odpowiednie organy państwowe. A Statut ten według paragrafu 14 mówi po prostu Róbta, co chceta! No tak, przecież kilka milionów złotych idzie na opłacenie organizacji WOŚP oraz organizatorów, bo choć uważam się za wierzącego, to jednak brak mi wiary w to, że oni pracują tam za darmo. O tym przecież już dawno mówił Jezus: Gdzie jest padlina, tam gromadzą się i sępy.
ksiądz Maciej Sroczyński

(wikariusz w parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupcu; diecezja świdnicka)

9 6
ID:48892

m.i.b.

coś mi tu Pisem i Rydzykiem śmierdzi, a Caritas rozliczyłeś?

7 5
ID:48895

george best

@donperchino: ale boli że facet wpadł na pomysł aby kupować sprzęt dla dzieci i sto pytań co dzieje się z kasa .A co robi kler z kasą za chrzciny,śluby,komunie i inne tego typu bzdety w imię jak to oni mówią boga?śmiech na sali.Nie chcesz nie wrzucaj nikt Ciebie o to nie prosi .Jezus?wiesz ilu było Jezusów setki.Może ten Twój za te Twoje zazdrości i chciwości przyjmie Ciebie do Nieba.

4 5
ID:48901

shuthefuckup

szkoda ze ten ostatni m.i.b ma inny ip niż reszta, ziomuś się podszywa, żenada, wstyd pod swoim nickiem pisac?

tylko ograniczeni umysłowo ludzie, którzy nie mają krzty rozumu mogą każdą niepopularną (z punktu widzenia jedynej słusznej lansowanej w polskojęzycznych mediach idei) wypowiedź sprowadzić do pisu i rydzyka. Świadczy to o bardzo niskiej inteligencji, niezrozumieniu tekstu, kompleksach i obrażaniu wszystkich inaczej myślących. Trąci to wręcz brakiem jakichkolwiek merytorycznych argumentów i służy odwróceniu kota ogonem i sprowadzeniu każdej dyskusji na poziom polityków i kłótni polsko-polskiej.

W...daj ty z tymi swoimi pisam, poami, eseldami i całą resztą tych złodziei i cwaniaczków. Nigdy w życiu żadnegoz nich nie poparłem i nie poprę, żebym zdechł. A ty jak nie masz nic sensownego do powiedzenia w dyskusji to się po prostu zamknij. Zapoznaj się z argumentami (oczywistymi) i jak coś zrozumiesz to podejmij dyskusję. Ale nie sądze, przecież lepiej drzeć papę nie znając tematu...

10 1
ID:48904

Wielebny Rpt

@~m.i.b.: a jesli w kosciele urzeduje tysiace pedofili, zlodziei, alkoholikow to tez powoduje, ze nie chodzisz do kosciola?

4 4
ID:48910

katolik

A kiecolom gula rośnie w gardle coraz większa z łakomstwa na ten szmal. Jakby się tu dorwać i nachapać i w pokerka i na urwy wydawać.

6 2
ID:48913

LALA20

Chrzest Polski, narzucony siłą, katolicyzm jest porażką Narodu Polskiego.

Och, gdyby w Polsce była ciągłość Dynastii Wazów?.
Och, gdyby Marcin Luther ze swymi tezami poszedł na Wschód.?.
O Święty Ozyrysie, chroń Nasz Naród przed kolejnym papieżem - Polakiem.

5 2
ID:48914

donperchino

@~george best: To był cytat co zaznaczyłem. Kto powiedział, że mam takiego Jezusa? Kler powinien wydać fakturę za swoje usługi. Szkoda, że tak nie ma.

2 2
ID:48915

?????

Zastanawiam sie cały czas jak długo Polacy bedą odwalać pracę za którą polityczne miernoty biorą cięzkie pieniądze z podatków tych Polaków ? Bo przecież zapewnienie opieki zdrowotnej dzieciom i osobom starszym to psi konstytucyjny obowiązek polskich rządów .Ciekawe czy polityczna zgraja tak by tolerowała Owsiaka jakby jej zaczął wytykać nieróbstwo i zawłaszczanie pieniedzy podatników przeznaczonych właśnie na OPIEKE ZDROWOTNĄ . A owce co na to ? Też Beeeee, i też Meeeeeeee ?

9 8
ID:48918

peso

@~?????:

A czy włoski pracodawca Twojego brata przestał Go juz okradać płacąc mu tylko połowę należnej mu pensji ?
Czy Twój brat jest dalej we Włoszech dyskryminowany przez pracodawcę z powodu tego, że jest Polakiem a nie Włochem ?

3 0
ID:48925

Radzik

Ci wszyscy ktorzy atakuja m.i.b zapewne nie przeczytali linkow podanych w pierwszym poscie, nie potrafia ruszyc mozgownicy, przemyslec i sensownie odpowiedziec. mnie i moich bliskich juz dawno zainteresowala ta cala akcja Pana Jurka. to nie zadna akcja charytatywna, dla tych zastanaawiajacych sie jest to oczywiste. Proponuje zrobic tak: dajcie mi po zetce a ja tez cos kupie dla dzieci. Jest OK? Nie? Dlaczego? No tak... juz zlysze odezw... "trzebabylo tez tak zrobic!!" sorry, nie pomyslalem.

9 2
ID:48926

ozon

Co rok te same spory te same zarzuty. Skaczecie sobie do gardeł w imię czego właściwie? Musu nie ma uczestniczenia w akcji. A co do wpisu "pytajnika" to akcje charytatywne były ,są i będą.Konstytucja tego nie zabrania . Płacenie podatków jest obowiązkiem - dawanie datków własną ,nieprzymuszoną wolą .

4 0
ID:48933

donperchino

Tak w sumie to część też się Owsiakowi należy za to co robi, prawdopodobnie nie jedno życie uratował dzięki temu, ale niech poda czarno na białym ile. Chociaż tak naprawdę to nie wiem po co mi to do szczęścia potrzebne.

3 1
ID:48939

?????

@peso: na ten temat POdyskutuj z cichym i ozonem a może zapisz się do PO i ujawnij takie głupie pytania na egzekutywie ? Oni to lubią ....Brat ma się dobrze i zarabia takie pieniadze o jakich uczciwi Polacy niestety moga tylko snić ...dzięki oszoołomstwu -politykierstwu lichwiarskiej koalicji .

1 5
ID:48940

peso

@~?????:

Czy mam rozumieć, że Twoim zdaniem domaganie się tego aby Polacy pracujący zagranicą byli wynagradzani według takich samych stawek jak obywatele tamtych państw jest czymś głupim ?????

Czy mam rozumiec, że wg Ciebie Polacy powinni się cieszyć z faktu, że pracują za połowę stawki Włocha, Niemca czy Anglika i nie domagać się więcej ????

2 0
ID:48947

LALA20

@ ?????

Różnica między Tobą a Tadeuszem polega na tym że, ten ma bardzo
szczwany mózg, a Ty w dalszym ciągu jesteś meduzą.

3 1
ID:48948

?????

@peso: Tak, ponieważ należy ,,donaganie się '' zacząć od swoich POlitykierów wybrańców którzy szybciutko dopasowali swoje zarobki do unijnych ,a nie tak jak ty palić głupa i zadawać pytania na POziomie rzecznika prasowego powiatowej PO . Chyba że ten narzucony partyjny POziom ci odpowiada ? Dawni ,,sekrytorze'' też tak palili głupa ....

1 4
ID:48950

Radzik

pragne zaapelowac do takich ludzi jak Ozon: zanim cos napiszesz poczytaj, przemysl i wyciagnij wnioski. Jak juz wspomnialem... linki w 1 poscie... podatki :D

2 2
ID:48954

?????

@peso: Przy obecnej koalicji utrzymującej najniższy zarobek -jałmużnę Polaka -wyborcy to oczywiste -lepiej tam pracować za trochę więcej niż połowa pensji Włocha i zarabiać tak jak brat 14 Euro na godzinę niż w Polsce dorabiać partyjnych kłamców- nygusów za 250Euro miesięcznie .Dla ciebie nie jest to oczywiste ? A adres tych pretensji nie jest ci znany ?

1 4
ID:48960

peso

@~?????:

Dla mnie to jest oczywiste, że finansowo jest lepiej zarabiać zagranicą niż w Polsce.

Tak było również:
- przed 1989,
- w okresie 1989-2005,
- w latach 2005 -2007 (za czasów rządu PIS),
- jest obecnie i bedzie zapewne jeszcze długo.

Chyba, że się mylę i czegoś nie pamiętam i był taki okrespod II wojnie gdy w Polsce zarabiało się więcej niż np. we Włoszech, Niemczech czy Wielkiej Brytanii .

Jesli był taki okres to podaj kiedy.

Natomiast w przeciwieństwie do Ciebie nie godzę się na to abyśmy w Europie byli traktowani jako obywatele drugiej kategorii którym można płacić połowę stawek zwyczajowo przyjętych (lub obowiązkowych) w danych krajach.

Oczywiście Ciebie bycie Europejczykiem drugiej kategorii może satysfacjonować i masz prawo uważać, że ktoś kto uważa, że Polak nie jest gorszy od Włocha, Niemca czy Anglika jest głupii.
To kwestia posiadania pewnej godności narodowej i świadomości swojej wartości.

Tak przy okazji spytaj kogoś z PIS-u czy też uważa, że Polacy zasługuja tylko na bycie Europejczykami drugiej kategorii.

Jak myślisz, w tej kwestii zgodzi się ze mną czy z Tobą ?????

5 1
ID:48966

baba jaga

@~george best: Płaci za oświetlenie, ZUS, podatki, ogrzewanie twojej rodzinie, o ile jeszcze ja masz, było ciepło jak pójdzie do kościółka. Ale ty tego i tak nie pojmiesz.

2 4
ID:48969

LALA20

@ baba jaga

Rue, wiedżmo.
Z żalami, to do wiadomego " mebla ".

1 2
ID:48972

LALA20

@ baba jaga

Żal mi Ciebie. Ja Tobie współczuję, czarni, na pewno nie.

1 2
ID:48985

baba jaga.

@~LALA20: Po twojej odpowiedzi widać jakie masz wysokie IQ.Już ci to kiedyś ktoś napisał ale ty i tak swoje.To mi ciebie żal marny człowieczku zaślepiony nienawiścią do tego,co nie odpowiada twojemu tokowi rozumowania.Ale nie dziwię się,bo wszyscy,no prawie wszyscy co czytają GW i wierzą w to,co tam na(s)pisane tak mają.I niech admin nie usuwa wypowiedzi,bo tu nie ma nic obraźliwego.

2 3
ID:48989

?????

@~baba jaga.: to kolejny przykład spustoszenia w umyśle normalnego kiedyś człowieka - cichy , ozon a teraz LALA . Ja mam cały czas nadzieje na odzyskanie ich dla normalnego społeczeństwa ,choc z pewnoscią wyjda z tego okaleczeni . Tak jak dawni młodzieżowcy zainfekowani przez PZPR i jej ,,organ'' Trybunę Ludu .

1 4
ID:49001

ozon

Ty już jesteś okaleczony i skażony" pytajniku". Martw się o siebie i proś Stwórcę o zdrowie bo na rozum niestety za póżno.

4 0
ID:49028

komuszek

@~baba jaga.:
Ty już nie tylko nie wiesz czy jesteś menem czy kobietą. Napisz co ci właściwie zostawili a co przyszyli.

0 0
ID:49042

LALA20

@ ?????

Załóż koloratkę, piszesz jak po " mszalnym ".

1 0
ID:49046

?????

@~LALA20: i jak taki element ma się wypowiedzieć obiektywnie w wyborach ? krzyżyka nie POstawi ,,bo PO mszalnym '' i nie wypada no i głos nieważny ...

0 3
ID:49081

~ sp

Moje korzenie to właśnie Kostrzyn n/o,to co robi się z młodymi ludżmi właśnie tam na tzw ziemiach odzyskanych,to woła tylko o pomstwę do nieba.

0 0
ID:49379


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA