Pani Szczuka wczoraj wyraziła pogląd, że marihuana nie...

Pani Szczuka wczoraj wyraziła pogląd, że marihuana nie uzależnia, potem powiedziała, że na liście uzależniaczy marihuana jest daleko za alkoholem. CZYLI UZALEŻNIA tylko nie tak jak alkohol wg niej samej! Niech Szczuka idzie do MONARU i spyta się od czego zaczynali narkomanii w wieku 12-16 lat, to przestanie głupoty opowiadać. Michał Koterski (chłopak po kilkunastu terapiach) u Wojewódzkiego w programie stwierdził dosadnie: JESTEM PRZECIW LEGALIZACJI JAKICHKOLWIEK NARKOTYKÓW, on idol "wyluzowanej" młodzieży-wie co mówi! Pani Szczuka myśli,że jak powie "roślinka" to zmieni fakt, że marihuana to narkotyk. Tak właśnie działają wg mnie ludzie, którzy żerują na młodzieży.

19 komentarzy

Oliwia

Wedlug mnie narkotyki uzalezniaja ale trzeba scigac nie tych malutkich narkomanow ale cale potezne organizacje handlem narkotykami, ktorzy maja wejscia rowniez w rzadzie. Lapanie i karanie biednego dzieciaka to jest mydlenie oczu. Nalezy atakowac organizatorow handlu narkotykami.

3 4
ID:49457

?????

Słuchaj tej starozakonnej manipulotorki a zapmnisz swojego nazwiska ...robienie zamętu to jej specjalność...

4 10
ID:49459

rany...

pieprzysz synu, że głowa mała. kompletnie nie masz pojęcia o czym mówisz. Paliłem 17 lat, skończyłem studia (2 fakultety), mgr, inż, mam dwójkę zdrowych cudownych dzieci, wspaniałą żonę i nieźle płatną pracę (plus 2 inne, którymi dorabiam w domu). Cały czas sobie popalam i jakoś nie czuje się ani zdegenerowany, ani popsuty. Moi znajomi (prezesi, kierowcy, nauczyciele (OJ CI TO KOPCĄ DOPIERO) i inni również palą i jakoś nie wyglądają na narkomanów/uzależnionych. Koterski praktycznie całe życie walił here i inne twarde gowno. Poza tym co to za autrytet? W monarze ci powiedzą, że kazdy zaczynał od mocno uzależniających twardych narkotyków - papierosów, kawy i alkoholu - to najniebezpieczniejsze legalne narkotyki - ZABIJAJĄ! Idąc twoim (niedouczonym, opartym na doniesieniach medialnych) tokiem myślenia dziurawiec, mięta, kolendra i szałwia (hehe) to też narkotyki... Nie masz pojęcia o czym starasz się wypowiadac człowieku, jak nie masz zadnej wiedzy oprócz dyskusji u Lisa to zamilcz, bo jestes smieszny.

To tzreba zakazać używania noży i ostrych narzędzi, bo przecież tym można zabić. Trzeba by zdelegalizowac alko, szlugi, polityków i rząd. Przecież oni zabijają (jak nie bezpośrednio, to pośrednio). Walka z dragami jest potrzebna organom ścigania, bo gdyby nie małolaty z półówką grama, to by nie mieli się czym pochwalić.

Mógłbym ciągnąć dyskusję, dać ci linka z (utajnionym swego czasu) raportem WHO (swiatowa organizacja zdrowia) o marihuanie (z której wynika, ze nie dosc ze nie jest grozna to nawet leczy wiele schorzen). Mógłbym tłumaczyć godzinami, przytaczac artykuły, opinie ekspertów (ekspertów - lekarzy, terapetów itp a nie opłaconych kacyków typu lis) ale to bez sensu. Do was i tak nic nie trafi, przecież widzieliście u waszego załosnego idola Lisa ze jest inaczej. A ta historia o tym co sie powiesił na haju to gleba, stawiam raczej na dopalacze.

a własnie - macie swoich idoli, moze zrozumiecie ze oni NIGDy nie mówią prawdy i zawsze reprezentują czyjeś interesy:

http://img.wiocha.pl/images/a/0/a0a816734937931cda85806bb57ad872.jpg

skoro tacy ludzie to dla was autoruytety, to ja już nie mam pytan i się nie odzywam...

20 2
ID:49461

cichyobserwator

Dlaczego ty i reszta wielkich przeciwników używek nie chcecie delegalizacji alkoholu od którego jest najwiecej uzależnionych i najczęściej towarzyszy samobójstwom.Obecnie 12-16 latki nie zaczynają od maryśki bo tańszy i daje większego kopa jest syrop na kaszel z Efedryną .To hipokryzja czy celowe działanie ? Jesteś laikiem w tym temacie a ten twój tekst i tych ,, wielkich " dziennikarzy z Wprost to żerowanie na poczytnym temacie i nic poza tym.
Małe oświecenie proszę :

Dekstrometorfan (Acodin, Dexatussin, Robitussin, Tussal, Tussidex, TussiDrill, Argotussin, Actifed)-Środek przeciwkaszlowy Środek halucynogenny
Benzydamina (Tantum Rosa) Płyn do irygacji pochwy Środek halucynogenny
Bieluń dziędzierzawa Jest surowcem zielarskim, źródłem m. in. atropiny, skopolaminy Środek halucynogenny
Mirystycyna (gałka muszkatołowa) przyprawa Środek halucynogenny
Efedryna (Tussipect) Syrop na kaszel Środek pobudzający pracę mózgu
Podtlenek azotu (bita śmietana w sprayu) Dodatek do żywności Środek poprawiający nastrój
Kwas lizergowy (powój) Składnik leku poprawiającego krążenie Środek halucynogenny
Dimenhydrinate (aviomarin) Powstrzymuje wymioty Środek halucynogenny
Propan-butan Gaz do zapalniczek Środek odurzający
Piracetam (Piracetam, Pyramen, Nootropil, Memotropil, Lucetam) Zaburzenia neurologiczne u dzieci, ciężkie zapalenia opon mózgowych i nieprawidłowej budowie krwinek czerwonych Środek stymulujący pracę mózgu oraz poprawia koncentrację

Marihuana przy tych legalnych specjałach to właśnie " roślinka" a od nas tylko zależy co z nią zrobimy . Problem narkotyków ani nie zaczyna się na marihuanie ani nie kończy więc sprowadzenie do niej tematu nic nie daje. Dlaczego młodzież sięga po wszelakie używki i jak do niej dotrzeć to jest temat do dyskusji i to plus dla dziennikarzy Wprost. Do ich rzetelności to juz inna sprawa . Na okładce bykami napisali ,, POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO PO MARIHUANIE " a dopiero w artykule pod koniec jest ,ze u Stasia w moczu stwierdzono jeszcze heroinę i morfinę .
Dyskutujmy ale bez manipulacji bo temat jest zbyt ważny.

4 4
ID:49462

george best

Marihuana jest zła a wóda dobra.Czerwone ryje popijające wszelki specyfiki pochodzenia niewiadomego aby tylko zachlać ryja .Rząd Polski nie mysli bo była by z tego dobra akcyza i pieniądze do skarbu państwa.Ale jek można w kraju krzyża coś wprowadzić jak połowa ludzi zacofana w rozwoju.

13 0
ID:49468

szuja

@~rany...:
Rany jak bardzo zgłupiałeś to sam widzisz pisząc o tym w necie. Teraz policja ma do ciebie prostą drogę jak po sznurku i oficjalne publiczne przyznanie sie do popełnienia przestępstwa. Hahaha

7 1
ID:49474

świnka Pepa

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego ludzie sięgają po narkotyki? Bo znajomi biorą? W moim towarzystwie tez ktoś tam coś brał, ale nie miało to wpływu na mnie żadnego. Bo stresy, dramaty, smutki? Moje życie też nie usłane jest różami, a niczym się nie wspomagam. Przy czym zaznaczam, że żaden heros ze mnie, a raczej wrażliwa beksa. Bo impreza wtedy lepsza? No błagam, co to za impreza, jak trzeba się wspomagać. Słowo daję, że nie widzę w tym sensu. Wychodzi mi na to, że biorą ludzie słabi, w jakimś sensie ułomni psychicznie. No to jeśli tak przedstawia się sytuacja, to legalizacja niczego nie poprawi. Ułatwi jedynie dostęp innym słabeuszom, którzy być może, poradziliby sobie bez tego badziewia.
Wystarczy tylko popatrzeć na skutki łatwego i legalnego dostępu do alkoholu. Idę o zakład, że gdyby wóda była zakazana, odsetek alkoholików byłby o niebo mniejszy. W myśl zasady: Jesteś za głupi by pić kulturalnie, to nie powinieneś pić wcale.
No, to powymądrzałam się trochę :) Ale mi tego brakowało.

1 4
ID:49480

zxxc

@~świnka Pepa: A czemu ludzie piją wódę? :)

Twierdzisz że delegalizacja alkoholu by coś zmieniła? Wprost przeciwnie - najlepszym przykładem jest tu prohibicja w stanach zjednoczonych w czasach Ala Capone. Melina na każdym rogu i mafia zbijająca na tym procederze krocie.

Chyba jednak lepiej kontrolować zjawisko i mieć z głowy przestępczość zorganizowaną niż czynić z tego łatwy zarobek?

Kto nie chce przecież nikogo nie zmusza do picia wódy, tak samo nikt nikogo nie zmusza do palenia konopii czy fajek :) Jest to wolny wybór każdego, a to czy jest to błędem niech pozostanie w ocenie każdego kto będzie chciał spróbować. Niech każdy ma prawo popełniać własne błędy na własny rachunek i samemu ocenić co jest dla niego dobre.

Wszystko jest dla ludzi.

9 2
ID:49482

świnka Pepa

@zxxc
Nie do końca zrozumiałeś mój przekaz. Posłużę się porównaniem. Lumpeks. Wyprzedaż. Wszystko za złotówkę. Sznury ludzi wychodzą z reklamówkami pełnymi szmat, które, jak się potem okaże, w 80% będą totalnie nieprzydatne. No ale skoro za złotówkę, to trzeba brać. Przekładając to na sytuację z narkotykami. Skoro będą legalne, dostępne, to i popyt się zwiększy. Będą sięgać po nie osoby, którym w chwili obecnej takie rzeczy nie przechodzą przez głowę. A dlaczego będą brać? Bo wolno. Bo skoro jest coś dozwolone, to nie może szkodzić. A jak widać na przykładzie wódy czy papierosów, tak wcale nie jest.

Sukces dopalaczy wyraźnie pokazał, że społeczeństwo nie jest gotowe na legalizację narkotyków.

Czy wszystko jest dla ludzi? No niekoniecznie. Mądry człowiek wypije lampkę wina do obiadu, czy kilka piw w towarzystwie. Głupi człowiek schla się jak świnia, zahaftuje otoczenie, wróci do domu, zrobi awanturę Bogu ducha winnej rodzinie i niczego go to nie nauczy, bo tydzień później da powtórkę z rozrywki. Niestety tych drugich jest niemało. W moim bloku naliczyłabym z dziesięciu. Ja się boję Polski z legalnymi narkotykami, przykro mi, ale po prostu się boję.

1 7
ID:49485

Raport

Marihuana jest jak piórko...może połaskotać.
Wódka jest jest jak sekwoja...nieodpowiedzialny drwal może zabić nią wiele osób.

Sami zastanówcie czemu niektórzy widzą piórko a nie widzą drzew stojąc w lesie?
Krótkowzroczność?Niewiedza?A może umyślne wprowadzanie w błąd?
Kiedyś mówili że ziemia jest płaska......Teraz mówią że marihuana jest niebezpieczna.Kiedyś palili na stosie teraz poniżają i zamykają w więzieniu.Chociaż ziemia jest okrągła a marihuana jest lekiem.
Kto wie to wie.
Pozdrawiam

7 1
ID:49486

do zxxc

Ja dziękuję bardzo za błędy innych! Właśnie Ci co je popełniają, to m.in. recydywiści-pijani kierowcy, osoby, które pod wpływem alkoholu, narkotyków stosują przemoc wobec obcych i wobec własnej rodziny itd. Taki "wybór każdego" mi nie odpowiada, bo również ja mogę paść ofiarą tego "wyboru" zabity przez pijanego kierowcę czy naćpanego mordercę - dziękuję bardzo!!! A teraz do "RANY"- Zaproponuj palenie marihuany swojej rodzinie, matce, ojcu, siostrze, bratu, żonie, dzieciom itd. jak taki spokojny jesteś o dobroczynne działanie marihuany - poleć im to z całego serca! Niech i oni będą tak szczęśliwi jak Ty sam!

4 8
ID:49489

zxxc

@~świnka Pepa: porównujesz konopie do ciężkiej nie rzadko nigdy nie zbadanej chemii w dopalaczach.

Sukces dopalaczy pokazał że ludzie i tak kupią jak nie w sklepie to od ziomka z dzielnicy. O ile można by dyskutować o depenalizacji wszystkich substancjach odurzających to co do konopi jestem zdania że powinna być dostępna w kiosku od 18 roku życia, z VATem, akcyzą i wpływami do budżetu.

@~do zxxc: pokaż mi agresywną osobę po marihuanie - nie pokażesz bo jest to po prostu niemożliwe.

W mojej wypowiedzi chodziło tylko i wyłącznie o to że jak chce się uchlać we własnym domu to mam do tego prawo, jak chce się zjarać to też chcę mieć do tego prawo.

Nie mówię o prowadzeniu pojazdów pod jakimkolwiek wpływem bo nawet leki przeciwbólowe bez recepty mogą ogromnie spowolnić reakcję i doprowadzić do tragedii. Mówię o tym że paląc roślinkę która wyrośnie w ogrodzie niszczy się ludziom życie i zamyka na 10 lat za "produkcję" narkotyków, a dzieciakom które najczęściej dostają samosiejkę z jakimiś drobinkami konopi zawierającej THC zamyka się lub zmusza do sypania na ich własnych kolegów ;)

Znam taki przypadek za 0,1 grama suszu który zebrano z paprochów w kieszeni delikwenta - przykładnie ukarano go karą 2 lat w więzienia w zawieszeniu. To jest CHORE.

6 1
ID:49494

pazdzioch

a kawa? a papierosy?a kłamstwo? a wyzysk? a władza? a pieniądze np. z handlu bez akcyzy?

6 0
ID:49496

świnka Pepa

To ja już w ramach podsumowania. Osobiście nie korzystam nawet z marihuany, zatem legalizacja czy też jej brak zwisa mi absosmerfnie. Tak czy siak nie ruszę tego, choćby obiecano mi cudowną błogość czy jazdę po tęczy na jednorożcu (to już chyba inne używki, nie wiem, nie znam się). Jeśli natomiast choć jednej osobie miałoby to zaszkodzić, to legalizację uważam za głupotę. Wydaje mi się, że dążą do tego ludzie, którzy i tak palą zioło. I chcą to robić bez poczucia strachu przed karą. Tylko powtarzam pytanie: PO CO? Życie potrafi być piękne "na trzeźwo". Trzeba tylko otaczać się właściwymi ludźmi.

PS. Nie porównuję dopalaczy do marihuany. Pokazuję tylko, że nie dorośliśmy mentalnie do legalizacji kolejnej używki.

Dziękuję za uwagę.

PS. Jak będzie dyskusja na temat prostytucji, to ja tez chętnie się powymądrzam. A panowie będą mogli znów minusować :P

1 1
ID:49497

zxxc

@~świnka Pepa: i bardzo się cieszę że masz taki sposób na życie jaki masz i jeśli Ci z nim dobrze to mi dwa razy bardziej. Co do życia na trzeźwo to ile osób po ciężkim dniu pracy walnie sobie piwko żeby się rozluźnić? Tyle samo zapewne chętnie zapaliło by konopie.

Ja np. nie znam żadnego środka przeciwbólowego który byłby w stanie szybciej i zdecydowanie łagodniej pozbyć się silnej migreny. Nadwrażliwość na światło, dźwięki, zapachy i praktycznie unieruchomienie - gwarantuję, nic przyjemnego. Brałem różne prochy przepisywane przez lekarzy i te bez recepty, w tym takie zawierające kodeinę (pochodna morfiny) - fakt niektóre działały (zwłaszcza te ostatnie) ale to co działo się z procesem myślowym i funkcjami motorycznymi po dawkach jakie przyjmowałem było po prostu straszne. Problemem było posłużenie się widelcem a co dopiero np. jazda autem. Wyłączało mnie to kompletnie z życia na kilka godzin a po zejściu prochów wszystkie objawy potrafiły powrócić. Zdecydowanie wolę zapalić konopie a jeśli efektem ubocznym ma być to że poprawi mi się humor i zamówię pizzę bo zgłodnieję - jakoś to zniosę.

Nie piję, nie palę fajek, nie palę zioła dla zabawy bo z tego wyrosłem bardzo dawno.

I wytłumacz mi teraz że jestem przestępcą i że powinno się mnie zamknąć, bo wedle naszego prawa zatrzymany z jakakolwiek ilością suszu zostałbym praktycznie zniszczony - tak samo jak wielu ludzi w tym kraju - no chyba że jest się celebrytą jak Kora to da się wybrnąć ;)

5 0
ID:49498

~ sp

Małoty z wyrokami na całe życie, a deweloper na wolności.O skutkach ubocznych zwykłych lekarstw przeciwbólowych i podobnych przekonałam się podając je nastoletniej córce,kompletny odjazd,to tak jak pisze @ zxxc, teraz unikamy tych prochów, przyjmujemy regularnie Magnez + vit B6

4 0
ID:49518

rany...

drogi szujo
w Polsce przestępstwem jest posiadanie,a nie używanie a ja nie posiadam nic i nigdy nie posiadałem, hehe
poza tym, czy myślisz, że jestem aż tak głupi? Mam patent na ip...może korzystam z wifi sąsiadki itp itd. hahahah a podobno taki cwaniak jestes.... :D z resztą idąc Twoim tokiem myślenia to musieliby zamknąć połowę społeczeństwa, niestety, palą wszyscy, nawet policjanci, strażacy ..

8 0
ID:49540

szuja

@~rany...:
Hehe jak doskonale wiesz twoje wifi psu na budę się nie zda jak będą chcieli cie namierzyć . Namiar nie musi posłużyć zaraz do zamknięcia CIEBIE! Myślę więc jestem. Mój ty Cogitante.

0 1
ID:49549

rany...

tak, tak, bo ja na bank opowiedziałem swoją historię życia, jasne, bo ja głupi jestem i sam się wystawiam. Prawda jest taka, że historia jest 100% prawdziwa, ale nie moja. Znam wiele, bardzo wiele takich osób, a przytoczony przykład jest jednym z nich...

2 0
ID:49626


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA